Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Bugün
30. Ege Rallisi Sona Erdi...
Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen, Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 4. ayak yarışı 30. EGE RALLİSİ, BC Vision Motorsport takımından Burak Çukurova-Vedat Bostancı ekibinin zaferiyle sona erdi.
Türkiye - Bugün
Fransız tarihçi Filiu, Macron'un Mağrip'te Türkiye'ye yönelik "garip takıntısını" değerlendirdi Açıklaması
Fransız tarihçi Jean-Pierre Filiu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok fazla odaklanarak, Mağrip'te Fransız etkisine yönelik en ciddi tehditlerin daha çok Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) geldiğini unuttuğunu belirtti.
Türkiye - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan Angola'da
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Luanda Quatro de Fevereiro Uluslararası Havalimanı'nda Angola Dışişleri Bakanı Tete Antonio ve Türkiye Cumhuriyeti Luanda Büyükelçisi Alp Ay tarafından karşılandı.
Türkiye - Bugün
Karikatürist, yazar Yalçın Turgut Balaban vefat etti
Eserleri, Avrupa'da çeşitli sergilerde sanatseverlerle buluşan Balaban, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) tarafından 1983'te ilki gerçekleştirilen Yılın Karikatüristi ödülünün sahibi oldu.
Türkiye - Bugün
17 Ekim 2021 Haberleri
17 Ekim 2021 Manşet Haberleri.
Türkiye - Bugün
Avrupa Oturarak Voleybol Şampiyonası
Antalya'da düzenlenen Avrupa Oturarak Voleybol Şampiyonası'nda ilk gün karşılaşmaları sona erdi.
Türkiye - Dün
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Ekim 2021
Angola Meclisine hitap edecek Erdoğan, Dr. Antonio Agostinho Neto Anıtı'nı ziyaret edecek, Türkiye-Angola İş Forumu'na ve Lourenço tarafından onuruna verilecek resmi akşam yemeğine katılacak.
Türkiye - Dün
Milli yüzücülerden Sırbistan'da 5'i altın 18 madalya
Türkiye Yüzme Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Belgrad'da düzenlenen ve 16 ülkenin katılım sağladığı organizasyon, bugünkü yarışlarla tamamlandı.
Türkiye - Dün
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN'in '17 Ağustos Depremi' Anma Mesajı 16-08-2021
17 Ağustos Depremi diye hatırladığımız, acıları ve kayıplarını her yıl andığımız büyük felaketin bize öğrettiği "Deprem Öldürmez, Tedbirsizlik Öldürür" gerçeği idi. Bir doğa olayına bağlı olsa da insan hatalarından kaynaklanan ve geniş bir coğrafyada yaşanan bu yıkım, tedbirsizlik ve ihmalin sonucunu tüm ülkeye acı bir şekilde yaşatmıştı. Sonrasında Türkiye, depreme karşı alınan önlemler hususunda büyük ilerleme kaydetmiştir.
Türkiye - Dün
Avrupa Gençler Boks Şampiyonası
Türkiye Boks Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Karadağ'ın Budva şehrinde düzenlenen şampiyonanın üçüncü gününde 4 kadın, bir de erkek milli boksör ringe çıktı.
Türkiye - Dün
Ahmet Ağaoğlu: Şu anda nerede olduğumuz değil, ligi bitireceğimiz yer önemli
Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 3-1 kazandıkları Fenerbahçe maçının ardından yaptığı açıklamada elde edilen neticenin önemli olduğunu belirterek, "Ancak şu anda nerde olduğumuz ve nereden geldiğiniz o kadar önemli değil. Önemli olan ligi bitireceğimiz yer. Biliyorsunuz burası Türkiye" dedi.
Türkiye - Dün
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Mercan, "Defense One" için makale kaleme aldı Açıklaması
NEW Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, "Defense One"da yayımlanan makalesinde Orta Doğu, Kuzey Afrika, Karadeniz Havzası ve Asya'da ortaya çıkan son gelişmeler ışığında Türkiye ve ABD arasındaki "transatlantik ortaklığın yeniden gözden geçirilmesi" konusunda detaylı...
