Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - 28.10.2020
Kastamonu Belediyespor Antrenörü Thomsen: "Türkiye'deki takımların seviyeleri bence oldukça iyi"
Hentbol Kadınlar Süper Lig takımlarından Kastamonu Belediyespor'un antrenörü Helle Thomsen, Türkiye'deki takımların seviyelerinin iyi olduğunu söyledi.
Türkiye - 28.10.2020
Meral Akşener'den Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Cumhuriyetin aynı zamanda, herkes 'bitti' derken, ayağa kalkan ve 7 düveli dize getiren Türk milletinin büyük mücadelesinin son imzası olduğunu belirten Akşener, şunları kaydetti: "Cumhuriyet, İstiklal Marşı'nda, 'Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım' diyebilen inanmışlığın, yeniden inşa ettiği Türk devletidir. Cumhuriyet, idareyi, bir kişinin iki dudağı arasından alıp, millet iradesine teslim eden medeniyet köprüsüdür. Binlerce yıllık devlet geleneğimizin üzerine, 97 yılda nakış nakış örülerek giydirilen cumhuriyet zırhının yara almasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu, bu toprakların Türk yurdu olduğunu ve bu gerçeğin ezelden ebede değişmeyeceğini unutanlara, unutmak isteyenlere ya da unutturmaya kalkanlara bıkmadan, usanmadan hatırlatacağız.
Türkiye - 28.10.2020
Türkiye'nin daha önce Libya'da kullandığı KARGU İHA'ları ilk kez Azerbaycan'da görüntülendi
Türkiye'nin Libya'da kullandığı ve Azerbaycan'ın satın alarak envanterine eklediği 'KARGU' adlı kamikaze İHA'sı, Azerbaycan'da görüntülendi.
Türkiye - 28.10.2020
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Türkiye Cumhuriyeti'nin gerek geride kalan 97 yılda gerekse bugün; içerdeki ve dışardaki vesayet odaklarına boyun eğmediğini ve bundan sonra da eğmeyeceğini vurgulayarak, kutlu bir davanın neferleri olarak gördükleri Türk milletinin, bölgesinde ve dünyada sorumluluklarının çok büyük olduğunu asla unutmaması gerektiğini vurguladı.
Türkiye - 28.10.2020
MDOB "Cumhuriyet Konseri"yle sanatseverlerle buluşacak
Türkiye'nin en sevilen şarkılarının yorumlanacağı konserde, sosyal mesafe kuralına göre oturma düzeni yapılacak, hijyen ve maske koşullarına dikkat edilecek.
Türkiye - 28.10.2020
SPK haftalık bülteni
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Şekerbank'ın 702 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımını onayladı. SPK haftalık bültenine göre, Kurul, Şekerbank'ın 702 milyon liralık bedelli sermeye artırımı, Türkiye İhracat Kredi Bankası'nın 5 milyar lira ve Mogan Enerji Yatırım Holding AŞ'nin 235 milyon liralık borçlanma aracı başvurularını onayladı.
Türkiye - 28.10.2020
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na doğru
Türk milleti'nin "Ya İstiklal, ya Ölüm" ilkesiyle eşi görülmemiş bir zafer kazanarak bu zaferi cumhuriyetle taçlandırdığını ifade eden Tever, mesajında şunları kaydetti: "Türk milleti tarih sahnesinden silinmek üzereyken, kadın erkek, genç yaşlı demeden hür yaşama şuuruyla tek vücut olmuş, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde destanlar yazarak tarihe geçmiştir. Büyük zafer, 29 Ekim 1923'te cumhuriyetin ilanıyla taçlanmıştır. Cumhuriyetin ilanı şanlı Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Cumhuriyetin ilanıyla egemenliğin hiçbir şahsa, sınıfa, zümreye değil, kayıtsız şartsız Türk Milleti'ne ait olduğu tüm dünyaya ilan edilmiştir. Vatandaşlar kanun önünde, devlet yönetimine katılımda eşit sayılmış, temel hak ve hürriyetler teminat altına alınmıştır. Türk milleti, Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine doğru yürüyüşünde önemli bir ivme kazanmıştır. Kadınıyla erkeğiyle genciyle yaşlısıyla bizlere düşen görev, cumhuriyetin bu kazanımlarına sahip çıkarak, Atatürk'ün, Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefini gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmak, milletimizin ortak değerlerini gözümüz gibi korumaktır.
Türkiye - 28.10.2020
AK Parti İstanbul İl Başkanı Şenocak'tan Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Bayram Şenocak, mesajında, "Şuna içtenlikle inanıyoruz ki, cumhur olmadan cumhuriyet olmaz. Cumhuriyeti sevmek, cumhuru sevmektir. Cumhuriyete sahip çıkmak, laf ve slogan üretmekle değil, Türkiye'yi çağdaş bir değişim ve dönüşüm anlayışı içinde büyük projelerle buluşturmak, büyük ufuklara taşımakla olur.
Türkiye - 28.10.2020
Cumhuriyetin 97'nci yılı dolasıyla Keban Barajı'na 970 bin adet balık yavrusu bırakıldı
Vali Erkaya Yırık, Keban ilçesinde Keban Baraj Gölü'nde Cumhuriyet'in 97. yılı dolaysıyla düzenlenen programda, kentin birçok üretim faaliyetiyle önemli sırada yer aldığını, alabalık üretiminde de Türkiye'de birinci sırada olduğunu söyledi.
