YAVUZ SELİM KIRAN HABERLERİ

YAVUZ SELİM KIRAN HABERLERİ

Yavuz Selim Kıran haber, Yavuz Selim Kıran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yavuz Selim Kıran

Yavuz Selim Kıran

Doğum Yeri Ordu / Romanya
Doğum Tarihi 1.1.1985 - 0.0.0

Yavuz Selim Kıran Kimdir ?

1985 Ordu/Ünye doğumlu olan Kıran, Anafartalar İlkokulunda eğitimini tamamladıktan sonra ortaokul ve lise öğrenimini ise Ünye Anadolu Lisesinde tamamladı. ODTÜ'de Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü kazanarak eğitim hayatına Ankara'da devam etti. Okuduğu bölümünü 1 yıl erken şeref derecesiyle bitirmeyi başardı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yavuz Selim Kıran 7.7.2020
Bakan Yardımcısı Kıran: Yunanistan, sorumluları yargılamalıdır
DIŞİŞLERİ Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye'den Yunanistan'a geçmeye çalışan mültecilerin öldürüldüğü iddialarının araştırılması için Avrupa Parlamentosu'nda 100'den fazla imza toplandığını duyurdu.
Yavuz Selim Kıran 7.7.2020
Irak ile Türkiye arasında vize görüşmesi
Irak, Türkiye ile havalimanlarında Irak vatandaşlarına vize verilmesi için görüşmeler başlattığını duyurdu. Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmet el-Sahhaf, yaptığı yazılı açıklamada Irak Dışişleri Bakan Yardımcısı Abdülkerim Haşim ve Türkiye Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran başkanlığında Türkiye ile Irak heyetlerinin bir toplantı gerçekleştirdiğini aktardı.
Yavuz Selim Kıran 4.7.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Sırbistan'ın Sancak Bölgesi'nde Kovid-19'la mücadele eden...
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen ülkelerden Sırbistan'a Türkiye'nin tıbbi yardımını taşıyan askeri uçağın bu ülkeye ulaştığını belirterek, Sancak Bölgesi'nde Kovid-19'la mücadele eden soydaşların da yanında olduklarını bildirdi.
Yavuz Selim Kıran 29.6.2020
Bakan Çavuşoğlu, 4'üncü Brüksel Konferansı'na katılacak
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Bakan Çavuşoğlu'nun, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler eş başkanlığında bu yıl videokonferans yöntemiyle yapılacak konferansın Dışişleri Bakanları Oturumu'na katılacağı bildirildi. Konferansın 22- 23 Haziran'da yapılan 'Diyalog Günleri' başlıklı oturumlarına Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın katıldığı belirtilen açıklamada, "Suriye'ye ve ülkemiz dahil, Suriyelilere ev sahipliği yapan bölge ülkelerine yönelik temel mali taahhüt platformu olan konferansta, donör ülkeler ve diğer paydaşlar önümüzdeki döneme yönelik mali katkılarını açıklayacaklardır.
Yavuz Selim Kıran 29.6.2020
Bakan Çavuşoğlu 4. Brüksel Konferansı'na katılacak
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler eşbaşkanlığında bu yıl videokonferans yöntemiyle yapılacak olan "Suriye ve Bölgenin Geleceğinin Desteklenmesi" başlıklı 4. Brüksel Konferansı'nın 30 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilecek Dışişleri Bakanları oturumuna katılacağı bildirildi. Ayrıca, söz konusu açıklamada, konferansın 22 ve 23 Haziran 2020 tarihlerinde yapılan "Diyalog Günleri" başlıklı oturumlarına Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın katıldığı belirtildi.
Yavuz Selim Kıran 24.6.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran'dan Kudüs'teki TİKA tabelasının sökülmesine tepki Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, işgal altındaki Doğu Kudüs'te yapımı ve onarımı Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) sağladığı fonla tamamlanan Müslümanlara ait Yusufiye Mezarlığı duvarındaki TİKA'ya ait tabelaların İsrail polisi tarafından sökülmesine...
