Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken "Kobani" davası yorumu: Bunun için dikta rejimleriyle el sıkışılmaz, sistemin aparatı olunmaz

Güncelleme:

Eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel canlı yayındayken Kobani Davası'nda verilen cezalarla ilgili bir paylaşım yaptı. "Vicdanlarda ve milletimiz nezdinde bu kararların hiçbir hükmü yoktur." diyen Kılıçdaroğlu, Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesine atıfta bulunarak, "Bunun içindir ki dikta rejimleriyle el sıkışılmaz ve sistemin aparatı olunmaz!" ifadelerini kullandı. Özel de, "CHP'nin genel başkanlarının öyle her atılan tweeti üstüne almaması lazım." dedi.

Kobani Davası'nda verilen cezalarla ilgili paylaşım yapan eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Vicdanlarda ve milletimiz nezdinde bu kararların hiçbir hükmü yoktur." dedi. Paylaşımında Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesine atıfta bulunan Kılıçdaroğlu, "Bunun içindir ki dikta rejimleriyle el sıkışılmaz ve sistemin aparatı olunmaz!" ifadelerini kullandı. Özel de katıldığı canlı yayında, "CHP'nin genel başkanlarının öyle her atılan tweeti üstüne almaması lazım." yanıtını verdi.

KOBANİ DAVASINDA KARARLAR AÇIKLANDI

6-8 Ekim 2014 tarihinde çıkan sokak eylemlerine ilişkin Kobani Davası'nda mahkeme sanıklara ceza yağdırdı. Figen Yüksekdağ 30 yıl, Selahattin Demirtaş 42 yıl, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk 10 yıl hapis cezasına çarptırılırken; Sırrı Süreyya Önder, Altan Tan, Ayhan Bilgen ve Aysel Tuğluk beraat etti. Gültan Kışanak ve Ayla Akat Ata ise tahliye edildi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN DİKKAT ÇEKEN TWEET

Kobani Davası'nda verilen cezalara bir yorum da eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, hapis cezalarına tepki gösterirken, isim vermeden de CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i hedef aldı.

Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken 'Kobani' davası yorumu: Bunun için dikta rejimleriyle el sıkışılmaz, sistemin aparatı olunmaz

"BU KARARLARIN MİLLETİMİZİN NEZDİNDE HİÇBİR HÜKMÜ YOK"

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Adalet terazisi bugün bir kez daha kırıldı… Yasama, yürütme ve yargının tek bir adama teslim edildiği her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de maalesef hak arama kapısı haklıya ve mazluma kapalı, diktatörlerin çıkarlarına ve yakınlarına hizmet eder hale geldi. Hiç kimse unutmasın, bugün verilen bütün kararların geçerliliği otoriter hükümetin iktidar süresi kadardır. Vicdanlarda ve milletimiz nezdinde bu kararların hiçbir hükmü yoktur.

"DİKTA REJİMLERİYLE EL SIKIŞILMAZ"

Bunun içindir ki dikta rejimleriyle el sıkışılmaz ve sistemin aparatı olunmaz! Bütün bu olanlar normal değildir, vicdani de ahlaki de değildir. Otoriter yönetimle mücadele etmek bu yoldaki tek seçeneğimizdir. Bütün demokratların bu gerçeği görmesi gerekir. Biz pes edersek, milletimizin ensesindeki tokat daha katmerli olur. Unutmayalım: Başka Türkiye yok!"

Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken 'Kobani' davası yorumu: Bunun için dikta rejimleriyle el sıkışılmaz, sistemin aparatı olunmaz

"CHP'NİN GENEL BAŞKANLARININ HER ATILAN TWEETİ ÜSTÜNE ALMAMASI LAZIM"

Özgür Özel kendisi Sözcü TV canlı yayınındayken Kılıçdaroğlu'nun yaptığı paylaşıma yanıt verdi. Özgür Özel şu ifadeleri kullandı: "Kelimenin cümlenin bağlamını bilmiyorum. Ama sayın genel başkanın kendi değerlendirmesidir. Hiç üstüme almam. CHP'nin genel başkanlarının öyle her atılan tweeti üstüne almaması lazım."

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Kobani Davası Özgür Özel Kobani Politika Güncel Haberler

Suudi Arabistan'da kurallar yıkılıyor! Ülke tarihinde ilk kez mayolu defile düzenlendi

Suudi Arabistan'da kurallar yıkılıyor! Ülke tarihinde ilk kez mayolu defile düzenlendi

Tokat'ta ihbar üzerine gidilen evde patlama: 5'i jandarma personeli 7 yaralı

Tokat'ta ihbar üzerine gidilen evde patlama: 5'i jandarma personeli 7 yaralı

Et entegre tesisinde büyükbaş hayvana eziyet! Baltayla vura vura öldürdüler

Et entegre tesisinde büyükbaş hayvana eziyet! Baltayla vura vura öldürdüler

7 Ekim'deki baskının sembol ismi olmuştu! Hamas'ın kaçırdığı genç kadının cansız bedeni bulundu

7 Ekim'deki baskının sembol ismi olmuştu! Hamas'ın kaçırdığı genç kadının cansız bedeni bulundu

500

Yorumlar (26)

Mehmet Mirdeslioglu:

Hayatinin baharında canice katledilen yasin böru mekanın cennet olsun

624
70
yanıtYanıtla
Snn Aksu:

Allah rahmet eylesin

yanıt338
yanıt28
girilmez:

amin kardeşim

yanıt83
yanıt6
Harun EROĞLU:

Kılıçdaroğlu yenilginin acısını halâ unutamamış. Ben Milletim ve bu karar benim nezdimde isabetli bir kara olmuştur, Kılıçdaroğlu benim adıma görüş bildiremez.

441
64
yanıtYanıtla
Murat Yıldırım:

Kılıçdaroğlu kendini ha la genel başkan sanıyor :) Gündemden düşmek istemeyen ünlüler gibi :)

yanıt158
yanıt18
RESUL ALTINTAŞ:

''Vicdanlarda ve milletimiz nezdinde bu kararların hiçbir hükmü yoktur.'' derken öldürülen binlerce masum insanlarımız için bir kere de PKK ya seslenme cesareti gösterecek yürek yok mu sende sayın Kemal.

426
49
yanıtYanıtla
Mehmet Mirdeslioglu:

Sayın ifadesi ni kaldıramaz bu şahsiyet ağır gelir ona

yanıt169
yanıt23
Genco:

“ Hiç kimse unutmasın, bugün verilen bütün kararların geçerliliği otoriter hükümetin iktidar süresi kadardır. “ Başka bir Türkiye yok “ !!! Neyseki bunların ne demek olduğunu çok iyi idrak edebilen ve vatanına iyi sahip çıkabilen ferasetli bir milletiz..

120
90
yanıtYanıtla
Ütopik Yorumcu:

sen merak etme reisin yerine gelecek adam şimdiden hazır zaten bizim ülkemiz her şeyi düşünür kardeş kaldığı yerden de devam eder

yanıt179
yanıt47
itunes para:

gelecek adam hakan fidandir bunuda bir yere not edin.

yanıt52
yanıt16
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title