Ebu Muhammed Haberleri

Ebu Muhammed haber, Ebu Muhammed son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ebu Muhammed - 21.5.2020
Irak, yakalanan yeni DEAŞ lider adayıyla ilgili bilgileri paylaştı
Kardaş, Suriye'de Doğu bölgesi (Haseke, Deyruz Zor ve Rakka) valiliğine, örgütün lider kadrosundan Ebu Muhammed El-Adnani'nin öldürülmesinden sonra ise Bağdadi'nin yardımcılığına getirildi.
Ebu Muhammed - 15.2.2020
Suriye'de rejim bombardımanından kaçanların umudu Erdoğan
Hasan DÖNMEZ-Uğur CAN/İDLİB (Suriye) SURİYE'nin çeşitli kentlerindeki rejimin bombardımanından kaçarak, İdlib'de bulunan gerginliği azaltma bölgesine kaçarak yerlerinden edilen sığınmacılar, kurulan çadır kentte yaşam mücadelesi veriyor.
Ebu Muhammed - 11.1.2020
Karla kaplı yaylalarda çobanların zorlu mesaisi
"Hayat bundan ibaret, yılmadan devam ediyoruz" Bölgede çobanlık yapan Afganistan uyruklu Ebu Muhammed Rasidova, bulundukları alanda elektriğin olmadığını, hayvanları her gün su yataklarına götürmek zorunda kaldığını söyledi.
Ebu Muhammed - 19.11.2019
DEAŞ'lı sanığın yargılanmasına başlandı
Suriye'de örgüt kamplarına gitmediğini belirten sanık Tarık H, "Hiçbir terör örgütünün üyesi değilim. Örgütsel bir konumum yoktur. 'Ebu Muhammed' kod adını kullanmadım.
Ebu Muhammed - 21.9.2019
DEAŞ'ın sözde emiri ölü taklidiyle kurtulmuş
Kayseri'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda yakalanan Irak uyruklu, örgütün sözde Telafer emiri "Ebu Muhammed" kod adlı S.H. tutuklandı.
Ebu Muhammed - 21.9.2019
DEAŞ'ın sözde emiri ölü taklidiyle kurtulmuş
DEAŞ'ın güç kaybetmesi sonucu eşiyle birlikte kaçak yollarla yurda giriş yaptığı tespit edilen "Ebu Muhammed" kod adlı S.
Ebu Muhammed - 27.8.2019
Suriye rejiminin yeni hedefi maaret el numan 'hayalet şehre' döndü
"İNSANLARIN ZEYTİNLİKLERDEN BAŞKA GİDECEK YERİ YOK" Ebu Muhammed Birro isimli yaşlı bir vatandaş ise, "Dün gece uyurken, helikopterler varil bombalarıyla sivilleri hedef aldı.
Ebu Muhammed - 23.8.2019
Azez'de terörle mücadeleyi kolaylaştırmak için yollar yenileniyor - AZEZ
Azez'de, ilçenin güneybatısındaki Tel Rıfat'ta konuşlu YPG/PKK'lıların saldırılarına karşı ÖSO güçlerinin intikalini hızlandırmak amacıyla yollar asfaltlanıyor. Bunun yanında terörden arındırılan alanlar ve Türkiye arasında ticaret her gün artıyor. Bu kapsamda Türkiye'den gelen yüklü kamyonlar ve tırlar terörden arındırılan alanlara kadar girebiliyor. Yolların darlığı ve bozukluğu nedeniyle zaman zaman yüklü kamyonlar ve tırlar zor anlar yaşıyor. Azez Yerel Meclisi yolları düzelterek bu sorunu çözmeye çalışıyor. AA muhabirine açıklama yapan Azezli sivillerden Ebu Muhammed, "6 yıldır bu yollar çok kötüydü.
Ebu Muhammed - 23.8.2019
Azez'de terörle mücadeleyi kolaylaştırmak için yollar yenileniyor
Suriye-Türkiye sınırında muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesinde, terör örgütü YPG/PKK tehdidine karşı Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) unsurlarının intikalini kolaylaştırmak için yollarda düzeltme çalışması yapılıyor. Azez'de, ilçenin güneybatısındaki Tel Rıfat'ta konuşlu YPG/PKK'lıların saldırılarına karşı ÖSO güçlerinin intikalini hızlandırmak amacıyla yollar asfaltlanıyor. Bunun yanında terörden arındırılan alanlar ve Türkiye arasında ticaret her gün artıyor. Bu kapsamda Türkiye'den gelen yüklü kamyonlar ve tırlar terörden arındırılan alanlara kadar girebiliyor. Yolların darlığı ve bozukluğu nedeniyle zaman zaman yüklü kamyonlar ve tırlar zor anlar yaşıyor. Azez Yerel Meclisi yolları düzelterek bu sorunu çözmeye çalışıyor. AA muhabirine açıklama yapan Azezli sivillerden Ebu Muhammed, "6 yıldır bu yollar çok kötüydü.
