Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - 6.12.2020
5 Aralık 2020 Haberleri
5 Aralık 2020 Manşet Haberleri.
Türkiye - 6.12.2020
Destici: "Kadınlarımızın, başta siyaset olmak üzere hayatın her alanında, daha fazla yer almalarını diliyorum"
Türk kadının seçme ve seçilme hakkına sahip olduğu gün olması dolayısıyla bir mesaj yayımlayan BBP Genel Başkanı Destici, "5 Aralık 1934 tarihini, Türk kadının seçme ve seçilme hakkına sahip olduğu gün olması dolayısıyla Cumhuriyet tarihimizin önemli işaret taşlarından biri olarak kabul ederiz. Birinci Dünya Savaşı'nın kaybedilmesi, bunun akabinde işgal kuvvetlerinin yurdumuza girmesi ve imkansızlıklarla kazandığımız Kurtuluş Savaşı'nın ardından, Türkiye'nin o günkü zor şartlarında attığı önemli adımlar, her zaman milletimiz için birer gurur vesilesi oldu, olmaya da devam edecek.
Türkiye - 6.12.2020
Hatay'da sokağa çıkma kısıtlaması sonrası caddeler sessizliğe büründü
Türkiye genelinde 56 saat boyunca sokağa çıkma kısıtlaması ilan edilmesi sonrasında Hatay'da cadde, sokaklar ve meydanlar sessizliğe büründü.
Türkiye - 6.12.2020
Esenyurt'ta kısıtlamada polisten örnek davranış
Korona virüs ile mücadele kapsamında hafta sonunu kapsayan sokağa çıkma kısıtlaması, Türkiye genelinde devam ediyor.
Türkiye - 6.12.2020
Büyükşehir'den kadın dostu bir uygulama daha: "Mor Haritam"
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women), İsveç Büyükelçiliği ile Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) iş birliğiyle hayata geçirdiği "MOR Haritam" uygulamasını tanıttı.
Türkiye - 6.12.2020
Mersin'de cadde ve sokaklar boşaldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından tüm Türkiye'de hafta sonları 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurmuştu.
Türkiye - 6.12.2020
56 saat sürecek kısıtlamanın ilk gününde Kocaeli'de sokakları bomboş kaldı
Korona virüs tedbirleri kapsamında 1 Haziran'da sona eren sokağa çıkma kısıtlamaları, ikinci dalganın gelmesiyle birlikte salgının yayılmasını önlemek amacıyla yeniden başlatıldı. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı 81 ile gönderdiği yeni korona virüs tedbirlerini içeren genelge kapsamında, tüm Türkiye'de sokağa çıkma kısıtlaması dün saat 21.
Türkiye - 6.12.2020
Korona virüsüne karşı C vitami ürünlerine talep arttı
2019 yılında başlayan ve dünyayı etkisi altına almaya devam eden korona virüsle mücadele sürüyor. Türkiye'de uzun bir aradan sonra hafta içleri 21.
Türkiye - 6.12.2020
Eski payitahtta 'korona' sessizliği
Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Türkiye geneli uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında Edirne'de sessizliğe büründü.
Türkiye - 6.12.2020
Gaziantep 56 saatlik kısıtlamada hayalet şehre döndü
Korona virüs ile mücadele kapsamında, 81 ilde 56 saat sürecek olan sokağa çıkma kısıtlaması dün gece 21.00 itibariyle başladı. Suriye'deki iç çatışmalar ve operasyonlar, gastranomi, ihracat gibi bir çok alanda Türkiye'nin en gözde şehirlerinden olan Gaziantep sokakları, 56 saatlik kısıtlama ile adeta hayalet şehre döndü.
Türkiye - 6.12.2020
Ordu'da sokağa çıkma yasağı sonrası caddeler boş kaldı
Türkiye'de dün akşam itibari ile başlayan iki günlük sokağa çıkma kısıtlaması sonrasın Ordu'da sokak ve caddeler neredeyse boş kaldı.
