Cudi Haberleri

Cudi haber, Cudi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cudi - 18.10.2020
Şırnak'ta Toplu Açılış Töreni
Bugün yine bölgede ulaşımın niteliğine, halkın yaşam standartlarına katkısı olacak Cizre-Şırnak yolunun açıldığını kaydeden Karaismailoğlu, şöyle konuştu: "Yolumuz, Siirt, Van ve Hakkari ile kuzey-güney yakasında Karadeniz bölgesini bağlayacak. Irak ve Suriye gümrük kapılarına ulaşan bir güzergahta ulaşımı güvenli, konforlu bir hale getirecek. Yolumuzun yüksek niteliği bu hat üzerinde olumlu bir etki yaparken inşallah ekonomik canlılığa, yeni iş olanakların oluşmasına da vesile olacaktır. Binlerce yıldır geçit vermez denen Cudi Dağı'nı delerek inşa ettiğimiz tünellerimizin ve viyadüğümüzün hizmete girmesiyle birlikte yolumuz 8 kilometre daha kısalıyor.
Cudi - 18.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak'ta Toplu Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Şırnak için kurdukları tüm hayalleri tek tek gerçeğe dönüştürdüklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "Başta terör örgütü olmak üzere kurduğumuz hayallerle aramıza kimsenin girmesine müsaade etmedik. Bahanelere sığınmadan, zorluklara aldırmadan Şırnak'ı tarihinin en büyük kalkınma hamlesiyle tanıştırdık. Son 18 yılda Şırnak'a eski rakamla toplam 12,5 katrilyon lira tutarında yatırım gerçekleştirdik. Eğitimde 3 bin 792 yeni derslik inşa ettik. Şırnak Üniversitesini şehrimize kazandırdık. Yükseköğrenim öğrencileri için 1019 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. Sporda 3 gençlik merkezi ve Şırnak Şehir Stadyumu ile birlikte 10 tesisi hizmete sunduk." Erdoğan, Cizre Gençlik Merkezi ve Cizre Stadyumuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini, Şırnak Millet Bahçesi'nin yer seçiminin yapıldığını, en kısa sürede de yapımına başlanacağını söyledi. Erdoğan, şunları söyledi: "Şırnaklı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza toplam 3,6 katrilyon lira tutarında kaynak aktardık. Sağlık, hükümetlerimizin en başarılı olduğu alanların başında geliyor. Koronavirüs salgını döneminde Türkiye'nin bu alandaki gücü ve başarısı çok daha iyi anlaşılmıştır. Ülkemiz 18 yılda yaptığı sağlık yatırımlarının meyvesini sadece son 8 ayda kat be kat toplamıştır. Dünyanın gelişmiş ülkelerinin dahi hazırlıksız yakalandığı bu sağlık krizini biz alnımızın akıyla yürüttük. Sosyal güvenlik sistemimizin kapsayıcılığı sayesinde vatandaşlarımıza testen teşhis, tedavi ve ilaca kadar gereken her şeyi ücretsiz sunduk. Muhalefetin ve gözünü hırs bürümüş meslek odalarının sabotajlarına rağmen sağlık sistemimizin aksamasına izin vermedik. Diğer 80 vilayetimizle beraber son 18 yılda Şırnak'a da sağlık alanında çağ atlattık. Şehrimize 7'si hastaneden oluşan toplam 59 sağlık tesisi kazandırdık. Silopi Devlet Hastanemizin 50 yataklı ek binasıyla 40 yataklı Uludere Devlet Hastanemizin inşası sürüyor. Şehir hastanesi standartlarındaki 500 yataklı Şırnak Bölge Hastanesi'nin proje çalışması devam ediyor. TOKİ aracılığıyla Şırnak'ta bugüne kadar 11 bin 111 konut uygulaması başlattık, bu konutların hepsini tamamladık. Bölünmüş yol uzunluğunu 26 kilometreden devraldık, 165 kilometre ilaveyle toplamda 191 kilometreye çıkardık. Uludere yolunu, Cizre-Silopi yolunu ve şehir içindeki muhtelif yol çalışmalarımızı seneye tamamlıyoruz." "Havalimanımızın yolcu trafiği geçtiğimiz yıl 366 bini buldu" Cizre-Şırnak yolu projesindeki Şehit Güvenlik Korucusu Dündar Page Tüneli ve Şehit Jandarma Yüzbaşı Mustafa Erdal Tüneli ile Cudi viyadüğünün bitirildiğini belirten Erdoğan, "Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanımızı şehrimize kazandırdık.
Cudi - 17.10.2020
Son dakika haberleri: İçişleri Bakanlığı: Şırnak Cudi Dağı'nda 1 terörist daha etkisiz hale getirildi (2)
Son dakika haberine göre TURUNCU KATEGORİDE ÇIKTIİçişleri Bakanlığı, Yıldırım-13 Bestler Dereler Operasyonu'nda etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin terörden arananlar listesinde turuncu kategoride yer alan 'İhsan Nuri' kod adlı Mehmet Nuri Husidur olduğunu açıkladı.
Cudi - 16.10.2020
Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Yıldırım- 13 Bestler Dereler Operasyonu kapsamında;  Şırnak Cudi Dağı bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) birliklerince gerçekleştirilen Hava Kuvvetleri destekli operasyonda, 2 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir.
