AYETULLAH HAMANEY HABERLERİ

AYETULLAH HAMANEY HABERLERİ

Ayetullah Hamaney haber, Ayetullah Hamaney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ayetullah Hamaney

Ayetullah Hamaney

Doğum Tarihi ... - ...

Ayetullah Hamaney Kimdir ?

yetullah Ali Hamaneyi (Farsça: ???????? ??? ??? ???????? ; d. 17 Temmuz 1939; Meşhed), İran İslam Cumhuriyeti'nin dini lideri. Baba (Ayetullah Seyyid Cevat Hüseyni Hamaney) tarafı Azerbaycan Türkü[1] ve anne (Seyyid Haşim Necefabadi'nin kızı) tarafı Yezdlidir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ayetullah Hamaney - 21.10.2020
Son dakika haberi | İran Sağlık Bakanı, koronavirüse karşı yeterli destek alamamaktan yakındı
Son dakika haber... İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirlerin uygulanmadığını ve salgınla mücadelede yeterli destek görmediğini söyledi.
Ayetullah Hamaney - 18.10.2020
Son dakika haberi... İran Cumhurbaşkanı Ruhani: "İran düşmanları, içerideki ihtilaflara özel yatırım yaptı"
Son dakika haberler... İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesine düşman güçlerin, içerideki tartışmalara ve ihtilaflara özel yatırım yaptığını söyleyerek, "Rejimin ve ülkenin tüm yetkililerini ve gönüldaşlarını sükuneti korumaya davet ediyorum.
Ayetullah Hamaney - 17.10.2020
Son dakika haberi: İran'da Cumhurbaşkanı Ruhani için "azil" çağrısı
Son dakika haber... İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur, ülkedeki sorunların sorumlusu olarak gösterdiği Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani hakkında azil soruşturması başlatılması için milletvekillerine destek çağrısında bulundu.
Ayetullah Hamaney - 15.10.2020
Son Dakika | İran'da ekonomik sorunların kaynağı yaptırımlar mı yönetimsel mi?
Son dakika haber: İran'da bazı siyasetçiler, ülkedeki ekonomik ve sosyal sorunları, uluslararası ekonomik yaptırımlarla ilişkilendirse de bazıları, söz konusu sorunların iç yönetimden kaynaklandığını savunuyor.
Ayetullah Hamaney - 12.10.2020
İran'ın Karabağ siyaseti diplomatik esneklikle imkansızlıklar arasına sıkışmış durumda
27 Eylül'de gerçekleşen Ermenistan saldırısı ve devamındaki çatışmalar, yaklaşık otuz yıllık Karabağ ve ilişiğindeki işgal altındaki topraklar meselesini yeni bir boyuta taşıdı.
Ayetullah Hamaney - 9.10.2020
İran'da Kovid-19'dan hayatını kaybedenlerin sayısı 28 bini geçti
İran'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 210 artarak 28 bini aştı.
Ayetullah Hamaney - 7.10.2020
İran yönetiminin Dağlık Karabağ konusundaki tutumu ne?
Azerbaycan ordusunun, 30 yıldır Ermenistan işgali altında bulunan Dağlık Karabağ topraklarını kurtarmak için yürüttüğü askeri harekatla ilgili İran tarafından gelen çelişkili açıklamalar dikkati çekiyor.
Ayetullah Hamaney - 6.10.2020
İran lideri Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Velayeti: "Ermenistan işgal ettiği...
İran lideri Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, Ermenistan'ın işgal ettiği Azerbaycan'a ait Dağlık Karabağ bölgesinden çıkması gerektiğini söyledi.
Ayetullah Hamaney - 23.9.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşanların sayısı 31 milyon 944 bine, salgında hayatını kaybedenlerin sayısı 978 bine, iyileşenlerin sayısı 23 milyon 529 bine ulaştı.
Ayetullah Hamaney - 23.9.2020
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki'den yönetime "korona bütçesi" eleştirisi
İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede yalnız bırakıldığını ve ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney'in talimatıyla virüsle mücadele için tahsis edilen 1 milyar dolarlık fonun kendilerine ulaşmadığını söyledi.
Ayetullah Hamaney - 21.9.2020
Son dakika haberleri... Hamaney: "İran-Irak Savaşı İran'ın en akıllıca yönettiği olaylardan biridir"
Son dakika habere göre İran lideri Ali Hamaney, İran ile Irak arasında 8 yıl süren savaşı Tahran'ın "akıllıca yönettiğini" söyledi.
Ayetullah Hamaney - 16.9.2020
İran'dan ABD Başkanı Trump'a "Saddamlı" yanıt
İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, ABD Başkanı Donald Trump'ın "1000 kat daha büyük bir saldırıyla karşılık verilecek" tehdidine "Vatan evlatlarının kanının dökülmesinde rolü olanlar Saddam gibi mezarlığa gönderilecek.