Türkiye - 6.12.2020
Kısıtlama sonrası Caddebostan Sahili ıssız kaldı
Türkiye genelinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sonrası Caddebostan Sahili ıssız kaldı.
Türkiye - 6.12.2020
Kısıtlama sonrası Harem otogarında sessizlik
Türkiye genelinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dün gece saat 21.00 itibarıyla başladı.
Türkiye - 6.12.2020
İlk Milli Helikopter Motoru TEI-TS1400'ün Teslim ve Tasarım Merkezi açıldı
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tusaş Motor Sanayii A.Ş.'de (TEI) düzenlenen İlk Milli Helikopter Motoru TEI-TS1400'ün Teslim ve Tasarım Merkezi Açılış Töreni'ne katıldı. Burada konuşan Bakan Varank, "TEI tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen, Türkiye'nin ilk milli helikopter motorunun TUSAŞ'a teslim ve TEI Tasarım Merkezinin açılış törenlerinde sizlerle bir aradayız.
Türkiye - 6.12.2020
İhracat seferberliğine GAİB'ten tam destek
Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin başlattığı ihracat seferberliğine tam destek verdiklerini söyleyen GAİB Başkanı Fikret Kileci, ihracat fazlası veren bir Türkiye'ye ulaşabilmek için ihracatın tabana yayılması gerektiğini belirterek, "İhracatın kesinlikle tabana yayılması lazım.
Türkiye - 6.12.2020
Dünya'nın 20 ülkesinde jeneratör sesi sorununu Türk firması çözdü
Kocaeli'nin Dilovası ilçesi İMES Organize Sanayi Bölgesi içinde bulunan Özer Elektrik firması tarafından, tamamen yerli imkanlarla üretilen jeneratör kabinleri, Türkiye'de 81 ile gönderilirken, yaklaşık 20 ülkeye de ihraç ediliyor.
Türkiye - 6.12.2020
Son dakika haberleri! Bakan Karaismailoğlu Kars Lojistik Merkezi'nde incelemede bulundu
Bakan Karaismailoğlu, Türkiye'nin en büyük 10 ekonomi arasında yer alması için büyük çaba sarf ettiklerini belirtti.
Türkiye - 6.12.2020
Sessizliğe bürünen Bilecik havadan görüntülendi
Tüm Türkiye'de dün gece başlayan sokağa çıkma kısıtlamasına Bilecikliler harfiyen uyarken, hafta sonu binlerce kişinin geldiği Pelitözü Göleti adeta in cin top oynuyor.
Türkiye - 6.12.2020
Başkent'e sokağa çıkma kısıtlamasında cadde ve sokaklar boş kaldı
Tüm dünyada etkisini sürdüren korona virüsün sebebiyle Türkiye'de vaka sayılarının artması ile birlikte tedbirlerde sıklaştırıldı.
Türkiye - 6.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karakurt-Horasan yolunun açılışını yaptı
Karakurt-Horasan bölünmüş yolun açılışında konuşan Ulaştırma ve Altyapı bakanı Adil Karsismailoğlu, "Kış turizminde de ülkemiz için çok önemli bir yere sahip, dünyanın sayılı merkezlerinden, bizde şehirlerimizin büyüyen yapısına ayak uyduran ve gelişimini destekleyen ulaşım ve iletişim yatırımlarını tek tek hayata geçiriyoruz. Açılışını gerçekleştireceğimiz Sarıkamış-Karakurt-Horasan yolu da en önemlilerinden birisi, bölgemiz yakın zamanda Aras nehri üzerinde inşası devam eden Karakurt barajına kavuşacak. Barajın inşasından sonra vatandaşlarımızın konforlu, güvenli ve zamandan tasarruf ederek seyahat edebilmeleri için baraj havzası içinde kalan mevcut yol yerine yep yeni bir yolun yapımını tamamladık. Sayın Cumhurbaşkanım, 18 yıldır devam eden ulaştırma ve altyapı hamlesi, adeta Türkiye'mizin kaderini değiştirmiştir.
