Türkiye Haberleri

Türkiye haber, Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türkiye - Bugün
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Türk demokrasinin güçlü temellere kavuşmasında önemli mesafeler katedildiğini anlatan Bahçeli şunları kaydetti: "Mühürlü kalpler görmese de Türkiye'nin bahtı açık, milli birlik ve dayanışma ruhu düne nazaran daha da sağlamdır.
Türkiye - Bugün
Edirne'de nüfusun yarıdan fazlası ilk doz Kovid-19 aşısı oldu
Türkiye'de nüfusa oranla en çok doz Kovid-19 aşısının yapıldığı Edirne'de nüfusun yarısından fazlasına ilk doz aşı yapıldı.
Türkiye - Bugün
Son dakika haberi... Server Gençlik'ten çocuklara "Online Yaz Okulu" programı
Son dakika gelişmesine göre Server Gençlik ve Server Genç Hanımlar tarafından Türkiye'nin 81 ilindeki gönüllülerce ücretsiz hayata geçirilen "Online Yaz Okulum" projesi kapsamında, çocukların kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak hedefleniyor.
Türkiye - Bugün
Bazı tarım ürünlerinin gümrük vergileri, oranlarda artışa gidilmeden yeniden düzenlendi
Kararla, Türkiye'de yerli üretimi olmayan girdi mahiyetindeki ham madde ve ara mamullere uygulanan gümrük vergileri, Avrupa Birliği ile eşzamanlı olarak düşürüldü.
Türkiye - Bugün
Gelibolu Triatlonu, müsilaj nedeniyle iptal edildi
Türkiye Triatlon Federasyonundan yapılan açıklamada, deniz dibinde yoğunlaşan müsilaj tespiti üzerine bölgede inceleme yapıldığı belirtilerek, "Gelibolu Triatlonu, Marmara denizini etkisi altına alan müsilaj yoğunluğunun özellikle yarışmanın yapılacağı sahilde sporcu sağlığına tehdit oluşturacak oranda artması nedeniyle iptal edilmiştir.
Türkiye - Bugün
Türkiye Süper Enduro Şampiyonası'nın ikinci ayağı İzmir'de yapılacak
Türkiye Süper Enduro Şampiyonası'nın ikinci ayağı, İzmir'in Bergama ilçesinde organize edilecek.
Türkiye - Bugün
Türkiye'de kütüphane sayısı 2020 yılı itibarıyla 33 bin 978 oldu
Türkiye'de faaliyet gösteren kütüphane sayısı geçen yıl itibarıyla 33 bin 978 olarak kayıtlara geçti.
Türkiye - Bugün
SunExpress'in Malatya-Frankfurt uçuşları başlıyor
Antalya ve İzmir'in yanı sıra, Anadolu'daki 13 şehri Avrupa'da 16 kente direkt tarifeli seferle bağlayan SunExpress, düzenlediği karşılıklı uçuşlarla Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarını memleketlerine taşımanın yanı sıra Avrupalı ziyaretçileri de Türkiye'nin dört bir yanına taşıyarak Türk turizmini desteklemeye devam ediyor.
Türkiye - Bugün
KKTC'de 46 yılın ardından bir bölümü açılan Kapalı Maraş'ın ziyaretçi sayısı 150 bine ulaştı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın da katılımıyla Türkiye Barolar Birliğince (TBB) 15 Şubat 2020'de Maraş'ta "Hukuki, Siyasi ve Ekonomik Yönleri ile Kapalı Maraş Açılımı Toplantısı" düzenlenmişti.
Türkiye - Bugün
Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri
Türkiye'de dün günlük bazda 892 bin 882 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 886 bin 902 megavatsaat oldu.
Türkiye - Bugün
Yem endüstrisi MyNutriOpt ile dijitalleşiyor
"Hayvan yemi sektörünün hızla dijitalleşmesi noktasında öncü olmayı hedefliyoruz" Açıklamada görüşlerine yer verilen Trouw Nutrition Türkiye NutriOpt Dijital Servisler Satış Müdürü Merve Kılıç, yem üretiminin ve diyetlerin formüle edilmesi anında verilen her kararın hayvan performansı ve kar miktarları üzerinde hayati öneme sahip olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Yem ham maddelerinin tam bileşimini belirlemek, besin içeriğinin doğru ve hızlı bir şekilde analiz edilmesini sağlamak, bu besinleri hayvanların ihtiyaçlarıyla optimum düzeyde eşleştirmek amacıyla kullanıcılarımıza modüler hassas besleme sistemimiz olan NutriOpt'u sunduk.
Türkiye - Bugün
Frutti Extra Bursaspor ikinci kez Avrupa sahnesine çıkacak
ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Frutti Extra Bursaspor, 7 yıllık tarihinde ikinci kez ULEB Avrupa Kupası'nda Türkiye'yi temsil edecek.
title