Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Bugün
Kolombiya'da düzenlenen savunma sanayi fuarı sona erdi
Latin Amerika ve Karayipler'in en büyük fuarlarından "Expodefensa Savunma Sanayi Fuarı 2021" Türkiye'nin de katılımıyla Kolombiya'da tamamlandı.
Türkiye - Bugün
Fitch, Türkiye'nin 2021 yılı büyüme tahminini yüzde 10,5'e yükseltti
WASHINGTON Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Türkiye için bu yılki büyüme beklentisini yüzde 9,2'den yüzde 10,5'e çıkardı.
Türkiye - Bugün
2 Aralık 2021 Haberleri
2 Aralık 2021 Manşet Haberleri.
Türkiye - Bugün
Kestel Belediyesi'nden Suriye'ye 4 yardım tırı
Kestel Belediyesi ve Hayrat İnsanı Yardım Vakfı ile birlikte hazırlanan ve kışlık kıyafet ile malzemelerin bulunduğu 4 yardım TIR'ı, Suriye Tel Abyad'a gönderilmek üzere yola çıktı. Kestel Belediyesi Garaj Amirliği'nde düzenlenen programa, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Kaymakam Recep Öztürk, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Ali Sait Adiloğlu, İlçe Milli Müdürü Cengiz Uç, Hayran İnsanı Yardım Vakfı İl Temsilcisi Muhammet Bostan ve Kestel Temsilcisi Gökhan Tüccar katılım sağladı. Kuran-ı Kerim tilavetleriyle başlayan program, protokol konuşmalarıyla devam etti. Türkiye'nin mazlumların yardım çağrılarına asla kulak tıkamadığını belirten Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, 'Ülke olarak mazlum kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.
Türkiye - Bugün
Alaşehir Belediyesinden ihtiyaç sahiplerine 'Dost Eli'
"Dost Eller Mağazası"nın ihtiyaç sahiplerinin imdadına yetişeceğini belirten Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, "Bizim için komşumuzun açlığı tokluğu önemlidir. Bizim için komşumuzun bacasının tütüp tütmediği önemlidir. ve bu konu sadece bireysel olarak bizlerin takip etmesi gereken bir konu değildir. Bu vatandaşlarımızın kendisinde olan hasret, devletimizin de bir hasretidir. Devletimiz Türkiye'nin dört bir yanında fakir fukaraya yardım yapıyor.
Türkiye - Bugün
Yerli muz ucuzladı, ithali 20 lirayı aştı
Türkiye'nin muz ihtiyacının yüzde 50'sinden fazlasını karşılayan Mersin'de yoğun hasat dönemiyle birlikte yerli muzun kilogram fiyatı marketlerde 7 ile 9 liraya tüketiciye ulaşırken, ithali 20 lirayı aştı.
Türkiye - Bugün
Teleferikte 'Muhteşem Cuma' başlıyor
Türkiye'nin ilk teleferik hattı olarak 1963 yılında çalışmaya başlayan ve yarım asır boyunca şehrin en önemli simgelerinden biri olarak milyonlarca yerli ve yabancı turiste hizmet veren teleferik hattı, Büyükşehir Belediyesi tarafından sil baştan yenilenip 'Oteller Bölgesi'ne kadar uzatılarak' 2014 yılında yenilenen yüzüyle kullanıma sunulmuştu.
Türkiye - Bugün
Duygu Delen davasında psikolojik otopsi talebi
Kaplan: "Olay sonrası görüntülerin arkasındayım" Duruşmada savunma için söz alan sanık Kaplan, savunma esnasında sözünün kesilmemesini talep etti. Mahkemede adil bir yargılama yapılmadığını aktaran Kaplan, "Kamuoyunda yanlış bir algı oluşturulmaya çalışıldı. Kadın hakları savunucularının zayıf yanlarını kullandılar. 15 ayda 5 rapor geldi. İsterseniz dosyayı Türkiye'deki bütün doktorlara gönderin.
Türkiye - Bugün
Öğrencilerin mavi hareketi engellilere umut oldu
Törende konuşan Türkiye Sakarlar Derneği Kütahya Şube Başkanı Hatice Yakar, "Şunu çok iyi bilelim ki biz bugün burada varın yokuz ancak siz öğrenciler bizlerin geleceğisiniz.
Türkiye - Bugün
Azerbaycan ve Türkiye, Karabağ'ı mayınlardan temizliyor
Azerbaycan Ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetleri, Ermenistan işgalinden kurtarılan Karabağ'ı mayın ve patlamamış mühimmattan temizliyor.
Türkiye - Bugün
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, YÖK Başkanı Özvar'ı kabul etti
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de İlham Aliyev ile bir araya geldi. Azerbaycan-Türkiye dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin her alanda başarılı bir şekilde geliştiğinin kaydedildiği görüşmede, Özvar'ın ziyaretinin Azerbaycan ve Türkiye'nin ilgili kurumları arasındaki iş birliğinin gelişmesine katkı sağlayacağı ifade edildi.
