Halk Sokakları Bırakmıyor, Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor! İşte İl İl Tepkiler

Halk Sokakları Bırakmıyor, Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor! İşte İl İl Tepkiler

FETÖ üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine karşı tutulan 'demokrasi nöbeti', 81 ilde tüm coşkusuyla devam ediyor.

18.07.2016 03:17 | Son Güncelleme: 18.07.2016 12:03

Yurt genelinde vatandaşlar, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi bir grup asker tarafından yapılan darbe girişimine tepki göstermek için ellerinde Türk bayraklarıyla meydanlara akın etti.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI ÜZERİNE SOKAĞA ÇIKTILAR

FETÖ/PDY mensubu askerlerin darbe girişiminin hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Milletime çağrı yapıyorum, meydanlara gelin, meydanlarda bunlara en güzel cevabı verelim. Bu darbe girişiminin başarılı olacağına inanmıyorum. Tarih boyunca darbecilerin hiçbiri başarılı olamamıştır." açıklaması üzerine meydanlara çıkan vatandaşlar, cumartesi akşamı olduğu gibi pazar akşamı da meydanları boş bırakmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına uyan kadın erkek, genç yaşlı binlerce vatandaş, cuma gününden bu yana geceden sabaha terk etmediği meydanlarda "demokrasi nöbeti" tutmayı sürdürdü.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_6303_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

MEYDANLAR DOLUP TAŞTI

Bağımsızlığın simgesi Türk bayraklarıyla meydanları dolduran, demokrasiye ve milli iradeye hazırladıkları pankartla da sahip çıktığını gösteren vatandaşlar, Edirne'den Van'a, Ankara'dan Diyarbakır'a tüm illerde meydanları kırmızı-beyaz renklerle donattı.

Ankara'da Kızılay, İstanbul'da ise Taksim meydanları ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konutunun bulunduğu Üsküdar Kısıklı'da öne çıkan protestolarda vatandaşlar meydanlara sığmadı.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_3101_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

ŞEHİTLER DUALARLA ANILDI

Üsküdar Belediyesi tarafından, FETÖ'nün askeri darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenler için Kısıklı Caddesi'nde mevlit okutuldu.

Demokrasi şehitleri için dualar eden vatandaşlar, tekbir getirerek "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "İdam" sloganları attı. Yapılan dualarla demokrasi şehitleri anılırken, olaylarda yaralananlara da acil şifalar dilendi.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_2576_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

BEŞTEPE MİLLET CAMİİ'NDE MEVLİT OKUTULDU

Beştepe Millet Camisi'nde yatsı namazı sonrasında okutulan mevlide, 3 bine yakın vatandaş çocuklarıyla katıldı. Mevlide katılanlara Türk Kızılayı ekiplerince kandil simidi dağıtıldı. Darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önünde Türk bayraklarıyla nöbet tutmaya devam ediyor.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_5714_m.jpg" style="line-height: 20.8px; " target="_blank" width="470"/>

"MİLLET BURADA, DARBECİLER NEREDE"

İstanbul'da Taksim Meydanı'nda ve AKOM binası önünde ellerinde Türk bayrakları toplanan vatandaşlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Polise uzanan eller kırılsın", "Millet burada darbeciler nerede" sloganları attı.

Bir grup vatandaş, daha sonra ellerinde Türk bayraklarıyla AK Parti Kağıthane İlçe Başkanlığı önüne yürüdü.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_3402_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

KIZILAY KIRMIZI BEYAZA BÜRÜNDÜ

Başkent'te, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısı üzerine meydanlara çıkan vatandaşlar, Kızılay'da toplandı. Yaşlı ve çocukların da aralarında olduğu çok sayıda vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Kızılay'a geldi.

Vatandaşlar, meydanda tekbirler getirip, çeşitli sloganlar attı. Bazı AK Parti Ankara milletvekilleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri, meydanda vatandaşlara seslendi.

