İmar Barışı Haberleri

İmar Barışı haber, İmar Barışı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İmar Barışı - 20.01.2021
Karabük'ten kısa kısa
Karabük'te imar barışı kapsamında 9 bin 481 kişiye yapı kayıt belgesi düzenlendi.
İmar Barışı - 05.01.2021
Datça'da yılın ilk belediye meclis toplantısı yapıldı
İlçede devam eden kaçak yapıların yıkımına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Uçar, "Kaçak yapı kabul edilemez. Datça'daki vatandaşlarımızdan rica ediyorum, imar barışı umuduyla kaçak yapı yapmasınlar.
İmar Barışı - 25.12.2020
Kanuna aykırı yapılaşmalar için verilen ancak tahsil edilemeyen para cezalarının iptal edilmesi
Anayasa Mahkemesi, imar barışı kapsamında, imar mevzuatına aykırı yapısı için idareye başvurarak kayıt belgesi alanların, daha önce verilen ancak tahsil edilemeyen idari para cezalarının iptalini düzenleyen Kanun hükmünü Anayasa'ya uygun buldu.
İmar Barışı - 17.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 22
Alanya'da uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltıANTALYA'nın Alanya ilçesinde polisin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda 4 kişi gözaltına alınırken, toplam 507,78 gram skunk maddesi ele geçirildi.
İmar Barışı - 15.12.2020
Boğaziçi öngörünüm alanını imar barışı kapsamına alan düzenlemenin iptali Resmi Gazetede
Anayasa Mahkemesinin, Boğaziçi sahil şeridi ve öngörünüm bölgesindeki bazı alanların imar barışından yararlandırılmasına, bu bölgelerde daha önce alınmış yıkım kararları ve tahsil edilemeyen para cezalarının iptal edilmesine olanak tanıyan kanun hükmünün iptaline ilişkin kararının gerekçesi...
İmar Barışı - 03.12.2020
Meclis Depreme Karşı Alınabilecek Önlemleri Araştırma Komisyonu toplandı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can, Dünya Bankası ve Avrupa Birliğinin (AB) 200 milyon dolar fon desteğiyle kamu binalarının konfor oranını düşürmeden daha az enerji tüketebilir hale getirilmesi için çalışma yürütüldüğünü bildirdi.
İmar Barışı - 02.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
Interpol tarafından da aranan PKK'lı yakalandı ŞANLIURFA'nın Ceylanpınar ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda, Interpol tarafından hakkında kırmızı bülten çıkarılan, Türk mahkemeleri tarafından da terör örgütü PKK'ya üye olma suçundan aranan M.Ş.K. yakalanıp, tutuklandı.
İmar Barışı - 02.12.2020
Bolu'da yaylada yıkım gerginliği (2)
VALİ ÜMİT: HAYVANCILIK YAPAN VATANDAŞLARIN HAKLARI KORUNMUŞTURBolu Valisi Ahmet Ümit, "Yaylalarda yapılan çalışmalar, şikayet üzerine tespit edilen kaçak inşaat ve çitleri kapsamaktadır.
İmar Barışı - 06.11.2020
CHP, İzmir depremi için rapor hazırladı
İmar Barışı eleştirisi Raporda, İzmir'in imar barışından en fazla faydalanan ikinci şehir olduğu, İzmir'de 672 bin 211 bağımsız birimin imar barışından yararlandığı ifade edildi.
İmar Barışı - 04.11.2020
İYİ Partili Yaşar: "Fay hatları tespit edilerek tedbirler alınmalı"
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Fay hatları bir an önce tespit edilerek buralarla ilgili imar planları tekrar gözden geçirilmeli, tedbirler alınmalı." dedi.
İmar Barışı - 04.11.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, fay kanununun acilen çıkarılması gerektiğini belirterek, "Deprem vergilerinin nereye harcandığına dair doğru dürüst cevap vermeyen bu iktidara, deprem vergilerini nerelere harcadınız diye bir kez daha soruyoruz.
İmar Barışı - 03.11.2020
Meclis deprem tedbirlerini araştıracak
TBMM Genel Kurulunda, 5 parti grubunun ortak önergesiyle depremde alınması gereken tedbirlerle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulması önerisi kabul edildi.
İmar Barışı - 02.11.2020
İngilizin yarımadadaki villası için hem yıkım, hem para cezası-ARŞİV
İngilizin yarımadadaki villası için hem yıkım, hem para cezası ANTALYA'nın Demre ilçesine bağlı 'Kekova' olarak da adlandırılan bölgedeki Üçağız Yarımadası'nda, İngiliz Cloudya Jamey Hankes'in 10 yıl önce satın aldığı kaçak yapının yerine inşa edilen denize sıfır villanın Yapı Kayıt...
İmar Barışı - 20.10.2020
İngiliz şirketin doğa harikası yarımadadaki villa inşaatına tepki
ANTALYA'nın Demre ilçesindeki doğa harikası Üçağız Yarımadası'nda, bir İngiliz vatandaş yaklaşık 10 yıl önce satın aldığı kaçak yapıyı yıkıp, İmar Barışı'ndan faydalanarak, yerine villa yapımına başladı.
İmar Barışı - 17.09.2020
Batman Belediyesi'nden kaçak yapılarla ilgili açıklama
Açıklamada, bu kapsamda kaçak yapıların yıkılmasına başlandığı belirtilerek, şunlar kaydedildi: "Kaçak yapılarla ilgili gerek idari gerekse adli süreçlerin tümü tamamlanmış ve yıkım aşamasına gelindiğinde öncelikle 5 kata kadar olan binaların yıkımı için belediyemiz araç ve ekipmanlarıyla çalışma başlatıldı. Biri 2 katlı, diğeri de 5 katlı kaba inşaatları bitmiş iki binanın yıkımı gerçekleştirildi. Devamında 5 kat üzerindeki binaların yıkımı için ihale gerçekleştirildi. 4 Temmuz 2019'da bodrum kat seviyesinde iken kaçak olduğu tespit edilen, 8 Ağustos 2019 tarihli encümen kararı ile önceki dönem yıkım kararı verilmesine rağmen inşaat çalışmaları durdurulmayan, fen ve sanat kaideleri ile yapı tekniğine aykırı bir şekilde uygun olmayan malzeme kullanılarak kaba inşaatı tamamlanan ve yıkılma tehlikesi taşıyan Bahçelievler Mahallesindeki 9 katlı binanın yıkımına 12 Eylül'de başlandı. İmar barışının yasal tarihi olan 31 Aralık 2017 tarihinden sonra yapılan kaçak yapıların ruhsatlandırılması mümkün olmuyor. Yeni bir imar barışı ancak yasal düzenleme ile mümkün olabilir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İmar Barışı Haberleri | İmar Barışı Haber - Haberler - İmar Barışı haberleri, son dakika imar barışı haber ve gelişmeleri burada. Karabük'ten kısa kısa.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 03:16:49. #1.15#
title