Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Bugün
A Milli Kadın Basketbol Takımı, Avrupa Şampiyonası'nda Belçika ile karşılaşacak
2021 FIBA Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası C Grubu'nda Türkiye, üçüncü ve son maçında yarın Belçika ile karşı karşıya gelecek.
Türkiye - Bugün
Tika'dan Gürcistan'da Balıkçılık Projesi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Gürcistan'da Acara Özerk Cumhuriyeti'ndeki Balıkçılık Projesindeki İlk Adımı Tamamlandı. Balık hastalıkları ve ölümlerini araştırmak üzere Türkiye'den gelen uzman, bölgede 5 günlük araştırma ve inceleme sürecini tamamladı.
Türkiye - Bugün
Para tekvandocu Hatice Sudem Yıldırım, milli forma hayaliyle ter döküyor
Antalya'da yaşayan ve 2 yıl önce Ankara'da katıldığı Para Tekvando Türkiye Şampiyonası'nda poomse kategorisinde üçüncülük elde eden down sendromlu Hatice Sudem Yıldırım, milli takım forması giyeceği günlerin hayalini kuruyor.
Türkiye - Bugün
Milas Bilim Şenliğine YK Enerji damgasını vurdu
Ege Bölgesi'nin en büyük işletmeleri arasında yer alan, Türkiye'nin elektriğinin yaklaşık yüzde 5'ini üreten YK Enerji, Muğla'nın Milas ilçesinde "Köyde Şehirde Kültür Sanat Bilim Her Yerde" teması ile düzenlenen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliğinde paydaş katılımcı olarak yer aldı.
Türkiye - Bugün
Savunma Sanayii Başkanı Demir, Antalya Diplomasi Forumu'nda konuştu Açıklaması
Türkiye savunma sanayinin uluslararası iş birliğini artırmaya adanmış özel birim bulunduğunu anlatan Demir, herhangi bir alım yapma ihtiyacı olduğunda, vakit kaybetmeden en hızlı şekilde alım satım yapmaya adanmış kamu alımlarından sorumlu birimlerinin de olduğunu kaydetti.
Türkiye - Bugün
TEKNOFEST "Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi" başvuruları başladı
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi yürütücülüğünde gerçekleştirilen zirve, Türkiye'den ve dünyadan geleceğe yön veren teknoloji liderlerini, çok uluslu şirketleri ve girişim ekosisteminin tüm paydaşlarını bir araya getirecek.
Türkiye - Bugün
SOCAR Türkiye grup şirketlerine İKMİB'den üç ödül
SOCAR Türkiye grup şirketleri, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından verilen 2020 İhracatın Yıldızları Ödülleri'nde, iki kategoride üç ödülün sahibi oldu.
Türkiye - Bugün
Migros Bölgesel Kooperatifler Zirvesi'nde kooperatiflerle bir araya geldi
Migros, zirve kapsamında "Sürdürülebilir Ticaret", "Kalite" ve "Tarımsal Üretim" alanında eğitimler düzenledi. Anadolu topraklarının zenginliğini koruma, yerel değerlere sahip çıkma ve milli mirası gelecek nesillere taşıma misyonuyla hazırladığı tüm Türkiye'nin tarımsal zenginliğini etkileyici bir şekilde gösteren "Tarım Bizim Geleceğimiz" belgeselinin gösterimini gerçekleştiren Migros, tarımın hem Türkiye hem dünya hem de gelecek nesiller için sahip olduğu önemini anlattı.
Türkiye - Bugün
38. Uluslararası Vehbi Emre ve Hamit Kaplan Güreş Turnuvası
Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, yarın sona erecek turnuvada 10 ülkeden yaklaşık 200 güreşçi, kilolarında dereceye girmek için mücadele ediyor.
Türkiye - Bugün
Antalya Diplomasi Forumu'nda Kıbrıs'ta varılabilecek "gerçekçi çözüm" konuşuldu
Tatar, Türkiye'ye ADF'yi düzenlediği için teşekkürlerini ileterek, KKTC'li yetkililer olarak bu şekilde uluslararası toplumun temsilcilerinin yer aldığı toplantılara katılarak seslerini duyurabildiklerini söyledi.
Türkiye - Bugün
Milli Muharip Uçak'ın yazılımları, Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent'te yapılacak
Açıklamada görüşlerine yer verilen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Türkiye'nin savunma sanayi alanında büyük bir atılım gerçekleştirdiği belirtti.
Türkiye - Bugün
2021 Petlas Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonası programı belli oldu
2021 Petlas Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonası, 9-11 Temmuz tarihlerinde Kızılcahamam'da gerçekleştirilecek.
Türkiye - Bugün
Son dakika haber... Rusya'nın tüm uçuşları yeniden başlatma kararı turizm sektörünü sevindirdi
Son dakika haberleri: Rusya'nın 22 Haziran'dan itibaren Türkiye'ye tüm uçuşlarını başlatma kararı, hareketli günlere hazırlanan turizm sektöründe sevinçle karşılandı.
title