Haberi Paylaş

Karayolları Genel Müdürlüğü, deprem nedeniyle kapanan yollar ve alternatif güzergahları paylaştı

Teknoloji Haberleri

Merkez üssü Kahramanmaraş'ta dün gerçekleşen 7.8 ve 7.6'lık depremler Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da da yıkım yarattı. 10 ilde çok sayıda can kaybı ve tahribat yaşanırken meydana gelen en büyük sorunlardan birisi de ulaşım oldu. Karayolları Genel Müdürlüğü, deprem ve kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan yollar ve alternatif güzergahları paylaştı.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bir başka deprem de 13.24'te ve 7.6 büyüklüğünde oldu. Bu sarsıntılar, Kahramanmaraş'ın yanı sıra Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Malatya, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Hatay'da da yıkıma neden oldu.

KAPANAN YOLLAR VE ALTERNATİF GÜZERGAHLAR PAYLAŞILDI

Meydana gelen en büyük sorunlardan birisi de ulaşım. Karayolları Genel Müdürlüğü, deprem ve kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan yollar ve alternatif güzergahları paylaştı.

İşte alternatif güzergahlar:

Karayolları açıkladı: Deprem nedeniyle kapanan yollar ve alternatif güzergâhlar

7 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

Kahramanmaraş ve çevresindeki illerde görülen depreme ilişkin yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 günlük yas ilanı kararını imzaladığını duyurdu. Buna göre, bayrakların 12 Şubat 2023'e kadar yarıya çekileceği bildirildi. Erdoğan'ın imzaladığı kararda, "6 Şubat 203 tarihinde ülkemizde meydana gelen depremler sebebiyle yedi gün süreyle milli yas ilan edilmesi ile bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 12 Şubat 2023 Pazar günü güneşin batışına kadar bayrakların yarıya çekilmesi uygun görülmüştür" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Karayolları Genel Müdürlüğü Kahramanmaraş Deprem Teknoloji Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title