CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ HABERLERİ

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Haberleri

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi haber, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 25.11.2020
CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Engin Özkoç, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin başında AK Parti'nin kurucularından olan isimlerin Erdoğan ile yollarını ayırdığını savunarak, "Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Erdoğan ile yol ayrımına girmiştir.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 25.11.2020
Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etti
Ortada bir yönetim olabilmesi için devlette liyakat olması ve sorunların sağlıklı tespit edilmesi gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi sonrası Türkiye'nin sorunlarının sağlıklı tespit edilemediğini savundu.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 25.11.2020
Bahçeli: "Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üzerine inşa etmemiştir" (2)
"Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üzerine inşa etmemiştir" "Birkaç haftadır korkakların, fitnebazların, dümencilerin, düzencilerin, kudurmuş emellerin sap yiyip saman öğüttüğünü bir hayli fazla görüyor ve şahit oluyoruz" diyen Bahçeli, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bilhassa Cumhur İttifakı'yla ilgili akla hayale sığmayan çirkin dedikoduları esefle, hayretle ve ibretle takip ediyoruz. Mandacılar vites yükseltmişler, vesayetçiler gaza basmışlar, işbirlikçiler birdenbire davulun kasnağına vurmaya başlamışlardır. Cumhur İttifakı'nın kolonlarının çatırdadığını söyleyenlerden tutun da, 'Bu dönüşte MHP'ye yer yok' diyen tescilli korkaklara varıncaya kadar pek çok şey yazılmış, söylenmiş ve yorum olarak paylaşılmıştır. Bazıları da çıkıp 'Bütün gelişmeler bir rota değişikliğine işaret ediyor' diyecek kadar akıl ve basiret noksanlığını ispat etmiştir. Türkiye düşmanlarının sığınağı olan bir gazetede köşe yazarlığı yapan korkak ve kiralık bir kalem sahibi, 'Recep Tayyip Erdoğan Bahçeli'yi harcar, Bahçeli de Recep Tayyip Erdoğan'ı; zamanı var' diyebilecek kadar fitnenin zehriyle zehirlenmiş, kör kütük halde kendinden geçmiştir. Çünkü bunların canı böyle istiyor. Çünkü bunların kirli amacı bunu işaret ediyor. Kurdukları hayallerden bile malzeme çalan zavallıların sözüne itibar edecek hiçbir vatan evladı olamayacaktır. Kaldı ki maruz kaldıkları hayal kırıklıklarını hiçbir alçı da tutamayacaktır. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki; MHP ile AK Parti Türk tarihinin iki ucunu bir sevdayla kavrayıp geleceğin parlak ve onurlu kucağına doğru taşıyan iki kahraman millet eseridir. Biz harcarsak sadece hainleri, sadece Ali Kemal varislerini harcarız. Cumhur İttifakı siyaseti pazarlık üzerine inşa etmemiştir. Cumhur İttifakı al-ver süreciyle kurulmamıştır. Cumhur İttifakı'nın ortak paydası mevki-makam hırsı değil, Türk milletinin tarihi ve dokunulmaz haklarıdır. Cumhur İttifakı, cumhurun şeref nişanesi, cumhuriyetimizin kuruluş ruhunun nigehbanıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızla hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının almayacağı kadar tutarlı, dengeli, hesapsız, plansız, ilkeli, karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır." "Cumhur İttifakı yaşayacaktır, reformları birbiri ardına hayata geçirecektir" Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın Türkiye'nin yegane umudu, yedi düvele karşı güvencesi olduğuna dikkat çekerek, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum ve kurallarıyla kökleşmesi için ihtiyaç duyulan hukuk, adalet, ekonomi, sosyal ve diğer tüm reformlar Cumhur İttifakı'nın ortak iradesidir.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 24.11.2020
Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Sayın Cumhurbaşkanımız ile hukukumuz Türkiye düşmanlarının kafalarının almayacağı kadar tutarlı, dengeli, hesapsız, plansız, ilkeli, karşılıklı hürmet ve muhabbete dayalıdır. Kara kediler başka yerde dolaşsın, müfsit çakallar başka mahfillerde at koştursun. Cumhur İttifakı Türkiye'nin yegane umudu, yedi düvele karşı güvencesidir." -"Nifak saçan dillerinizi Cumhur İttifakı'ndan derhal çekiniz" Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin bütün kurum ve kurallarıyla kökleşmesi için ihtiyaç duyulan hukuk, adalet, ekonomi, sosyal ve diğer tüm reformların, Cumhur İttifakı'nın ortak iradesi olduğunu vurgulayarak, "Kaldı ki en büyük reform Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'dir.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 23.11.2020
Kırgızistan'da af kararıyla 238 hükümlü cezaevinden çıktı
