Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Bugün
TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kırklareli'nde partililer ve gazetecilerle buluştu Açıklaması
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye'nin 81 ilinde köklü bir yapılanma içinde olduklarını belirtti.
Türkiye - Bugün
TFF, 19 yaş altı gelişim liglerinde sezon planlamalarını açıkladı
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 19 yaş altı gelişim liglerinde sezon planlamalarını duyurdu.
Türkiye - Bugün
AK Partili Durmuşoğlu: "İnsan Hakları Eylem Planı, değişim ve reform iradesinin sürdüğünün açık bir örneğidir"
Cumhur İttifakına karşı CHP öncülüğünde kurulan yapının, terörle mücadelede yanlarında olmayışının ve şehitler üzerinden siyaset yapmasının kabul edilebilir bir durum olmadığını ifade eden Durmuşoğlu, Türk milletinin duaları ve destekleri sayesinde hiçbir gücün, Türkiye'nin büyümesine ve gelişmesine engel olamayacağını aktardı.
Türkiye - Bugün
AFAD gönüllüsü genç sporcular Uzay Kampı Türkiye'yi ziyaret etti
Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı ve Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ortaklığında yürütülen "Genç Sporcular AFAD Gönüllüsü Olsun" projesi kapsamında farklı branşlarda başarı elde etmiş 16 sporcu Uzay Kampı Türkiye'yi ziyaret etti.
Türkiye - Bugün
"Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar Buluşmaları" webinarı
TÜRKONFED'in, iş dünyasında birlikte çalışma kültürünün geliştirilmesi, Türkiye ve Suriye sermayeli KOBİ'lerin dayanıklılıklarının artırılması hedefiyle Hollanda merkezli sivil toplum kuruluşu SPARK iş birliği ile hayata geçirdiği "Dayanıklı KOBİ'ler, Güçlü Yarınlar" projesi kapsamında düzenleyeceği webinar serisinin ilki gerçekleştirildi.
Türkiye - Bugün
Yozgat Bozok Üniversitesinin 15. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Üniversitenin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Oktay, şunları kaydetti: "Üniversitemiz bugün 14 fakültesi, 4 yüksekokul ve 9 meslek yüksekokulu, 949 akademik personeli ve 20 bini aşkın öğrencisi ile yarınlara bugünden daha umutla bakmaktadır. YÖK tarafından Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Programı kapsamına alınan 15 üniversiteden biri olması, ihtisas üniversitesi olarak belirlenmesi ve Kenevir Araştırma Enstitüsü gibi yenilikçi yapıları bünyesinde barındırıyor olması, Bozok Üniversitesinin sadece Yozgat, çevre illerimiz ya da ülkemiz için değil, uluslararası alanda umut vadeden bir bilim kampüsü olduğunu göstermektedir." Oktay, Bozok Üniversitesinin 15 yılda kaydettiği ilerlemenin takdire şayan olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Tüm fakülteleriyle daha iyiyi hedefleyen bir Bozok Üniversitesi görmeyi arzu ediyoruz. 20. kuruluş yıl dönümünde dünyanın saygın ve Türkiye'nin en iyi üniversiteleri arasında yerini almış, bölgede tarımı, sanayiyi, hayvancılığı ve turizmi ürettiği bilgiyle ve yetiştirdiği insan kaynağıyla yükselten, geliştiren bir Bozok Üniversitesi.
Türkiye - Bugün
AK Partili Uygur, 28 Şubat sürecinde, hayalleri olan bir nesle büyük travmalar yaşatıldığını söyledi
Uygur, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat postmodern darbe sürecinde vesayet odaklarının, suni bir gündem oluşturup, Türkiye'nin üzerine kara bir bulut gibi çökerek, millete toplumsal, siyasi ve ekonomik buhran yaşattığını belirtti.
Türkiye - Bugün
Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplandı
CUMHURBAŞKANLIĞI Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu toplantısında, İnsan Hakları Eylem Planı'nın Türkiye'nin değişim ve reform iradesini temsil ettiği ve bunun Türkiye-AB ilişkilerine de olumlu katkı sağlayacağı ifade edildi.
Türkiye - Bugün
TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Alt Komisyonu toplandı
Yurt dışındaki çalışmalar hakkında bilgi veren Dalkıran, amaçlarının yurt dışındaki soydaşların çocuklarının kimliklerini kaybetmeden hem Türkçe hem de yaşadıkları ülkenin dilini bilen donanımlı bireyler olmaları ve Türkiye ile bağlarının güçlenmesi olduğuna işaret etti.