Türkiye - Dün
BODRUM BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU "KOCASINI PİŞİREN KADIN" OYUNU İLE PERDEYİ AÇTI
Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) Cuma akşamı, perdelerini "Kocasını Pişiren Kadın" oyunu ile açtı. Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi'nde uzunca bir süreden sonra, yenilenmiş sahne, fuaye ve teknik donanımı ile Bodrumlu tiyatro severlere ev sahipliği yaptı. Debbie İssit'in yazdığı ve çevirisini Yasemin Erbulun'un yaptığı, Filiz Çevik Tan'ın yönettiği "Kocasını Pişiren Kadın"ın oyuncuları Cansın Yunt, Oğulcan Çelik ve Ziba Türk Ateş'in performansları, izleyiciler tarafından dakikalarca alkışlanarak büyük beğeni aldı. B. B. Ş. T. Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen oyunun sonunda yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi: "Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun kendine ait bir salonu oluşuna tanıklık ettiniz. Bu tarihten itibaren her cuma akşamı şehir tiyatromuzdan farklı bir oyun seyredeceksiniz bizden, cumartesi de çocuk oyunlarımız olacak. Diğer günler Türkiye'nin iyi tiyatrolarının oyunları sizlerle buluşacak.
Türkiye - Dün
BAŞKAN GÜRKAN, TOKİ TARAFINDAN YAPILAN 345 DEPREM KONUTUNUN KURA ÇEKİMİNE KATILDI
Türkiye'nin herhangi bir yerinde bir vatandaşının ayağına taş değdiğinde hemen valisini, bakanını görevlendirip devleti milletine hizmetkar eden bir Cumhurbaşkanımız var.
Türkiye - Dün
DAVUTOĞLU: BİZİM TEMEL PROGRAMIMIZDA HAK VE ÖZGÜRLÜKLER VAR
ANKARA'DA OTURARAK 'KÜRT SORUNU BİTMİŞTİR' DEMEK YANLIŞ Kürt sorununu, kendi parti programında açık ve net bir şekilde ifade ettiklerini söyleyen Davutoğlu şöyle konuştu: "Ankara'da Kürt sorunu bitmiştir demek, Ankara'da oturup hayat pahalılığı yoktur, herkes mutlu demek' diyen birisinin anlayışı ne kadar doğru. Ankara'da oturup bölgeye gelmeden sorunlarını bittiğini iddia etmek mümkün değil. Bu sorun geniş halk kitleleri 'benim sorunum çözüldü' dediği andan itibaren biter. Dikte edilerek bu sorun çözülemez. Biz, üç boyutlu olarak Kürt meselesine bakıyoruz. Ben son Diyarbakır ziyaretimde söylediğimde Sayın Bahçeli bana çok ağır sözlerle saldırdı. En büyük Kürt şehri İstanbul demem üzerine, Sayın Bahçeli sert sözlerle saldırdı. Evet şu an nüfus bağlamında Kürtlerin en yoğun yaşadığı şehir İstanbul'dur. Diyarbakır'da değil, Erbil'de değil, Van da değil. Türkiye'deki Kürt meselesi Irak'tan farklıdır.
Türkiye - Dün
Basketbol: Toplu sonuç
Misli.com Türkiye Basketbol 1. Ligi'nde 3. haftaya, 3 karşılaşmayla devam edildi.
Türkiye - Dün
İçişleri Bakanı Soylu, Tunceli'de AK Parti Teşkilat Akademisi'nde konuştu: (2)
Cumhuriyet tarihinin en büyük yakalamalarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Soylu, şunları kaydetti: "Eroinde dünyanın en büyük yakalamasını gerçekleştirdik. Şu anda 17 tonu aştık. Bu yılın sonu itibarıyla da yine Türkiye'de eroin yakalamalarında büyük bir rekora imza atacağız.
Türkiye - Dün
İşitme Engelliler Dünya Basketbol Şampiyonası
İtalya'da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye Erkek Milli Takımı, A Grubu'ndaki üçüncü maçında Yunanistan'a 76-75 yenildi.
title