Murat Dağı Haberleri

Murat Dağı haber, Murat Dağı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Murat Dağı: Kaymakam Önder'e veda ziyaretiMurat Dağı 22.7.2020
Murat Dağı 5.7.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan termik santral açıklaması Açıklaması
Geçici faaliyet belgesi verilen termik santraller Bir gazetecinin sorusu üzerine, geçici faaliyet belgesiyle yeniden üretime başlayan termik santrallerini takip ettiklerini vurgulayan Kurum, şunları kaydetti: "1 Ocak'ta termik santrallerimize ilişkin kararlar almıştık ve 5 santralimizi tamamen, bir santralimizi de kısmen kapatma işlemi yapmıştık. Gelinen süreçte termik santrallerimiz çevre mevzuatına uygun hale getirmek amacıyla çalışmalar, iyileştirmeler yaptılar; hem filtre işlemlerinde hem yakıt iyileştirme işlemlerinde. Aldığımız karar çerçevesinde 6 termik santralimize geçici faaliyet belgesi verdik. Bunların ikisi Kütahya'da; Seyitömer ve Tunçbilek termik santralleri. Bu kapsamda Seyitömer Termik Santrali'nin 4 ünitesinden 2'sine, Tunçbilek Termik Santrali'nin de 3 ünitesinden 2'sine bir yıl süreliğine geçici faaliyet belgesi verdik. Hem diğer termik santrallerimiz hem geçici faaliyet belgesi verdiğimiz termik santrallerimizi 7 gün 24 saat izliyoruz. Vatandaşımızın sağlığı bizim için her şeyin önünde. Eğer çevre mevzuatına uymayan bir durum söz konusu olursa da kapatma dahil her türlü cezai işlemi yapacağımızı da kendilerine ifade ettik. Anlık olarak bu santrallerimiz takip edilmektedir. Bir taraftan da iyileştirme işlemleri devam etmektedir. Kuru sisteme geçecekleri adımları da atmaktadırlar. Bize verdikleri iş termin planı çerçevesinde de süreçler anbean takip edilmektedir." Kurum, başka bir soru üzerine, Murat Dağı'nda altın madeni aranmasına ilişkin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporuyla ilgili mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararının, Danıştay tarafından onandığını hatırlattı.
Murat Dağı 1.7.2020
Murat Dağı'nda altın madeni aranmasına ilişkin ÇED raporunun iptali onandı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde yer alan Murat Dağı'nda altın madeni arama çalışmasına ilişkin olumlu verilen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun mahkemece iptal kararının Danıştay tarafından onandığı bildirildi.
Murat Dağı 1.7.2020
CHP'li Kasap, üniversitelerin yaz okullarının açılmasını istedi
Murat Dağı'na yapılacak altın madeni CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım da Kütahya ve Uşak sınırlarında bulunan Murat Dağı'nda altın madeni açılmasına ilişkin ÇED raporuna karşı açılan davayı kazandıklarını dile getirerek madeni açmak isteyen şirketin üst mahkemeye başvurduğunu söyledi.
Murat Dağı 16.3.2020
Uşak Valisi Kocabıyık'tan cirit sahaları talimatı
Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Murat Dağı eteklerindeki Abdiler Yaylası'nda "kara cirit" olarak da adlandırılan "kuralsız cirit" müsabakalarının yapıldığı 3 alanın, düzenlenmesi talimatını verdi.
Murat Dağı: Hedef bin kilometreMurat Dağı 22.2.2020
Murat Dağı 13.2.2020
Murat Dağı Termal Kayak Merkezi geçen yılın ziyaretçi sayısına bir ayda ulaştı
Kütahya'nın Gediz ilçesinde termal ile kayak keyfinin bir arada yaşanabildiği Murat Dağı'nda, geçen yıl 3,5 aylık sezondaki ziyaretçi sayısına bu sene bir ayda ulaşıldı.