Ebu Muhammed - 29.6.2019
İdlib civarındaki köy ve kasabalar harabeye döndü
Hazarin köyünü en son terk eden sakini Ebu Muhammed, köyde ayakta kalan bir bina kalmadığını, herkesin köylerini terk ettiğini söyledi.
Ebu Muhammed - 18.6.2019
Avustralya'da Mursi için cenaze namazı kılındı
Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Auburn Gelibolu Camisi'nde yatsı namazının ardından Avustralya Müftüsü Dr. İbrahim Ebu Muhammed tarafından kılınan gıyabi cenaze namazı kıldırıldı.
Ebu Muhammed - 13.6.2019
Arsal'da binlerce Suriyeli evsiz kaldı
Suriyeli mülteci Ebu Muhammed, Kızılhaçın vereceği söylenen çadırların henüz kendilerine ulaşmadığı için açık alanda kaldıklarını dile getirdi.
Ebu Muhammed - 30.4.2019
Sri Lanka'daki Terör Saldırısı
Avustralya Müftüsü Dr. İbrahim Ebu Muhammed ve Müslüman cemaat liderlerinden oluşan heyet, Sri Lanka'nın Sydney Başkonsolosu Lal Lalremrematunge'ye taziye ziyaretinde bulundu.
Ebu Muhammed - 14.4.2019
Avustralya'daki Kardeşlerimiz Toplumsal Barışı Doya Doya Yaşıyor"
"Türkiye deyince kalplerinin bir başka attığını fark ettik" Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Avustralya Ulusal İmamlar Konseyince organize edilen ve Avustralya Müftüsü Dr. İbrahim Ebu Muhammed'in yanı sıra dini liderlerin yer aldığı toplantıda Türkiye'ye gösterilen sevgiye şahit olmanın kendisini etkilediğini söyledi.
Ebu Muhammed - 15.1.2019
Villada Öldürülen 5 Teröristin Konya Emiri ve 2 Kişi Tutuklandı (Arşiv)
KONYA'da eylem hazırlığı yaptıkları villada polisle girdikleri çatışmada ölü ele geçirilen 5 DEAŞ'lı terörist ile irtibatlı oldukları gerekçesiyle yargılanıp, cezaya çarptırılan 10 sanıktan biri olan M.A.K. etkin pişmanlıktan faydalanıp, polise, örgütün 'Konya Emiri' ve 2 kişinin isimlerini verdi. Terör polisi, geçtiğmiz Cuma günü düzenlediği operasyonla biri emekli polis 3 şüpheliyi yakaladı. Ölü ele geçirilen DEAŞ'lı teröristlere öldürüldükleri villayı bulmakta yardımcı oldukları öne sürülen şüpheliler tutuklandı. Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 12 Temmuz 2017 tarihinde terör örgütü DEAŞ'ın, merkez Meram ilçesine bağlı Yorgancı Mahallesi'nde 'Meram Bağları' olarak bilinen Dudlukır mevkiindeki hücre evi olarak kullandığı villaya operasyon düzenledi. Teröristlerin ateş açması sonucu çatışma çıktı. Çatışmada 'Ebumuaz' kod adlı Veysel Seçmen, 'Seyfulislam' kod adlı Furkan Tulay, 'Ebuderda' kod adlı Abdulbaki Yorgun, 'Enes' kod adlı Mehmet Enes Doğan ve 'Ebu Muhammed' kod adlı Müslüm Ceylan ölü ele geçirildi.
