Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Bugün
MHP İstanbul Bölge İstişare Toplantısı yapıldı
Yıldız, partisinin İstanbul Bölge İstişare Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "sipariş üzere yazılmış düzmece araştırmalar", "sosyal medyada dolaşıma sokulan yalan haberler", "çarpıtılmış bilgiler" ve "aktif bir azınlık eliyle" Türkiye'ye sürekli iftira edildiğini dile getirerek, yeni yasama yılında "yalan terörüne karşı" ciddi yaptırımlar geldiğini belirtti.
Türkiye - Bugün
Ayhancan Güven'den Monza'da bir zafer bir podyum
Türkiye'nin en başarılı motor sporları pilotlarından Red Bull sporcusu Ayhancan Güven, 2021 Porsche Carrera Cup Almanya serisinin altıncı ayağı Monza'da harika bir haftaya imza attı.
Türkiye - Bugün
A Milli Futbol Takımı'nda Stefan Kuntz'un ilk yardımcısı Kenan Koçak oldu
Kenan Koçak, paylaşımında şunları kaydetti: "Benim için artık gurur verici bir dönem başlıyor. A Milli Futbol Takımı'nın teknik heyetinde görev yapmak üzere yeni yapılanmanın bir parçası oldum. Bu doğrultuda bana güvenerek, harika bir ekiple çalışma fırsatı veren Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine çok teşekkür ediyorum.
Türkiye - Bugün
KUR'AN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Türkiye genelinde faaliyet gösteren Kur'an Kursları talebelerinin katıldığı Kur'an-ı Kerim'i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması Erkekler Türkiye Finali Ayasofya Camii'nde düzenlendi.
Türkiye - Bugün
Yerel basın çalışanları Medya-İş'e dijital ortamda üye olabiliyor
Malatya Gazeteciler Cemiyetinden (MGC) yapılan açıklamaya göre, Medya-İş Genel Başkanı Sezai Ballı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkan Yardımcısı Sefa Özdemir, MGC'yi ziyaret etti.
Türkiye - Bugün
Trabzon'da Çin'in "Doğu Türkistan politikası" protesto edildi
İlyasoğlu, ailelerinden koparılan 1 milyona yakın çocuğun, çocuk toplama kamplarında asimile edildiğini kaydederek, şöyle devam etti: "Çince konuşmaya, Çince yaşamaya, Çinliler gibi beslenmeye zorlanıyor. Milli ve dini kültür mirasları yok ediliyor. Uygur tarifi ve kültürüyle ilgili kitaplar yakılıyor. Türk-İslam mimarileri ve tarihi şahsiyetlerin türbeleri, heykelleri yok ediliyor. Camiler yıkılıyor, Kur'anlar yakılıyor, namaz kılmak, oruç tutmak, kampa alınma nedeni olarak gösteriliyor." Türkiye kamuoyunun bu soykırıma kayıtsız kalmamasını isteyen İlyasoğlu, "Doğu Türkistan'da Çin'in gerçekleştirdiği insanlık suçuna karşı yüksek sesle bize destek olmasını talep ediyoruz.
Türkiye - Bugün
Klasik arabalar Ankara'da buluştu
Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği organizasyonla ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulunan Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkan Vekili ve Geleneksel Sporlar Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Hadi Turus, şunları kaydetti: "Federasyon olarak geçmişin ihtişamını geleceği taşımakla yükümlüyüz.
Türkiye - Bugün
Spot piyasada doğal gaz fiyatları
Türkiye'ye dün 157 milyon 984 bin 6 metreküp doğal gaz girişi sağlandı.
Türkiye - Bugün
Türkiye Karate Şampiyonası sona erdi
Adana'da yapılan Türkiye Büyükler ve Veteranlar Karate Şampiyonası erkekler kata ve kumite müsabakaları ile sona erdi.
title