Anayasa Komisyonu Haberleri

Anayasa Komisyonu haber, Anayasa Komisyonu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Anayasa Komisyonu - 04.04.2021
Bozdağ: "Bildiri ayaklarımızın altındadır"
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, 103 emekli amiralin Montrö Sözleşmesi ile ilgili yayınladıkları bildiriye sert tepki gösterdi.
Anayasa Komisyonu - 04.04.2021
Eski Başbakan Tansu Çiller'den bazı emekli amirallerin açıklamasına tepki Açıklaması
Eski Başbakan Tansu Çiller, bazı emekli amirallerin açıklamasına ilişkin, "Milletimizin iradesine dayalı demokrasimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası ve ilelebet yaşaması için vazgeçilmezimizdir.
Anayasa Komisyonu - 26.03.2021
Belarus'ta iktidar karşıtı protestolarda 200'den fazla kişi gözaltına alındı
15 Mart'ta anayasa komisyonu çalışmalarına başlamıştı.
Anayasa Komisyonu - 22.03.2021
Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ: "İstanbul Sözleşmesi feshi kanuna uygun"
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, "Türkiye, çok sayıda milletlerarası antlaşmadan çekildi.
Anayasa Komisyonu - 16.03.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Slovak mevkidaşı Korcok'la ortak basın toplantısında konuştu (2) Açıklaması
Çavuşoğlu, Suriye'de siyasi çözüme fazla yanaşmayan bir rejimin olduğunu ve bunun Suriye Anayasa Komisyonu toplantılarında da görüldüğünü belirterek siyasi süreç konusunda Türkiye'nin katkılarıyla ve öncülüğüyle bazen Rusya'yla, bazen Rusya-Türkiye-İran olarak adımlar atıldığına dikkati çekti.
Anayasa Komisyonu - 08.03.2021
Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, bin 347 milletvekili fezlekesinin incelemeye alındığını bildirdi
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Komisyonun, bin 347 milletvekili fezlekesini tek tek incelemeye aldığını söyledi.
Anayasa Komisyonu - 08.03.2021
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ: 1347 dokunulmazlık dosyasını tek tek inceleniyor
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, milletvekilleri hakkında komisyonda bulunan 1347 dokunulmazlık dosyasının tek tek incelendiğini söyledi.
Anayasa Komisyonu - 08.03.2021
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Komisyonun, bin 347 milletvekili fezlekesini tek tek...
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden oluşan Karma Komisyonun, bin 347 milletvekili fezlekesini tek tek incelemeye aldığını bildirdi.
Anayasa Komisyonu - 25.02.2021
TBMM Başkanı Şentop, gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu: (1)
"Meclis açısından üzücü" Anayasa Komisyonu Başkanı'nın aynı zamanda Karma Komisyon'un da başkanı olduğuna işaret eden Şentop, Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevine başladığı tarihten itibaren dosyalarla ilgili gerek sayısal gerek içerikleriyle ilgili bilgi sahibi olduğunu söyledi.
Anayasa Komisyonu - 05.02.2021
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ, yeni anayasa tartışmalarını değerlendirdi (1)
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, "Yeni bir anayasa yapmak, Türkiye'nin darbe anlayışıyla yönetilme utancından kurtulması demektir.
Anayasa Komisyonu - 27.01.2021
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İrlandalı mevkidaşı Coveney ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Türkiye'nin, Suriye'ye ilişkin, Cenevre'de devam eden anayasa komisyonu toplantılarına dair süreci desteklediğini belirten Çavuşoğlu, Libya'da devam eden siyasi sürece ve muhtemel seçim sürecine ilişkin tüm çabaları ve Birleşmiş Milletler'in (BM) çabalarını güçlü bir şekilde desteklediklerini vurguladı.
Anayasa Komisyonu - 13.01.2021
Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Seçim kişiyi cumhurbaşkanı yapmaz" sözlerine tepki Açıklaması
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Seçim kişiyi cumhurbaşkanı yapmaz" ifadesine tepki gösterdi.