Yavuz Selim Kıran 22.6.2020
"Halen dünyanın üçüncü en büyük tıbbi yardım ve destek sağlayıcı ülkesiyiz"
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, "Mülteci krizinin hepimizin ortak problemi olduğunu göz önünde bulundurarak ortak hareket etmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum.
Yavuz Selim Kıran: Bursa, Almanya ile işbirliğine hazırYavuz Selim Kıran 20.6.2020
Yavuz Selim Kıran 19.6.2020
Başkan Büyükkılıç Türkiye-Almanya Kardeş Şehirler Konferansı'na katıldı
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Belediyeler Birliği ile Almanya Belediyeler Birliği tarafından video konferans sistemiyle gerçekleştirilen toplantıda Türk ve Alman yerel yönetimlerin işbirliği konuları konuşuldu. Almanya Devlet Bakanı Michelle Müntefering ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın açılış konuşmaları yaptığı konferansta konuşan Büyükkılıç, var olan dostluğun pekişmesini ve gelişmesini arzu ettiklerini belirtti.
Yavuz Selim Kıran: Bursa, Almanya ile işbirliğine hazırYavuz Selim Kıran 19.6.2020
Yavuz Selim Kıran 11.6.2020
Lübnan'da Ermeni asıllı sunucunun Türkiye'ye hakaret etiği televizyon kanalı protesto edildi
- Lübnan halkı bu terbiyesizliğe gereken tepkiyi gösterdi Bu arada Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, New TV önünde düzenlenen Türkiye'ye destek gösterisini sosyal medya hesabından şu ifadelerle paylaştı: "Lübnan'da bir televizyon kanalında dün bir zavallı, Türkiye ve Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili kabul edilemez ifadelerde bulunmaya kalkışmıştı.
Yavuz Selim Kıran 4.6.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Hz. Ömer'in torununun türbesine yapılan tahribatı kınadı...
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Suriye'de Hazreti Ömer'in torunu Ömer bin Abdulaziz'in türbesinin talan ve tahrip edilmesine tepki göstererek, "Suriye rejimi ve destekçilerinin bölgedeki Sünni ve Osmanlı mirasına yaptığı kalleş saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Yavuz Selim Kıran 2.6.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran "Filistinlilere Yardım İçin İrtibat Komitesi Bakanlar...
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye'nin Filistin'e olan desteğinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde de devam ettiğini, bu desteği gelecekte de sürdüreceklerini bildirdi.
Yavuz Selim Kıran 30.5.2020
Genç MÜSİAD pandemi döneminde çok sayıda online etkinlik yaptı
Ayrıca siyaset dünyasından, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş'ı online etkinliklerimiz sayesinde üyelerimiz ile bir araya getirdik.
Yavuz Selim Kıran 7.5.2020
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Chilcott, tıbbi malzemelerin iade edileceği iddiasını yalanladı...
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran da söz konusu iddiayı yalanlayarak kendilerine İngiliz makamlarından bu yönde bir bilgi gelmediğini açıklamıştı.
Yavuz Selim Kıran 7.5.2020
Bakan Yardımcısı Kıran, İngiltere'nin sağlık malzemelerini iade edeceği iddiasını yalanladı...
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, İngiltere'nin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için Türkiye'den ithal ettiği 400 bin tıbbi malzemeyi iade edeceği iddiasını yalanlayarak, İngiliz yetkililere de bu iddiaları en kısa sürede yalanlamaları çağrısında bulundu.
Yavuz Selim Kıran 6.5.2020
107 ülkeden Türk vatandaşları ülkeye getirildi
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin tedbirler kapsamında, şimdiye kadar 107 ülkeden Türk vatandaşının ülkeye getirildiğini bildirdi.
