Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - 28.10.2020
Fransa Ticaret Bakanından AB'ye Türkiye'ye karşı harekete geçme çağrısı
Fransa'nın Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Frank Riester, Avrupa Birliği'nin (AB) bir sonraki zirvesinde Türkiye'ye karşı adım atmak zorunda olduğunu söyledi.
Türkiye - 28.10.2020
Ankara Anlaşması: Türkiye vatandaşlarının anlaşmaya başvuru süresi 31 Aralık'ta sona erecek
Türkiye'nin Londra Başkonsolosluğu, Ankara Anlaşması'na başvuru süresinin 31 Aralık 2020'de sona ereceğini açıkladı.
Türkiye - 28.10.2020
Son dakika haberleri: GÜNDEM ÖZETİNE
Son dakika haberler... Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de AK Parti Grup Toplantısı'na katılacak, ardından sırasıyla Kamboçya'nın Ankara Büyükelçisi Meas Kim Heng'in, Belçika'nın Ankara Büyükelçisi Paul Huynen'in, Panama'nın Ankara Büyükelçisi Mariela Sagel Rosas'ın ve Danimarka'nın Ankara...
Türkiye - 28.10.2020
Sertap Erener, Bodrum'da isyan etti: "Utanıyorum insan olmaktan"
"İnsan olmaktan utanıyorum" Erener, "Herkesin bıraktığı pisliği topluyorum" diyerek açtı ağzını yumdu gözünü. Ünlü sanatçı insanların değişmesi gerektiğini ifade ederek "Temizlik yapmamız şartta tabi ki de. Bu çevrenin bu halle gelmesi ile ilgili ciddi problemlerimiz var. İnsan dediğin bu kadar pis ve sorumsuz olamaz. Utanıyorum insan olmamızdan. Çünkü hayvanlar bile kendi pisliklerini topluyorlar, üzerini kapatıyorlar. Biz onu bile yapmıyoruz. Bu çok büyük bir ayıptır. Bu ayıp için yaptırımlar gerekiyor. Biz toplarız ama burası yarın yine aynı böyle çöplük olacak. Bu yaptırımlarda devlet eliyle olması lazım. Tek başımızı sivil toplumlarla birlikte uralar temizlenir ama insanların bilinçlenmesi için gereken her şey küçük yaşta aileden başlayıp doğayı nasıl korumalıyız, dünya nasıl kirleniyor, onlara nasıl bir dünya bırakmalıyız tadından dersler gerekiyor. Bu Türkiye için değil dünya için geçerli.
Türkiye - 28.10.2020
Türkiye Spor Zirvesi için geri sayım başladı
Bu yıl "Spor Geleceğimizdir" sloganıyla spor paydaşlarıyla buluşacak olan Türkiye Spor Zirvesi için geri sayım heyecanı sürüyor.
Türkiye - 28.10.2020
'Sıfır Atık Fikir ve Proje' yarışmasında Yakutiye Belediye Başkanı Uçar'a ödül
Yakutiye Belediyesi "Sıfır Atık" kapsamında yapmış olduğu proje çalışması ile ödüle layık görüldü. Türkiye'de bütün belediyelerin sıfır atık konusunda yapmış olduğu projeler, oluşturulan bilim ve teknik bir komisyon tarafından titizlikle değerlendirdikten sonra dereceye girenlerin belirlendiği programda Yakutiye Belediye Başkanı Dr.
Türkiye - 28.10.2020
"Irkçı, Türk-İslam Düşmanı Macron" temalı karikatür yarışması düzenlenecek
ASİMDER Başkanı Savaş Eğilmez, "Kendisini bankacı, bürokrat ve siyasetçi olarak tanıtan ve 2017 Fransa cumhurbaşkanlığı seçiminde kurucusu olduğu merkez parti En Marche'ın adayı olup, cumhurbaşkanı seçilen bir Emmanuel Macron faciası var. Cumhurbaşkanı olduğundan beri Avrupa siyasi tarihinin görmüş olduğu en dengesiz çıkışları yapan, kararları alan, dış politika adımları atan bir kişilikle karşı karşıyayız. Geldiğinden beri son bir yıl içerisinde dış politikasını tamamen Türkiye - İslam dünyası karşıtlığı üzerine kurmuş bir adam.
