Haberler

Başkan Kaplan, "Güçlü bir tarım sektörü ve güçlü Türkiye için çiftçilerimiz ile omuz omuza çalışıyoruz"

Güncelleme:

Bir dizi ziyaretler için Koçarlı İlçesine gelen AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı Ümit Özdemir ile birlikte Koçarlı Ziraat Odası Başkanı Taner Güneş ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Bir dizi ziyaretler için Koçarlı İlçesine gelen AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve AK Parti Koçarlı İlçe Başkanı Ümit Özdemir ile birlikte Koçarlı Ziraat Odası Başkanı Taner Güneş ve yönetim kurulunu ziyaret etti.

Ziraat Odası Başkanı Taner Güneş'ten odanın çalışmaları hakkında bilgi alan Milletvekili Özmen ve Başkan Kaplan, ayrıca üreticilerin talep ve önerileri de dinledi. Bölge tarımının gelişimi, ileriye dönük hedefler ve tarım şehri Aydın'ın ve Koçarlı ilçesinin marka değeri olan ürünlerinin geliştirilmesine ve çiftçilere yönelik destek çalışmaları konusu gerçekleşen ziyarette masaya yatırılırken, Milletvekili Özmen, üreticiler için ellerinden gelen her şeyi yapacakları sözünü vererek, her daim yanlarında olduklarını ifade etti.

Ziyarette sonrası açıklama yapan Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Güçlü Türkiye yolunun güçlü tarımdan geçtiğini asla unutmamalıyız diyerek "Bir milletin özgürlüğü için ekonomik imkanlar ne kadar elzem ise, tarım ve hayvancılıkta ülkemizin geleceği için o kadar önemlidir. Ülkemizin en başarılı olduğu alanlardan birisi ise şu anda tarım ve hayvancılıktır. Çiftçilerimizin yanında olmaya, onları tüm gücümüzle desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

Başkan Kaplan kendisinin de çiftçilikle uğraşan biri olarak çiftçilerin taleplerini en yakından takip ettiğini ifade ederek, "Öncelikle ilçemize yapılan tarım ve hayvancılık yatırımları konusunda çiftçilerimizin ihtiyaçları çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor. Bölgemizdeki tarım ile alakalı talepleri masaya yatırıldık. Çözüm yolları üzerine istişareleri yapıldı. Sayın vekilimiz de bu taleplerle yakından ilgilenerek Tarım ve Orman Bakanlığına rapor halinde sunacak" dedi.

DSİ 21. Bölge Müdürlüğünün ilçeye kazandırdığı göletler, sulama sistemleri ve barajlardan kontrollü su salımıyla ile çözüme kavuşturulmaya devam edildiğini belirten Başkan Kaplan, "Koçarlı'da sulama sıkıntısı yaşanmaması için projelendirilen yatırımlar bir bir hayat geçiyor. Bu yatırımların daha da artması için dünden bugüne girişimlerimizi sürdürüyoruz. İlerleyen süreçte Milletvekillerimizin de desteği ile yapacağımız girişimlerimiz sonucu bölgemizde ihtiyaç duyulan noktalar için geliştirilen projeler de DSİ tarafından yatırım programına alınacak. Barajlardan kontrollü su salımı, üreticilerimizin dengeli bir şekilde sulama sezonunda mağduriyet yaşamaması için büyük önem taşıyor. Bu noktada çiftçimizin rahat bir nefes alması için de çalışmalarımızı dur durak bilmeden sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.

AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen ise yaptığı açıklamada, Çitçilere yönelik yapılan yatırımların ve desteklemelerin devam edeceği müjdesini vererek, "Mazot ve gübre destekleri konusunu ele aldık. Ayrıca çiftçilerimizin pamuktaki beklentilerini dinledik. Bölgenin tarım ile alakalı sorunlarını masaya yatırdık. Çözüm yolları için kendilerinin hazırladık raporu Ankara'ya taşıyacağız" dedi.

Milletvekili Özmen ayrıca, Orman köylülerimizin talepleri noktasında sorunları ele aldıklarını tüm detayları ile gerekli yerlere ulaştıracaklarını ifade ederek, "Biz çiftçilerimize güveniyoruz. Toprağına gözü gibi bakan, gerektiğinde vatanı için varını, yoğunu ortaya koyan çiftçilerime inanıyoruz. Biz el ele verdiğimiz zaman üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir yükün, hiçbir sorunun olamayacağının bilincindeyiz. Koçarlı Belediye Başkanımızın da dediği gibi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde daha güçlü bir tarım sektörü ve daha güçlü bir Türkiye için omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Milletvekili Özmen ayrıca, yapılan hizmet ve yatırımların artarak devam edeceğinin altını çizerken, Belediye Başkanı Nedim Kaplan ise, Koçarlı'ya yapılan ve yapılacak olan yatırımlar noktasında kendilerine her daim destek olan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanlara, AK Parti Aydın Milletvekillerine, AK Parti İl Başkanına ve Koçarlı için emeği geçen herkese teşekkür etti. - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ümit Özdemir Milletvekili Nedim Kaplan Ömer Özmen Omuz Omuza Koçarlı Türkiye Güneş Aydın Dizi Ömer Yerel Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title