Türkiye - Bugün
Yunus Emre Enstitüsü Azez Kültür Merkezi tiyatro ve müzik ekibi Kahramanmaraş'ta sahne aldı
Azez ve Afrin'de yaşayan Suriyelilerden oluşan müzik ve tiyatro ekipleri, gösterilerini Suriye'den sonra "Sanat varsa umut var" sloganıyla Türkiye'ye taşıdı.
Türkiye - Bugün
Yunus Emre Enstitüsünden Kazakistan'da Türkçe sınavından dereceye girenlere Türkiye bileti
Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Kazakistan'ın başkenti Nursultan'da düzenlenecek Türkçe eğitimi sonucundaki sınavda ilk 30'a giren öğrencileri İstanbul veya Antalya biletiyle ödüllendirecek.
Türkiye - Bugün
Fenerbahçeli futbolcu Sosa, Trabzonspor galibiyetinin öz güvenlerini artırdığını söyledi Açıklaması
Süper Lig'de şampiyonluk iddiası bulunan takımların büyük bir mücadele içinde olduğunu vurgulayan Jose Sosa, "Tek bir maçtan sonra fikirler değişiyor. Ben genel bakıyorum. Türkiye'de 6.
Türkiye - Bugün
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Kılıç ve beraberindeki komisyon üyeleri KKTC ile Azerbaycan'ı ziyaret edecek (1)
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç ile beraberindeki komisyon üyeleri, yarın KKTC'yi, gelecek hafta da Azerbaycan'ı ziyaret edecek. Kılıç, AA muhabirine, Dışişleri Komisyonu heyeti olarak, davet üzerine gerçekleştirecekleri KKTC ile Azerbaycan ziyaretlerine ilişkin bilgi verdi. KKTC ziyareti kapsamında Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Başbakan Ersan Saner, Meclis Başkanı Önder Sennaroğlu ve Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüşeceklerini bildiren Kılıç, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa kurumlarında görev yapan KKTC'li milletvekilleriyle de bir araya geleceklerini söyledi. Kılıç, temaslarını Kapalı Maraş bölgesini ziyaret ederek tamamlayacaklarını belirtti. Kovid-19 salgını nedeniyle Dışişleri Komisyonu olarak birçok görüşmeyi videokonferansla gerçekleştirdiklerini anlatan Kılıç, "KKTC bizim için farklı bir önem arz ediyor. Türkiye olarak KKTC ile ilişkilerimiz çok farklı seviyede.
Türkiye - Bugün
Semih Yalçın'dan Meral Akşener'e üslup eleştirisi Açıklaması
"Hepsinde İP müdiresi için hayır ve kurtuluş vardır" Bahçeli'nin Akşener'e "Evine dön" çağrısında bulunduğunu anımsatan Yalçın, şöyle devam etti: "Evine dönmek; tası tarağı toplayıp siyaset ikliminin sert atmosfer olaylarından kendini kurtararak yuvasına sığınmak, ailesine ve torunlarına vakit ayırmak olarak da değerlendirilebilir. Evine dönme meselesi, kimilerince İngilizce 'Go home' anlamına gelen 'Evine dön' kıvamında bir sesleniş olarak da mütalaa edilebilir. Meseleye hangi zaviyeden bakılırsa bakılsın, hepsinde İP müdiresi için hayır ve kurtuluş vardır." Yalçın, Akşener'in ifadelerinin tam aksine MHP'nin Türkiye gerçeklerinin tam merkezinde olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi: "MHP ekonomiden dış politikaya, hukuktan milli güvenliğe, adaletten toplumsal barışa kadar Türkiye'nin mevcut sorunlarına çözüm üretmek için gece gündüz çalışan bir partidir.
Türkiye - Bugün
Gazeteci Orhan Uğuroğlu ile Yeniçağ gazetesi, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfına tazminat ödeyecek
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Türkiye Teknoloji Takımı Vakfına bağış yapıldığı iddiası üzerine açılan davada, gazeteci Orhan Uğuroğlu ile Yeniçağ gazetesinin, vakfa 15 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verildi.
Türkiye - Bugün
AK Partili Güneş, Kovid-19 ile mücadelede, Uşak tarhanasının da büyük rolü olduğunu düşündüklerini söyledi
Güneş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, koronavirüs salgını ile mücadeleyi başarılı şekilde sürdüğünü söyledi.
Türkiye - Bugün
EÜAŞ Genel Müdürü Alagöz: "Bu yıl 456 milyon lira dönem karı elde etmeyi planlıyoruz"
Alagöz, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin elektrik üretiminin geçen yıl sonu itibarıyla 304 bin 605 gigavatsaat seviyesine ulaştığını anımsattı.
