Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Galler Maçını İzledi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile birlikte, Bakü Olimpiyat Stadı'nda oynanan Türkiye-Galler maçını izledi.
Türkiye - Bugün
İtalya-İsviçre milli maçının ardından
Maçın ardından takımla da konuştuğunu ve moral vermeye çalıştığını dile getiren Petkovic, "Bu akşamki sonuç bizim için hayal kırıklığı oldu. Olmalı da ama yarından itibaren ileriye bakmalı, pozitif düşünmeliyiz. Türkiye'ye karşı oynayacağımız bir üst tura çıkmak için belirleyici olacak maça hazır olmalıyız.
Türkiye - Bugün
Son dakika haber | TFF'den yabancı futbolcu kuralı ile ilgili karar
-14 yabancıdan en fazla 8'i sahada olabilecek -28 kişilik kadrodan 14 ismin A Milli Futbol takımı için uygun olması gerekiyor    İSTANBUL, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni sezon öncesi başlayacak 1'inci transfer ve tescil döneminin bugün başladığını duyurdu.
Türkiye - Bugün
TFF'den yabancı futbolcu kuralı ile ilgili karar kararı
-14 yabancıdan en fazla 8'i sahada olabilecek -28 kişilik kadrodan 14 ismin A Milli Futbol takımı için uygun olması gerekiyor    İSTANBUL, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yeni sezon öncesi başlayacak 1'inci transfer ve tescil döneminin bugün başladığını duyurdu.
Türkiye - Bugün
Ceza İnfaz Yasası, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi
Ceza infaz kurumları ve tutukevleri izleme kurulları tarafından mevzuat ve Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelerle belirlenen ilkeler çerçevesinde, ceza infaz kurumları ve tutukevlerinin yönetim, işleyiş ve uygulamalarına yönelik düzenlenen raporların bir örneği Kamu Denetçiliği Kurumu ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumuna da gönderilecek.
Türkiye - Bugün
16 Haziran 2021 Haberleri
16 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Türkiye - Bugün
Türkiye'nin en büyük kokain operasyonu Mersin'de gerçekleştirildi
MERSİN (İHA) – Türkiye'nin en büyük kokain operasyonu Mersin Limanı'nda gerçekleştirildi.
Türkiye - Bugün
Şahinbey Belediyesi'nden 'KurbanAntep' projesine destek
Projenin üçüncü yılı Gaziantep Valisi Davut Gül, yapılan proje ile Gaziantep içerisindeki ihtiyaç sahibi ailelere destek olunacağını belirterek, "Gaziantep'te hayırseverlerimizin vekaleten kurban kesmeleri ile ilgili geçmiş iki yılda kurban protokolü imzalamıştık. Geçmiş iki yılda da Türk Kızılay'ı, hayırseverler ve kurumlarımızın desteği ile yapmıştık. KURBANTEP projesinin bu yıl üçüncüsünü yapacağız ve bu projeye Diyanet Vakfımız da dahil oldu. Dolayısıyla hayırseverlerimize iki seçenek sunuyoruz. Hayırseverler Sosyal Yardımlaşmaya bağış yapmak şartıyla ister Diyanet üzerinden isterse Kızılay aracılığıyla ibadetlerini yerine getirebilir. Diğer sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığınız kurban bağışı dünyanın veya Türkiye'nin herhangi bir yerine ulaştırılıyor.
Türkiye - Bugün
Şehit Mustafa Sarı'nın adı Toroslar'da okul kütüphanesinde yaşayacak
Şehit Kütüphaneleri Gönüllü Topluluğundan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Sarı Kütüphanesi sorumlusu Mansur Gözel ise bu kütüphanenin Türkiye genelinde hizmete giren 239'uncu kütüphane olduğunun bilgisini vererek, "Bizler, şehitlerimizin isimlerini yaşatmak için gönüllü olarak yola çıktık.