Yavuz Selim Kıran 5.5.2020
Bakan Çavuşoğlu: 103 ülkeden 65 binden fazla vatandaşımızı getirdik
'BUNUNLA İLGİLİ ÇOK OLUMLU TEPKİLER ALDIK' Yurt dışında bulunan öğrenci ve vatandaşların Türkiye'ye tahliyesini düzenli bir şekilde yapabilmek için bakanlık bünyesinde Koordinasyon ve Destek Merkezi kurduklarını ifade eden Çavuşoğlu şunları söyledi: "Arkadaşlarımız 7 gün 24 saat esasıyla burada hizmet veriyor. Koordinasyon ve Destek Merkezi'mizin amacı yurt dışındaki vatandaşlarımızın tahliyesinde destek olmanın yanında içeride de diğer kurum ve bakanlıklarımızın yaptığı faaliyetleri birlikte koordine etmek oldu. Örneğin yurtdışından gelen vatandaşlarımızın, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Cumhurbaşkanı Yardımcımızın riyasetinde İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kızılay, AFAD gibi bakanlık ve kuruluşlarla birlikte Türkiye'ye geldikten sonra yurtlara yerleştirilip karantinaya alınması gerekiyor. Yine yurtdışına yapılacak yardımlar konusunda da, içerideki faaliyetlerde de yapılacakları çeşitli bakanlıklarla koordine etmek için bu merkezimizi kurduk. Merkezimizin başında bakan yardımcımız Yavuz Selim Kıran var.
Yavuz Selim Kıran 5.5.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Covid-19 Koordinasyon ve Destek Merkezi'nin başında Bakan...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: "Covid-19 Koordinasyon ve Destek Merkezi'nin başında Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran bulunuyor.
Yavuz Selim Kıran 2.5.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Türkiye bu süreçten çok daha güçlenerek çıkacak"
NEW Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde Türkiye'ye 126 ülkeden yardım isteği geldiğini belirterek, "Bu bile diğer ülkelerin gözünde Türkiye'yi nasıl konumlandırdığını gösterir. Türkiye bu süreçten çok daha güçlenerek çıkacaktır.
Yavuz Selim Kıran 30.4.2020
Türkiye, ABD'ye 2'nci kez sağlık malzemesi gönderdi
Türkiye'nin koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında yer alan ABD'ye 2 gün önce gönderdiği tıbbi yardımların 2'nci turu kapsamında; yeniden bez maske, N95 maske, tulum ve yüz koruyucu siperlik hazırlandı. Askeri personelin paketlediği sağlık yardım malzemeleri, kamyonlarla Etimesgut Askeri Havaalanı'na getirildi. Üzerinde Türkiye ve ABD bayraklarının bulunduğu kargo paketleri, askerler tarafından askeri kargo uçağı C-130'a yüklendi. Kargo paketlerinin üzerlerinde, Türkçe ve İngilizce olarak Hz. Mevlana'nın 'Ümitsizliğin ardından nice ümitler var. Karanlığın ardından nice güneşler var' sözü ile 'Türkiye'den Amerika Birleşik Devletleri halkına sevgilerle' notu yer aldı. Askeri kargo uçağı, malzemeler yüklendikten sonra Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve ABD Ankara Büyükelçisi David Satterfield'in de bulunduğu görevliler tarafından ABD'ye uğurlandı.
Yavuz Selim Kıran 30.4.2020
Türkiye'den ABD'ye ikinci tıbbi yardım seferi
Türkiye'nin ABD'ye tıbbi yardımını taşıyan uçak, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve ABD'nin Ankara Büyükelçisi David Satterfield ile Türk ve ABD'li askeri yetkililer tarafından uğurlandı.
Yavuz Selim Kıran 30.4.2020
Ankara Etimesgut Havaalanı'ndan ABD'ye yardım götürecek C-130 tipi askeri kargo uçağına ABD Ankara...
Ankara Etimesgut Havaalanı'ndan ABD'ye yardım götürecek C-130 tipi askeri kargo uçağına ABD Ankara Büyükelçisi David M. Satterfield ve Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ziyarette bulunarak faaliyetleri yerinde inceledi.
Yavuz Selim Kıran 26.4.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Suudi Arabistan ve Katar'daki 618 vatandaşımızı ülkemize...
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, bugün Suudi Arabistan ve Katar'da yurda dönüş bekleyen 618 Türk vatandaşının Türkiye'ye getirildiğini bildirdi.
