Söğütözü Haberleri

Söğütözü haber, Söğütözü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Söğütözü - 18.11.2020
İdrar şikayet ve bulguları prostatta yol gösterici
Bayındır Söğütözü Hastanesi Üroloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. İzak Dalva, prostatın bilinenin aksine gençlerde de ortaya çıkabildiğini belirterek, "Gençlerde ortaya çıkan prostat iltihabı, bu yaş grubunda aşağı üriner sistem bulgularına neden olduğu gibi cinsel şikayetlere de neden olur.
Söğütözü - 16.11.2020
Vertigo'ya Pratik Yaklaşım Toplantısı'nın 12'ncisi çevrim içi gerçekleştirildi
Prof. Dr. Nuri Özgirgin, şunları kaydetti: "Aslında vertigo bir hastalık değil, hastalık bulgusudur. Hastaların sürekli vertigo teşhisi konuldu demeleri bu nedenle doğru değil. Baş dönmesi yapan onlarca hastalık var. Önemli olan baş dönmesine neden olan hastalığın ortaya konması. Hastalar baş dönmesi ve dengesizlik sebebiyle normal bir hayat süremiyor ve yaşamdan soyutlanıp pasif kaldıkça yaşanan şikayetler daha da şiddetlenerek artıyor. Hastaların denge sorunları konusunda irdelenmesi ve teşhis konulması ise oldukça uzun bir süre alıyor. Günümüz hastane koşullarında teşhis, tanı ve tedavi sürecinde baş dönmesi şikayeti olan hastalara hak ettikleri zaman ayrılamıyor. Zor bir konu olması, karmaşık yapısı doktor ve sağlık personelinin zaman yaratıp, ilgi duyup üzerinde durmamasından dolayı denge sistemiyle ilgilenen kişi sayısı hem dünyada hem de Türkiye'de çok az." Bayındır Söğütözü Hastanesi Denge Merkezi önemli bir boşluğu dolduruyor ??????? Verilen bilgiye göre, denge ve baş dönmesi problemi yaşayan hastalar, iş görme, araba kullanma, merdiven çıkma gibi rutin faaliyetleri yerine getiremiyor ve hayattan soyutlanıyor.
Söğütözü - 30.10.2020
"Geçmeyen ağrılar için girişimsel yöntemler tedavisi" önerisi
Çatav, girişimsel ağrı tedavisinde amacın, farklı tekniklerle ağrıyı ileten sinir yollarındaki iletinin durdurulması olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi: "Girişimsel ağrı tedavisi alanında her geçen gün yeni teknolojik gelişmeler olmakta, buna bağlı olarak da sinirlerin iletisini durdurmak için yapılan girişimlerdeki başarı yüzdesi artmaktadır. Günümüzde ağrı bilimin geldiği noktayla ağrıların yaklaşık yüzde 80-90'ı tedavi edilebilmektedir. İş hayatında aktif çalışma yaşı olan 25-45 yaş arasında özellikle iş gücü kaybı göz önüne alındığında, ağrının ivedilikle tedavi edilmesi, yaşam kalitesinin hızla geri getirilmesi amaçlanmalıdır. Çünkü kişinin hayatı boyunca, yemek yeme, yürüme, uyku gibi en insancıl ihtiyaçları ancak ağrısız yaşantı ile sağlanabilmektedir." "İlaçlar yerini girişimsel tedavilere bırakıyor" Bayındır Söğütözü Hastanesi Ağrı Merkezinden Uzm.
Söğütözü - 26.10.2020
Riskli ve çoğul gebelikler perinatoloji uzmanının takibi ile yürütülmeli
Türkiye İş Bankası iştiraki Bayındır Söğütözü Hastanesi Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. A. Nuri Danışman, risk faktörleri olan ve gebelik planlaması yapan anne adayları ile gebelik sürecinde ve perinatal dönem denilen doğum öncesi 12 hafta ve doğum sonrasındaki ilk 6 haftalık dönemi de...
Söğütözü - 23.10.2020
2. Karadeniz Ülkeleri Otoloji Nörotoloji Kongresi'ne doğru
Vestibüler sistem sorunları nedeniyle sosyal hayattan kendini soyutlayan bireyleri, tekrar topluma kazandırmak hedefiyle kurulan Bayındır Söğütözü Hastanesi Denge Merkezi, bu alanda önemli bir boşluğu dolduruyor.
Söğütözü - 15.10.2020
Vertigo hakkında bilinmeyenler konuşulacak
"'Vertigo'ya Pratik Yaklaşım' markası, Bayındır Sağlık Grubu adına tescilli" Açıklamada görüşlerine yer verilen Uluslararası Vestibüler Derneği Başkanı ve Bayındır Sağlık Grubu Kulak, Burun, Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nuri Özgirgin, eğitim toplantısının bu yıl pandemi süreci nedeniyle internet ortamında düzenleneceğini belirterek, şunları kaydetti: "Kovid-19 virüs salgını nedeniyle tüm dünya sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Yaşanan olumsuz durum bilim dünyasını da etkiledi. Bilimsel ve tıp dünyası açısından çok önemli olan toplantılar önümüzdeki yıllara ertelendi. Alanında uzman, dünyanın farklı ülkelerinden bilim insanlarının katılım sağladığı bu webinarda, vertigoya ilişkin bilinmeyenler masaya yatırılacak. Ayrıca, hastalık tanısının irdelenmesi ve güncel tedavi şekillerinin paylaşılması amacıyla rutin olarak 'Vertigoya Pratik Yaklaşım' toplantıları düzenliyoruz. Bu toplantılara eş zamanlı olarak dünya çapında konusunda uzman deneyimli bilim insanları katılıyor. 'Vertigo'ya Pratik Yaklaşım' markasının, Bayındır Sağlık Grubu adına tescilli bir marka olduğunu da vurgulamak istiyorum." Dünya standartlarında bir merkez Verilen bilgiye göre, denge ve baş dönmesi problemi yaşayan hastalar, iş görme, araba kullanma, merdiven çıkma gibi rutin faaliyetleri yerine getiremiyor ve hayattan soyutlanıyor. Denge problemlerinin tanı ve tedavisinin uzun süreli olması ise hastaların dengeli bir yaşama kavuşmasını zorlaştırıyor. Denge problemi sebebiyle toplumdan kendini soyutlayan bireyleri tekrar topluma kazandırmak hedefiyle kurulan Bayındır Söğütözü Hastanesi Denge Merkezi, bu alanda önemli bir boşluğu dolduruyor.
