AYŞE KULİN HABERLERİ

Ayşe Kulin haber, Ayşe Kulin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ayşe Kulin

Ayşe Kulin

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1941 - ...

Ayşe Kulin Kimdir ?

Ayşe Kulin, 1941 yılında İstanbul‘da Beyazıt’ta doğmuştur. Baba tarafı Bosnalıdır. Babasının adı Muhittin, Çerkes olan annesinin adı (Hatice) Sitare’dir. İlkokulu Ankara‘da okudu. Öğretmeninden yediği bir tokat yüzünden okula bir yıl gitmedi. Üçüncü sınıfta okulun adı Ankara Koleji oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ayşe Kulin - 11.05.2020
Maltepe'de her anne bir dünya
Anneler Günü'nde alanlarında isim yapan altı başarılı kadın Maltepelilerle buluştu. Korona virüs salgını nedeniyle bir süredir sosyal medya hesaplarından yaptığı yayınlarla ünlü isimleri Maltepelilerle buluşturan Maltepe Belediyesi, bu kez 'Her anne bir dünya' dedi. Gazeteci Nebil Özgentürk ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç Anneler Günü özel yayınında Ayşe Kulin, Leman Sam, Itır Esen, Serenad Bağcan, Sedef Erken ve Ümmiye Koçak'ı ağırladı.
Ayşe Kulin - 24.01.2020
66. Sait Faik Hikaye Armağanı başvuruları başladı
Bugüne kadar Haldun Taner, Orhan Kemal, Necati Cumalı, Adalet Ağaoğlu, Ayşe Kulin, Selim İleri, Oya Baydar, Bilge Karasu, Yekta Kopan, Mehmet Zaman Saçlıoğlu gibi yazarların kazandığı yarışmaya 28 Şubat saat 17.
Ayşe Kulin - 01.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
Görüntü Dökümü: (GÜVENLİK KAMERASI) -Şüphelilerin iş yerine girmeleri -Araçla kaçan şüpheliler -Eşya çalan şüpheliler -Bekçilerin ateş açması (CEP TELEFONU) -şüphelilerin çaldıklarıyla dışarıya çıkmaları -Silah sesi -Kaçmaları (POLİS KAMERASI) -Şüphelilerin adreslerine yapılan operasyon (AKTÜEL) -Şüphelilerin adlyeye sevk edilmesi 30.11.2019 - 17.14 Haber Kodu : 191130174 =========================== 8- 30'UNCU HALDUN TANER ÖYKÜ ÖDÜLÜ KAMİL ERDEM'E VERİLDİ  Haber-Kamera: Beyza Nur GÜLER-Buğra BENLİOĞLU/İstanbul  Milliyet Gazetesi tarafından bu yıl 30'uncusu verilen 2019 Haldun Taner Öykü Ödülü, Pera Müzesi Oditoryumu'nda düzenlenen bir törenle Revna Demirören ve Cemal Demirören tarafından Kamil Erdem'e takdim edildi.    1987'den bu yana Milliyet Gazetesi'nin Haldun Taner'in anısına verdiği ödül, Doğan Hızlan başkanlığında toplanan Demet Taner, Handan İnci, Nursel Duruel, Metin Celal, Mehmet Zaman Saçlıoğlu ve Ömür İklim Demir'den oluşan seçici kurul tarafından, toplumsal bilinçle insanın bireysel dünyasının çatışmasını incelikle yansıtması, dile hakimiyeti, derin duyarlılığı nedeniyle Kamil Erdem'in "Bir Kırık Segahö adlı kitabına layık görüldü. 20 bin lira değerindeki ödül, Pera Müzesi Oditoryumu'nda düzenlenen bir törenle Kamil Erdem'e verildi. Erdem ödülünü Revna Demirören ve Cemal Demirören'den aldı.    Haldun Taner'i anlatan kısa film gösterimi ile başlayan tören konuşmalar ile devam etti. Törende Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı ve Haldun Taner Öykü Ödülü Seçiciler Kurulu Başkanı Doğan Hızlan'ın yanı sıra 1955 senesinde Haldun Taner Öykü Ödülünü kazanan Ayşe Kulin, 1990 yılında ödülün sahibi olan Mario Levi ve 1988 yılında ödüle layık görülen Nazlı Eray da konuşma yaptı.
Ayşe Kulin - 01.12.2019
30'uncu Haldun Taner Öykü Ödülü Kamil Erdem'e verildi
MİLLİYET Gazetesi tarafından bu yıl 30'uncusu verilen 2019 Haldun Taner Öykü Ödülü, Pera Müzesi Oditoryumu'nda düzenlenen bir törenle Revna Demirören ve Cemal Demirören tarafından Kamil Erdem'e takdim edildi.    1987'den bu yana Milliyet Gazetesi'nin Haldun Taner'in anısına verdiği ödül, Doğan Hızlan başkanlığında toplanan Demet Taner, Handan İnci, Nursel Duruel, Metin Celal, Mehmet Zaman Saçlıoğlu ve Ömür İklim Demir'den oluşan seçici kurul tarafından, toplumsal bilinçle insanın bireysel dünyasının çatışmasını incelikle yansıtması, dile hakimiyeti, derin duyarlılığı nedeniyle Kamil Erdem'in "Bir Kırık Segah" adlı kitabına layık görüldü. 20 bin lira değerindeki ödül, Pera Müzesi Oditoryumu'nda düzenlenen bir törenle Kamil Erdem'e verildi. Erdem ödülünü Revna Demirören ve Cemal Demirören'den aldı.    Haldun Taner'i anlatan kısa film gösterimi ile başlayan tören konuşmalar ile devam etti. Törende Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı ve Haldun Taner Öykü Ödülü Seçiciler Kurulu Başkanı Doğan Hızlan'ın yanı sıra 1955 senesinde Haldun Taner Öykü Ödülünü kazanan Ayşe Kulin, 1990 yılında ödülün sahibi olan Mario Levi ve 1988 yılında ödüle layık görülen Nazlı Eray da konuşma yaptı.