Türkiye - Bugün
Dünya Dağ Kayağı Şampiyonası Hacılar Kapı'da yapılacak
Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, dağ kayağına ilginin gün geçtikçe arttığını belirterek, ilçede yapılacak etkinliğe 20 ülkeden sporcunun katılacağını belirterek şöyle konuştu; "Uluslararası Dünya Dağ Kayağı Şampiyonası öncesinde ilçemizdeki hazırlıklar başlamış durumda. 24-27 Şubat 2022'de yapılacak organizasyon öncesinde, İtalyan ekip hazırlıkları kontrol etmek için ilçemizde bulunmaktadır. Bu bağlamda Uluslararası Dağ Kayağı Federasyonu ve Türkiye Dağcılık Federasyonu'na teşekkür ederim.
Türkiye - Bugün
Konya'da kış lastiği denetimleri başladı
Türkiye genelinde kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık'ta başladı ve 1 Nisan 2022'ye kadar devam edecek.
Türkiye - Bugün
A Milli Erkek Hentbol Takımı'nda Okan Halay dönemi
Türkiye Hentbol Federasyonu Spor Kompleksi Seminer ve Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen imza töreniyle A Milli Erkek Hentbol Takımı'nın yeni teknik ekibi tanıtıldı.
Türkiye - Bugün
Fırtına balıkçıları vurdu, fiyatlar ikiye katlandı: Hamsi 35 lira
Türkiye'nin çeşitli noktalarında etkili olan ve Karadeniz Bölgesi'nde de görülen fırtına nedeniyle balıkçılar denize açılamazken, tezgahlardaki fiyatlar ise ikiye katlandı.
Türkiye - Bugün
Sakarya'da polis ve jandarma ekiplerinden kış lastiği denetimi
Türkiye genelinde 'zorunlu kış lastiği' uygulaması İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla 1 Aralık'ta yürürlüğe girdi.
Türkiye - Bugün
Eskişehir ihracatı yüzde 26 arttı
Bu yıl Eskişehir ihracatının tüm olumsuzluklara rağmen artış kaydettiğini ifade eden Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, "Kasım ayında 113,3 milyon dolar olarak gerçekleşen Eskişehir ihracatı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 26'lık bir artış gösterdi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) açıkladığı rakamlarda da görüldüğü üzere şehrimiz ihracatı yükselişini sürdürüyor" dedi.
Türkiye - Bugün
Polis çifte kelepçeli nikah
"En fazla nikah kıyan belediyeyiz" Başkan Mehmet Tahmazoğlu, en fazla nikah kıyan belediyenin Şahinbey Belediyesi olduğunu belirterek, "Şahinbey Belediyesi olarak Türkiye'de en fazla nikah kıyan belediyeyiz.
Türkiye - Bugün
Son dakika! Yunanistan'ın ölüme terk ettiği hamile göçmenler, Türkiye'de doğum yaptı
Son dakika gelişmesine göre Yunanistan sahil güvenliği tarafından Ege Denizi'nde ölüme terk edilen Senegalli iki hamile göçmen, Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde doğum yaptı.
Türkiye - Bugün
Bornova'da farkındalık maçı
"Bu farkındalığın tüm Türkiye'de fark edilmesini arzu ediyoruz" Maç öncesi açıklamalarda bulunan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, "Bu konuda farkındalık oluşturan Bornova Belediyesi meclis üyelerine ve bize destek veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Türkiye - Bugün
Hazır yemek sektörü zarar ediyor
BUYSAD'ın verilerine göre Kasım ayı tencere enflasyonunun yüzde 7.16, son 11 aylık artışın ise yüzde 39.46 olduğunu bildiren Dönmez, dünya genelinde son 2 yılda belirgin şekilde hissedilen gıda fiyatlarındaki yükselişin, Türkiye'de döviz artışı ile daha da baskın hale geldiğini ve genel enflasyonun üzerinde seyretmeye başladığını hatırlattı.
Türkiye - Bugün
Afyonkarahisar'da basın mensuplarına SİBERAY tanıtıldı
Programda bir sunum yapan Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Şube Müdür Vekili Burak Ersoy, Türkiye'de 2020 yılında internet kullanım istatistiklerini paylaştı.
Türkiye - Bugün
Okullar arası badminton il birinciliği müsabakaları başladı
Hedefinin bölgeye çıkarak bölgede de birinci olup Türkiye şampiyonasına gitmek olduğunu vurgulayan Badminton sporcusu Erkan Erten; "Spor lisesinde okuyorum.