Caparov, anayasa değişikliği tartışmalara ilişkin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemininden yana olduğunu ve siyasi baskılardan uzak ve demokrasiden yana kalacaklarını vurguladı.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 22.11.2020
Erdoğan: Bizim ne dediğimiz, nerede durduğumuz, nereye gittiğimiz bellidir (1)
'CUMHUR İTTİFAKI'NIN GİDİŞİNDEN MEMNUNUZ' Türkiye'nin bölgesel ve küresel düzeyindeki her çıkarını savunurken samimi olduklarını vurgulayan Erdoğan, "Biz Cumhur ittifakını kurarken de samimiydik. Cumhur İttifakı'nın çatısı altında bütün bu adımları yürütüyoruz. Ülkenin ve milletin menfaatleri söz konusu olduğunda tüm bireysel ve siyasi farklılıkların üzerine çıkılabileceğinin en güzel örneği olan Cumhur İttifakı'nın gidişinden de gayet memnunuz. Sayın Bahçeli ve tüm MHP camiasına 15 Temmuz darbe girişimi ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başta olmak üzere, ülkenin ve milletin menfaatine olan her hususta yanımızda bulundukları için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 20.11.2020
19 Kasım 2020 Haberleri
19 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 17.11.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
Vergi sistemi hakkında radikal bir düzenlemeye gidilmesi gerektiğini savunan İsmail Tatlıoğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi döneminde yapılan vergi mevzuatına ilişkin düzenlemeleri eleştirdi, vergi kanunlarının uygulanabilir olmaktan çıktığını iddia etti.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 17.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Hükümetin diriltmeye çalıştığı ekonomiyi kim batırdı?" sorusunu yönelten Girgin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi nedeniyle sorunlar yaşandığını savundu.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 17.11.2020
2021 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
"Vergi reformu bir an önce hayata geçirilmeli" MHP Grubu adına konuşan Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde Türkiye'nin artık söz dinleyen değil, sözü dinlenen ülke haline geldiğini vurguladı.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 17.11.2020
Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Ekonomide açılan ya da açılacak yeni ufuklarla, demokrasi ve hukuk alanlarında kuvveden fiile geçecek sağlam ve sağduyulu hamlelerle fasit çemberin kırılacağını, muhteşem bir kalkışın yaşanacağını düşündüğünü dile getiren Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye'nin aradığı ve ihtiyaç duyduğu tarihi bir yönetim reformu olarak devrededir.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 16.11.2020
İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den, Ümit Özdağ'ın ihracına ilişkin açıklama Açıklaması
Son dönemde yaşananların Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin iflası anlamına geldiğini kaydeden Davutoğlu, şunları söyledi: "Temel yaklaşımımız şudur, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çarpık bir başkanlık sistemdir.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 16.11.2020
İYİ Parti ve Gelecek Partisi 'parlamenter sistem' üzerine çalışacak
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, daha önce kendisini ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e iade-i ziyarette bulunurken, 9 Kasım'da açıkladığı "güçlendirilmiş parlamenter sistem" önerisi hakkında da bilgi verdi. "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" olarak adlandırılan bugünkü uygulanan başkanlık sistemine karşı çıkan iki partinin lideri "parlamenter sistem" konusunda ortak çalışma yapma kararı aldı.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 15.11.2020
CHP'den kamuda israfın araştırılması talebi
CHP Grup başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel'in imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan önergenin gerekçesinde, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi nedeniyle "hukuk devleti" ilkesi ve demokrasiden daha fazla uzaklaşıldığı, yolsuzlukların arttığı ve yoksulluğun her alana yayıldığı iddia edildi.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 11.11.2020
TBMM Genel Kurulu
Bu durumun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin oluşturduğu bir sonuç olduğunu savunan Dervişoğlu, "Şeffaflık, adalet, demokrasi ve zenginlik maalesef bu ucube sistemle yaşama geçirilemeyecektir.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 11.11.2020