Kızılay'a gelen bazı vatandaşların Doğu Türkistan bayrağı taşıması dikkati çekti.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_198_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

DARAĞAÇLI TEPKİ

Malatya'da, Kapalı Çarşı ve İnönü Caddesi'nden ayrılmayan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla sloganlar attı. Sıcak havaya rağmen alanlardan ayrılmayan vatandaşlara araç sürücüleri de korna çalarak destek oldu.

Çeşitli protesto gösterilerine sahne olan meydanda bazı vatandaşlar ise darağacı taşıyarak tepkisini dile getirdi. Bir vatandaşın, darağacına oyuncak bebek asıp üzerine "FETÖ ve köpekleri için idam istiyoruz. Vatana ihanetin affı asla olmaz." yazısı astığı görüldü.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_6208_m.jpg" style="line-height: 20.8px; " target="_blank" width="470"/>

MEYDANDA MEHTER MARŞI

Kahramanmaraş'ta şehrin en işlek caddelerinden biri olan Trabzon Caddesi'nde uzun araç konvoyları oluşturan vatandaşlar, Türk bayrakları astıkları araçlarında korna çalarak darbe girişimine tepkilerini gösterdi.

Kimi vatandaşlar da ellerinde Türk bayraklarıyla meydanda Mehter Marşı söyledi. Merkez Onikişubat ilçesine bağlı 22 Gün Mahallesi muhtarı Murat Yeninar ise otomobilinin üzerine kurduğu temsili darağacı ile kent merkezinde gezdi.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_2459_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

SICAK HAVAYA RAĞMEN DEMOKRASİ NÖBETİNE DEVAM

Şanlıurfa'da da vatandaşlar, tepkilerini önceki günden itibaren tuttukları "demokrasi nöbetiyle" devam ettiriyor.

Genellikle AK Parti İl Başkanlığı ve 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı güzergahında toplanan vatandaşlar, hava sıcaklığının 45 dereceye yaklaşmasına rağmen, alanlardan ayrılmadı. İş yerleri, evler ve kamu binalarının pek çoğunun Türk bayraklarıyla donatıldığı kentte, şehir içindeki sivil ve toplu taşıma araçlarının büyük bir kısmında da Türk bayrakları bulunuyor.

Siirt'te siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerinin çağrısı üzerine Siirt Valiliği önünde toplanan binlerce kişi, terör örgütü FETÖ'ye tepki gösterdi. Vatandaşlar, valilik önüne gelen Vali Mustafa Tutulmaz'a büyük sevgi gösterilerinde bulunurken, bazı kişiler Tutulmaz'ı omzuna aldı.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_7739_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

NAMAZLARI BİLE MEYDANDA KILIYORLAR

Kocaeli'de vatandaşların AK Parti Kocaeli İl Başkanlığının yanında bulunan alandaki bekleyişi devam ediyor. Bekleme alanını darbe girişiminin gerçekleştiği geceden itibaren terk etmeyen vatandaşlar, meydanda kurulan dev ekrandan gelişmeleri takip ediyor.

Etrafa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın posterleri ve Türk bayrakları asan gruptakiler, vakit namazlarını da burada cemaatle kılıyor.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_2697_m.jpg" style="line-height: 20.8px; " target="_blank" width="470"/>

GÜLEN MAKETİYLE İDAM PROTESTOSU

Van'da Beşyol Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterleriyle sloganlar eşliğinde darbe girişimini kınadı.

Sivil toplum kuruluşu, siyasi parti temsilcileri ve kurum amirlerinin de desteğiyle gerçekleştirilen "demokrasi nöbeti" mitinginde vatandaşlar, "her şey vatan için", "şehitler ölmez vatan bölünmez", "idam istiyoruz", "Türk, Kürt burada FETÖ nerede" sloganları atarak, kalkışmaya tepki gösterdi. Halk meydanı, Türk bayraklarıyla donatarak güvenlik önlemi alan polislere sevgi gösterilerinde bulundu.

