Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Bugün
Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı Ankara'da düzenlendi
Türkiye Satranç Federasyonunun (TSF) yönetim kurulu toplantısı Ankara'da yapıldı.
Türkiye - Bugün
"Otokoç 2. El", aracını satmak isteyenlere değerinde nakit ödeme sunuyor
Otokoç 2. El, Türkiye'de kurumsal ikinci el araç satışında başı çekiyor.
Türkiye - Bugün
Genç bilim insanları Buca'da yarışacak
Çevrim içi yapılacak yarışma kapsamında, proje sunumu ve piyano performansları, çevrim içi jüri görüşmeleri ile yapılacak; çeşitli kültürel etkinlikler ve konferanslar düzenlenecek. Yarışmada, bu sene ulusal ekipler de İngilizce sunum yaparak uluslararası katılımcılar ile birlikte değerlendirilecek. Alanında uzman üniversite öğretim üyelerinden oluşan jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirilme sonucunda dereceye giren takımlara madalya ve uluslararası başarı sertifikası verilecek. Ayrıca farklı ülkelerden 55 farklı organizasyonda, bilim ve sanat alanında Türkiye'yi temsil edecek takımlar seçilecek.
Türkiye - Bugün
Bilim ve iş insanı Raşit Dinç tarafından geliştirilen tıbbi cihaz sistemine Amerika patenti
Şirketten yapılan açıklamaya göre, beyin ve sinir hastalıkları, genel cerrahi operasyonları, gastroentolojik hastalıklar, üroloji, kulak burun boğaz, algoloji, ortopedi, oftalmoloji, nefroloji, nöroloji ve kalp damar hastalıkları gibi çeşitli tıp alanlarında INVAMED-RD GLOBAL üretim tesisinde son 10 yıldır gerçekleştirdiği tasarım ve AR-GE faaliyetleri ile uluslararası tıp ve sağlık platformlarında adı sıklıkla duyulan bilim ve iş insanı Raşit Dinç, bu alanlardaki buluşlarını Türkiye'de, Avrupa'da ve Amerika'da tescillemeye devam ediyor.
Türkiye - Bugün
Ziynet Sertel'in adı Bornova'da yaşayacak
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, basının sorunlarının çözümü için Onursal Başkanları Atila Sertel ve Ziynet Sertel ile uzun yıllar birlikte mücadele ettiklerini söylerken, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, "Ziynet Sertel genel olarak; 'Atila Sertel'in Eşi' diye tarif edilir ama biz gazeteciler tam tersini söylüyoruz; 'Atila Sertel Gazeteci Ziynet Sertel'in Eşi'dir diyoruz" dedi.
Türkiye - Bugün
Son dakika ekonomi: Küresel piyasalar yön arayışında
Yurt içinde, dün gündemin odağında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısı vardı.
Türkiye - Bugün
GÜNDEM / 24 Eylül 2021
(Ağrı/10.30-15.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) 3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), eylül ayına ilişkin iktisadi yönelim istatistikleri ve reel kesim güven endeksi ile imalat sanayi kapasite kullanım oranını açıklayacak.
Türkiye - Bugün
Türkiye'nin kuzey ve doğusunda bugün kuvvetli yağış, Ege ve Akdeniz'de kuvvetli rüzgar bekleniyor
Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin bazı kesimlerinde bugün kuvvetli yağış tahmin edilirken, Ege ve Akdeniz'de kuvvetli rüzgar öngörülüyor.
Türkiye - Bugün
Ankara'da 25 kaçak göçmen yakalandı, 5 organizatör tutuklandı
ANKARA'da, yurda kaçak yoldan giren 25 düzensiz göçmen ile organizatör 5 kişi, polisin operasyonuyla yakalandı.
Türkiye - Bugün
Türkiye'nin En Büyük Arkeoloji Projesi Şanlıurfa'da Başlıyor
İnsanlık tarihinin yeniden yazılmasına neden olan Şanlıurfa'daki neolitik döneme ait buluntular ve sürdürülen kazı çalışmaları, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un bizzat isimlendirdiği "Taş Tepeler" adlı programla tüm dünyaya açıklandı.
Türkiye - Bugün
23 Eylül 2021 Haberleri
23 Eylül 2021 Manşet Haberleri.
Türkiye - Bugün
Son dakika haberleri: Türkiye'den Yunanistan'ın Batı Trakya'daki okullarda dini vecibeleri kısıtlayan kararına tepki
Son dakika gündem haberi... Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın Batı Trakya'daki azınlık okullarında dini vecibeleri kısıtlayan kararına tepki gösterdi.
Türkiye - Bugün
Dışişleri Bakanlığı: "Yunan makamları, öğrencilerin ve öğretmenlerin Cuma namazına gitmesini engelleyen karardan geri dönmeli"
Dışişleri Bakanlığı, Yunan makamlarını, Batı Trakya'daki Türk Azınlık ilkokul ve ortaokul-lisede okuyan öğrenci ve öğretmenlerin dini vecibelerini yerine getirmelerini kısıtlayıcı bu karardan geri dönmeye davet etti.
Türkiye - Bugün
Dünya İşitme Engelliler Voleybol Şampiyonası
Türkiye, İtalya'nın Chianciano Terme ve Chiusi kasabalarında düzenlenen turnuvada karşılaştığı ev sahibi takımı, 25-22, 14-25, 17-25, 25-18 ve 15-13'lük setlerle mağlup etti.
title