Siroz Haberleri

Siroz haber, Siroz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Siroz - 19.01.2021
Karaciğer yağlanması kalbi vuruyor
Karaciğer yağlanması bulunan kişilerde, kalp krizi riskinin 2-3 kat fazla olduğu, karaciğerde iltihap ve sertleşme olan hastaların yüzde 20-30'unda ise yıllar içinde siroz veya kanser geliştiği belirtildi.
Siroz - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1938- Hastalığı iyice artan ve karın bölgesinde su toplanmaya başlayan Mustafa Kemal Atatürk, ilk ağır komaya girdi. Atatürk'e konulan teşhis sirozdu.
Siroz - 01.09.2020
Akademik Solunum Derneğinden sonbahar uyarısı
Tutluoğlu, zatürre aşısının canlı mikrop veya tehlikeli bir katkı maddesi içemediğine dikkati çekerek, şu bilgileri verdi: "Vurulan kolda ağrı, çok nadiren alerjik reaksiyonlar haricinde önemli bir yan etkileri yoktur. 60 yaş üzerindekiler, kronik akciğer hastalığı olanlar, kronik kalp hastalığı, diyabetikler, kronik böbrek yetmezliği olanlar, bağışıklık sistemi baskılanmış olanlar (transplantasyon yapılanlar, HIV pozitifler, bağışıklığı baskılayan kortizon dahil ilaç kullananlar) alkolikler, sirozlar, dalağı olmayanlar, kanser hastaları; çocuklardan 2 yaşından büyük ve orak hücreli anemisi, nefrotik sendromu, dalak yokluğu, serebrospinal sıvı kaçağı olanlar, bağışıklık sistemi baskılanmış hastalara zatürre aşısı yapılmalıdır.
Siroz - 15.08.2020
Dede mirası kalaycılığı yeni kuşağa öğretmeye çalışıyorlar
Bütün ailenin kalaydan ekmek yediğine işaret eden Bartık, "Benim elimden gelse ben oğluma bu işi yaptırmam. Bizim işimiz hastalık. Kanser, siroz, astım.
Siroz - 05.08.2020
Sindirim sistemi hastalıklarına ilişkin uyarı
Yıldız, Hepatit B ve C gibi bulaşıcı hastalıkların yanı sıra siroz, kist ve tümörlerin de karaciğer hastalıklarının bir kısmı olduğunu bildirerek, sindirim sisteminde pek çok farklı organ bulunmasından dolayı sindirim sistemine ait hastalıklarının tek bir tedavi yöntemi olmadığını aktardı.
Siroz - 28.07.2020
Hepatit hastalarının tanı alma oranı yüzde 20'lerde
Dünyada yılda 1,5 milyona yakın kişinin, HBV ve HCV'nin yol açtığı kronik hepatitlere bağlı komplikasyon olarak gelişen siroz ve karaciğer kanseri nedeniyle kaybedildiğini aktaran Tabak, şu bilgileri verdi: "Hepatit B ve C virüsle enfekte olmuş kan ve kan ürünleriyle, steril olmayan aletlerle yapılan tıbbi ve cerrahi girişimlerle, damar içi uyuşturucu kullanımıyla, dövme ve piercing uygulamalarıyla, doğum sırasında anneden çocuğa ve nadiren de olsa virüsü taşıyan kişiyle girilen korunmasız cinsel ilişkiyle bulaşmaktadır.
Siroz - 28.07.2020
Sinsi ilerleyen hepatit C hastalığına dikkat
Kan yoluyla bulaşan hepatit C virüsünün (HCV) tedavi edilmezse siroza, karaciğer kanserine yol açabildiği ve ölümcül olabildiği belirtilen açıklamada, dünyada 71 milyon kişide kronik hepatit C hastalığının olduğu öngörüldüğü, Türkiye'de ise yaklaşık 250 bin ila 550 bin erişkin kişinin HCV ile enfekte olduğu ve bunların büyük çoğunluğunun durumun farkında olmadığının düşünüldüğü aktarıldı.
Siroz - 28.07.2020
Hepatitte aşı hayati önem taşıyor
Karaciğer kanserine yol açabiliyor Günümüzde dünyada 300 milyon kişi hepatit B, 100 milyona yakın da hepatit C taşıyıcısı birey bulunuyor. Ülkemizde ise yaklaşık 3 milyon hepatit B ve 500-700 bin kişi de hepatit C taşıyıcısı bulunduğunu biliyoruz. Her iki hastalık da temel olarak kan yolu ile bulaşıyor ve farkında olunup tedavi edilmez ise, karaciğer sirozu ve karaciğer kanserine yol açarak ölümle sonuçlanabiliyor.
Siroz - 28.07.2020
Son dakika haberleri! Viral hepatitler yılda 1 milyondan fazla can alıyor
Son dakika haberi... Medipol Mega Üniversite Hastanesi Organ Nakli Bölümü'nden Prof. Dr. Onur Yaprak, "Viral hepatitler siroz, karaciğer yetmezliği ve karaciğer kanserine sebebiyet vererek ölüme neden olabilir.
Siroz - 28.07.2020
Viral Hepatitli Hastalarının % 80'i rahatsızlığından habersiz
Kronik viral hepatitler tüm dünyayı etkilediği için küresel halk sağlığı sorunu olarak kabul edilen ve ciddi sağlık sorunlarına yol açan hastalıklardır. Dünyada 1.4 milyon, Türkiye'de yaklaşık 20 bin kişi her yıl hepatit B ve hepatit C'ye bağlı karaciğer sirozu ile kanser nedeniyle hayatını kaybetmektedir.
Siroz - 27.07.2020
"Ulusal Hepatit B Eliminasyon Yol Haritası Raporu" açıklandı
Kronik hepatit B (KHB) enfeksiyonu, genellikle semptom vermeden uzun yıllar devam eden ve sıklıkla siroz, karaciğer yetmezliği, karaciğer kanseri ve bunlara bağlı karaciğer nakli gerekliliğine veya ölümlere yol açabilen bir karaciğer hastalığı olarak bilinirken, viral hepatitler tüm dünyada yaygın ve ülke ekonomisini olumsuz etkileyen önemli bir halk sağlığı sorunu olarak görülüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Siroz Haberleri | Siroz Haber - Haberler - Siroz haberleri, son dakika siroz haber ve gelişmeleri burada. Karaciğer yağlanması kalbi vuruyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.1.2021 15:06:58. #1.15#
title