MUAMMER KADDAFİ HABERLERİ

Muammer Kaddafi haber, Muammer Kaddafi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muammer Kaddafi

Muammer Kaddafi

Doğum Yeri Libya

Muammer Kaddafi Kimdir ?

Muammer Muhammad Abu Minyar el-Kaddafi ( 7 Haziran 1942 Sirte doğumlu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Muammer Kaddafi - Bugün
Libya Cumhurbaşkanlığı uçağı, 7 yıl Fransa'da tutulduktan sonra Trablus'a ulaştı
Fransa'dan getirilen Airbus A340 Cumhurbaşkanlığı uçağı, eski Libya Devlet Başkanı Muammer Kaddafi tarafından kullanılıyordu.
Muammer Kaddafi - 05.06.2021
Fransa'da Macron çiftinin eski imaj danışmanı, "tanık korkutma" suçlamasıyla adli gözetim altında
Savcılık, "Mimi" olarak da bilinen Marchand'ın, davada Sarkozy'nin eski Libya lideri Muammer Kaddafi'den finansal destek aldığını belirten iş insanı Ziad Takieddine'in geçen yıl kasım ayında ifadesini değiştirmesindeki rolünü kanıtlamaya çalışıyor.
Muammer Kaddafi - 28.05.2021
Son dakika haberi... Libya ordusu: Ateşkesten bu yana Suriye'den Hafter kontrolündeki bölgelere asker taşıyan 74 uçuş tespit ettik
Muammer Kaddafi rejimini sona erdiren 2011 Şubat Devrimi'nden bu yana iç savaş ve siyasi krizlere sürüklenen Libya'da, Rusya, BAE, Mısır ve Fransa'nın desteklediği darbeci Hafter milislerinin ülkenin doğusunu kontrol etmesi nedeniyle istikrar ve güvenlik sağlanamadı.
Muammer Kaddafi - 20.05.2021
Son dakika... Libya Başbakanı Dibeybe, kabine üyeleriyle Beni Velid kentini ziyaret etti
Beni Velid neden önemli? Ülkenin batısındaki en büyük kabilelerden Verfelli kabilesinin memleketi Beni Velid, 2011 yılında başlayan Libya'deki devrimi sürecinde, Sirte kenti ile devrik diktatör Muammer Kaddafi'ye en bağlı iki kentten biri durumundaydı.
Muammer Kaddafi - 18.05.2021
Son dakika haberi! UCM Başsavcısı Bensouda Libya'da yakalama kararlarının uygulanması için BM Güvenlik Konseyinden yardım istedi
Libya'da devrik lider Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfulislam Kaddafi'nin adaletten kaçtığını dile getiren Bensouda, Libya Ulusal Hükümeti'nden Kaddafi'yi yargılanması için UCM yetkililerine teslim etmesini istedi.
Muammer Kaddafi - 08.05.2021
Libya Başkanlık Konseyi, Trablus'taki toplantılarını yaptıkları otele silahlı baskın düzenlendiğini açıkladı
Öte yandan, Başkanlık Konseyi kararıyla Libya İstihbarat Kurumu Başkanlığına devrik diktatör Muammer Kaddafi rejimi döneminin yetkililerinden Hüseyin el-Aib'in ataması da tepkiyle karşılanmıştı.
Muammer Kaddafi - 08.05.2021
Son dakika haberleri | Libya ordusuna bağlı Öfke Volkanı Operasyonu: Trablus'u koruyan ve savunan gücü sahada göreceksiniz
Öte yandan, Başkanlık Konseyi kararıyla Libya İstihbarat Kurumu Başkanlığına devrik diktatör Muammer Kaddafi rejimi döneminin yetkililerinden Hüseyin el-Aib'in ataması da tepkiyle karşılanmıştı.
Muammer Kaddafi - 02.03.2021
Son dakika! Fransa İçişleri Bakanından yolsuzluktan hüküm giyen Sarkozy'ye "dost" desteği
Fransa'da 2007-2012 yıllarında cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Sarkozy hakkında, ayrıca "2007'de cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını yürütmek için o zamanki Libya lideri Muammer Kaddafi'den yasa dışı maddi destek aldığı ve kampanyayı bu destekle yürüttüğü" iddiasıyla açılan bir davanın yakın zamanda başlaması bekleniyor.