Türkiye - 28.10.2020
Son dakika haberi: Isparta Belediye Başkanı Başdeğirmen'den Emine Erdoğan'a anlamlı hediye
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliğinin (TBB) işbirliğinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da katıldığı Ankara ATO Congresium'da "Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni" düzenlendi.
Türkiye - 28.10.2020
Son dakika haberi: Düzce Memur-Sen'den Macron'a kınama
Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron'un, son zamanlarda Türkiye'ye uyguladığı politikalara bir yenisini daha ekleyerek Hz.
Türkiye - 28.10.2020
Başkan Büyükkılıç Ankara'da 3 ayrı program ve toplantıya katılarak Kayseri'yi temsil etti
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ankara'da Türkiye Belediyeler Birliği Ekim Ayı Encümen ve Meclis toplantıları ile 'Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni'ne katıldı.
Türkiye - 28.10.2020
Karatay Belediyesinin Sıfır Atık Projesi'ne ödül
Ödül töreninin ardından İhlas Haber Ajansı'na konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, "Göreve geldiğimiz günden bu yana sıfır atık ile ilgili önemli çalışmalar icra ediyoruz. Mobil ve sabit atık getirme merkezlerimizi kurduk. Daha sonra 'Sıfır Atık Belgesi' alan ilk belediyelerden biri olduk. Daha sonra atık kumbaralarımızı şehrin farklı yerlerine yerleştirdik. Eğitimlerimiz okullarımızda, sitelerimizde devam ediyor. Bugünde Türkiye Belediyeler Birliği'miz tarafından Türkiye genelinde yapılan yarışmada ödül aldık.
Türkiye - 28.10.2020
Üreten belediye, Samsun Büyükşehir
Samsun Büyükşehir Belediyesi Makine İkmal Daire Başkanlığına bağlı bulunan birimler, Türkiye'ye örnek olacak nitelikte üretimlere imza atıyor.
Türkiye - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Azerbaycanlı çocuktan cephedeki babasına mektup
Elazığ'da üniversite eğitimi alan Nail Babayev ise Türkiye'nin verdiği destekten ötürü duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Tüm Elazığ halkına minnet ve şükranlarımı sunarım.
Türkiye - 28.10.2020
Ticaret Bakanı Pekcan, "Danimarka ile ikili ticareti dengeli olarak 5 milyar dolarlık bir seviyeye çıkarmak istiyoruz"
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen Türkiye - Danimarka 2'nci Dönem Ortak Ekonomik ve Ticari İşbirliği Komitesi (JETCO) toplantısı imza törenine katıldı.
Türkiye - 28.10.2020
İletişim Başkanı Altun'dan Charlie Hebdo sert tepki
Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin dünya çapında milyonlarca mülteciye kapılarını açmasını sağlayarak son dönemdeki en insani lider olarak hafızalara kazınmıştır.
Türkiye - 28.10.2020
20. Cumhuriyet Kızları Uluslararası Tenis Turnuvası
Türkiye Tenis Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Tenis Eskrim Dağcılık (TED) Spor Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvanın ikinci gününde korta çıkan Pemra Özgen, Bulgar raket Isabella Shinikova'yı 6-4 ve 6-3 yenerek adını ikinci tura yazdırdı.
Türkiye - 27.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 28 Ekim 2020
(TBMM/10.00) EKONOMİ 1- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Uysal, bu yılın dördüncü enflasyon raporunun tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda sunum yapacak.
Türkiye - 27.10.2020
Pakistan'ın Ankara Büyükelçiliğinde "Keşmir Kara Günü" anma töreni
Törende bir konuşma yapan Pakistan-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Birleşmiş Milletler (BM) ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) gibi uluslararası kuruluşları konuyla ilgili "sessizlikleri" nedeniyle eleştirdi.