Ayetullah Hamaney - 15.9.2020
İran Hükümet Sözcüsü'nden Trump'ın saldırı tehdidine tepki Açıklaması
İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, ABD Başkanı Donald Trump'ın, "ülkesini hedef alan herhangi bir İran saldırısına yıkıcı yanıt verileceği" yönündeki tehdidine ilişkin "Herhangi bir stratejik hata durumunda İran direnişi cevabını verecek.
Ayetullah Hamaney - 15.9.2020
Trump, İran'ı olası saldırılarına yıkıcı yanıt vermekle tehdit etti
ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın ABD'ye yönelik herhangi bir saldırısına yıkıcı yanıt verileceği tehdidinde bulundu.
Ayetullah Hamaney - 14.9.2020
İran, "ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiası"nı reddetti
İran, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'nin intikamını almak için ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiasını reddetti.
Ayetullah Hamaney - 14.9.2020
İran'ın Süleymani'nin intikamı için ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddiası
İran'ın, Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani'yi öldüren ABD'nin Güney Afrika Büyükelçisine suikast planladığı iddia edildi.
Ayetullah Hamaney - 12.9.2020
Eski İran Yargı Erki Başkan Yardımcısı yolsuzluktan 31 yıl hapis cezası aldı
Eski Yargı Erki Başkanı Sadık Amuli Laricani'nin Yardımcısı Ekber Taberi, yargıda yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla yargılandığı davada 31 yıl hapis cezasında çarptırıldı.
Ayetullah Hamaney - 8.9.2020
İran, nükleer tesisine yönelik sabotajla gelişmiş santrifüjlerin hedef alındığını açıkladı
İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, Natanz uranyum zenginleştirme tesisinde temmuz ayında gerçekleşen sabotajla gelişmiş santrifüjlerin hedef alındığını ancak daha modern ve daha kapsamlı bir santrifüj üretim bölümü inşa etmeye başladıklarını belirtti.
Ayetullah Hamaney - 8.9.2020
İran Dini Lideri Hamaney'den Fransa'ya Charlie Hebdo kınaması
İran Dini Lideri Ayetullah Ali Hamaney, Fransa'nın Charlie Hebdo dergisine İslam peygamberine hakaret karikatürünü yayınlanmasına izin vermesini ihanet ve fitne şeklinde adlandırdı.
Ayetullah Hamaney - 8.9.2020
İran lideri Hamaney, Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürü kınadı
İran lideri Ali Hamaney, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun, İslam peygamberi Hazreti Muhammed'i konu ederek hakaret içeren karikatürleri yeniden yayımlamasını kınadı.
Ayetullah Hamaney - 1.9.2020
İran lideri Hamaney: "BAE, İslam dünyasına ve Filistin'e ihanet etti"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail ile normalleşme anlaşması imzalayan Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) İslam dünyasına, bölgeye ve Filistin'e ihanet ettiğini söyledi.
Ayetullah Hamaney - 1.9.2020
Son dakika haberi | Irak Başbakanı Kazımi'nin ABD ile ilişkileri İran'da tedirginliğe neden oldu
Gelen son dakika haberine göre Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin Washington ziyareti, "ABD askerlerinin Irak'tan çekilmesinin bir takvime bağlanmaması" ve üstüne "Irak-ABD arasında yeni ekonomik anlaşmaların imzalanması" nedeniyle İran medyasının hedefi oldu.
Ayetullah Hamaney - 1.9.2020
Son dakika haberi: Irak ve Suriye'de DEAŞ'ın yükselişi
Son dakika gündem haberi... 2018 yılı itibarıyla uluslararası kamuoyunda terör örgütü DEAŞ'ın yenilgiye uğradığı yönünde güçlü bir inanç ortaya çıktı.
Ayetullah Hamaney - 28.8.2020
Hamaney yolsuzlukla mücadelede nerede duruyor?
Uluslararası Şeffaflık Örgütü'nün 23 Ocak 2020 tarihinde yayımladığı yıllık rapora göre, İran "yolsuzluk ve yolsuzluğun yayılması" bakımından 180 ülkenin içinde sekiz sıra gerileyerek 146. sıraya düştü.
Ayetullah Hamaney - 22.8.2020
Son dakika... İran'da Kovid-19 salgınında 164 sağlık çalışanı hayatını kaybetti
Gelen son dakika haberlerine göre İran'da yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) tespit edildiği şubat ayından bu yana 164 sağlık çalışanının salgın nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.
Ayetullah Hamaney - 22.8.2020
