Jerusalem Post Haberleri

Jerusalem Post haber, Jerusalem Post son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Jerusalem Post - 27.11.2020
İsrail gazetesine konuşan PKK elebaşı Karayılan: "AK Parti, Batı ve laiklik karşıtı"
Terör örgütü PKK elebaşı Murat Karayılan, İsrail'in aşırı sağcı gazetesi Jerusalem Post'a konuştu.
Jerusalem Post - 2.11.2020
Trump'ın İsrail'e verdiği desteğe rağmen Amerikan Yahudileri Biden'ın yanında
İsrail Trump'ı desteklerken, Amerikan Yahudilerinin oyu Biden'a Bu desteğe rağmen, Amerikan Yahudi Komitesi tarafından yayımlanan bir anket, Amerikan Yahudilerinin yüzde 75'inin Demokrat aday Biden'a, yüzde 22'sinin ise Trump'a oy vereceğini gösteriyor. İsrail'in Jerusalem Post gazetesi söz konusu anketin sonuçlarını 19 Ekim'de yayımladı.
Jerusalem Post - 6.10.2020
Son dakika haber... İsrail Savunma Bakanlığı bazı Filistinli tutuklu ve şehit ailelerinin mallarına el koyma kararı aldı
İsrail'in Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, Savunma Bakanı Benny Gantz, bu kapsamda 4 karara imza attı.
Jerusalem Post - 24.9.2020
Eski İngiltere Başbakanı Blair'den Filistin yönetiminin değiştirilmesi çağrısı
Blair, İsrail'in Jerusalem Post gazetesinin telekonferans yöntemiyle düzenlediği yıllık konferansında yaptığı konuşmada, "Bir Filistin devletini elde etmenin tek yolunun sadece toprak üzerine pazarlıktan değil, insanlar ve kültürler arasında gerçek ve derin bir anlayıştan geçtiğini anlayan yeni bir siyasetçi Filistinli nesil oluşturmaya çalışmalıyız.
Jerusalem Post - 23.9.2020
Son dakika haber... ABD'nin İsrail Büyükelçisi: "BAE, F-35 alırsa teslimatı 6-7 yılı bulur"
Friedman, Jerusalem Post gazetesine verdiği demeçte, BAE'nin ABD'den F-35 alacağı yönündeki haberlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Jerusalem Post - 21.9.2020
Rus milyarder Abramoviç'in Yahudi yerleşimciler için çalışan örgüte destek verdiği ortaya çıktı
Jerusalem Post gazetesi, ünlü Rus milyarderin özel uçağıyla geldiği İsrail'de İçişleri Bakanlığı yetkilileriyle görüşerek İsrail kimliğini teslim aldığını yazmıştı.
Jerusalem Post - 9.9.2020
İsrail gazetesi: İsrail Kosova'yı tanırsa Sırbistan, büyükelçiliğini Kudüs'e taşımayacak
Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic'e yakın olduğu söylenen ve adı açıklanmayan bir yetkili, Jerusalem Post gazetesine verdiği demeçte, İsrail'in Kosova'yı tanıyacağı şeklindeki açıklamalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Jerusalem Post - 8.9.2020
Fas'ın BAE-İsrail normalleşmesindeki sessizliği, halk tepkisi nedeniyle bozuluyor
İnsan hakları alanında çalışmalarda bulunan aktivist Halid el-Bekari ise Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Fas'ta gazete ve radyosu bulunan bir yayın kuruluşunun sahibi Ahmed eş-Şeri'nin, İsrail'in The Jerusalem Post gazetesinde yayımlanan ve BAE-İsrail normalleşmesi için "stratejik zafer" ifadelerini kullandığı yazıya tepki gösterdi.
Jerusalem Post - 5.9.2020
Son dakika haberleri! İsrail, normalleşme anlaşmasına rağmen BAE'nin F-35'e sahip olmasına karşı
Gantz ayrıca, 1 Eylül'de "Jerusalem Post" gazetesine verdiği demeçte, "İsrail devletinin niteliksel askeri üstünlüğü güvenliği açısından hayati önem taşımaktadır.
Jerusalem Post - 28.8.2020
İsrail medyasından Doğu Akdeniz'de makalesi: Olası bir çatışma çıkarsa Türkiye kazanır
İsrail medyasından Jerusalem Post, Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasında olası bir çatışmayı Türkiye'nin kazanacağını belirtti.
