Haberler

Uzun süre sonra ortaya çıktı! İşte Ahmet Necdet Sezer'in son hali

Abone Ol

Uzun süredir ortalarda görünmeyen 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği ödül gecesinde görüntülendi. Törende bir konuşma yapan Sezer, "Cumhuriyetimiz, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak yaşamaya devam edecek" dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin düzenlediği 2022 Yılı "Yılın Atatürkçüsü" ödülleri sahiplerini buldu. Törendeki en dikkat çeken isim uzun süredir ortalarda görünmeyen 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer oldu.

KISA BİR KONUŞMA YAPTI

Türk siyasetine damga vuran isimlerin başında gelen Sezer, törende bir de ödül takdim etti. Sahnede söz alan ve bir konuşma yapan Sezer, "Yüce Atatürk'ün gösterdiği bilim ve akıl yolunda yürümeye, Anayasamızda belirtilen cumhuriyetimizin, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak yaşamaya devam edeceğini söyleyerek değerli konuklara ödüllerini hepimiz adına takdim ediyorum" dedi.

İşte Sezer'in son hali:

Ahmet Necdet Sezer uzun süre sonra görüntülendi! İşte son hali

KİTAPÇIK FIRLATMA OLAYI İLE HAFIZALARA KAZINMIŞTI

Eski Cumhurbaşkanı Sezer, 19 Şubat 2001'deki MGK toplantısında Başbakan Bülent Ecevit arasında yaşanan "Anayasa kitapçığı fırlatma" kavgasıyla hafızalara kazınmıştı. Başbakan Ecevit, toplantıyı terk etmesinden kısa bir süre sonra kameraların karşısına geçmiş ve MGK toplantısında Sezer'in kendisine Anayasa kitapçığını fırlattığını söylemişti. Tüm Türkiye'nin izlediği açıklamasında, Sezer'in "terbiye dışı bir üslupla" kendisine ağır ithamlarda bulunduğunu belirten Ecevit, "Ya kendisine aynı üslup içinde yanıtta bulunacaktım veya toplantıyı terk etmek zorunda kalacaktım." ifadesini kullanmıştı.

AHMET NECDET SEZER KİMDİR?

1941'de Afyon'da doğdu. 1958 yılında Afyon Lisesi'ni, 1962'de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Aynı yıl Ankara'da hâkim adayı olarak göreve başladı. Askerliğini Kara Harp Okulu'nda yedek subay olarak yaptı. Sezer, sırasıyla Dicle ve Yerköy Hâkimlikleri ile Yargıtay Tetkik Hâkimliği görevlerinde bulundu. Medeni Hukuk alanında 1977-1978'de Ankara Hukuk Fakültesi'nde yüksek lisans öğrenimi yaptı.

1983'te Yargıtay üyeliğine seçildi. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Üyesi iken Yargıtay Genel Kurulu'nca belirlenen üç aday arasından cumhurbaşkanı tarafından 1988'de Anayasa Mahkemesi asıl üyeliğine atandı. Sezer, Anayasa Mahkemesi Kurulu'nca da 6 Ocak 1998'de Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'na seçildi. 5 Mayıs 2000'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Türkiye'nin onuncu cumhurbaşkanı olarak seçildi. 16 Mayıs 2000'de başladığı görevini 28 Ağustos 2007 tarihinde tamamladı.

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Ahmet Necdet Sezer Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Malatya'da deprem mi oldu? Az önce Malatya'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 1 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? İSTANBUL BUGÜN (1 ARALIK) OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul'da bugün ilkokul, ortaokul, lise okullar var mı, yok mu? 2023 1 Aralık okullar tatil mi? BUGÜN (1 ARALIK CUMA) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 1 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Dün gece deprem oldu mu? 1 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (1 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 30 Kasım AFAD ve Kandilli deprem listesi! 30 Kasım Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 1 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 30 Kasım 2023 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler?

Yorumlar (17)

Yorumcu Davut :

karanlık günlerin başrol oyuncusu. bu ülkenin başına bi daha senin gibiler gelmez umarım.

Yanıtla10111Yayından Kaldır
Metin Yalcin:

Bir anayasa kitabı ile operasyonu ile koskoca bir ülkeyi tarihinin en büyük ekonomik krizine sürükleyip dar gelirlinin garip gureba'nın hakkına girdin, bu dünyada olmasa'da Ahir Dünya'da mutlak bir karşılığı olacak inşAllah

Yanıtla20132Yayından Kaldır
Duran Turhan:

Bu zat 7 sene görev yaptı. Bir tane hayırlı eserini hatırlayan gören var mı?

Yanıtla24157Yayından Kaldır
Tüm 17 yorumu okumak için tıklayın
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title