Türkiye - Bugün
Eyüpsultan'da istihdama yönelik önemli işbirliği anlaşması
İşin Olsun uygulaması hakkında açıklama yapan Kariyer Net Genel Müdürü Fatih Uysal, "Kariyer Net 22 senelik bir firma. Bizim hep söylediğimiz işimiz gücümüz iş bulmak diyoruz ve 22 senedir de iş bulmayı kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Kariyer.net bünyesinde 28 milyondan fazla özgeçmiş var. Her ay 10 milyondan fazla iş başvuru Kariyer.net üzerinden gerçekleşiyor. 3 sene önce yeni bir uygulamayı da hayata geçirdik: İşin Olsun. İşin Olsun uygulamasının amacı da yine internet üzerinden mavi yaka da özellikle restoranlarda, otellerde bunun gibi turizmde, hizmet sektöründeki istihdamı kolaylaştırmak amacıyla hareket ediyoruz. İşin Olsun çok yeni bir uygulama olmasına rağmen 3 sene içerisinde 5 milyon kez indirildi. Sadece geçen yıl dört yüz binden fazla kişi işini bu uygulama üzerinden buldu. Amacımız Türkiye çapında elde ettiğimiz bu başarıyı Eyüpsultan Belediyesi sınırları içerisinde de istihdamı kolaylaştıracak şekilde sürdürmek, arttırmak.
Türkiye - Bugün
135 yıldır gemilere yol gösteriyordu artık turistik tesis olarak hizmet verecek
Projenin hayata geçmesi halinde Türkiye'de ilk olacağını kaydeden Nuhoğlu, "Türkiye'de en güzel gün batımının izlendiği yerlerden biri Yoroz Feneri'dir.
Türkiye - Bugün
Şahinbey'den Kurbantep projesine destek
"Projenin üçüncü yılı" Gaziantep Valisi Davut Gül, yapılan proje ile Gaziantep içerisindeki ihtiyaç sahibi ailelere destek olunacağını belirterek, "Gaziantep'te hayırseverlerimizin vekaleten kurban kesmeleri ile ilgili geçmiş iki yılda kurban protokolü imzalamıştık. Geçmiş iki yılda da Türk Kızılay'ı, hayırseverler ve kurumlarımızın desteği ile yapmıştık. Kurbantep projesinin bu yıl üçüncüsünü yapacağız ve bu projeye Diyanet Vakfımızda dahil oldu. Dolayısıyla hayırseverlerimize iki seçenek sunuyoruz. Hayırseverler Sosyal Yardımlaşmaya bağış yapmak şartıyla ister Diyanet üzerinden isterse Kızılay aracılığıyla ibadetlerini yerine getirebilir. Diğer sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığınız kurban bağışı dünyanın veya Türkiye'nin herhangi bir yerine ulaştırılıyor.
Türkiye - Bugün
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'den büyük kurultay açıklaması
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Kozlu ilçe kongresine katılmak için Zonguldak'a geldi.
Türkiye - Bugün
JAKEM'de eğitilen atlar Türkiye'nin çeşitli illerinde emniyet ve asayişi sağlıyor
Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 2003 yılında Nevşehir'de kurulan Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığında eğitilen atlar Türkiye'nin çeşitli illerinde görevlendirilerek emniyet ve asayiş olaylarını sağlıyor.
Türkiye - Bugün
A Milli Kadın Basketbol Takımı, 2021 Avrupa Şampiyonası'nda parkeye çıkıyor
38. kez düzenleniyor Bu yıl İspanya ve Fransa'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecek FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası günümüze kadar toplam 37 kez organize edildi. Türkiye'nin de 2005 yılında ev sahipliği yaptığı şampiyona, ilk kez 1938 yılında İtalya'nın başkenti Roma'da düzenlendi.
Türkiye - Bugün
Son dakika haberleri | Bölgesel Kooperatifler Zirvesi Adana'da başladı
Türkiye'de kooperatifçiliğin geliştirilmesi, kooperatif ürünlerinin tanıtımı ve bu alanda bir farkındalık oluşturulması amacıyla Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen Bölgesel Kooperatifler Zirvesi'nin ilki Adana TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başladı.
