Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Bugün
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları
Tokyo 2020'deki ilk altın madalyasını okçulukta Mete Gazoz ile kazanan Türkiye, oyunlardaki üçüncü madalyasını aldı ve 35.
Türkiye - Bugün
Gençler Avrupa Judo Kupası
Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirilen, 29 ülkeden 148 kadın ve 152 erkek judocunun mücadele ettiği organizasyonun ilk gününde, erkekler 60 kiloda Salih Yıldız altın, Emirhan Karahan gümüş, Berat Bahadır ile 66 kiloda Muhammed Ali Demirel ve 73 kiloda Umalt Demirel bronz madalya elde ederken, kadınlar +78 kiloda Hilal Öztürk beşinci oldu.
Türkiye - Bugün
Bakan Pakdemirli: 101 yangından 91'ini kontrol altına aldık
TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin son 4 gündür doğal bir afet yaşadığını belirterek, "28-31 Temmuz 2021 tarihleri arasında çıkan 101 yangından 91'ini kontrol altına aldık, 10 yangını kontrol altına alma çalışmalarını büyük bir özveriyle sürdürüyoruz" dedi.
Türkiye - Bugün
Azerbaycan'dan Türkiye'ye yangın felaketiyle mücadeleye destek için ikinci ekip gönderiliyor
Azerbaycan'dan Türkiye'ye orman yangınlarıyla mücadele için 220 kişilik ikinci bir ekip ve 1 helikopter daha gönderileceği bildirildi.
Türkiye - Bugün
"Devletimiz yangınların söndürülmesi, hasarların tazmini, zarar gören yerlerin yeniden ihyası için çalışmaktadır"
"YANGIN SÖNDÜRME VE SOĞUTMA ÇALIŞMALARINI MÜTEAKİP DERHAL ZARAR TESPİTLERİNE BAŞLANMIŞTIR" Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Devletimiz tüm kurumları ve imkanlarıyla yangınların söndürülmesi, vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi, hasarların tazmini, zarar gören yerlerin yeniden ihyası için çalışmaktadır. " Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, diğer ilgili tüm kuruluşların görevlerinin başında olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: "Halen hastanede tedavisi süren pek az vatandaşımız kalmıştır. Yangın söndürme ve soğutma çalışmalarını müteakip derhal zarar tespitlerine başlanmıştır. Yapılan ilk tespitlere göre 16 mahallemiz yangından zarar görürken, bazı mahallelerimiz de boşaltılmıştır. Çeşitli derecelerde hasar gören binalar ve konutlarla ilgili tespitler ışığında gereken çalışmalar yürütülecektir. Aynı şekilde evlerdeki eşyalarla ilgili hasar tespitleri tamamlanmıştır. " "YANAN HER YERİ, DAHA FAZLASIYLA AĞAÇLANDIRMAK EN BAŞTA GELEN GÖREVİMİZDİR" Anayasa'nın 169'uncu maddesine göre yanan alanların başka amaçla kullanılamayacağına ve tekrar ağaçlandırılacağına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin orman varlığını artırmış bir yönetim olarak, elbette yanan her yeri, daha fazlasıyla tekrar ağaçlandırmak en başta gelen görevimizdir" dedi.
Türkiye - Bugün
Bursa'daki iş insanlarından yanan orman alanları için ağaçlandırma kampanyasına destek çağrısı
Türkiye'nin zorlu bir dönemden geçtiğini ifade eden Alp, şunları kaydetti: "Ülkemizin dört bir yanında yangınlar meydana geldi.
Türkiye - Bugün
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın 9. gününde yarın Türkiye'den 5 branşta 12 sporcu ter dökecek.
Türkiye - Bugün
#EvdekalOrdu #BizBizeYeteriz - Türkiye Cumhuriyeti Altınordu Belediyesi
BAŞKAN TÖREN'İN GELENEKSEL CUMA BULUŞMALARI BU HAFTA DİKENCE MAHALLESİYLE DEVAM ETTİAltınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, her hafta bir başka mahalleyi ziyaret ettiği geleneksel Cuma buluşmalarını bu hafta Dikence Mahallesiyle sürdürdü.
Türkiye - Bugün
ANKARA KENT KONSEYİ'NDEN "TÜRKİYE'YE NEFES OL" ÇAĞRISI
Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Türkiye'de etkili olan orman yangınları hakkında yaptığı basın açıklamasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından başlatılan "Türkiye'ye Nefes Ol" kampanyasına destek çağrısında bulundu.
Türkiye - Bugün
Güneydoğulu ihracatçılardan yanan ormanlar için 250 bin fidan bağışı
GAİB'den yapılan açıklamaya göre, Güneydoğulu ihracatçılar, Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) yangınlarda kaybedilen ormanlık bölgelerin tekrar ağaçlandırılması için başlattığı seferberliğe destek oldu.
Türkiye - Bugün
Erdoğan: "Türkiye'nin orman varlığını artırmış bir yönetim olarak, yanan her yeri daha fazlasıyla tekrar ağaçlandırmak en başta gelen görevimizdir."
Erdoğan: "Türkiye'nin orman varlığını artırmış bir yönetim olarak, yanan her yeri daha fazlasıyla tekrar ağaçlandırmak en başta gelen görevimizdir.
title