13 Çocuğunu Evde Esir Tutan Çift Yakalandı, Çocuklar Yatağa Zincirlenmiş Halde Bulundu
BBC

13 Çocuğunu Evde Esir Tutan Çift Yakalandı, Çocuklar Yatağa Zincirlenmiş Halde Bulundu

ABD'nin California eyaletinde kimileri karanlıkta yatağa zincirlenmiş bir halde bulunan ve aç bırakılan 13 çocuğu evlerinde esir tutan bir çift yakalandı.

Bütün çocukların bölgedeki hastanelerde tedavi altına alındığı belirtildi.
ABD'de 13 çocuğu evlerinde esir tutan karı koca yakalandı. Çifti, işkenceden ve çocukları tehlikeye atmaktan ötürü gözaltına aldıklarını açıklayan yetkililer, 17 yaşında bir genç kızın olay yerinden kaçmayı başarması sayesinde evi bulduklarını belirtti.

KAÇAN KIZ POLİSİ ARADI

Pazar günü kaçtığı söylenen genç kızın evde bulduğu bir cep telefonuyla yetkilileri aradığı ve anne ile babasının kendisiyle beraber 12 kardeşini esir tuttuğunu söylediği aktarıldı.

Genç kızın "sadece 10 yaşında gibi gösterdiği ve çok zayıf olduğu" kaydedildi.

HEPSİ KARDEŞ

57 yaşındaki David Allen Turpin ve 49 yaşındaki Louise Anna Turpin'in evinde, yaşları 2 ile 29 arasında değişen 12 çocuk bulundu.

BAZILARI OLDUKÇA BÜYÜK

Pislik içinde bulundukları söylenen çocukların kardeş olduğu düşünülüyor.

Polis, bazı çocukları yataklara asma kilitler ve zincirlerle bağlanmış bir şekilde ve kötü kokular eşliğinde bulduğunu belirtti. Kimilerinin 18-29 yaş arasındaki yetişkinler olmasından dolayı şaşkınlık duyulduğu aktarıldı.

Bütün çocukların bölgedeki hastanelerde tedavi altına alındığı belirtildi.

"GÖRDÜKLERİMİZ İNANILIR GİBİ DEĞİL"

Hastanelerin birinde müdür olan Mark Uffer, Reuters haber ajansına, "Bütün çalışanlar için olan biten çok üzücü, gördükleriniz inanılır gibi değil" dedi.

Reuters'a çift hakkında konuşan komşular ise "Onların hakkında bir şey bilmeniz pek mümkün değildi. Onların bir yere ziyarete gittiğini ya da kimsenin onlara dışarıdan geldiğini görmezdiniz. Sadece bazen dışarı çıkıp market alışverişi yaparlardı" dedi.

MÜDÜR OLARAK ÇALIŞIYOR

David Allen Turpin'in California Eğitim Departmanı internet sitesinde bölgedeki bir özel okul olan Sandcastle Gündüz Okulunda müdür olarak çalıştığının görüldüğü aktarıldı.

Amerikan medyası, çiftin daha önce iflas için başvurduğunu kaleme aldı. Çiftin Facebook sayfalarında ise çocuklarla beraber katıldıkları bazı etkinliklerin fotoğraflarının olduğu kaydedildi.
BBC