AHMET NECDET SEZER HABERLERİ

Ahmet Necdet Sezer haber, Ahmet Necdet Sezer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Necdet Sezer

Ahmet Necdet Sezer

Doğum Yeri Afyon / Türkiye
Doğum Tarihi 13.9.1941

Ahmet Necdet Sezer Kimdir ?

13 Eylül 1941 tarihinde Afyonkarahisar'da dünyaya geldi, öğretmen Ahmet Hamdi Sezer ( 1979) ile ev hanımı Hatice Sezer'in (d. 1918 - ö. 2004) dört çocuğunun tek erkek olanıdır. 1958 yılında Afyon Lisesi'nden, 1962'de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı yıl Ankara'da hakim adayı olarak göreve başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ahmet Necdet Sezer - 13.09.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
Eski Cumhurbaşkanları Cevdet Sunay, Fahri Korutürk, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer, Abdullah Gül zamanlarında da Türkiye Cumhurbaşkanı ifadesinin kullanıldığını ifade eden Çelik, Yüksek Seçim Kurulunun 2014 teki Cumhurbaşkanı seçimleri ile ilgili verdiği kararda da "Türkiye Cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir.
Ahmet Necdet Sezer - 31.08.2021
Büyük Zaferin 99. Yıldönümü, AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ PROF. DR. AHMET ALTINTAŞ (NTV)
Büyük Zaferin 99. Yıldönümü, AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ PROF. DR. AHMET ALTINTAŞ (NTV) Afyon Kocatepe Üniversitesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Ahmet Necdet Sezer Kampüsü.
Ahmet Necdet Sezer - 22.08.2021
Haftanın tarihine bakış
2002- Anıtkabir'de yeniden oluşturulan "Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi" Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından açıldı.
Ahmet Necdet Sezer - 05.08.2021
Elektrik Kesintisi
07. 08. 2021 Tarihinde Enerji Verilemeyecek Yerler Hatay'ın Antakya İlçesi Küçükdalyan Mahallesi Zeytin, Zümrüt, Çelebi, Çetin Emeç, Çiçek, Çiğdem, İncir, İnönü (Ulus), İpek, Şht. Engin Çil, Abdülrezzak Paşa, Anıtlar, Asi, Atatürk, Ay, Boran, Bulut, Cumhuriyet, Dalyan, Dicle, Fener, Fidan, Gümüş, Güneş, Karacaoğlan, Karanfil, Kültür, Mehtap, Menekşe, Nergiz, Okul, Pınar, Saray, Serin, Özgür, Uğur Mumcu, Yasemin, Yeşilova, Sahil, Sümbül, Yağmur, Sultan, Güven, Güney, Canan, Çınar, İnci, Şahin, Bayram, Bülbül, Dünya, Kanarya, Kuzey, Martı, Gül, Çağla, Emir, Ceylan, Özlem, Anıl, Uysal Uzay, Mehmet Yeloğlu, Barış, Berfin, Yaşam (Ulus), Ahmet Necdet Sezer, Mutlu, Duman, Yankı, Birlik, Aziz, Vefa, Yakamoz, Atatürk (İstiklal), Selim Nevzat Şahin, Atatürk (Ulus), Yaşam, İstiklal, Anıtlar (İstiklal), İbrahim Ekinci, 1030, 1041, Asi/1, Atatürk/6, Anıtlar/1, İstiklal/5, Sultan/1, Abdülrezzak Paşa/1, Kültür/2, İstiklal/12 ve Şehit Esat Mengilli Sokağa 10: 00-13: 00 saatleri arasında Arıza Kaynaklı çalışma nedeniyle enerji verilemeyecektir.
Ahmet Necdet Sezer - 05.08.2021
Brezilya polisi, bir İspanyol tarafından kiralanan Türk şirkete ait uçakta bir ton kokain ele geçirdi
Şu anda sahipliği ACM Havacılık'ta bulunan uçak, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer, Bülent Ecevit gibi pek çok siyasetçi tarafından kullanıldı.
Ahmet Necdet Sezer - 09.07.2021
Haberler ARŞİVİ: 2018
BASIN YAYIN HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ Afyon Kocatepe Üniversitesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Ahmet Necdet Sezer Kampüsü.
Ahmet Necdet Sezer - 04.07.2021
Haftanın tarihine bakış
2007 - Anayasa Mahkemesi, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de öngören Anayasa değişiklik paketinin iptaline ilişkin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile CHP tarafından yapılan başvuruları reddetti.
Ahmet Necdet Sezer - 23.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2005- Azeri petrolünü Türkiye üzerinden dünya pazarına ulaştırması amaçlanan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) boru hattına ilk petrol, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev'in katıldığı törenle verildi.
Ahmet Necdet Sezer - 16.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2004- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Devlet Güvenlik Mahkemelerinin kaldırılmasını içeren Anayasa değişikliğini onayladı.
Ahmet Necdet Sezer - 09.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2000- Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM'de ant içerek görevine başladı.
Ahmet Necdet Sezer - 02.05.2021
Haftanın tarihine bakış
2000- Anayasa Mahkemesi Başkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM Genel Kurulunda yapılan 3.
Ahmet Necdet Sezer - 18.04.2021
Haftanın tarihine bakış
2000- TBMM'de grubu bulunan 5 siyasi partinin genel başkanı, Anayasa Mahkemesi Başkanı Ahmet Necdet Sezer'i cumhurbaşkanlığına aday gösteren öneriyi imzalayarak, TBMM'ye sundu.