Türkiye - Bugün
Gümrük Muhafaza ekiplerinden Türkiye tarihinin en büyük kokain yakalaması
Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından Mersin Limanı'nda 1 ton 150 kilo kokain yakalandı.
Türkiye - Bugün
Kayseri Şeker'den çiftçisine büyük destek
Tarladan Fabrikaya uzanan tüm süreçleri özenle takip eden ve tarımın gelişmesine verdiği önemi, üreticisine destek vererek gösteren Kayseri Şeker, Turhal, Boğazlıyan ve Kayseri fabrikalarına bağlı 21 bölge de üretimin her aşamasında çiftçisi ile birlikte, Anadolu'nun bereketini Türkiye'ye hatta dünyaya taşıyor.
Türkiye - Bugün
Yurtdışındaki Faslılar sınırın açılmasıyla ülkelerine dönmeye başladı
Fas Hükümeti, korona virüs salgını kapsamında ülkeleri durumuna göre iki gruba ayırmıştı. Türkiye, Kanada, Belçika, Fransa gibi A listesinde yer alan ülkelerden gelenler aşı sertifikası veya 48 saat içerisinde yapılmış PCR testinin negatif sonucuyla Fas'a girebilecek.
Türkiye - Bugün
Yabancıların Türkiye'de konut sahibi olma isteği artıyor
Yabancıların Türkiye'den konut satın alma girişinleri hızla artıyor.
Türkiye - Bugün
Murad-ı Hüdavendigâr Kosova'da dualarla anıldı
Murad-ı Hüdavendigar'ı anma törenine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile birlikte Türkiye'nin Kosova Büyükelçisi Çağrı Sakar, AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Kosova Dostluk Grubu Başkanı Zafer Işık, AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Fikrim Damka, Kosova milletvekilleri Enis Kervan, Fidan Brina Jılta, Kosova İslam Birliği Baş İmamı Vedat Saidi, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, TİKA Priştine Program Koordinatörü Cihan Dinçer, Osmangazi Belediye Meclisi üyeleri ve davetliler katıldı.
Türkiye - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Gelin 6 ülke bir platform oluşturalım"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Milli Meclisi'nde gerçekleştirdiği hitabında "Gelin 6 ülke bir platform oluşturalım. Rusya, Türkiye, Azerbaycan, İran, Gürcistan ve Ermenistan olarak platform oluşturalım.
Türkiye - Bugün
Komşusunu taşla öldürüp kayalıklardan atan sanığa 25 yıl hapis cezası
5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuklu sanık Z.E. (36) tutuklu bulunduğu ceza evinden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, sanık avukatı da duruşmada hazır bulundu. Cumhuriyet savcısı tutuklu sanık Z.E. hakkında bir önceki duruşma verdiği mütalaayı tekrar ederek, sanığın 'tasarlayarak öldürme' suçundan cezalandırılmasını istedi. Duruşmada söz verilen sanık Z.E., "Mütalaayı kabul etmiyorum. Ben 6 aydır Türkiye'de yaşıyorum.
Türkiye - Bugün
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Azerbaycan'ın toprak ve sınır bütünlüğüne herkesin saygı duyması lazım"
Çavuşoğlu, bakanlık olarak dünyadaki gelişime ayak uydurmak için yenilikler ve açılımlar yaptıklarını, bu nedenle diplomasi alanında tüm konuların Türkiye'de konuşulmasını istediklerini ve bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan büyük destek gördüklerini aktardı.
Türkiye - Bugün
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: "Kanal İstanbul ile orta koridor hedefimiz daha da güçlenecek"
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak Türkiye'nin dört bir yanında ulaşım ve haberleşme alanında önemli yatırımlar ve altyapı projelerini hayata geçirip, temellerini attık" dedi.