Türkiye - Bugün
Başkan Altay: "Engelsiz Konya'yı inşa ediyoruz"
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Altay mesajında, "Sevgi ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir dünya için çalışmak; inancımızın ve ait olduğumuz kadim medeniyetimizin bir gereğidir. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (S.A.V) 'Sizler inanmadıkça cennete giremezsiniz; birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız' Hadis-i Şeriflerinde bizlere verilen mesajı idrak ederek, aramızdaki sevgi ve muhabbeti artırmalı, herkes için adil ve hakkaniyetli imkanların tesisi için hep birlikte gayret göstermeliyiz. Bu anlamda son 19 yılda her alanda büyük bir gelişim yaşanırken engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözüme kavuşturulması konusunda da önemli son derece önemli adımlar atıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Konya Modeli Belediyecilik anlayışımızla sevgi şehri Konya'mızda engelli kardeşlerimizle birlikte engelsiz Konya'yı inşa ediyoruz. Engelsiz şehir çalışmalarımız kapsamında yaptığımız fiziki düzenlemelerin yanında; Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan Engelsiz Mekanlar Projesi başta olmak üzere; evde bakım hizmetleri, Sosyal Kart, Tarıma Engel Yok, Sanatla Engelsiz Hayat, Engelsiz Mehter Takımı, yüzde 40 ve üzeri engelli öğrencilerimize ilkokul birinci sınıftan lise son sınıfa kadar eğitim yardımı gibi birçok örnek projeyle örnek oluyoruz.
Türkiye - Bugün
Trabzon Şehit ve Gazi Aileleri Derneğinden Gara şehidi Vedat Kaya'nın ailesine anlamlı destek
Trabzon Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, şehit aileleri ile birlikte Mardin'e geldi. Dernek başkanı ve şehit aileleri, Gara şehidi polis memuru Vedat Kaya'nın ailesini ziyaret etti. Mardin'e Trabzon'dan şehit aileleri ve dernek başkanının geldiğini belirten Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir, "Onları misafir ediyoruz.
Türkiye - Bugün
Son dakika haber: Yeniden Refah Partisi Lideri Erbakan: "Asgari ücretin yüzde 50 zam yapılarak 4 bin 235 TL seviyesine getirilmesi lazım"
"Amerika, tarihindeki en büyük yığınaklardan birisini yapıyor" Türkiye çevresinde Amerika ve Yunanistan'ın ortaklaşa tatbikat yaptığını ve bu tatbikatlarda gerçek mermiler kullanıldığını, tatbikatın adının ise "İntikam Tatbikatı" olduğunu belirten Erbakan, şunları söyledi: "Türkiye sınırına 40 kilometre uzaktaki Dedeağaç'a Amerika, tarihindeki en büyük yığınaklardan birisini yapıyor.
Türkiye - Bugün
Hazine ve Maliye Bakanlığında devir teslim töreni
Hazine ve Maliye Bakanlığına atanan Nureddin Nebati, düzenlenen devir teslim töreni ile görevi Lütfi Elvan'dan devraldı. Bakan Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk milletinin yıllardır ekonomik olarak tam bağımsız Türkiye vizyonunun hayalini kurduğunu belirterek, "Bu süreçte göreve gelirken bizlerin en önceliği yüksek faiz olmayacak" dedi.
Türkiye - Bugün
Kartalkaya'da sezon 17 Aralık'ta açılıyor
Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan ve 2 bin metre rakımda bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi'nde, aralıklarla yağan kar ve otellerin kar yapma makinelerinin de desteğiyle pistlerdeki kar kalınlığı 20 santimetreye ulaştı.
Türkiye - Bugün
Antalya Havalimanı 25 yılda 8,5 milyar Euro'luk kira getirecek
Bartın'da AK Parti teşkilatıyla bir araya gelen Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Antalya Havalimanı ile ilgili yapılan ihalenin detaylarını açıkladı. Bakan Karaismaioğlu, havalimanının 25 yıllığına işletilmesiyle 8,5 milyar Euro'luk kira bedelinin Türkiye'nin kasasına gireceğini açıkladı.
Türkiye - Bugün
Kasımda 21,5 milyar dolarlık ihracatla cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ticaret Bakanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında kasım ayı dış ticaret rakamlarını açıkladı. Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle'nin de katıldığı toplantıda konuşan Bakan Muş, bir yanda aşılama sayesinde hafifletilen kısıtlamalarla ekonomi ve ticari faaliyetlerin canlandığını, diğer yanda ise tedarik zincirindeki bozulmaların ve hammadde kıtlıklarının ticaretin önünde büyük bir engel teşkil ettiğini dile getirerek, "Bu doğrultuda artan küresel taleple birlikte enerji ve gıda fiyatları tüm zamanların en yüksek düzeylerine çıkmış, Almanya ve İspanya gibi önemli Avrupa ekonomilerinde enflasyon son 30 yılın zirvesine ulaşmıştır" dedi.