Jerusalem Post - 26.8.2020
İsrail'in Petah Tikva şehrinde bir haham bıçaklanarak öldürüldü
Jerusalem Post'un haberine göre Netanyahu, Çarşamba günü erken saatlerde Facebook hesabından paylaştığı mesajda İsrail'de 56 yıldır ilk defa "son 12 ayda hiçbir İsrailli sivilin terörist saldırıda hayatını kaybetmediğini" söylemişti.
Jerusalem Post - 5.8.2020
İsrail, Hayfa'da "Beyrut" benzeri felaketten korkuyor
Öte yandan İsrail'in Jerusalem Post gazetesinin Hayfa Çevre Araştırmaları Merkezi'ne dayandırdığı haberine göre, Hayfa limanındaki fabrikalarda 1500 tehlikeli alan ile 800 çeşit tehlikeli kimyasal madde bulunuyor.
Jerusalem Post - 28.7.2020
Libya'da rengini belli etmemeye çalışan İsrail, perde gerisinde Mısır'ın etkisiyle Hafter'e destek...
Ayrıca İsrail'de yayımlanan Jerusalem Post gazetesi, İsrailli subayların 2019 yılı Ağustos ve Eylül aylarında Hafter milislerini Libya'nın doğusunda sokak savaşları konusunda eğittiğini kaydetti.
Jerusalem Post - 27.7.2020
Son dakika... Hizbullah ile İsrail sınırında çatışma
IDF KOMUTANI: GERGİN GÜNLER BİZİ BEKLİYOR İsrail medyasından Jerusalem Post'un haberine göre, İsrail Silahlı Kuvvetleri komutanlarından Hidai Zilberman, saldırı sonrası İsrail ordusunda can kaybı olmadığını ifade ederek, "Önümüzde gergin günler var" ifadelerini kullandı.
Jerusalem Post - 17.7.2020
Türkiye, Malezya ve Pakistan işbirliği: Fırsatlar ve zorluklar
Türkiye, Malezya ve Pakistan öncülüğünde İslam medeniyetini yeniden ayaklandırma söylemi üzerine şekillenen işbirliği süreci, İslam dünyasında ilgi gördü. Bu durumun İslam dünyası dışında da yansımaları olduğu söylenebilir. Amerikan ve İsrail basınında da konuya ilişkin değerlendirmeler yer aldı. The Hill isimli Amerikan gazetesinde yer alan, ABD'nin Orta Doğu'daki müttefiklerinin değişimi konusunu ele alan bir yazıda, bu üçlü işbirliğine ve bölgede güç dengesinin değiştiğine dikkat çekiliyordu. Bu değerlendirmede temel alınan Jerusalem Post gazetesindeki bir yazıda ise, Türkiye, Malezya, Pakistan ve Katar'ın yeni bir ittifak kurduğu belirtiliyordu.
Jerusalem Post - 3.7.2020
BAE, İsrail'le normalleşmeye giden yolun taşlarını döşüyor
Kovid-19 ilişkiler için fırsata dönüştürüldü BAE, her türlü yolla İsrail'le ilişki kurmak için çaba sarf ederken, Kovid-19 salgını da ilişkiler için bir fırsat olarak değerlendirildi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 25 Haziran'da yaptığı yazılı açıklamada, ülkesinin diplomatik ilişkilere sahip olmadığı BAE ile salgınla mücadelede iş birliği yapacağını duyurdu. İsrail ile BAE arasında yapılacak söz konusu iş birliğinin "son aylardaki yoğun görüşmelerin" sonucu olduğunu kaydeden Netanyahu, "Bu iş birliği, tüm bölgenin sağlık güvenliğini artırmaya imkan sağlayacak araştırma, geliştirme ve teknoloji alanlarında yapılacak." ifadesini kullandı. Bu açıklamaların ardından İsrail'den iki firma, BAE'li G42 firmasıyla Kovid-19'la mücadelede teknolojik çözümler geliştirmek amaçlı çalışmak üzere anlaşma yaptı. İsrail ordu radyosu dün Rafael ve İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi (İAİ) adlı iki devlet kuruluşunun BAE'de lider teknoloji firmalarından G42 ile anlaştığını duyurdu. The Jerusalem Post gazetesi de anlaşmaları tarihi bir gelişme olarak nitelendirdi.
Jerusalem Post - 3.7.2020
BAE'den G42 yapay zeka firması İsrail'den iki savunma sanayi firmasıyla anlaşma imzaladı
The Jerusalem Post gazetesi de anlaşmaları tarihi bir gelişme olarak nitelediği haberinde İsrailli firmaların savunma sanayiinde faaliyet gösterdiğini ve anlaşma yapan üç şirketin, Kovid-19'a karşı etkili çözümler sunmak amacıyla araştırma ve geliştirme alanında işbirliği planladığını aktardı.
