Don Kişot Haberleri

Don Kişot haber, Don Kişot son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Don Kişot - 10.10.2021
İstanbul'da bu hafta birçok kültür ve sanat etkinliği sanatseverlerle buluşacak
Jose Huertas Flamenko Topluluğu, Miguel de Cervantes'in dünya edebiyatına kazandırdığı eseri Don Kişot'tan sahneye uyarlanan gösteriyle 16 Ekim'de CRR Konser Salonu'na konuk olacak.
Don Kişot - 23.09.2021
LaLiga Başkanı Javier Tebas'ta futbol sistemine eleştiri Açıklaması
"Futbolda öyle bir sistem var ki zenginden alıp fakire veren değil, fakirden çalıp zengine veren bir Robin Hood gibi." diyen Tebas, sözlerine şöyle devam etti: "Her şey format değişince düzelecek gibi bir ortam yaratılıyor. Başım ağrıyor format değiştirelim, ayağım ağrıyor her iki yılda bir Dünya Kupası yapalım. Hayır, hayır, böyle olmaz. Çözüm başka yerlerde. İlk olarak federasyonlardaki yolsuzluk sorununu çözmek lazım. Futbolun düşük ve orta seviyede olduğu ülkelere daha fazla yardım yapmak gerekir. Çağımıza uygun dijitalleşmeye geçmek lazım. Sadece futbolcuların yüzde 10'unun katıldığı turnuvalar organize etmeye çalışmamalıyız, bu olmaz. Dışarıda kalacak yüzde 90 oranındaki futbolcular, onların aileleri, kulüpler ne olacak?" "Çözüm iyi yönetim ve yolsuzlukla mücadele" Pandemiyle birlikte finansman açısından zorlu bir döneme giren futbolda çözümün, iyi yönetim süreci ve yolsuzlukla mücadeleden geçtiğini vurgulayan LaLiga Başkanı, "Don Kişot'luk yapmıyoruz.
Don Kişot - 02.09.2021
FERHAN ŞENSOY İÇİN SES TİYATROSU'NDA TÖREN
Diğer kızı Derya Şensoy ise, babasına üniversite öğrencisiyken yazdığı şiiri okuyarak, "Zamanlardan bir zaman çıksa gelse, ben o gün izlemeye doysam seni, hadi diyelim dünya tersine dönse ve okumaya doysam seni. Hatta haftanın sekizinci günü aklına bile doyarım belki. Ama sana hiçbir zaman doyamam baba'. O da bana şöyle yazmıştı mektubunda, 'Bir baba kız aşkıdır aşar okyanusları, çok yunusları'. Baba kız aşkımız şimdi okyanusları, çok bulutlar ve yıldızları aştı. Seni çok ama çok seviyorum" dedi.   Mert Baykal ise, "Anladım ki insanın iki tane babası olabilirmiş, dağ gibi iki tane babası olabilirmiş. Ben bugün bir tanesini kaybettim. Benim bu babam Don Kişot'muş ve yel değirmenleriyle savaşıyormuş" ifadelerini kullandı.
Don Kişot - 31.08.2021
Oyuncu Ferhan Şensoy'un vefatı sanat dünyasını yasa boğdu
Oyuncu Mert Fırat, üzüntüsünü sosyal medya hesabından yaptığı şu paylaşımla duyurdu: "İlham olduğun, çığır açtığın meslek hayatımızın medarı iftiharı, ustamız, dik duruşunla, hiç durmayan üretme azminle bizlere hep ışık oldun. Yattığın yer incitmesin, devrin hep daim oldu, daim olacak." Oyuncu Tolga Cevik de "Çok ama çok üzüldüm. İnanılmaz yazar, şahane tiyatrocu, eşsiz meddah, bir ağabey, muhteşem bir zeka, gerçek bir Don Kişot.
Don Kişot - 29.06.2021
Mersin Devlet Opera ve Balesi, "Gala Bale" seçkisini sahneleyecek
Daha önce sahnelenen ve izleyicilerin büyük ilgisini çeken "Kuğu Gölü, Don Kişot, Talisman, Hamlet, La Bayadere, Tango's, Amor Stella's ve Bahçesaray" eserlerinin en özel bölümlerinden oluşturulan "Gala Bale" seçkisinde, Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Samsun ve Mersin Devlet Opera ve Balesi'nin solistleri sahne alacak.