Erciş ilçesinde de şehitler için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından sehpaya bağlı olarak getirilen Fetullah Gülen maketiyle darbe girişiminde bulunanlar için idam cezası istendi.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_6948_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

GIYABİ CENAZE NAMAZI

Kayseri'de, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri milletvekilleri İsmail Emrah Karayel ve İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, kaymakamlar ve ilçe belediye başkanları, Cumhuriyet Meydanı'nda binlerce kişiyle birlikte saf tuttu. İl Müftüsü Şahin Güven'in kıldırdığı cenaze namazının ardından dua edildi.

Aralarında tır ve kamyonların da olduğu Türk bayraklarıyla süslenen yüzlerce araç, kent caddelerinde konvoy eşliğinde tur attı.

Tekirdağ'da valilik binası önünde toplanan ve demokrasi nöbetine devam eden vatandaşlar, ellerinde bayraklarla "Darbeye hayır", "Recep Tayyip Erdoğan", "Paralel hainler hesap verecek", "Millete kalkan eller kırılsın" şeklinde sloganlar attı.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_2858_m.jpg" style="line-height: 20.8px; " target="_blank" width="470"/>

TÜRK BAYRAKLARI MEYDANLARI SÜSLEDİ

Gaziantep'te, darbe girişiminin ardından, vatandaşların Demokrasi Meydanı'ndaki "demokrasi nöbeti" aralıksız sürüyor.

Ellerinde bayraklarla Demokrasi Meydanı'na gelen vatandaşlar, darbe ve FETÖ'ya karşı sloganlar atarak, tekbir getirdi. Suriyelilerin de yoğun ilgi gösterdiği meydanda, bazı kişiler, büyük Türk bayrakları açarak yürüdü.

Erzurum'da siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerinin çağrısı üzerine kent meydanında toplanan binlerce kişi, terör örgütü FETÖ'ye tepki gösterdi. Ellerinde Türk bayraklarıyla alanda bulunan vatandaşlar, darbe aleyhine sloganlar attı.

Eskişehir'de binlerce vatandaş, Türk bayrakları astıkları araçlarıyla konvoy oluşturdu, gruplar halinde gittikleri Kurtuluş Mahallesi Yunus Emre Caddesi'ndeki AK Parti İl Başkanlığı binası önünde toplandı.

Burada, darbe girişimine tepki gösteren vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümet lehine, "Dik dur eğilme bu millet seninle", "İşte ordu, işte komutan" sloganları atıp, alkışlarla olayı protesto etti.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_381_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

KARADENİZ'DEN ORTAK SES

Trabzon'da bir araya gelen çeşitli siyasi parti, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlardan oluşan grup, darbe girişimini protesto etti.

AK Parti, CHP, MHP ve Saadet Partisi mensuplarının yanı sıra sendika, vakıf ve sivil toplum kuruluşu mensupları ile çok sayıda vatandaş, akşam saatlerinde AK Parti Trabzon İl Başkanlığı önünde bir araya geldi.

Darbe girişimine tepki göstermek için alana Türk bayrakları asan ve ellerinde Türk bayrakları bulunan gruptakiler, tekbir getirip "İdam istiyoruz" şeklinde slogan attı.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_2693_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

7 YAŞINDAKİ ÇOCUK GÖZYAŞI DÖKTÜ


Kastamonu'da belediyenin hazırladığı platformda Kur'an- Kerim okunurken, darbe girişiminde şehit olanlar için dua edildi.

Sivas'ta ellerindeki pankartlar ve Türk bayraklarıyla valilik önünde toplanan vatandaşlar, zaman zaman tekbir getirerek, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ya Allah bismillah, Allahu ekber" şeklinde sloganlar attı.