Türkiye - 6.12.2020
En vakitsiz zamanda hırsızlık yapınca yakalandılar
Türkiye genelinde uygulanan 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk saatlerinde Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı.
Türkiye - 6.12.2020
Bakü'de Dağlık Karabağ zaferi için askeri geçit töreni hazırlıkları devam ediyor
Bakanlık, geçit töreninde Ermenistan'ın cepheden kaçarken geride bıraktığı askeri teçhizatın bir kısmının da gösterileceğini aktardı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da 10 Aralık günü Bakü'de düzenlenecek zafer geçidi törenine katılması planlanıyor.
Türkiye - 6.12.2020
Kocaeli'de sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 78 kişiye para cezası kesildi
Edinilen bilgiye göre, tüm Türkiye'de dün gece saat 21.
Türkiye - 6.12.2020
Beyaz et sektörü Japonya ve Çin'den sonra gözünü AB pazarına dikti
Anlaşmalar sağlandı ihracat başladı Çin'e bu güne kadar ürün gönderilememesinin sebebinin iki ülke arasındaki bazı denklik anlaşmalarının yapılamamış olmasından kaynaklandığını anlatan Sezer, "Bu konular üzerinde çalışıldı. Özellikle Tarım Bakanlığına bu çalışmalarından dolayı özellikle teşekkür etmemiz lazım. Oldukça hızlı ve aynı zaman da Çin'deki ticaret müşavirliğimizin de büyük destekleriyle bu sertifikaların Çinlilerin istediği hale getirildiği ve ürünlerimizin oraya ihraç edilmesinde hiçbir sıkıntı kalmadı. İlk olarak şimdi bir firmayla ihracat başladı. Çok kısa zamanda Türkiye'deki diğer 35 firmamız da bu kervana katılacaktır.
Türkiye - 6.12.2020
İller İdaresi Genel Müdürü Kırbıyık, Covid-19 ile mücadelede alınan tedbirlerin rakamlarını paylaştı
Kırbıyık, korona virüs ile mücadele kapsamında bugüne kadar Türkiye genelinde alınan tedbirlerden bahsederek, tedbirlere ilişkin kesintisiz denetimler yapıldığını anımsattı.
Türkiye - 6.12.2020
Cefakar anne oğlunun ameliyat parasını kumbara ile toplamaya çalışıyor
Nevşehir'de yaşayan 4 buçuk yaşındaki Mustafa Efe'nin kulaklarına kavuşması ABD'de ameliyat olması gerekiyor. Anne Funda Özcan'da ameliyat parasının yüksek olması nedeniyle esnaflara kumbara dağıtarak ameliyat parasını toplamaya çalışıyor. Anne Funda Özcan yaptığı açıklamada oğlunun kulaklarına kavuşması için 174 bin dolar gerektiğini söyledi. Anne Özcan, " Oğlumun doğuştan iki kulak mikrotiya hastalığı var. Bu da doğuştan kulak kepçesi, kulak kanalı ve kulak deliği yok. ve işitmesi de yok. Şuan kullanmış olduğumuz işitme cihazının da az bir süresi kaldı. Bu yüzden oğlumun ameliyat olması gerekiyor. Ama ameliyat maalesef Türkiye'de yapılmıyor.
Türkiye - 6.12.2020
Sahil güvenlik ekipleri Kuşadası Körfezi'ni havadan ve denizden denetliyor
Korona virüs ile mücadele kapsamında tüm Türkiye'de uygulamaya konulan tedbirler Kuşadası'nda da etkin şekilde yürütülüyor.
Türkiye - 6.12.2020
Silivri'de kısıtlama denetimi
Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan karar doğrultusunda Türkiye'nin 81 ilinde Pazartesi sabah 05.
Türkiye - 6.12.2020
Konya'da meydanlar boş kaldı
İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelgeyle Türkiye genelinde Cuma akşamı 21.