Ayşe Kulin - 30.11.2019
30'UNCU HALDUN TANER ÖYKÜ ÖDÜLÜ KAMİL ERDEM'E VERİLDİ
Milliyet Gazetesi tarafından bu yıl 30'uncusu verilen 2019 Haldun Taner Öykü Ödülü, Pera Müzesi Oditoryumu'nda düzenlenen bir törenle Revna Demirören ve Cemal Demirören tarafından Kamil Erdem'e takdim edildi.    1987'den bu yana Milliyet Gazetesi'nin Haldun Taner'in anısına verdiği ödül, Doğan Hızlan başkanlığında toplanan Demet Taner, Handan İnci, Nursel Duruel, Metin Celal, Mehmet Zaman Saçlıoğlu ve Ömür İklim Demir'den oluşan seçici kurul tarafından, toplumsal bilinçle insanın bireysel dünyasının çatışmasını incelikle yansıtması, dile hakimiyeti, derin duyarlılığı nedeniyle Kamil Erdem'in "Bir Kırık Segah" adlı kitabına layık görüldü. 20 bin lira değerindeki ödül, Pera Müzesi Oditoryumu'nda düzenlenen bir törenle Kamil Erdem'e verildi. Erdem ödülünü Revna Demirören ve Cemal Demirören'den aldı.    Haldun Taner'i anlatan kısa film gösterimi ile başlayan tören konuşmalar ile devam etti. Törende Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı ve Haldun Taner Öykü Ödülü Seçiciler Kurulu Başkanı Doğan Hızlan'ın yanı sıra 1955 senesinde Haldun Taner Öykü Ödülünü kazanan Ayşe Kulin, 1990 yılında ödülün sahibi olan Mario Levi ve 1988 yılında ödüle layık görülen Nazlı Eray da konuşma yaptı.
Ayşe Kulin - 16.10.2019
FMV Işık Okulları, sezonun ilk Kültür Konferansı'nda Sevinç Atabay'ı ağırlayacak
Katılımın herkese açık ve ücretsiz olduğu konferans, 18 Ekim Cuma günü saat 18:00'de FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü, Sacit Öncel Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. 6 yıldır süren FMV Kültür Konferanslarına daha önce Nedim Gürsel, Prof. Dr. Bingür Sönmez, Ayşe Kulin, Prof.
Ayşe Kulin - 04.08.2019
DHA YURT BÜLTENİ-6
YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLLERİ VERİLDİ Gecenin sonunda sanata katkılarından dolayı, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen (katılamadı),  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün (katılamadı), Yazar Ayşe Kulin, Spiker Halit Kıvanç (katılamadı), Heykeltıraş Azimet Karaman, Prof.
Ayşe Kulin - 03.08.2019
"Kitapseverler Didim'de yazarlarla buluştu"
İlk konukları Ayşe Kulin, Nalan Tuntaş, Sevdagül Yıldız, Gülsüm Coşkun ve İhsan Eliaçık olan festival de 38 yazarın eserleri yer alacak.
Ayşe Kulin - 30.05.2019
29 Mayıs 2019 Haberleri
29 Mayıs 2019 Manşet Haberleri.
Ayşe Kulin - 27.04.2019
Kocaeli 11'inci Kitap Fuarı Açıldı
Uluslararası Fuar Merkezi'ndeki 11'inci Kocaeli Kitap Fuarı'nın açılış törenine Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, AK Parti Kocaeli milletvekilleri Fikri Işık, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, fuarın onur konuğu yazar Ayşe Kulin ile çok sayıda kitapsever katıldı.
Ayşe Kulin - 27.04.2019
Ayşe Kulin Kitaplarını İmzaladı
KOCAELİ'de bu yıl 11'incisi düzenlenen kitap fuarına onur konuğu olarak katılan yazar Ayşe Kulin, okurları için kitaplarını imzaladı.
Ayşe Kulin - 27.04.2019
Kocaeli, Kitap Fuarı'na Akın Etti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin bu sene 11.'sini düzenlediği Kocaeli Kitap Fuarı kitapseverlere kapılarını açtı. Türkiye'nin en önde gelen yazarları ve sevilen isimlerini konuk edecek olan 11. Kocaeli Kitap Fuarı'na daha ilk günden kitap tutkunları adeta akın etti. Kitap Fuarı'nın gerçekleştiği Uluslararası Fuar Merkezi'ndeki otopark tamamıyla dolarken giriş kapısında uzun kuyruklar oluştu. Aileleri ile gelen kitapseverler fuarın ilk günü İlber Ortaylı, Ayşe Kulin, Tufan Gündüz, Pelin Çift, Erhan Altunay, Didem Aslan Yılmaz, Aret Vartanyan, BuketUzuner, Ardan Zentürk, Can Yılmaz , Zaafer Algöz gibi isimlerin söyleşi ve imzalarını takip etme şansı yakaladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ayşe Kulin Haberleri | Ayşe Kulin Kimdir - Haberler - Ayşe Kulin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ayşe Kulin kimdir, hayatı ve biyografisi. Seans ne demek? Seans anlamı ne?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 05:21:49. #1.16#

title