Türkiye - 28.10.2020
Son dakika haberleri: Erdoğan: Peygamber efendimize yapılan saldırılara karşı durmak, şeref meselemizdir (2)- Yeniden
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında konuştu. Erdoğan, Hatay'da 2 teröristin etkisiz hale getirilmesine ilişkin, "Bu olay, Türkiye'nin Suriye merkezli terör saldırıları konusundaki hassasiyetinin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Türkiye - 28.10.2020
Son dakika haberi | Malatya'da koronavirüs vaka sayısı 20 Ekim'den bu yana yüzde 15-20 arttı
Başta akraba ve komşu ziyaretleri olmak üzere kapalı ortamlardaki rahat davranışın pozitif vaka sayılarında yükselişe neden olduğunu vurgulayan Bentli, şunları kaydetti: "Özellikle 20 Ekim'den itibaren vaka sayımız yüzde 15-20 oranında yükseldi. Pozitif bir hastanın ev içi temaslılarındaki pozitiflik oranı yüzde 30-35 civarında seyrediyor. Bu durum özellikle aynı hanede yaşayan yaşlılarımız için ciddi bir risk oluşturuyor." Kovid-19 testi pozitif çıkan ve pozitif bir hasta ile temas etmiş olan bireylerin kendi aile hekiminin sistemine düştüğünü aktaran Bentli, "Aile hekimi her gün bu vatandaşlarımızı arayarak, sağlık durumlarını takip ederek, olası bir olumsuzluk anında gerekli yönlendirmeleri sağlıyor. Gerçekleştirilen bu özellikli izlemlerde ilimiz Türkiye ortalamasının üzerinde bir oran sergilemektedir.
Türkiye - 28.10.2020
SETA'dan "Türkiye-Rusya-İran ekseninde Karabağ çatışması" paneli
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA), "Türkiye-Rusya-İran ekseninde Karabağ çatışması" konulu on-line panel gerçekleştirdi.
Türkiye - 28.10.2020
Fenerbahçe'nin yeni sportif direktörü Emre Belözoğlu oldu (2)
Ekip olarak beraber hareket edeceklerinin altını çizen Belözoğlu, şöyle devam etti: "Görevim itibarıyla başkana bağlıyım, futboldan sorumlu olan kişiyim. Başkanımız önderliğinde bir futbol yapısı oluştu. Önümüzdeki süreç dinamik olacak. Örnek aldığım bir sportif direktör yok açıkçası. Türkiye'nin kendine göre farklı dinamikleri var.
Türkiye - 28.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 24
Balıkçılıkla uğraşan Musa Çelik de kahverengi körfeze olan tepkisini şu sözlerle dile getirdi: "Ya adam gibi arıtma yapacaklar ya da başka yere taşıyacaklar. Çünkü o tesis denizdeki oksijeni bitiriyor. Atıklar sebebiyle suyun altında tüm canlı varlıklar öldü. Hem suyun dibindeki yeşil örtü hem de zincirdeki en küçüğünden en büyüğüne olmak üzere balıklar öldü. Üremeye elverişli olmasından dolayı birçok balık yumurtlamak için buraya geliyor. Oksijen olmayınca balıklar da burayı zamanla terk etmeye başladı. İç Körfez daha temiz çünkü oraya arıtma dökülmüyor. Arıtma tesisinin oraya kafesi içinde canlı balık bıraksınlar ve yaşayıp yaşamadığını kontrol etsinler." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------ -Vatandaşlarla röportaj -Cep telefonu kamera görüntüsü -Denizden görüntü -Anons Haber: Tolga TAHÇI- Kamera: Ahmet Turhan ALTAY / İZMİR, ========================== Özel çocuk Burak'tan Cumhuriyet Bayramı kutlaması CUMHURİYETİN ilanının 97'nci yıldönümü nedeniyle Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirilirken, İzmir'de büyüme geriliği sendromuyla dünyaya gelen 8 yaşındaki Burak Özbek de resmi bayramı unutmadı.
Türkiye - 28.10.2020
Son dakika haberi | Pakistan Dışişleri Bakanı Kureyşi'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İslamofobiye karşı somut duruşuna övgü
Öte yandan açıklamada, Kureyşi'nin, Pakistan'ın Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine İlişkin Mali Eylem Görev Gücünün (FATF) gri listesinden çıkması için Türkiye'nin çabalarına teşekkür ettiği vurgulandı.
Türkiye - 28.10.2020
AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Cora, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletiyle birlikte çıktığı yolda, "Egemenlik milletindir" sloganıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetimini milletin sinesine teslim ettiğini, Cumhuriyetin ilanının, Türk milletinin sahibi olduğu coğrafyadaki bin yıllık asil duruşunun yeni bir tezahürü olduğunu belirtti.
Türkiye - 28.10.2020
İstanbul Valisi Yerlikaya'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı Açıklaması
Atatürk'ün herkese hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak amacıyla İstanbul'da ve vatanın dört bir yanında canla başla çalıştıklarına işaret eden Yerlikaya, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Tarih ve dünya, 1923'te ve 15 Temmuz'da milletçe el ele vererek yaptıklarımıza ve büyük Türkiye'nin yükselişine şahit olmaya devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türkiye Haberleri | Türkiye Haber - Haberler - Türkiye haberleri, son dakika türkiye haber ve gelişmeleri burada. Bulanık'ta Mevlid-i Nebi Haftası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 18:24:20. #1.14#
title