Jerusalem Post - 29.6.2020
İsrail gazetesi: "İlhak planı 1 Temmuz'da uygulanmayacak"
Jerusalem Post gazetesine konuşan ve isimleri açıklanmayan bazı ABD'li yetkililerin İsrail'in "ilhak" planını 1 Temmuz'da uygulamayacağını söylediği belirtildi.
Jerusalem Post - 15.6.2020
Son dakika haberleri | İsrailli Bakan: "Tek taraflı ilhak İsrail'in geleceği için tehlikeli olur"
Tarım Bakanı Schuster Jerusalem Post gazetesinde verdiği demeçte, İsrail'in Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni "ilhak planı"na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Jerusalem Post - 21.5.2020
Jerusalem Post: "İsrail ordusu, Hizbullah'ın Türkiye karşısındaki yenilgisinden ders çıkardı"
İsrail'in önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post, İsrail ordusunun Lübnan Hizbullahı'nın Suriye'de Türkiye karşısındaki yenilgisinden ders çıkardığını ve örgütün konvansiyonel orduya karşı direnç gösteremediğini öğrendiğini yazdı.
Jerusalem Post - 19.5.2020
İsrail'deki Kovid-19 vakalarının yüzde 70'den fazlası ABD kaynaklı
İsrail'in Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, Tel Aviv Üniversitesi Moleküler Hücre Biyolojisi ve Biyoteknoloji Fakültesi tarafından yapılan araştırmaya göre, İsrail'de Kovid-19 bulaşanların yüzde 70'nin ABD'den geldiği belirtildi.
Jerusalem Post - 17.5.2020
Çin'in İsrail Büyükelçisi son makalesinde ülkesinin Kovid-19 ile mücadelesini yazmıştı
Büyükelçi Du Wei, 12 Mayıs'ta Jerusalem Post gazetesinde çıkan makalesinde, Çin'in Kovid-19 ile mücadelede gerekli adımları attığı ve Pekin yönetiminin salgına ilişkin bilgileri "şeffaf" şekilde paylaştığını savundu.
Jerusalem Post - 10.5.2020
İsrail ile Körfez ülkeleri arasında Kovid-19 yakınlaşması
Jerusalem Post gazetesinde yer alan haberde, Bahreyn ve adları açıklanmayan diğer iki Körfez ülkesinin Kovid-19 ile mücadelede İsrail ile iş birliği yapmak istediği belirtildi.
Jerusalem Post - 6.5.2020
İsrail Savunma Bakanından Batı Şeria'da 7 bin konut inşasına onay
Jerusalem Post gazetesinde yer alan haberde, Savunma Bakanı Bennett'in Batı Şeria'nın güneyindeki yasa dışı Efrat Yahudi yerleşim birimine 7 bin konut inşasına onay verdiği belirtildi.
Jerusalem Post - 25.4.2020
İsrail, Filistinli bir tutukluya Kovid-19 teşhisi konulduğunu açıkladı
Haberde, Filistinli tutukluyla ilgili herhangi bir bilgiye yer verilmezken, İsrail'in Jerusalem Post gazetesi, mahkumun 21 yaşında ve işgal altındaki Batı Şeria sakini olduğunu yazdı.
Jerusalem Post - 14.4.2020
İsrail'de 8 günlük bir bebeğe Kovid-19 teşhisi kondu
İsrail'in Jerusalem Post gazetesine göre, Kudüs'teki Hadassah Hastanesi'nde dünyaya gelen bir erkek bebek ateşinin yükselmesi üzerine başkent Tel Aviv yakınlarındaki Wolfson Hastanesi'ne kaldırıldı.
Jerusalem Post - 28.2.2020
İsrail Savunma Bakanı: "Hedefimiz İran'ı Suriye'den 12 ay içinde çıkarmak"
Bennett, Jerusalem Post gazetesine verdiği röportajda, İsrail'in İran'a yönelik politikalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Jerusalem Post - 23.2.2020
İsrail, Güney Kore'den uçakla gelen 200 kişiyi ülkeye almadı
The Jerusalem Post Gazetesi'nin internet sitesinde yer alan habere göre, İsrail yönetimi, Seul'den gelen 200 yabancıyı ülkeye almazken, 12 İsrailliye izin verdi.