Türkiye - Bugün
Sabri Kaya: "Türk Futbolu Amerikan pazarını keşfetmeli"
"Futbol oynanan her yer hedefimiz içinde" Türk ve Avrupa futboluna yıldızlar yetiştiren Altınordu'nun sisteminin Avrupa ve ABD'ye uygun olduğunu kaydeden Sabri Kaya, "Altınordu Kulübü olarak sadece yerele oyuncu yetiştirmiyoruz. Hedefimiz Avrupa'nın en büyük 5 ligine oyuncu yetiştirmekti artık bundan sonra ABD'yi de gündemimize almalıyız. Altınordu temelinde bakarsak 'Bu topraklarda yetişen genç oyuncular için yeni bir pazar açıldı' diyebiliriz. Altınordu gibi futbolcu yetiştirici kimliğine sahip futbol yapılanmasına sahip kulüplerin, bu pazarlara daha da rahat ulaşacaklarına inanıyorum. Türk futbol kulüplerinin hedefi artık futbol oynanan her yer olmalıdır. Nasıl ki Güney Amerika'dan Avrupa'ya Avrupa'dan Amerika'ya oyuncular gidiyorsa Türkiye'den de Avrupa'ya ve Amerikan Ligi'ne oyuncular göndermeliyiz" diyerek sözlerini tamamladı.
Türkiye - Bugün
Kocaeli'nin tarımı bu şurada konuşuldu
"Adil değil" Küresel ısınmanın tarımı da tehdit ettiğine, tüketimin arttıkça riskin tehlikeli boyutlara gelebileceğine dikkat çeken Başkan Büyükakın, şöyle konuştu: "Küresel ısınma meselesini konuşurken daha radikal sorular sormamız gerektiğini düşünüyorum. Bir yandan küresel ısınmayı tartışıyoruz ama bunun köklerinde vahşi kapitalizmin yattığını söyleyemiyoruz. 'Sürdürülebilir kalkınma' diyerek ehlileştiriyoruz. Bunun önemli olduğunu biliyorum ama insanoğlunun dünyayı muhteşem bir hırsla tüketmeye devam etmesi ve sürekli biriktirmek istemesi halinde tedbirler üzerinden para kazanmaya kalkarız. Küresel ısınmanın, dünyadaki diğer problemlerden sıkıntılı olan bir kafa yapısı mevcut. Hepimiz bunun içindeyiz. İçimizi rahatlatmak için bir şeyler yapacağız. Dünyada bu kadar aç ve aşa ulaşamayan insanlar varken, bizim bu kadar lüks içinde yaşamamız adil değil. Bu dünyada daha adil bir düzeni savunmadan bu meseleyi çözeceğimizi sanmak hayalden ibaret olacaktır" "Türkiye'yi dünyayla yarıştıran en önemli şehirlerden biri Kocaeli" Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ise küresel iklim ve su krizinin insanın hırsından ortaya çıktığını ifade ederek, "1,5 milyar insanın açlıkla mücadele ettiği, diğer taraftan israf yapan insanların olduğu Dünya'da hep birlikte yaşıyoruz.
Türkiye - Bugün
Kayseri Ulaşım A.Ş.'den 3 bin fidan
Büyükşehir Belediyesi Kayseri Ulaşım A.Ş. çevre duyarlılığı, temiz enerji kullanımı, karbon emisyonlarını azaltma gibi çevresel sürdürülebilirlik hedefleri kapsamında ele aldığı ve sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğü fidan dikme etkinliğinin bu yıl yedincisi gerçekleştirdi. Etkinlik, Kovid-19 bulaş riskinin devam etmesi sebebi ile 2020'deki etkinlikte olduğu gibi 2021 yılında da bağış olarak gerçekleştirildi. Başlatılan kampanya ile çalışanlar bireysel olarak Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Ormancılığı Geliştirme ve Orman Yangınları ile Mücadele Hizmetlerini Destekleme Vakfı'na (OGEM-VAK) fidan bağışında bulundular. Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Gelecek nesillere bırakacağımız yeşil bir Türkiye için herkesin bir sorumluluğu var ve biz de üstlendiğimiz bu sorumluluğu yerine getirmek için çabalıyoruz.
Türkiye - Bugün
Büyükelçi Kandaş, Lesotho Kralına güven mektubunu sundu
Türkiye'nin Pretorya Büyükelçisi Ayşegül Kandaş, Lesotho Kralı 3. Letsie'ye güven mektubunu sundu.
Türkiye - Dün
GÜNDEM ÖZETİ / 3 Aralık 2021
(TBMM/11.00) EKONOMİ FİNANS 1- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, eylül ayına ilişkin finansal kesim dışındaki firmaların döviz varlık ve yükümlülüklerini açıklayacak.
title