Ahmet Necdet Sezer - 11.04.2021
Haftanın tarihine bakış
2005- Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad'ın resmi davetlisi olarak Suriye'nin başkenti Şam'a gitti.
Ahmet Necdet Sezer - 02.04.2021
Şentop, 100. Yıl Perspektifiyle 1921 Teşkilat-ı Esasiye Kanunu ve Milli Egemenlik Sempozyumu'nda konuştu: (1)
Anayasa'da parlamentoda cumhurbaşkanını seçtirecek şekilde düzenleme yapıldığını ve uygulandığını, rahmetli Turgut Özal ve Süleyman Demirel ile Ahmet Necdet Sezer seçildiğinde bir tartışma olmadığını anlatan Şentop, Türkiye'deki anayasa tartışmalarının temelinde yatan temel problemin, siyasetle ve kamu hukukuyla ilgili temel geleneklere uyulması gerektiği olduğunu dile getirdi.
Ahmet Necdet Sezer - 26.02.2021
Türk siyasetinin "Erbakan Hoca"sı vefatının 10'uncu yılında anılıyor
Anayasa Mahkemesi Başkanı Ahmet Necdet Sezer'in Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasının ardından Vural Savaş'ın yerine atanan Sabih Kanadoğlu'nun hazırladığı delillerle Fazilet Partisi 22 Haziran 2001'de kapatıldı.
Ahmet Necdet Sezer - 14.02.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, canlı yayında gündemi değerlendirdi: (2)
Partili Cumhurbaşkanlığı konusuna ilişkin bir soru üzerine Kurtulmuş, "Bunu çok konuştuk. Muhalefetin biraz da sanki Türkiye'nin geçmiş 70 yıllık siyasi tecrübesi yokmuş gibi konuştuğu konulardan birisi budur. Çok konuştuk ama tekraren söyleyeyim, İsmet İnönü partisiz miydi, Süleyman Demirel, Turgut Özal partisiz miydi? Ahmet Necdet Sezer'in bir siyasi görüşü yok muydu? Celal Bayar partisiz miydi? Şimdi bir insanın, şahsın cumhurbaşkanı seçildiğinde partisinden istifa etmiş olması, onun siyasi görüşlerinin bir anda silindiği anlamına gelmez.
Ahmet Necdet Sezer - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) 19 Şubat 2001'deki toplantısında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Başbakan Bülent Ecevit'e Anayasa kitapçığı fırlatması ve bu tartışmanın Ecevit tarafından kamuoyuyla paylaşılmasının ardından Türkiye, tarihinin en ağır ekonomik krizlerinden biriyle karşı...
Ahmet Necdet Sezer - 11.02.2021
AK Parti'li Atabek: "(CHP'li) Özkoç asıl kendi uzaya giderse Sakarya rahatlayıp huzur bulacak"
AK Parti'li Atabek, Boğaziçi Üniversitesine ilişkin gösterilere de değinerek, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in görevi sırasında, Kastamonu Üniversitesinde kendi oyu dışında sadece bir oy alan adayı rektör olarak atadığını anlattı.
Ahmet Necdet Sezer - 09.02.2021
AK Parti'li Gündoğdu: "Atatük'ün partisi olduğunu iddia edenler yüzünü millete dönsün"
Boğaziçi Üniversitesindeki olaylar Gündoğdu, başarıların gölgelenmesi için sokakları değerlendiren muhalefeti kınadığını ifade ederek 2002'den bugüne AK Parti'nin millet tarafından takdir edildiğini söyledi. Milletin yetkiyi yeni sistemle Cumhurbaşkanı'na verdiğini ve bu yetkinin vatandaş adına kullanıldığını, kadrolarıyla ülkeyi yönetmeye devam ettiğini anlatan Gündoğdu, şöyle konuştu: "Ahmet Necdet Sezer döneminde üniversitelere atanan rektörlerin nasıl atandığını çok iyi biliyorsunuz.
Ahmet Necdet Sezer - 08.02.2021
TBMM Başkanı Şentop, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
2000 yılında Samsun'daki üniversiteye yapılan rektör atamasını hatırlatan Şentop, bu dönemde öğretim üyelerince belirlenen ve YÖK tarafından Cumhurbaşkanına gönderilen üç isimden birincinin 297, ikincinin 73, üçüncünün de 71 oy aldığını, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 71 oy alan üçüncü sıradaki kişiyi rektör olarak atadığını dile getirdi.
Ahmet Necdet Sezer - 05.02.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş internet medyası temsilcilerinin sorularını yanıtladı: (1)
"Cumhurbaşkanını halk seçsin" demenin de millete güvenmeyi gerektirdiğinin altını çizen Kurtulmuş, şöyle konuştu: "Millete güvenmeyip, millete tepeden bakarak, milleti yönlendirip şekillendirmek istiyorsanız, zaten nasıl cumhurbaşkanını milletin seçmesini istersiniz. Cumhurbaşkanını kapalı kapılar ardında, bazı etkin mahfiller bir araya gelsinler ve seçsinler, aynen Ahmet Necdet Sezer'in seçiminde olduğu gibi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahmet Necdet Sezer Haberleri | Ahmet Necdet Sezer Kimdir - Haberler - Ahmet Necdet Sezer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Necdet Sezer kimdir, hayatı ve biyografisi. 17 Eylül'de ne oldu? Tarihte bugün ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi öneml
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.9.2021 14:12:16. #1.15#

title