Jerusalem Post - 21.2.2020
İsrail Başbakanı'ndan "ABD'de Demokrat Başkan da seçilse Trump'ın planını durduramaz" açıklaması
Netanyahu, Jerusalem Post gazetesine verdiği özel röportajda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Jerusalem Post - 12.2.2020
Amerikalı haham Schneier: "Körfez liderleri Netanyahu ile görüşmek istiyor"
ABD'deki dinlerarası diyaloğun önemli kuruluşlarından Etnik Anlayış Vakfı (FFEU) Başkanı Schneier, İsrail'in Jerusalem Post gazetesine açıklamalarda bulundu.
Jerusalem Post - 30.1.2020
İsrail hava yolları koronavirüs nedeniyle Pekin'e uçuşlarını durdurdu
İsrail'in Jerusalem Post gazetesinde yer alan habere göre, çalışanlarının koronavirüs salgını nedeniyle Çin'e gitmeyi reddetmesi üzerine El Al, Pekin'e düzenlediği uçuşları askıya aldı.
Jerusalem Post - 21.1.2020
İsrail Savunma Bakanı: "Batı Şeria'nın C bölgesinde egemenliğimizi sağlayacağız"
Jerusalem Post gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre Bennett, Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim birimlerini ziyaret ederek, açıklamalarda bulundu.
Jerusalem Post - 19.1.2020
Filistinli gruplardan İsrail'in Batı Şeria'da doğa koruma alanı kurma kararına tepki
Ne olmuştu? Jerusalem Post gazetesi, 15 Ocak'taki haberinde İsrail Savunma Bakanlığının Batı Şeria'da 7 doğa koruma alanı ilan edilmesini onayladığını belirtmişti.
Jerusalem Post - 17.1.2020
Filistin Çevre Kalite Kurumu'ndan İsrail'e "doğa koruma alanı adı altında toprak çaldığı" suçlaması
Jerusalem Post gazetesi, 15 Ocak'taki haberinde İsrail Savunma Bakanlığının Batı Şeria'da 7 adet doğa koruma alanı ilan edilmesini onayladığını belirtmişti.
Jerusalem Post - 16.1.2020
Filistin ve Hamas'tan İsrail'in "Yahudi yerleşimciler için doğa koruma alanı" ilanına kınama
Jerusalem Post gazetesi, İsrail Savunma Bakanlığının Batı Şeria'da 7 adet doğa koruma alanı ilan edilmesini onayladığını bildirmişti.
Jerusalem Post - 16.12.2019
İsrail Enerji Bakanı'ndan Mısır'a doğal gaz ihracına onay
İsrail'in Jerusalem Post gazetesinde yer alan haberde, Bakan Steinitz'in onayının ardından Tel Aviv'in gelecek ay Mısır'a doğal gaz ihracatına başlamasının beklendiği belirtildi.
Jerusalem Post - 16.12.2019
Netanyahu karşıtı 100 kişi Likud Partisinden ihraç edildi
İsrail'deki Jerusalem Post gazetesinde yer alan haberde, 26 Aralık'ta başkanlık seçimine gidecek olan Likud'un bazı üyelerine "partiden ihraç edildiklerine" dair yazılı karar gönderildiği bildirildi.
Jerusalem Post - 4.12.2019
Moğolistan vatandaşlığı alan İranlı judocu İsrail'deki müsabakalara katılacak
Jerusalem Post'un haberine göre, pazartesi günü Moğolistan'dan vatandaşlık alan İranlı Dünya Şampiyonu judocu Mollai, İsrail'e gidecek.
Jerusalem Post - 3.12.2019
İsrail'den İngiltere merkezli insan hakları örgütü başkanına yaptırım kararı
İsrail Savunma Bakanlığı, İngiltere merkezli Arap İnsan Hakları Örgütü Başkanı Muhammed Cemil'e yönelik ekonomik yaptırım kararı aldı. Jerusalem Post'un haberine göre, İsrail Savunma Bakanı Naftali Bennett, son yıllarda İngiltere'de yaşamaya başlayan Cemil'in, "1992 yılında İsrail'in Lübnan'a sınır dışı ettiği bir Hamas aktivisti" olduğunu iddia etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Jerusalem Post Haberleri | Jerusalem Post Haber - Haberler - Jerusalem Post haberleri, son dakika jerusalem post haber ve gelişmeleri burada. İsrail gazetesine konuşan PKK elebaşı Karayılan: AK Parti, Batı ve laiklik karşıtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 22:57:27. #1.15#
title