Türkiye - 6.12.2020
Kapadokya yabancı turistlere kaldı
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi; Pazartesi sabah saat 05.00'e kadar devam edecek olan sokağa çıkma kısıtlamasıyla beraber yabancı turistlere kaldı.
Türkiye - 6.12.2020
Sabahın ilk ışıklarına kadar Diyarbakır'da denetimler devam ediyor
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Diyarbakır'da da saat 21.00 itibariyle başlayan 56 saatlik kısıtlama sabahın ilk ışıklarına kadar sürerken, uygulamaya uymayanlara cezalar kesilmeye devam ediliyor.
Türkiye - 6.12.2020
Son dakika haberi: Teslim olan örgüt mensubu sayısı 223'e yükseldi
Son dakika haberler: İçişleri Bakanlığı, PKK terör örgütünden kaçan 5 terör örgütü mensubunun daha Türkiye'ye giriş yaparak güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.
Türkiye - 6.12.2020
Kısıtlamaya uymayanlara ceza yağdı
İçişleri Bakanlığınca tüm Türkiye'de hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Şanlıurfa'da kuralları ihlal edenlere para cezası kesildi.
Türkiye - 6.12.2020
Kilis'te tır lastiğinde sigara kaçakçılığı
Kilis'in Elbeyli ilçesi Çobanbey Gümrük Kapısında, Suriye'den Türkiye'ye giren tırın lastiklerinde yapılan aramada, bin 400 paket kaçak sigara ele geçirildi.
Türkiye - 6.12.2020
Milli Arı Genleri dünya bilim camiasında kabul görecek
Namık Kemal Üniversitesi Veterinerlik Fakültesinde Doç. Dr. Mustafa Necati Muz ve ekibi tarafından Türk arıları üzerinde yapılan bilimsel çalışmalarla Türk Arı Genleri dünya sahnesine çıkıyor. Avrupa Birliği tarafından 1 Milyon Euro bütçe ile desteklenen "MEDIBEES" projesi kapsamında Türk arıları üzerinde yapılacak olan araştırmalar için Namık Kemal Üniversitesi kullanımına ayrılan pay 1 Milyon 750 bin TL. Başta Türkiye, İtalya, İspanya, Portekiz'in aralarında bulunduğu toplamda 9 ülkenin işbirliği ile gerçekleşecek olan proje 48 ay sürecek.
Türkiye - 6.12.2020
Son dakika! KKTC'ye gelişlerde yeni Kovid-19 düzenlemeleri uygulanacak
Karantina ücretlerini yolcular ödeyecek Türkiye'den KKTC'ye gelecek yolcuların PCR test sonuçlarının üzerinde QR kodu olması gerekecek.
Türkiye - 5.12.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Türkiye'de son 24 saatte 178 bin 903 Kovid-19 testi yapıldı, 31 bin 896 kişinin testi pozitif çıktı, 196 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye - 5.12.2020
Senegalli eski milli futbolcu Papa Diop, son yolculuğuna uğurlandı
2002'deki Dünya Kupası'nda Türkiye'ye karşı oynamıştı Lens, Fulham West Ham United, AEK ve Birmingham City'de de forma giyen Diop, 128 kez Premier Lig'de oynadı.
Türkiye - 5.12.2020
Basketbol: Toplu sonuç
ING Basketbol Süper Ligi'nin 11. haftası 4, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 11. haftası bir maçla başladı. Türkiye Basketbol 1.
Türkiye - 5.12.2020
Son dakika haberi | Dünya genelinde tedavisi süren Kovid-19 hastası sayısı 19 milyonu aştı
Türkiye'de 355 bin 946 aktif Kovid-19 vakası bulunurken bunlardan 5 bin 800'ünü ağır hastalar oluşturuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türkiye Haberleri | Türkiye Haber - Haberler - Türkiye haberleri, son dakika türkiye haber ve gelişmeleri burada. 5 Aralık 2020 Haberleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.12.2020 02:11:29. #1.14#
title