Cudi - 9.10.2020
Şırnak'ta hafriyat kamyonunun altında kalan işçi hayatını kaybetti
Alınan bilgiye göre, Cudi Dağı Maden mevkisindeki özel bir şirkete ait kömür ocağında çalışan Nesim Urat (27), yük boşaltma sırasında hafriyat kamyonunun altında kaldı.
Cudi - 9.10.2020
Son dakika haberleri | Şırnak'ta 5 işçinin şehit edildiği saldırıların faillerinden terörist Çağdavul etkisiz hale...
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Yıldırım-1 Operasyonu kapsamında Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı kırsalında dün İl Jandarma Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanlığınca müşterek düzenlenen ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının destek verdiği operasyonda etkisiz hale getirilen 2 teröristin kimlik tespit çalışmaları tamamlandı.
Cudi - 9.10.2020
Son dakika! Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika haberi... 1 Operasyonu kapsamında Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Cudi - 9.10.2020
Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi
1 Operasyonu kapsamında Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Cudi - 8.10.2020
İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde düzenlenen operasyonda 2...
İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde düzenlenen operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Cudi - 8.10.2020
Şırnak'ta 2 terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Cudi - 8.10.2020
Son dakika gündem: DHA YURT BÜLTENİ - 6
Bakan Soylu: ya teslim olacaklar ya da etkisiz hale getirilecekler ŞIRNAK'ta güvenlik güçleriyle bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadeleye yönelik verdiği mesajda, bu yıl sadece 42 kişinin terör örgütü PKK'ya katıldığını ifade ederek, "Kaçacak delik bulamamalılar. Neredelerse gidip, üzerlerine basmalıyız. Cudi'nin kalbine girdik.
Cudi - 8.10.2020
Son dakika haber! İçişleri Bakanı Soylu Şırnak'ta Mehmetçik ile bir araya geldi
"Hep birlikte omuz omuza mücadele veriyoruz" Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bütün bunlar doğru strateji izlediğimizi, doğru süreç yönettiğimizi, Allah'ın izniyle inşallah sonucu da en yakın zamanda alacağımızı göstermekte. Sahaya öyle bir basıyorsunuz ki terör örgütünün sökülmesini, terör örgütünden kaçışları, kurulan irtibatlar sonucu teslimleri artırıyor, terör örgütüne katılımları tamamen durduruyorsunuz. Şimdi sonbahar-kış operasyonları başladı. Bunları değerlendirmek için buradayız. Kaçacak delik bulamamalılar. Neredeyse gidip üzerlerine basmalıyız. Cudi'nin kalbine girdik.
Cudi - 19.9.2020
Kıbrıs gazisinin "hatırlanma" mutluluğu
Kıbrıs Barış Harekatı'nda zafer mutluluğunu yaşadıklarını, o günleri halen unutamadığını belirten Ünay, şöyle konuştu: "Kıbrıs'ta birliğimizin görevi Türk kuvvetlerinin geleceği Girne Limanı'nı emniyet altında tutmaktı. Kıyı başını tutarak çıkarma gemilerinin, piyadelerin sağ salim yanaşması ve girmesini sağlayacaktık. Girne'ye doğru gelirken pusuya düştük, bölük komutanım şehit düştü. Harp okullarında verilen derslerde kıyı başı tutma olayında zayiatı yüzde 50 normal görürler. Neyle karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz. Bilmediğiniz yerden aniden ateş geliyor. Makineli tüfek mermileri zeytin ağacı yapraklarını makas gibi biçiyor, kar yağmış gibi üzerimize yaprak geliyor, düşen havanlar var, tam siper yapmak zorundasınız, yer geliyor, yüzünüze vuruyor. Yaralanmadık, Türk milletinin zaferine zafer, toprağına toprak katan, alnının akıyla mahallesine dönen bir gazi olduk. Allah bize bu onuru nasip etti, gazi olmak onur verici bir şey." Cudi ve Gabar dağlarındaki operasyonlarda da görev aldığını, o dönemde başlayan boğaz ağrısının kalıcı hale geldiğini anlatan Ünay, şöyle devam etti: "Toplumun gazilere karşı çok ilgili ve hassas.
Cudi - 18.9.2020
GRAFİKLİ- Teröristlerin korkulu rüyası "Yıldırım" operasyonları
İçişleri Bakanlığınca, Şırnak'ta, 1485 güvenlik personelinin katılımıyla terör örgütü PKK'ya yönelik 13 Temmuz'da Yıldırım-1 Cudi adıyla başlatılan operasyonlar bugün Bitlis'te başlatılan 12'nci operasyonla hız kesmeden devam ediyor.
Cudi - 17.9.2020
Son dakika! Yıldırım-1 Cudi Operasyonu'nda 2 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika haberleri: Yıldırım-1 Cudi Operasyonu'nda 2 terörist etkisiz hale getirildiİÇİŞLERİ Bakanlığı, Yıldırım- 1 Cudi Operasyonu kapsamında Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi dağı bölgesinde, jandarma ve MİT'in ortak operasyonunda 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Cudi - 17.9.2020
Son dakika! Cudi Dağı'nda 2 terörist etkisiz hale getirildi
Bir son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığınca, Şırnak'ın Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesinde, MİT ve Jandarma unsurlarının müşterek gerçekleştirdiği operasyonda, 2 teröristin ölü olarak ele geçirildiği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cudi Haberleri | Cudi Haber - Haberler - Cudi haberleri, son dakika cudi haber ve gelişmeleri burada. MHP Bayburt İl Başkanı Kasap güven tazeledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 18:27:59. #1.14#
title