Yavuz Selim Kıran 26.4.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Yurt dışından 1411 Türk vatandaşı daha tahliye edildi"
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, bugün 8 ülkeden 9 sefer ile 1411 Türk vatandaşının daha Türkiye'ye getirildiğini bildirdi.
Yavuz Selim Kıran 24.4.2020
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI ÖZEL BÜLTENİ
BAKAN ÇAVUŞOĞLU VE BAKANLIK ÇALIŞANLARINDAN İSTİKLAL MARŞLI '23 NİSAN' KUTLAMASI Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakan yardımcıları, büyükelçiler ve başkonsoloslar ile Bakanlık çalışanları, İstiklal Marşı'nı okudukları video ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.     Dışişleri Bakanlığı'ndan paylaşılan videoda, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, bakan yardımcıları Yavuz Selim Kıran, Sedat Önal, Faruk Kaymakçı, büyükelçi ve konsoloslorla, Bakanlık'ta görevli tüm çalışanlar, İstiklal Marşı'nı kıta kıta okudu.
Yavuz Selim Kıran 24.4.2020
Yurt dışından 5 bin 284 Türk vatandaşı daha tahliye edildi
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, dün 17 ülkeden 25 sefer ile 5 bin 284 Türk vatandaşının daha Türkiye'ye getirildiğini bildirdi.
Yavuz Selim Kıran 23.4.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu 23 Nisan geleneğini sürdürdü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu 23 Nisan geleneğini sürdürdü ANKARA - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında koltuğunu video konferansla bağlandığı Antalya'da şehit çocuğu Taha Göktürk Nazilli'ye devretti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle evlerde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda koltuğu devretme geleneğini, Antalya'da yaşayan 13 yaşındaki şehit çocuğu Taha Göktürk Nazilli'nin evine video konferansla bağlanarak sürdürdü. Büyükelçilerle video konferansla toplantı yapan Çavuşoğlu, bu sırada Antalya'ya da bağlanarak makamını şehit çocuğu Nazilli'ye temsili olarak bıraktı. Çavuşoğlu, 3 gündür büyükelçilerle grup grup toplantı yaptıklarını, bugün de bu toplantıları batı Afrika grubu büyükelçileriyle gerçekleştirdiklerini ifade etti. Makamı temsili olarak devreden Bakan Çavuşoğlu, "Bakanlık koltuğunu 2016 yılında Mardin'in Nusaybin ilçesinde şehit düşen özel harekat polisi Coşkun Nazilli'nin oğluna devretmenin gururunu yaşıyorum." ifadesini kullandı. Dışişleri Bakanlığına temsili olarak oturan Nazilli ise mutlu olduğunu dile getirdi. Nazilli, "Bu en güzel günde sizinle konuştuğum için çok mutluyum. Bugünü Atatürk biz çocuklara armağan etti. Bugün Meclisimizin de 100. kuruluş yıl dönümü. Mutluyuz, gururluyuz. Bugün dışarı çıkamıyoruz ama evde bayramı coşkuyla kutlayacağız. Saat 09.00'da balkona çıkacağız elimizde bayraklarla, büyükelçilerim umarım siz de iyisinizdir." diye konuştu. Bakan Nazilli, renkli görüntülerin yaşandığı görüşmede, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ı sordu.
Yavuz Selim Kıran 22.4.2020
Kaymakcı, "Kovid- 19 Sürecinde Avrupa Birliği ve Türkiye-AB İlişkileri" programında konuştu: (1)
"Kovid- 19 Sürecinde Avrupa Birliği ve Türkiye-AB İlişkileri" konulu webinar programında konuşan Kaymakcı, krizin başından itibaren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun talimatıyla, Kovid-19'a ilişkin bir "Koordinasyon ve Destek Merkezi"nin oluşturulduğunu ve merkezin başında Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran'ın olduğunu hatırlattı.
Şu an buradasınız: Yavuz Selim Kıran Haberleri | Yavuz Selim Kıran Kimdir - Haberler - Yavuz Selim Kıran haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yavuz Selim Kıran kimdir, hayatı ve biyografisi. Bakan Yardımcısı Kıran: Yunanistan, sorumluları yargılamalıdır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 13:18:51. #1.14#
title