Söğütözü - 12.10.2020
Ankara'nın ulaşım master planı "Smart Ankara" ile belirlenecek (1)
Bu proje kapsamında, sağlanacak iki tane kamyon var. Kiralık bisikletinize bindiniz bir yerde bıraktınız. Bıraktıktan sonra bir tarafta fazla bir yığılma diğer tarafta hiçbir yığılma yok. Söz konusu iki kamyon sürekli Ankara'nın caddelerinde dolaşarak fazla olan yerlerdeki bisikletleri alacak diğer taraflara taşıyacak. İki tane bisiklet sayacı ile de ne kadar bisikletlinin hangi yolları kullandığını tespit edeceğiz." "7,4 kilometrelik hat için de 39 tane araç alınacak" Mamak ilçesini, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ) ile Dikimevi arasında çalışan ANKARAY hattına bağlanması için etüt proje çalışmalarına ilişkin düzenlenen ihale sürecinin sonuçlandığını belirten Alkaş, 7,4 kilometre olarak planlanan projeye, Söğütözü ile AŞTİ arasındaki 788 metrelik raylı hattı da eklemek istediklerini ifade etti.
Söğütözü - 29.9.2020
Kalp ritim bozukluklarında kateter ablasyon tedavisi mümkün!
Her çarpıntının kalp hastalığının göstergesi olmadığını belirten Türkiye İş Bankası iştiraki Bayındır Söğütözü Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Başkanı Prof.
Söğütözü - 5.8.2020
Ankara'da bir iş merkezinde çıkan yangında "sigara" şüphesi
Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, 27 Temmuz'da Söğütözü'ndeki bir iş merkezinde çıkan yangına, "zemin kaplamasına söndürülmeden atılan sigaranın" yol açmış olabileceğini bildirdi.
Söğütözü - 29.7.2020
Kurbanlık yüklü kamyonda can pazarı: 3 yaralı
KONYA'nın Kadınhanı ilçesinde kurbanlık küçükbaş hayvanların yüklü olduğu kamyon, iddiaya göre freninin tutmaması sonucu şarampole devrildi. Kazada araçtaki 3 kişi ağır yaralanırken. çok sayıda hayvanda telef oldu.Kaza, saat 12.30 sıralarında ilçeye bağlı Söğütözü Mahallesi Dırağan mevkiinde meydana geldi.
Söğütözü - 27.7.2020
Son dakika haberi! Ankara'daki iş merkezi yangını
Son dakika gelişmesine göre Ankara Valisi Vasip Şahin, Söğütözü'nde bir iş merkezinde çıkan yangının kontrol altına alındığını bildirdi.
Söğütözü - 27.7.2020
Ankara Büyükşehir Belediyesinden yangınla ilgili açıklama
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Söğütözü Mahallesi'nde bir iş merkezinde çıkan yangının ihbarının saat 17.
Söğütözü - 27.7.2020
Ankara Valisi Şahin, Söğütözü'nde bir iş merkezinde çıkan yangının kontrol altına alındığını...
Ankara Valisi Şahin, Söğütözü'nde bir iş merkezinde çıkan yangının kontrol altına alındığını bildirdi.
Söğütözü - 27.7.2020
Ankara'da plazada yangın
Yangın, saat 17.30 sıralarında Çankaya ilçesinde plazaların yoğun olduğu Söğütözü Mahallesi'ndeki plazada çıktı.
Söğütözü - 18.6.2020
Ankara Adliyesi'nde bir katipte koronavirüs tespit edildi
ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Adliyesi Söğütözü ek binasında icra katibi olarak görev yapan bir kişide koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.
Söğütözü - 18.6.2020
Son Dakika: İcra katibinin Kovid-19 testi pozitif çıktı
Son dakika habere göre Ankara Adliyesinin Söğütözü ek binasında görevli bir icra katibinde koronavirüs (Kovid- 19) tespit edildi.
Söğütözü - 14.6.2020
Mardin'de dini duyguları istismar ederek yardım toplayan 4 kişiye gözaltı
Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, ihbar üzerine gittikleri Söğütözü Mahallesi'nde iki araçla Ö.
Söğütözü - 14.6.2020
Vatandaşların dini duygularını istismar eden 4 kişi suç makinesi çıktı
Derik ilçesi Söğütözü Mahallesi'nde bir kişinin ihbarı üzerine olay yerine intikal eden İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, 4 şahsın türbe için yardım topladığını gördü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Söğütözü Haberleri | Söğütözü Haber - Haberler - Söğütözü haberleri, son dakika söğütözü haber ve gelişmeleri burada. Üç büyük şehrin en iyi 30 paket servisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 05:27:26. #1.14#
title