Türkiye - Bugün
Hatay'da basın mensuplarına AFAD faaliyetleri anlatıldı
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Hatay İl Müdürü Ercan Akar, İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının Türkiye Afet Eğitim Yılı ilan edilmesi nedeniyle yönetim merkezinde yapılan toplantıda, tüm Türkiye'deki gibi Hatay'da da ekiplerinin de afet ve acil durumlara karşı hazır durumda olduklarını belirtti.
Türkiye - Bugün
TBMM Genel Kurulu
Doğu Türkistanlı insanların akla gelmez yöntemlerle katledildiğine ve bu zulümlere karşı çaresiz olduklarına dikkati çeken Dervişoğlu, şunları kaydetti: "Neredesiniz, her fırsatta kendisini Türk milliyetçiliğinin temsilcisi ilan edenler? Neredesiniz, Kudüs'te ve Mısır'da Müslümanlara yapılanları kendilerine kırmızı çizgi ilan eden AK Parti yetkilileri? Neredesiniz, kendilerini Müslüman olarak gören İslam ülkelerinin yetkilileri? Neredesiniz Türk cumhuriyetleri? Doğu Türkistan için 22 ülkeden ortak bildiri yayımlandı? Neden içlerinde bir İslam ülkesi yok. Neden içlerinde hiçbir Türk cumhuriyeti ve Türkiye yok? İYİ Parti olarak bu tablodan mustaribiz.
Türkiye - Bugün
Son dakika haberi! Obezite Akademisi'nden obeziteyle mücadele için "ulusal eylem planı" çağrısı Açıklaması
Son dakika haberleri... Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği (TEMD) ile Türkiye Obezite Araştırma Derneği (TOAD) tarafından, Novo Nordisk'in desteğiyle kurulan Obezite Akademisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle artan obezitenin önlenmesi için Türkiye'nin ulusal eylem planını harekete...
Türkiye - Bugün
Milli satranççı Ekaterina Atalık, FIDE Sporcular Komisyonuna atandı
Türkiye Satranç Federasyonu (TSF), milli satranççı Ekaterina Atalık'ın FIDE Sporcular Komisyonuna atandığını duyurdu.
Türkiye - Bugün
Covid aşısı: Hacettepe Üniversitesi, CoronaVac'ın etkinlik oranının yüzde 83,5 olduğunu açıkladı
Hacettepe Üniversitesi, Türkiye'de uygulanan ve Çin'de Sinovac şirketi tarafından üretilen CoronaVac aşısının Faz-3 sonuçlarını açıkladı.
Türkiye - Bugün
CHP'li Sarıbal: "Çiftçinin elinde kalan ürünleri, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri marketleri alabilir"
CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, çiftçinin elinde kalan ürünlerin, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri marketleri tarafından alınabileceğini söyledi.
Türkiye - Bugün
Çubuk Belediyesi Engelsiz Spor Kulübünden 2 sporcu milli takım kampına çağrıldı
Sporcularının hem ilçelerini hem Ankara'yı hem de Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine inandıklarını vurgulayan Demirbaş, "İnşallah sizler diğer sporcularımıza örnek olacaksınız.
Türkiye - Bugün
İstanbul'da, külçe bakırları kaldırım taşıyla değiştiren 15 şüpheli adliyeye sevk edildi
Süreç Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İsviçre merkezli bir madencilik firmasının Türkiye'den satın aldığı ve deniz yoluyla Çin'e gönderdiği 36 milyon dolar değerindeki külçe bakırların yerine konteynerlerden bakır rengine boyanmış kaldırım taşı çıktığı şikayeti üzerine çalışma başlatmıştı.
Türkiye - Bugün
CHP Antalya Milletvekili Zeybek, "Anayasa'nın ilk 4 maddesinin değiştirilmesinin hedeflendiğini" iddia etti
Zeybek, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'de bir anayasa değişikliğine ihtiyaç duyulduğunu, bu anayasanın demokrasiyi, hukuk devletini, insan hak ve özgürlüklerini ve kuvvetler ayrılığını güçlendirecek düzenlemeleri içermesi gerektiğini söyledi.
Türkiye - Bugün
AK Parti'li Uçar ve Çolakoğlu, Zonguldak'taki grizu patlamasının 29. yılında hayatını kaybeden madencileri andı
Dünyada ve Türkiye'de kömür madenciliğinin en büyük felaketlerinden biri sayılan bu acı olayın üzerinden 29 yıl geçtiğini ifade eden Uçar, Zonguldak'ı ve ülkeyi yasa boğan bu facianın dün olduğu gibi bugün de yürekleri yaktığını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türkiye Haberleri | Türkiye Haber - Haberler - Türkiye haberleri, son dakika türkiye haber ve gelişmeleri burada. TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kırklareli'nde partililer ve gazetecilerle buluştu Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.3.2021 18:59:11. #1.15#
title