Son dakika haber! İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Kovid-19 salgınındaki durumu İran-Irak savaşına benzetti
Son dakika habere göre İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ülkede şu ana kadar 20 binden fazla can kaybına yol açan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını şartlarını 1980-88 arasında İran-Irak arasında yaşanan ve iki taraftan yaklaşık 1 milyon kişinin hayatını kaybettiği savaşa benzetti.
Ayetullah Hamaney - 20.8.2020
İran, 190 bin uranyum ayrıştırma birimi üretmek için ilerleme kaydettiğini açıkladı
İran Atom Enerjisi Kurumu, ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney'in 190 bin uranyum ayrıştırma birimi (SWU) kapasitesine ulaşma talimatları doğrultusunda önemli adımlar atıldığını açıkladı.
Ayetullah Hamaney - 12.8.2020
İran'da tutuklu siyasi aktivist Sutude açlık grevine başladı
İran'da tutuklu bulunan siyasi aktivist ve avukat Nesrin Sutude'nin, "cezaevinde siyasi mahkumlara uygulanan adaletsizlikler ve yasa dışı durumları" protesto etmek için açlık grevine başladığı duyuruldu.
Ayetullah Hamaney - 5.8.2020
İran lideri Hamaney'den Lübnan'a taziye mesajı
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta dün meydana gelen patlamaya ilişkin taziye mesajı yayımladı.
Ayetullah Hamaney - 2.8.2020
Son dakika haberleri! İran'dan ABD'ye Ayasofya tepkisi
Son dakika politika haberi: İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin müze olarak kalması çağrısına, "500 yıllık bir tarihe sahip olan Ayasofya, kıyamete kadar cami olarak kalacaktır" sözleriyle tepki verdi.
Ayetullah Hamaney - 1.8.2020
İranlı Sünni din adamından hükümete ayrımcılık eleştirisi
İran'ın önde gelen Sünni din adamlarından Abdulhamid İsmailzehi, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'yi, ülkedeki liyakat sahibi Ehli Sünnet mensubu Müslümanlara hükümette görev vermediği gerekçesiyle eleştirdi.
Ayetullah Hamaney - 31.7.2020
İran lideri Hamaney: "ABD'nin uzun vadeli hedefi İran ekonomisini çökertmek"
İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD'nin yaptırım politikasıyla kısa vadede halkı rejimle karşı karşıya getirmeyi hedeflediğini uzun vadede ise ülke ekonomisini çökerterek "direniş cephesi" adı verilen İran'ın bölgedeki vekil güçleriyle ilişkisini kesmek istediğini söyledi.
Ayetullah Hamaney - 30.7.2020
29 Temmuz 2020 Haberleri
29 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Ayetullah Hamaney - 29.7.2020
İran dini lideri Hamaney: "Siyonist İsrail rejimi ile iş birliği yapanları uyarıyoruz"
İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney bazı İslam ülkelerinin önde gelen isimlerini uyararak, "Siyonist İsrail rejimi ile açık ve gizli iş birliğine giren devlet yöneticilerini, bunun doğuracağı vahim sonuçları nedeniyle uyarıyoruz" dedi.
Ayetullah Hamaney - 26.7.2020
İran'daki İslami Uyanış Kurultayı: "Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi takdir edilecek bir adım"
İran'daki İslami Uyanış Kurultayı, "Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasının takdir edilecek bir adım olduğunu" belirtti.
Ayetullah Hamaney - 24.7.2020
İran'ın Irak'a müdahale çabalarına Kazımi engeli
İran lideri Ali Hamaney'in başkent Tahran'da Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'yle yaptığı görüşmede, "Haşdi Şabi'nin desteklenmesi" ve "ABD güçlerinin Irak'tan çıkartılması" gibi konuları gündeme getirmesi, bazı uzmanlar tarafından bu ülkenin iç işlerine müdahale çabaları olarak değerlendiriliyor.
Ayetullah Hamaney - 22.7.2020
Irak Başbakanı'ndan Tahran'da "Birbirimizin iç işlerine müdahale etmemeliyiz" açıklaması
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, İran ile Irak'ın birbirlerinin iç işlerine müdahale etmemesi gerektiğini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ayetullah Hamaney Haberleri | Ayetullah Hamaney Kimdir - Haberler - Ayetullah Hamaney haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ayetullah Hamaney kimdir, hayatı ve biyografisi. İranlı milletvekillerine göre Trump ile Biden arasında fark yok (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 23:22:49. #1.15#
title