Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Bugün
TBF, Galatasaray Kulübü Başkanlığı'na seçilen Burak Elmas'ı kutladı
Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Galatasaray Kulübü Başkanlığı'na seçilen Burak Elmas'ı tebrik etti.
Türkiye - Bugün
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanacak
Turizm sezonunun açılması, Rusya'dan Türkiye'ye uçuşların 22 Haziran itibarıyla yeniden başlayacak olması gibi konuların da gündeme geleceği tahmin edilen toplantıda, turizme yönelik Kovid-19 tedbirlerinin masaya yatırılması bekleniyor.
Türkiye - Bugün
Türkiye-Afganistan-İran dışişleri bakanları üçlü toplantısı yapıldı
Türkiye-İran-Afganistan üçlü dışişleri bakanları toplantısı yapıldı.
Türkiye - Bugün
Son dakika haberleri... Eski milli atıcı, yetiştirdiği çocukları ve torunuyla "hedefi 12'den vuruyor"
Türkiye'de birçok turnuvaya katıldığını ve madalyalar kazandığını aktaran Bitemir, "Küçük yaşlarda poligonda atış yapan babamı ve ağabeylerimi izlemeye gelirdim.
Türkiye - Bugün
Türkiye'de son 2 yılda 33 binin üzerinde ailenin "diplomalı babası" oldu
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ailenin güçlendirilmesine yönelik açılan 2 bin 231 Baba Destek Eğitimi Programı kursuna son iki yılda katılan babaların sayısı 33 bini geçti.
Türkiye - Bugün
Türkiye Diyanet Vakfı, tüm illerde kurban bağış standı açacak
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kurban Bayramı öncesi vatandaşların kurban bağışlarını rahatlıkla yapabilmeleri için tüm illerde stant kuracak.
Türkiye - Bugün
Nevşehir'de patates üretimini bırakıp devekuşu çiftliği kuran girişimci ihracata hazırlanıyor
Özcan Sayın, AA muhabirine, Türkiye'de devekuşu üretiminin yeterince bilinmediğini, işleme ve işletmesinin kolay olduğunu belirtti.
Türkiye - Bugün
Son dakika haberi... TEMSA, yüzde 143'lük sermaye artışıyla vites yükseltiyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı ve TEMSA Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Alemdar, geçen kasım ayında yabancı ortakları PPF Group ile birlikte TEMSA'yı yeniden Türk ekonomisine kazandırdıklarını hatırlatarak, "Sabancı Topluluğu, kurulduğu günden bu yana dünya çapında güçlü ortaklıklara imza atmış bir grup. Bu doğrultuda ortağımız PPF Group'la birlikte hayata geçirdiğimiz bu önemli iş sayesinde Türkiye'ye ciddi bir yabancı yatırım kazandırmıştık.
Türkiye - Bugün
Kırşehir'de jeotermal serada üretimi denenen kavunda başarılı sonuç alındı
Türkiye'nin jeotermal potansiyeli yüksek illerinden Kırşehir'de, Ahi Evran Üniversitesinin (KAEÜ) termal kaynakla kurduğu topraksız tarım uygulamaları yapılan cam serada, Akdeniz Bölgesi'nde yaygın olan "Galia" türü kavun üretiminde başarılı sonuç elde edildi.
Türkiye - Bugün
Demir yoluyla taşınan 29,9 milyon ton yükle geçen yıl tüm zamanların rekoru kırıldı
"Geçen yıl 7,2 milyon ton demir cevheri, demir yoluyla taşındı" Geçen yıl Türkiye genelinde 7,2 milyon ton demir cevherinin demir yoluyla taşındığına dikkati çeken Pezük, "Demir çelik fabrikalarımızın üretimi olan 810 bin ton demir çelik ürününü yurt içi ve yurt dışına ulaştırdık.
Türkiye - Bugün
Hacettepe Teknokent Teknofest'e katılacak öğrenci topluluklarına sponsorluk desteği sağladı
Hacettepe Teknokent, Türkiye'nin milli teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen Teknofest 2021'de yarışacak üniversite bünyesindeki takımlara sponsor oldu.
Türkiye - Bugün
TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik, kurbanlıkların TÜRKVET'e kayıtlı hayvanlardan seçilmesini istedi
Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, bu yıl satın alınacak kurbanlıkların Tarım ve Orman Bakanlığınca belirlenen koruyucu aşıları yapılmış ve TÜRKVET sisteminde kayıtlı hayvanlardan seçilmesi gerektiğini belirtti.
title