Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la aralarında kriz mi var? Bakan Şimşek'ten dedikoduları bitiren sözler

Güncelleme:

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aralarında kriz olduğu iddialarını sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile yalanladı. Bakan Şimşek, "Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz" dedi.

31 Mart seçimleri öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ciddi bir kriz yaşadığı ve hatta iplerin kopma noktasına geldiği iddia edilen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sessizliğini bozdu.

SOSYAL MEDYADAN İDDİALARA YANIT VERDİ

Krizi küresel güçlerin çözdüğü haberleri sonrası sosyal medya platformu X üzerinden konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Şimşek, "Bir süredir yalan haberlerle kasıtlı bir şekilde gündem oluşturulmaya çalışılıyor. Bizim derdimiz memlekete hizmet, gündemimiz yoğun. Bu zor coğrafyada ülkemizin sorunlarını çözmek, potansiyelini ve performansını artırmak için yapacak çok işimiz var.

"PROGRAMIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ"

Enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, bütçe disiplini tesis etmek ve yapısal sorunları çözmek konusunda kararlıyız. Cumhurbaşkanımızın başından beri tam destek verdiği programımızı daha da güçlendireceğiz. Programımız hedeflerine ulaştığında, vatandaşlarımızın refahı da kalıcı olarak artacaktır.

"DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİNİZ"

Vatandaşlarımızdan istirhamım; üretilen dedikodulara itibar etmeyiniz ve politikalarımız ile ilgili bizden duymadığınız hiçbir haber veya söylentiye lütfen inanmayınız" dedi.

Bakan Şimşek'ten dedikoduları bitiren açıklama: Cumhurbaşkanımızın desteği tam

İLK YALANLAMA İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN GELMİŞTİ

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran iddiaya ilk yalanlama İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nden gelmişti.

"İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bazı basın yayın organlarında yer alan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bakan Şimşek arasında kriz ortaya çıktı ve kriz küresel sistemin devreye girmesiyle çözüldü" iddiası doğru değildir.

"HERHANGİ BİR GERGİNLİK YAŞANMAMIŞTIR"

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek arasında iddia edildiği gibi herhangi bir gerginlik yaşanmamıştır.

"PROGRAM KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEKTİR"

Ülkemiz ekonomisinde yol haritasını belirleyen Orta Vadeli Program ve 12'nci Kalkınma Planı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kararlılıkla sürdürülmeye devam edecektir" ifadeleri yer almıştı.

Bakan Şimşek'ten dedikoduları bitiren açıklama: Cumhurbaşkanımızın desteği tam

Bakan Şimşek'ten dedikoduları bitiren açıklama: Cumhurbaşkanımızın desteği tam

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Hazine Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Sosyal Medya Sözler Maliye Hukuk Yaşam Politika Güncel Haberler

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Özel'in 'Belediyelerimizde akraba ataması yok' sözlerine AK Parti cephesinden yanıt: Özel, vatandaşı kandırıyor

Özel'in "Belediyelerimizde akraba ataması yok" sözlerine AK Parti cephesinden yanıt: Özel, vatandaşı kandırıyor

500

Yorumlar (32)

haksız mıyım:

Aslında bakana gerek yok zaten ekonomist bir hünkarımız var... :)))

492
47
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

borç para alan emir alır kimseye bir şey yapamaz eli kolu bağlanır başkasına maraba olur

yanıt77
yanıt13
Hakan Celik:

haksız : yahu sen ne omurgasız çıktın.dünün akplisi bugünün chplisi

yanıt33
yanıt2
Güray Dilli :

Kim gelirse gelsin sebep olunan durumdan kurtaramaz. Yönetim anlayışı değişmedikçe ,itibardan tasarruf edilip kamu harcamaları sonlandırılmayınca , kibir ve kendini dev aynasında görmekten kurtulunmadıkça, servet transferinden vazgeçilmedikçe, camide sığınmacı yakalayan Polis Memurunun silahına el konulup sürgüne gönderme huyundan vazgeçilmedikçe....

yanıt33
yanıt7
haksız mıyım:

şahsi çıkarını ülke çıkarı üzerinde görenler anlamaz seni reis. eğer seçim kazanmayı ülkenin kazancından üstün görseydi olmayan parayı emekliye verir seçimi kazanırdı. para basardı yine bulurdu bir yolunu. ama hayatı midesinden ibaret olanlar anlamaz seni. işsizlikten, enflasyona, ticaret hacminden, kredi notuna, borsaya kadar tüm gçöstergeler olumluya giderken bunların tek derdi ver yiyeyim, ver yiyeyim... yuhhhh

68
167
yanıtYanıtla
TURGAY EVRAN:

22 yıldır ekonomiyi kendileri yönetti vatandaşı niye sıkıyor şimdi ne konut kredisi var ne esnaf kredisi faizler katı katına vatandaş kredi kart faizlerinden batacak 22 yıldır ne yapmışlar nebatinin gözünün içine mi bakmışlar

yanıt61
yanıt24
haksız mıyım:

cehp ye oy verenler, ortadoğu bataklığına baksın da milli güvenliğin 3 kuruş paradan ne kadar değerli olduğunu görsün. belki bugün olmaz yarın ekonomi düzelir ama bugün namusumuz, canımız, sevdiklerimiz ve her değrimizin korunduğu vatan giderse kaybedecek neyin kalır? dem e bile rıza gösteren ve içinde azıcık vicdan olan cehp ye oy veren vatandaş bunu düşünsün. cehp li ler demiyorum, onlar düşünmez. cehp li olmayıp, tepki için onlara oy verenler...

yanıt32
yanıt388
haksız mıyım:

haksız trol daha doğru düzgün konuştuğun dili yazamıyorsun, düzgün Türkçe yazı yazmaktan acizsin birde utanamdan yorum yapıyorsun Allah'ın cehaleti seni... :))) cehp ne olum CHP yazacak aklın yok mu senin.?

yanıt126
yanıt22
Ghost BLue:

1 kerede haklı ol be kardeşim hep haksızsın. adının işini yapmıyorsun Avrupa bizi kıskanıyor diyorlardı kötü Afrika ülkeleri bile bizden daha iyi bu kadar da kör olma be kardeşim adam 1 maaşı ile lüks telefon alırken sen 4 5 maaş veriyorsun adam 2 maaşı ile 0 araba alırken sen 3 4 yıllık maaşını veriyorsun daha çok örnek varda yaz yaz bitmez alışmışsınız saçmalamaya böyle devam beğenende kesin ya çok zengin yada dünyadan umudu kesmiş

yanıt139
yanıt16
Mustafa Usta:

Senin aklında şeyinin ucunda mı

yanıt0
yanıt0
Tüm 32 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title