Anayasa Komisyonu - 13.01.2021
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, güven tazeledi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden canlı bağlantıyla katıldığı Rıza Kayaalp Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Yozgat 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ kongrenin hayırlı olması dileğinde bulundu.
Anayasa Komisyonu - 29.12.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov'la ortak basın toplantısında konuştu: (2)
Suriye ve Libya Rusya ile Güney Kafkasya'daki iş birliklerini sürdürürken Suriye'de de kalıcı barış ve çözüm için çabalara devam edeceklerini vurgulayan Çavuşoğlu, "Astana formatı toplantısını burada Soçi'de yine gerçekleştirebiliriz. Anayasa Komisyonu toplantılarını destekliyoruz.
Anayasa Komisyonu - 28.12.2020
Son dakika haber: Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ'dan AİHM'in Demirtaş kararına tepki Açıklaması
Edinilen son dakika haberine göre TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki kararına ilişkin, "AİHM kararı, mahkemelerin mutlak takdir hakkını sınırlandırmaz ve kaldırmaz.
Anayasa Komisyonu - 28.12.2020
Bozdağ, Demirtaş kararını değerlendirdi: "Demirtaş'ta takdir Türk mahkemesinin"
Adalet eski Bakanı ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, AİHM'in Selahattin Demirtaş kararını değerlendirdi.
Anayasa Komisyonu - 27.12.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- TBMM Anayasa Komisyonu, 9 gün süren görüşmelerin ardından Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'ni kabul etti.
Anayasa Komisyonu - 16.12.2020
Eski bakanlardan Atila Sav vefat etti
Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP) kurucu üyeliği, 20. Dönem Hatay Milletvekilliği, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanlığı yapan Sav, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı görevlerini yürüttü.
Anayasa Komisyonu - 14.12.2020
Anayasa Komisyonu Başkanı Bozdağ'dan ABD'nin Türkiye'ye S-400 yaptırım kararına tepki Açıklaması
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, ABD'nin Türkiye'ye S-400 yaptırım kararına ilişkin "Hiçbir yaptırım kararı Türkiye'yi hedeflerinden vazgeçiremez. Türkiye, savunma sanayiinde dışa bağımlılığı azaltmaya ve yerli üretimi daha da artırmaya devam edecektir.
Anayasa Komisyonu - 25.11.2020
Kaplıca ve termal otellerin idare payları ötelendi
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, kaplıca ve termal otellerin idare paylarının ötelendiğini bildirdi.
Anayasa Komisyonu - 23.11.2020
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Dr. Nasır Hariri Açıklaması
Hariri, "Bu konferansın insani hiçbir yönü yok. Rusya bu konferansla sadece rejimi meşrulaştırmak ve ülkenin yeniden imarında rant elde etmek istiyor. Ayrıca Cenevre'deki anayasa komisyonu çalışmalarını durdurmak istiyor.
Anayasa Komisyonu - 11.11.2020
İYİ Partili Özdağ gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
Ümit Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "HDP ile masaya oturup anayasa yaparsan 'HDP eşittir PKK' diyemezsin. Buğra Kavuncu'nun temsil ettiği projeyi kamuoyu ile paylaşınca kamuoyunun bir kısmından bana yönelik olarak 'Neden bu açıklamayı yaptın. Bu AKP'nin işine yarayacak' şeklinde bir tepki geldi. Bu tepkiyi gösteren ve göstermeyen kamuoyunun bilmesi gereken husus, İYİ Parti'den bazı yetkililerin şimdi de yine İYİ Parti yetkili kurullarının bilgisi dışında AKP ile yeni bir anayasa üzerinde çalıştığıdır. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Ankara'da katıldığı değişik toplantılarda '6 aydan bu yana AKP Genel Başkan yardımcısı Ömer Çelik'in başkanlığında yeni bir anayasa komisyonu çalışmalara katıldığını' ifade etmektedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Anayasa Komisyonu Haberleri | Anayasa Komisyonu Haber - Haberler - Anayasa Komisyonu haberleri, son dakika anayasa komisyonu haber ve gelişmeleri burada. Bozdağ: Bildiri ayaklarımızın altındadır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 07:06:21. #1.16#

title