Ebu Muhammed - 15.1.2019
Dha Yurt Bülteni-9
1)VİLLADA ÖLDÜRÜLEN 5 TERÖRİSTİN KONYA EMİRİ VE 2 KİŞİ TUTUKLANDI KONYA'da eylem hazırlığı yaptıkları villada polisle girdikleri çatışmada ölü ele geçirilen 5 DEAŞ'lı terörist ile irtibatlı oldukları gerekçesiyle yargılanıp, cezaya çarptırılan 10 sanıktan biri olan M.A.K. etkin pişmanlıktan faydalanıp, polise, örgütün  'Konya Emiri' ve 2 kişinin isimlerini verdi. Terör polisi, geçtiğimiz Cuma günü düzenlediği operasyonla biri emekli polis 3 şüpheliyi yakaladı. Ölü ele geçirilen DEAŞ'lı teröristlere, öldürüldükleri villayı bulmakta yardımcı oldukları öne sürülen şüpheliler tutuklandı.   Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 12 Temmuz 2017 tarihinde terör örgütü DEAŞ'ın, merkez Meram ilçesine bağlı Yorgancı Mahallesi'nde 'Meram Bağları' olarak bilinen Dudlukır mevkiindeki hücre evi olarak kullandığı villaya operasyon düzenledi. Teröristlerin ateş açması sonucu çatışma çıktı. Çatışmada 'Ebumuaz' kod adlı Veysel Seçmen, 'Seyfulislam' kod adlı Furkan Tulay, 'Ebuderda' kod adlı Abdulbaki Yorgun, 'Enes' kod adlı Mehmet Enes Doğan ve 'Ebu Muhammed' kod adlı Müslüm Ceylan ölü ele geçirildi.
Ebu Muhammed - 4.1.2019
İdlib'te, Htş ile Muhalif Gruplar Arasında Çatışma Gerginliği (2)
İDLİB'İ KANA BULAYAN HTŞ'Yİ, TÜRKİYE 4 AY ÖNCE TERÖR LİSTESİNE ALDI İdlib'te 1 Ocak'tan itibaren silahlı Suriye muhalefetinde yer alan Nureddin Zengi Hareketi ile çatışan Heyet Tahrir el Şam (HTŞ) örgütü, kentin yüzde 60'ını kontrolünde tutuyor. İdlib'teki yaklaşık 30 bin savaşçının büyük çoğunluğunu elinde tutan Heyet Tahrir el Şam (HTŞ) örgütü, El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra'dan dönüştü. Cihatçı örgütün lideri ise DEAŞ Lideri Bağdadi'nin bir dönem Suriye'deki sağ kolu olan eski El Nusra mensubu Ebu Muhammed Colani.
Ebu Muhammed - 4.1.2019
Dha Dış - İdlib'de, Htş ile Muhalif Gruplar Arasında Çatışma Gerginliği
İDLİB'İ KANA BULAYAN HTŞ'Yİ, TÜRKİYE 4 AY ÖNCE TERÖR LİSTESİNE ALDI İdlib'te 1 Ocak'tan itibaren silahlı Suriye muhalefetinde yer alan Nureddin Zengi Hareketi ile çatışan Heyet Tahrir el Şam (HTŞ) örgütü, kentin yüzde 60'ını kontrolünde tutuyor.  İdlib'teki yaklaşık 30 bin savaşçının büyük çoğunluğunu elinde tutan  Heyet Tahrir el Şam (HTŞ) örgütü, El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra'dan dönüştü. Cihatçı örgütün lideri ise DEAŞ Lideri Bağdadi'nin bir dönem Suriye'deki sağ kolu olan eski El Nusra mensubu Ebu Muhammed Colani.
Ebu Muhammed - 4.1.2019
İdlib'te, Htş ile Muhalif Gruplar Arasında Çatışma Gerginliği
İDLİB'İ KANA BULAYAN HTŞ'Yİ, TÜRKİYE 4 AY ÖNCE TERÖR LİSTESİNE ALDI İdlib'te 1 Ocak'tan itibaren silahlı Suriye muhalefetinde yer alan Nureddin Zengi Hareketi ile çatışan Heyet Tahrir el Şam (HTŞ) örgütü, kentin yüzde 60'ını kontrolünde tutuyor. İdlib'teki yaklaşık 30 bin savaşçının büyük çoğunluğunu elinde tutan Heyet Tahrir el Şam (HTŞ) örgütü, El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra'dan dönüştü. Cihatçı örgütün lideri ise DEAŞ Lideri Bağdadi'nin bir dönem Suriye'deki sağ kolu olan eski El Nusra mensubu Ebu Muhammed Colani.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Ebu Muhammed Haberleri | Ebu Muhammed Kimdir - Haberler - Ebu Muhammed haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ebu Muhammed kimdir, hayatı ve biyografisi. Hafızalardan silinmeyen Sabra ve Şatilla katliamının üzerinden 38 yıl geçti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 06:49:14. #1.14#
title