Don Kişot - 01.06.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısında konuştu: (3)
Atatürk'e hakaret etmenin mukadderata da husumet anlamına geldiğini dile getiren Bahçeli, şöyle devam etti: "Allah için söyleyiniz, Atatürk'e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Atatürk'e en ağır sözleri reva görenler Türk milletinin ruhunu okşadıklarını mı düşünüyorlar? Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürk'ümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam'ın bekçisi olmasaydı, doğduğunuzda kulağınıza ezan mı okunur, yoksa bir kilisede vaftiz mi edilirdiniz? Atatürk'ün hatıralarına ve heykellerine saldıran zavallılar, sizin yel değirmenlerine savaş açan Don Kişot'tan, yancısı Sanço Panço'dan ne farkınız vardır? Yüce dinimizde, açıkça haram işleyen bir günahkara bile hakaret uygun bulunmamıştır.
Don Kişot - 27.05.2021
Yazar Mustafa Özel, romanlar üzerinden iktisat konusunu anlattı
Yazar, modern anlamda ilk dönem romanlarından "Don Kişot"ta Cervantes'in müthiş bir hikaye dili kullandığını belirterek, yaşlanan bir aristokrat sınıfının artık yavaş yavaş tarih sahnesinden çekildiğini sezdiğini aktardı.
Don Kişot - 21.05.2021
İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçısı Nilay Yeşiltepe hayatını kaybetti
İstanbul, Paris ve Avrupa ülkelerinin tanınan sahnelerinde yer bulan Yeşiltepe, "Kuğu Gölü", "Giselle", "Uyuyan Güzel", "Don Kişot", "Copplia", "La Fille mal Gardee", "1001 Gece", "Paquita", "Les Sylphides", "La Bayadere", "Şehrazad" ve "Mavi Tuna" gibi eserlerde de dans etti.
Don Kişot - 21.03.2021
Ozan Güven organik tarıma başladı
Güven, yeni duruşması 30 Nisan'da görülecek olan dava sonuçlanana kadar, zorunda kalmadıkça Cunda'dan İstanbul'a dönmeyi düşünmüyor. Hakkındaki darp iddiası nedeniyle "Babil" dizisinden ayrılmak zorunda kalan Güven'in son oynadığı "Don Kişot" oyuncu kapalı gişe gitmişti.
Don Kişot - 28.02.2021
TRT 2 mart ayında her akşam farklı bir filmi ekrana getirecek
Aralarında televizyonda ilk kez ekranlara gelecek yapımların da yer aldığı, mart ayı boyunca orijinal dilinde yayınlanacak filmler şöyle: 1 Mart Pazartesi 21.00 Deep Well (Derin Kuyu) 2 Mart Salı 21.00 After the Wedding (Geçmişin Sırları) 3 Mart Çarşamba 21.00 Russian Ark (Rus Hazine Sandığı) 4 Mart Perşembe 21.00 Güvercin 5 Mart Cuma 21.30 Homeward (Eve Yolculuk) 6 Mart Cumartesi 21.30 An Officer and a Spy (Subay ve Casus) 7 Mart Pazar 21.30 Gold (Altın) 8 Mart Pazartesi 21.00 The Blue Veiled (Mavi Yaşmaklı) 9 Mart Salı 21.00 The Net (Ağ) 10 Mart Çarşamba 21.00 Miraciyye Saklı Miras 11 Mart Perşembe 21.00 White Fang (Beyaz Diş) 12 Mart Cuma 21.30 A Late Quartet (Son Konser) 13 Mart Cumartesi 21.30 The Man Who Killed Don Quixote (Don Kişot'u Öldüren Adam) 14 Mart Pazar 21.
Don Kişot - 27.02.2021
Türk edebiyatının çınarı Yaşar Kemal
Aynı yıllarda Pertev Naili Boratav, Nurullah Ataç, Güzin Dino, Arif Dino ve Abidin Dino ile tanışan Kemal, Abidin Dino vesilesiyle okuduğu "Don Kişot" eserinden etkilenerek, Batı edebiyatı üzerine daha çok okuma yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Don Kişot Haberleri | Don Kişot Haber - Haberler - Don Kişot haberleri, son dakika don kişot haber ve gelişmeleri burada. Süleyman Hurma: Tesis ve stadyum problemini çözemezsem bu işten çekileceğim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 03:44:39. #1.14#

title