Haberler

Kaşıkçı cinayeti sonrası ilk ziyaret! Prens Selman Ankara'da, birçok anlaşma imzalanacak

Abone Ol

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, 2018 yılında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da öldürülmesinin ardından ilk kez resmi ziyarette bulunmak üzere Ankara'ya geldi. Veliaht Prens, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Külliye'de resmi törenle karşılandı. Erdoğan ve Veliaht Prens'in baş başa yapacağı görüşmenin ardından iki ülke arasında birçok anlaşma imzalanması bekleniyor.

Veliaht Prens Bin Selman ve beraberindeki heyeti taşıyan uçak, Esenboğa Havalimanı'na indi. Muhammed Bin Selman'ı havalimanında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve diğer yetkililer karşıladı.

HEYETLER ARASI GÖRÜŞME GERÇEKLEŞECEK

Ziyaret kapsamında bugün Veliaht Prens Bin Selman için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde resmi karşılama töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Veliaht Prens'in, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya gelerek yaptığı baş başa görüşme yaklaşık 2 saat sürdü. İkilinin görüşmesinin ardından ise heyetler arası görüşme gerçekleşecek.

Kaşıkçı cinayeti sonrası ilk ziyaret! Prens Selman Ankara'da, birçok anlaşma imzalanacak

KAŞIKÇI CİNAYETİ SONRASI İLK ZİYARET

Muhammed bin Selman'ın ziyareti, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülmesinin ardından bu yana düzenlenen ilk resmi ziyaret olacak.

Kaşıkçı cinayeti sonrası ilk ziyaret! Prens Selman Ankara'da, birçok anlaşma imzalanacak

BİRÇOK ANLAŞMA İMZALANACAK

Görüşmede Türkiye- Suudi Arabistan ilişkileri başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası konular ele alındı. Ayrıca iki ülke arasında birçok anlaşmanın imzalanması da öngörülüyor.

Kaşıkçı cinayeti sonrası ilk ziyaret! Prens Selman Ankara'da, birçok anlaşma imzalanacak

AKŞAM YEMEĞİNE KATILACAK

Muhammed Bin Selman, görüşmelerin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, onuruna vereceği resmi akşam yemeğine katılacak.

Kaşıkçı cinayeti sonrası ilk ziyaret! Prens Selman Ankara'da, birçok anlaşma imzalanacak

PREN SELMAN MISIR VE ÜRDÜN'E DE GİTTİ

Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Türkiye ziyareti öncesi Mısır ve Ürdün'e de ziyaret gerçekleştirerek, iki ülkenin liderleriyle görüştü.

ERDOĞAN NİSAN AYINDA ARABİSTAN'I ZİYARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da 28-29 Nisan'da Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud'un daveti üzerine Cidde'ye giderek çeşitli temaslarda bulunmuştu. Erdoğan ayrıca 10 Mayıs'ta Prens Muhammed Bin Selman'la yaptığı telefon görüşmesinde de ikili ilişkileri ve bölgesel konuları ele almıştı. Prens Muhammed Bin Selman'ın Ankara'ya yapacağı ziyareti, 17 Haziran'da kamuoyuna duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah biz de Külliye'de kendilerini kabul edeceğiz. Orada gerek ikili gerek heyetler arası görüşmelerimizi yapacağız ve bundan sonraki sürece yönelik Türkiye-Suudi Arabistan ilişkilerini inşallah çok daha ileri derecede, çok daha yüksek seviyede nerelere taşıyabiliriz, bunları değerlendirme fırsatını bulacağız." ifadelerini kullanmıştı.

İlişkiler normale dönüyor! Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman Ankara'da

Kaynak: AA / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Muhammed Bin Selman Suudi Arabistan Ankara Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Yorumlar (3)

Necmi Yörük:

Büyük büyük devletler vatandaşının (yani senin benim) menfaati neyse onu yapar .anlamayanlar için söylüyorum

Yanıtla80Yayından Kaldır
Glock:

15 Temmuz’un planlayıcısı diye bunları suçladınız . ÖMER HALİS DEMİRİN kemikleri sızlamazmı ?

Yanıtla20205Yayından Kaldır
corci:

15 temmuz da şehit olan insanlar vardı yazık söylenecek söz kalmadı.

01Yayından Kaldır
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title