Palas Haberleri

Palas haber, Palas son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Palas - 19.10.2021
Makine ihracatı 9 ayda 17 milyar dolara ulaştı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu, bölgesel taleplere hızlı yanıt vererek makine ihracatında bir ivme kazandıklarını ve artışın 2022 yılının ilk yarısında da hız kesmeden süreceğini belirtti. Dünya ticaretinde yaşanan son gelişmelere dair bilgiler veren Karavelioğlu, şunları aktardı: "Dünya mal ticareti son 12 ayda değer bazında yüzde 23, miktar bazında yüzde 14 artış yaşadı. Bu da yaşanan yükselişte, fiyat artışının önemli bir payı olduğunu gösteriyor. Fiyatlarda özellikle AB ve ABD'de yükselen üretici enflasyonunun, başta bakır ve çelik olmak üzere emtia fiyatlarındaki artışın ve lojistikteki yüksek maliyetlerin etkisi büyük. Ham madde ve komponentlerde stoklu çalışma döneminin başlaması da ilave bir işletme sermayesi ihtiyacı doğuruyor. Bu ihtiyaç makine imalatı gibi KOBİ tabanlı sektörlerde ihmal edilemeyecek büyüklükte bir maliyet unsuruna dönüştü fakat tedarik güvenliğine yönelik tedbirlerin, yani zincirlerin kısalarak alternatifli hale getirilmesinin ve lojistik sektöründeki bu çeşitlenmeyi destekleyen sıkıntıların, bizi özellikle AB ile ticari ilişkilerde daha fazla öne çıkardığını söyleyebiliriz." "Giderek pahalanacak bir dünyanın eşiğindeyiz" Tedarik güvenliği açısından bölgesel ilişkilerin öne çıktığı bu dönemi çok iyi değerlendirdiklerine dikkati çeken Karavelioğlu, "Geçmiş iki yılda aylık 1,5 milyar dolar civarında olan makine ihracat ortalamamızı, bu yıl 2 milyar dolara ulaştırdık. Bu ivmenin devam etmesi ile yıl sonunda 5 milyar dolara yakın ek gelir sağlayıp, seneyi 23 milyar dolar ihracatla kapatacağımızı öngörüyoruz. Pandemi dış pazarda elimizi güçlendiren bir unsur oldu, yeşil ve dijital dönüşümlerin bir parçası olarak bu yükselişi kalıcı hale getirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. Dünyanın hızla yeni bir yaşam süreci içine girdiğine ve herkes için çok daha pahalı ve mücadele gerektiren bir dönem başladığına işaret eden Karavelioğlu şunları aktardı: "Giderek daha pahalı yaşayacağımız bir dünyanın eşiğine palas pandıras gelen toplumlar, karbon salınımını sınırlandırmanın maliyetlerine zamanında katlanmış olsaydı ve sorunlar ötelenerek biriktirilmeseydi, bugün ne kadarını kaldırabileceğimizi kestiremediğimiz bir büyük yükün altında olmayacaktık.
Palas - 15.10.2021
Kayseri'de 7 yıl önce öldürülen kişinin katil zanlısı, kardeşi çıktı
İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 2 Haziran 2014'te ilçeye bağlı Palas Mahallesi'ndeki evinde pompalı tüfekle öldürülen C.
Palas - 08.10.2021
"TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı" finansal desteği Marna'nın
BASF Türkiye'nin ana sponsor, IBM'in eğitim destekçisi, Mazars Denge'nin altın sponsor, Allianz Türkiye, Eczacıbaşı Holding, Ege Palas, UBS AG, ÜNLÜ & Co ve Zorlu Holding'in ise gümüş sponsor olarak desteklediği programın 2021 Final Töreni'nde, Biotico, Confarm, Epoka, Marna ve Quakecom girişimleri 2021 finalistleri olarak jüri karşısına çıktı.
Palas - 27.08.2021
HDP Eş Genel Başkanı Sancar, partisinin il başkanları toplantısında konuştu Açıklaması
HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan, Neva Palas Otel'de düzenlenen il başkanları toplantısına katıldı.
Palas - 20.08.2021
Hava savunma muhribi TF-2000 ihalesine çok yakında çıkılacak
Demir, TÜYAP Palas Otel'de, 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı (IDEF 2021) değerlendirme toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Palas - 10.08.2021
Kayseri'den kısa kısa
Fen İşleri Daire Başkanlığınca deforme olan yollar sıcak asfalt kaplama yapılarak yenilenecek. Çalışmaların sonunda tarihi Şahruh Köprüsü yoluna 1350 ton, Ilıca yoluna 3 bin 250 ton, Bayraklı yoluna 3 bin 900 ton ve Palas içi yol için 5 bin ton asfalt kullanılacak.
Palas - 10.08.2021
Büyükşehir'den Sarıoğlan'a Konforlu Ulaşım
13 BİN 500 TON ASFALT KULLANILACAK Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'nca deforme olan yollar sıcak asfalt kaplama yapılarak yenilenecek. Çalışmaların sonunda tarihi Şahruh Köprüsü yoluna bin 350 ton, Ilıca yoluna 3 bin 250 ton, Bayraklı yoluna 3 bin 900 ton ve Palas içi yol için 5 bin ton asfalt kullanılacak.
Palas - 09.07.2021
TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var! 2021'in finalistleri belli oldu
TÜSİAD'dan yapılan açıklamaya göre, BASF Türkiye'nin ana sponsor, IBM'in eğitim destekçisi, Mazars Denge'nin altın sponsor, Allianz Türkiye, Eczacıbaşı Holding, Ege Palas, UBS AG, ÜNLÜ & Co ve Zorlu Holding'in ise gümüş sponsor olarak desteklediği programın 2021 dönemi finalistleri "Biotico, Confarm, Epoka, Marna, Quakecom" ekipleri oldu.
Palas - 16.06.2021
Türkiye İşitme Engelliler Atletizm Şampiyonası'nın ilk günü sona erdi
Bugün gerçekleşen 100 metre yarışında final sonrası alınan dereceler şöyle: Büyük erkekler 100 metre: 1. Mustafa Yılmaz 2. Ata Utkucan 3. Şükrü Çetinkaya Büyük kadınlar 100 metre: 1. Aysun Akay 2. Şevval Aydemir 3. Fadime Aydın Genç erkekler 100 metre: 1. Murat Palas 2.
title