Türkiye - Bugün
Başkan Nursaçan: "Al bayrağımızı en yükseğe diktik"
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Serkan Tok, il yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı ziyarette Cumhur İttifakı'nın birlik beraberliği ve daha fazla güçlenmesi için çalıştıklarını söyledi. İl Başkanı Serkan Tok, bu amaçla meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaret programı başlattıklarını kaydetti. Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan da nazik ziyaretleri için Başkan Serkan Tok'a teşekkür etti ve OSB'de yaptıkları yatırımlar hakkında bilgi verdi. Kayseri OSB'ye ve dolayısıyla Kayseri'ye Türkiye'deki OSB'ler içinde bulunan en büyük Güneş Enerji Santrali, Türkiye'nin en modern fuar alanlarından olan Kayseri OSB -TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji ve daha pek çok önemli yatırımı kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Tahir Nursaçan, "Organize Sanayi Bölgemizde al bayrağımızı en yükseğe diktik.
Türkiye - Bugün
Bakü kırmızı-beyaza büründü
Türkiye-Galler karşılaşması öncesinde Bakü sokakları ay-yıldızla donandı.
Türkiye - Bugün
Nursaçan, MHP İl Yönetiminin ziyaretinde OSB'de yaptıkları çalışmaları anlattı
Kayseri OSB'ye ve dolayısıyla Kayseri'ye Türkiye'deki OSB'ler içinde bulunan en büyük Güneş Enerji Santrali, Türkiye'nin en modern fuar alanlarından olan Kayseri OSB -TÜYAP Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, Özel Kayseri OSB Teknik Koleji ve daha pek çok önemli yatırımı kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Tahir Nursaçan, "Organize Sanayi Bölgemizde al bayrağımızı en yükseğe diktik.
Türkiye - Bugün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tribündeki yerini aldı
Azerbaycan ziyaretine dün başlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Galler mücadelesi öncesinde Bakü Olimpiyat Stadı'na gelerek tribündeki yerini aldı.
Türkiye - Bugün
Takım halinde Türkiye üçüncüsü oldular
Düzce Belediyesi 1881 Güreş İhtisas Kulübü, 12-13 Yaş Minik Erkekler Serbest Güreş Milli Takım seçmelerinde büyük bir başarı ortaya koyarak 53 takım arasından takım halinde Türkiye üçüncülüğünü elde etti.
Türkiye - Bugün
Azeri ve Türk tribün liderleri, A Milli Takım için bir araya geldi
A Milli Takım'ın bugün Bakü'de Galler ile oynayacağı 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubu ikinci maçı öncesinde Türkiye ve Azerbaycan tribün liderleri bir araya geldi.
Türkiye - Bugün
Batman'da Mayıs ayında 255 konut satıldı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Siirt Bölge Müdürlüğü, 2021 Mayıs ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıkladı.
Türkiye - Bugün
Rafet El Roman'ın baba acısı
Rafet El Roman'ın babası İsmail Yaşdut, Almanya'nın Grosszimmern kentinde 90 yaşında hayatını kaybetti. Yaşdut, uçakla Türkiye'ye getirilerek, Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesindeki aile kabristanlığında defnedildi.
Türkiye - Bugün
Ceza infaz kanununda değişiklik yapan teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Ceza infaz kurumları ve tutukevleri izleme kurulları tarafından mevzuat ve Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası sözleşmelerle belirlenen ilkeler çerçevesinde, ceza infaz kurumları ve tutukevlerinin yönetim, işleyiş ve uygulamalarına yönelik düzenlenen raporların bir örneği Kamu Denetçiliği Kurumu ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumuna da gönderilecek.
Türkiye - Bugün
2020 Avrupa Futbol Şampiyonası
Türkiye, Galler'e 2-0 mağlup oldu.
Türkiye - Dün
İtalya gruptan çıkmayı garantiledi
GRUPTAKİ SON MAÇLAR Lider İtalya, A Grubu'ndaki son maçında 20 Haziran Pazar günü saat 19.00'da Roma Olimpiyat Stadyumu'nda Galler'i konuk edecek. İsviçre ise aynı gün ve aynı saatte Bakü Olimpiyat Stadyumu'nda Türkiye ile karşılaşacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Türkiye Haberleri | Türkiye Haber - Haberler - Türkiye haberleri, son dakika türkiye haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Galler Maçını İzledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.06.2021 03:20:37. #1.13#

title