Murat Dağı 12.2.2020
Murat Dağı'nda kayak yapmayı öğrenmek bedava
Kütahya'nın Gediz ilçesinde termal ile kayağın bir arada sunulduğu Murat Dağı'nı tercih eden ziyaretçiler, sertifikalı eğitimcilerden ücretsiz aldıkları 45 dakikalık dersin ardından kayak yapmanın tadını çıkarıyor.
Murat Dağı 6.2.2020
Murat Dağı'ndaki yılkı atlarının sayısı artıyor
Uşak ve Kütahya arasındaki Murat Dağı'nın güney cephesinde ilk olarak 2016'da sayıları 20 iken görüntülenen yılkı atlarının sayısı her geçen yıl artıyor.
Murat Dağı 14.1.2020
Murat Dağı'ndaki pistler kayak tutkunlarını bekliyor
Kütahya'nın Gediz ilçesi sınırları içindeki hem kayak hem de termal turizm keyfininin bir arada yaşanmasına imkan sağlayan 2300 metre rakımlı Murat Dağı ziyaretçilerini bekliyor.
Murat Dağı: Baltalı Göleti buz tuttuMurat Dağı 9.1.2020
Murat Dağı 20.12.2019
Murat Dağı'nda altın madeni aranmasına ilişkin ÇED raporu iptal edildi
Kütahya'nın Gediz ilçesinde yer alan Murat Dağı'nda altın madeni arama çalışmasına ilişkin olumlu verilen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporu mahkeme tarafından iptal edildi.
Murat Dağı 7.11.2019
CHP'li Kasap'tan termik santral eleştirisi
Kasap, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, çevreyle ilgili mücadelelerinin sonuç verdiğini, Gediz'de, Murat Dağı'nda altın çıkarılmasıyla ilgili ÇED raporunun iptal edildiğini belirtti.
Murat Dağı 6.11.2019
Murat Dağı'ndaki maden arama faaliyetleri
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Kütahya Valiliğinin Murat Dağı ve çevresinde altın madeni açılmasına ilişkin verdiği Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunun mahkeme kararı ile iptal edildiğini söyledi.
Murat Dağı 6.9.2019
Kütahya'nın tanıtımı için sosyal medyada seferberlik
Kentteki bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında Kütahya'nın tanınırlığını artırmak adına sosyal medyayı etkin kullanmanın fayda sağlayacağını dile getiren Erbaş, şunları söyledi: "Allah, bir çok vilayete nasip olmayacak birçok güzellikleri bizlere bahşetmiş. Aizonai Antik Kenti, Frig Vadisi, Germiyan Sokağı, Hayme Ana Türbesi, Kütahya Kalesi, Kütahya Arkeoloji Müzesi, Çini Müzesi, Dumlupınar Müzesi, Dumlupınar Şehitliği ve Anıtı, Ulu Cami, Çinili Cami, Dönenler Meydanı, Murat Dağı Kaplıcaları dünyada tek.
Murat Dağı 19.8.2019
8 şehirdeki siyanür endişesine mahkemece keşif yapıldı
KÜTAHYA'nın Gediz ilçesindeki Murat Dağı'nda özel şirket tarafından siyanür kullanılarak, altın ve gümüş arama çalışması yapılması için verilen ÇED olumlu raporun iptali için açılan davada, Kütahya İdare Mahkemesi'nce keşif yapıldı.
Murat Dağı 19.8.2019
DHA YURT BÜLTENİ-14
8 şehirdeki siyanür endişesine mahkemece keşif yapıldı Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Murat Dağı'nda özel şirket tarafından siyanür kullanılarak, altın ve gümüş arama çalışması yapılması için verilen ÇED olumlu raporun iptali için açılan davada, Kütahya İdare Mahkemesi'nce keşif yapıldı.
Şu an buradasınız: Murat Dağı Haberleri | Murat Dağı Haber - Haberler - Murat Dağı haberleri, son dakika murat dağı haber ve gelişmeleri burada. Kaymakam Önder'e veda ziyareti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 01:59:24. #1.15#
title