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türk-Rus Merkezi ile ilgili mutabakat zaptı bu sabah imzalandı"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'de Yunan ve Rum tarafının şımartılmasından vazgeçilmesi halinde kısa sürede hakkaniyete dayalı bir anlaşmanın mümkün olabileceğini düşündüklerine dikkat çekerek, şunları söyledi: "Türkiye olarak bölgemizde barışın, huzurun, güvenin, refahın kök salması için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Bölge ülkeleri olarak salgınla birlikte daha da hızlanan yeni küresel siyasi ve ekonomik düzende hak ettiğimiz yeri alabilmemiz anlaşmazlıklarımızı süratle çözüme bağlayarak hep beraber hareket etmemizle mümkündür. AB'nin içinde bulunduğu ve artık gizlenemez saklanamaz bir hale gelen krizden kurtuluş yolu da buradan geçiyor. Amerika'daki seçimlerin ardından bölgemizde ortaya çıkan belirsizliği ortadan kaldırmak için diplomasi ve uzlaşma kanallarının sonuna kadar açılması şarttır. Bu anlayışla hem sahadaki varlığımızı güçlendirmeye hem diplomasi kanallarını etkin şekilde işletmeye devam edeceğiz. Halklarını kardeş kendilerini dost olarak gördüğümüz tüm bölge devletleriyle yeni dönemde birlikte hareket etmek istiyoruz, kimseye karşı gizli veya açık ön yargımız, husumetimiz, karanlık hesabımız yoktur. Tüm samimiyetimizle ve muhabbetimizle herkesi, huzurlu, güvenli, adil, sevgi ve saygı çerçevesinde yeni bir dönemi birlikte inşa etmeye çağırıyoruz." Türkiye'nin her alanda güvenle ve kararlılıkla, sahada ve masada gücünü sergileyebilmesinin ve sözünü dinletebilmesinin son 18 yılda gerçekleştirdiği büyük dönüşüm sayesinde olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Bu dönüşümü demokrasi ve kalkınma ekseninde hayata geçirdik. Milletimizin hasretle beklediği temel hizmet alanlarında, eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden sosyal desteklere tüm başlıklarda eşi benzeri görülmemiş yatırımlar gerçekleştirdik. Bugün Türkiye temel hizmet alanları ve altyapı konusunda gelişmiş ülkelerin gerisinde değildir. Tam tersine pek çok hususta ilerisine geçmiştir. Bu çerçevede ekonomi önceliklerimizin daima en başında yer almıştır. Büyümeden enflasyon ve faizlere kadar her alanda tarihimizin en iyi makro ekonomik göstergelerine bizim dönemimizde ulaşıldı. IMF'ye olan borcu tamamen kapatmak ve ülkemizi bu boyunduruktan kurtarmak da bize nasip oldu. Hatırlayın göreve geldiğimizde 23.5 milyar dolar IMF'ye borcumuz vardı. Mayıs 2013'te sıfırladık ve artık bizim IMF'ye bir kuruş borcumuz yoktur. Yaklaşık 10 yıl önce milletimizle paylaştığımız 2023 hedeflerimiz orta vadede yakalamayı planladığımız seviyenin ifadesiydi. Bu hedefler doğrultusunda hızla ilerlerken bir anda kendimizi ülkede siyasi ve sosyal kaos çıkarmaya yönelik karanlık senaryoların içinde bulduk. Ülkemizin terörden darbeye kadar pek çok yol kullanılarak maruz kaldığı saldırıların en önemli hedeflerinden biri de ekonomimiz olmuştur. Aldığımız tedbirler ve geliştirdiğimiz mücadele yöntemleri, ekonomimizi ayakta tutmayı hedeflerimizden kopmamayı başardık. Bunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin getirdiği hızlı karar alma ve etkin uygulama imkanlarının çok büyük katkısı vardır.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi - 11.11.2020
Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Erdoğan, bu çerçevede ekonominin, önceliklerinin daima en başında yer aldığına işaret ederek, şunları kaydetti: "Büyümeden enflasyon ve faizlere kadar her alanda tarihimizin en iyi makroekonomik göstergelerine bizim dönemimizde ulaşıldı. IMF'ye olan borcu tamamen kapatmak ve ülkemizi bu boyunduruktan kurtarmak da bize nasip oldu. Hatırlayın göreve geldiğimizde 23,5 milyar dolar IMF'ye borcumuz vardı. Mayıs 2013, sıfırladık ve artık bizim IMF'ye bir kuruş borcumuz yok. Nereden nereye geldik? Yaklaşık 10 yıl önce milletimizle paylaştığımız 2023 hedeflerimiz, orta vadede yakalamayı planladığımız seviyenin ifadesiydi. Bu hedefler doğrultusunda hızla ilerlerken, bir anda kendimizi ülkede siyasi ve sosyal kaos çıkarmaya yönelik karanlık senaryoların içinde bulduk. Ülkemizin terörden darbeye kadar pek çok yol kullanılarak maruz kaldığı saldırıların en önemli hedeflerinden biri de ekonomimiz olmuştur. Aldığımız tedbirler ve geliştirdiğimiz mücadele yöntemleriyle ekonomimizi ayakta tutmayı, hedeflerimizden kopmamayı başardık. Bunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin getirdiği hızlı karar alma ve etkin uygulama imkanlarının çok büyük katkısı vardır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Haberleri | Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Haber - Haberler - Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi haberleri, son dakika cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi haber ve gelişmeleri burada. ÇANAKKALE - DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan partisinin İl Kongresi'ne katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 09:37:08. #1.15#
title