Niğde'de Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, FETÖ'nün askeri darbe girişimini protesto etti. Meydana kurulan platforma çıkan 7 yaşındaki Elif Naz Akdoğan, İstiklal Marşı'nı okudu. Elif Naz, marşı okurken gözyaşlarını tutamadı.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_9825_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

HEP BİRLİKTE İLAHİ SÖYLEDİLER

Diyarbakır'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlar, darbe girişimini engellemek için hayatını kaybedenler için saf tuttu. Vatandaşlar, şehitler için gıyabi cenaze namazı kıldı, ardından dua etti. Konuşmaların ardından İl Başkanlığı önünde bekleyen vatandaşlar söylenen ilahilere eşlik ederek, darbeciler aleyhine slogan attı.

Balıkesir ve Yalova'da kurulan dev ekranda, vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasını ve Türkiye'de yaşanan gelişmeleri izledi, ellerindeki Türk bayraklarıyla darbe girişimine tepki gösterdi.

Rize Cumhuriyet Meydanı'nda demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için toplanan yaklaşık 3 bin kişi, darbe girişimine tepki gösterdi. Bazı vatandaşların elinde "İdam istiyoruz", "Burası Rize, geçit vermezuk size", "Selam reisumuze" yazılı dövizler açarak tekbir getirdi.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_8567_m.jpg" style="line-height: 20.8px; " target="_blank" width="470"/>

KILIÇ VE SOPALI NÖBET

Bayburt'taki tepkilerde kent merkezine bağlı Yeşilyurt köyünden traktör römorkuna binerek gelen 80 yaşındaki Hesna Köprücü elinde satırla, 85 yaşındaki Nevzat Aydınoğlu ise elindeki kılıç ve sopayla demokrasi nöbetine katıldı.

Ordu, Artvin ve Gümüşhane'de de çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlardan oluşan grup, darbe girişimine tepki gösterdi. Gümüşhane Belediyesi tarafından caddeye konulan dev ekranda "Çanakkale 1915" filmi izlendi.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_2719_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

GARNİZON KOMUTANI'NA DESTEK

Adıyaman'da valilik bahçesinde toplanan binlerce kişi, cep telefonlarının ışıklarını yakarak, darbe girişiminde bulunanlar aleyhine tezahüratlarda bulunup, tekbir getirdi.

Vatandaşlar, darbe girişimi esnasında halkın yanında yer alan Garnizon Komutanı Yarbay Ercan Atasoy lehine slogan atıp, sevinç gösterisinde bulundu.

AK Parti Edirne İl Başkanlığı ile Saraçlar Caddesi'ndeki Atatürk Anıtı önünde ellerinde Türk bayraklarıyla toplanan vatandaşlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları atarak Eski Cami önüne yürüdü. Yürüyüşe bir vatandaş atıyla katıldı.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_4795_m.jpg" style="line-height: 20.8px; " target="_blank" width="470"/>

FOMARA MEYDANI DEMOKRASİ MEYDANI OLUYOR

Bursa'da, FETÖ'nün darbe girişimini protesto etmek için binlerce vatandaş ellerindeki Türk bayraklarıyla Fomara Meydanı'na akın etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Fomara Meydanı'nın isminin "Demokrasi Meydanı" olarak değiştirileceğini ifade etti.

İzmir, Konak Meydanı'ndaki tarihi saat kulesi çevresinde toplanan İzmirliler de darbe girişimini protesto ediyor.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_4920_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

VALİLİK MAKAMININ BAYRAĞIYLA 3 GÜN DOLAŞTI

Ağrı Orduevi yanındaki açık otoparkta ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğraflarıyla toplanan Ağrılılar, darbecilerden hesap sorulmasını isteyen sloganlarla Ağrı Valiliğine kadar yürüdü.

Kentte yaşayan 51 yaşındaki Aynur Kaya, FETÖ'nün darbe girişiminin ortaya çıkmasıyla tepkisini, o karanlık gecede geldiği valilikten izinle aldığı makam bayrağını, 3 gün boyunca Ağrı sokaklarında dolaştırarak gösterdi. Aynur, darbe girişiminin önlenmesiyle üçüncü günün sonunda bayrağı valiliğe teslim etti.