Türkiye - 27.10.2020
2021 Yılı Bütçe TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Son göstergelerin, ekonominin birçok OECD ve AB ülkesine kıyasla daha yüksek performans sergilediğini ve salgından daha az etkilendiğini teyit ettiğini söyleyen Oktay, "Türkiye ekonomisi salgının tüm etkilerine rağmen bir taraftan orta ve uzun vadeli yapısal dönüşüm politikalarını uygulamaya koyarken diğer taraftan ekonomideki çarkların işlemesi için alınan hızlı, yerinde ve etkili kararlarla işletmelerin işlerliğinin sürdürülmesi ve çalışanlarımızın istihdamda kalmasını sağlamıştır.
Türkiye - 27.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Kamu maliyesi alanında yıllardır sergiledikleri ihtiyatlı duruş ve mali disiplinin Türkiye ekonomisi için en önemli kazanımlardan olduğunu vurgulayan Oktay, Türkiye'nin dış şoklara karşı daha dirençli hale geldiğini kaydetti.
Türkiye - 27.10.2020
Son dakika haberi | Pertevniyal Lisesi mezunları, online "Pilav ve Aşure Günü" etkinliğinde buluştu
Bu yıl mezunların ve öğretmenlerin pilav ve aşurelerini evlerine gönderdiklerini aktaran Gülteksin, "Sosyal medya mecraları ile evlerine konuk olup Pertevniyal Pilav ve Aşure Günü deneyimini ve sıcaklığını onların evine taşıdık. Bu organizasyon, bu yapılış ve dağıtım biçimiyle Türkiye'de ve dünyada bir ilk.
Türkiye - 27.10.2020
Son dakika haberi! Türkiye'den BMGK'de "İdlib'de ateşkes ihlallerinden ve provokatif eylemlerden kaçınılması" çağrısı
Son dakika haber: BİRLEŞMİŞ Türkiye'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeybatısında İdlib'de kalıcı ateşkesin sağlanması konusundaki kararlılığını sürdürdüğünü ve sahadaki sükuneti korumak için gerekli askeri önlemleri aldığını belirterek,...
Türkiye - 27.10.2020
Fenerbahçe'de taraftar uygulaması "Mohikan"ın tanıtımı yapıldı
Fenerbahçe'nin zenginliğinde herkesin bir katkısı olduğunu aktaran Ali Koç, şöyle devam etti: "FenerOl' kampanyası yaptık, çağrıda bulunduk milyonlar katıldı. Yeni bir çağrı için yola çıktık. Fenerbahçe dijitalleşiyor. Sadece Türkiye'de değil tüm spor kulüpleri arasında farklı bir pozisyonda olmak için yoğun çalışmalar içerisindeyiz.
Türkiye - 27.10.2020
TABA-AmCham'ın webinarında ABD'deki seçimlerin Türkiye'ye etkileri tartışıldı
Türk Amerikan İş Adamları Derneği (TABA-AmCham) tarafından düzenlenen online seminerde (webinar), 3 Kasım'da yapılacak ABD başkanlık seçiminin Türkiye'ye olası etkileri ele alındı.
Türkiye - 27.10.2020
Türkiye ve Azerbaycan'ın Taşkent büyükelçilikleri Ermenistan'ın saldırılarına ilişkin ortak bildiri yayımladı Açıklaması
Türkiye ve Azerbaycan'ın Taşkent büyükelçilikleri, Dağlık Karabağ'daki çatışmalar ve Ermenistan'ın Azerbaycan'daki sivillere yönelik saldırılarına ilişkin ortak bildiri yayımladı.
Türkiye - 27.10.2020
Sudan Dışişleri Bakanı Kameruddin, Türkiye ile ilişkilerinin seviyesine övgü yaptı
Sudan Dışişleri Bakanı Ömer Kameruddin, Sudan-Türkiye ilişkilerinin geldiği noktayı övdü, çeşitli alanlarda iş birliğini güçlendirme niyetinde olduklarını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türkiye Haberleri | Türkiye Haber - Haberler - Türkiye haberleri, son dakika türkiye haber ve gelişmeleri burada. Fransa Ticaret Bakanından AB'ye Türkiye'ye karşı harekete geçme çağrısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 02:53:54. #1.14#
title