Ardahan'da FETÖ'nün darbe girişimini engellemeye çalışırken şehit olanlar için mevlit okutuldu.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_7236_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

ERDOĞAN'A SEVGİ GÖSTERİSİ

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli'de Delikliçınar Meydanı'nda toplananlara telefon aracılığıyla hitap ederek demokrasi nöbetindeki vatandaşlara teşekkür etti.

Aydın Atatürk Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerini taşıyarak darbe girişimini protesto etti, AK Parti il binası önüne kurulan çadırlarda "demokrasi nöbeti" tuttu.

Adana'da AK Parti İl Başkanlığı binası önünde bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi. Darbe aleyhinde slogan atan vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sevgi tezahüratları yaptı.

Batman'da vatandaşlar, Turgut Özal Bulvarı'nda motorize polisler eşliğinde yürüyüş yaptı. Yürüyüşün ardından Batman Emniyet Müdürlüğü önüne gelen vatandaşlar, "Polise uzanan eller kırılsın", "Katil FETÖ gelecek hesap verecek" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları attı. Daha sonra Batman Valiliği önüne gelen vatandaşlar, sabaha kadar sürecek olan demokrasi nöbetine başladı.

Bingöl'de iş makineleri ve kamyonlardan oluşan konvoyla şehir turu atılarak darbe girişimine tepki gösterildi.

GELİN VE DAMAT DA DEMOKRASİ NÖBETİNDE

Giresun'da sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar akşam saatlerinden itibaren Atatürk Meydanı'nda toplanarak demokrasi nöbeti tutmaya başladı.

Bulancak ilçesinde ise Cumhuriyet Meydanında toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atarak darbe girişimini protesto etti. Yeni evlenen Şükrücan ve Burcu Yıldırım çifti de protestoya gelinlik ve damatlıklarıyla katılarak destek verdi.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_8026_m.jpg" style="line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

BAKAN ARSLAN, HEMŞEHRİLERİNE TELEKONFERANSLA SESLENDİ

Kars'ta vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla darbe girişimine ve FETÖ'ye karşı sloganlar atarak, tekbir getirdi.

AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey ve AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, alana gelerek sabaha kadar nöbet tutacaklarını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars'ta toplanan vatandaşlara telefonla bağlanarak teşekkür etti.

Arslan, konuşmasında, "İradenize sahip çıkmaya devam edin. 'Su uyur düşman uyumaz', o yüzden düşmana ve hainlere fırsat vermemek adına hepinize tek tek teşekkür ediyorum ki Kars'ta sokakta iradenize sahip çıkıyorsunuz. O yüzden selam ve saygılarımı iletiyorum. Rabbim bizim de sizin de yar ve yardımcısı olsun." dedi.

haberler.com/haber/048/derleme-yurt-genelinde-feto-nun-darbe-girisimine-8620048_1944_m.jpg" style=" line-height: 20.8px;" target="_blank" width="470"/>

AHISKA TÜRKLERİ DE DESTEK VERDİ

Erzincan'ın Üzümlü ilçesinde çarşı merkezinde bir araya gelen vatandaşlar, araç konvoyu yapıp ilçe turu attıktan sonra Cumhuriyet Meydanı'na geldi.

Protestolara, Ukrayna'dan Türkiye'ye getirilerek Erzincan'ın Üzümlü ilçesine yerleştirilen Ahıska Türkleri de destek verdi.

Kaymakam Fatih Acar ve Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, vatandaşlara teşekkür ederek "meydanları boş bırakmayın" çağrısında bulundu.

Elazığ, Mardin, Kütahya, Bilecik, Bitlis, Muş, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Zonguldak, Bartın, Kırklareli, Düzce, Tekirdağ, Samsun, Antalya, Çorum ve Kilis'te de meydanları dolduran binlerce vatandaş, darbe girişimini protesto etti.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Halk Sokakları Bırakmıyor, Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor! İşte İl İl Tepkiler - Diyarbakır
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 18.9.2020 20:24:02. #1.15#
title