Muammer Kaddafi - 01.03.2021
Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye "yolsuzluk" suçundan, 3 yıl hapis cezası verildi
Fransa'da 2007-2012 yıllarında cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Sarkozy hakkında, "2007'de cumhurbaşkanlığı seçim kampanyasını yürütmek için o zamanki Libya lideri Muammer Kaddafi'den yasa dışı maddi destek aldığı ve kampanyayı bu destekle yürüttüğü" iddiasıyla açılan davanın, yakın zamanda başlaması bekleniyor.
Muammer Kaddafi - 23.02.2021
Libya devlet erkanı 17 Şubat devriminin 10'uncu yılını anma resepsiyonunda bir araya geldi
Libya devlet erkanı, 42 yıllık Muammer Kaddafi dönemine son veren 2011'deki 17 Şubat devriminin 10'uncu yılı anma resepsiyonunda bir araya geldi.
Muammer Kaddafi - 19.02.2021
Son dakika haber | Ekvator Ginesi Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararı aldı
Netanyahu ayrıca, Libya'nın eski lideri Muammer Kaddafi'nin siyaset sahnesinden çekilmesiyle Tel Aviv'in Afrika ile ilişkilerinin ivme kazandığını vurgulamıştı.
Muammer Kaddafi - 17.02.2021
Libya, 17 Şubat Devrimi'nin 10'uncu yılını kutluyor
Libya'da halk, 42 yıllık Muammer Kaddafi dönemine son veren 2011'deki 17 Şubat Devrimi'nin 10. yılını kutluyor.
Muammer Kaddafi - 17.02.2021
Libya'da devrik lider Kaddafi'nin oğlu Seyfulislam başkanlığa aday olabilecek mi?
Libya'da eski rejimin destekçileri, Muammer Kaddafi'nin devrilmesinden 10 yıl sonra yapılması beklenen başkanlık ve parlamento seçimleriyle ulusal uzlaşı kapısından tekrar yönetime dönmeyi ümit ediyor.
Muammer Kaddafi - 05.02.2021
Libya'da geçici yönetimin Başkanlığına Muhammed Menfi, Başbakanlığa Abdulhamid Dibeybe seçildi
Mali'deki görevi esnasında Libya lideri Muammer Kaddafi'nin, rejimi devirmeyi amaçlayan halk devrimine karşı Tuareg aşiretleriyle görüşmesini ve Tuaregleri silahlandırmasını istemesinin ardından görevinden istifa etti.
Muammer Kaddafi - 04.01.2021
Nijerya Devlet Başkanı Buhari'den Batı Afrika ülke liderlerine "teröre karşı birlik" çağrısı
Libya'da Muammer Kaddafi'nin devrilmesinin Nijerya, Nijer, Çad, Kamerun ve Mali gibi bölge ülkelerinde güvenlik sorununa neden olduğuna dikkati çeken Shehu, bu süreçten sonra çok sayıda silahın suç örgütlerinin eline geçtiğini kaydetti.
Muammer Kaddafi - 30.12.2020
Türkiye'nin desteği 2020 yılında Libya'nın kaderini değiştirdi
Sıradaki hedef modern ve profesyonel ordu Arap Baharı isimli süreçte Muammer Kaddafi rejiminin yıkılmasıyla ortaya çıkan devlet kurumlarındaki yetersizlik, bunların başında da modern ve profesyonel bir ordunun olmayışı, Libya'nın son dönemdeki birçok sıkıntısının arkasındaki temel neden olarak gösteriliyor.
Muammer Kaddafi - 22.12.2020
ABD, Lockerbie faciasıyla ilgili bombacı olduğu iddia edilen kişi hakkında suçlamada bulundu
ABD Adalet Bakanı uçağa yerleştirilen bombayı Mesut'un yaptığını ve saldırın diğer iki planlayıcısıyla çalıştığını, Libya'nın eski lideri Muammer Kaddafi'nin ABD'yi hedef alan saldırı için Mesut'a şahsen teşekkür ettiğini savundu.
Muammer Kaddafi - 21.12.2020
Son dakika haber... ABD Adalet Bakanlığı, Lockerbie faciasının zanlısına yeni suçlamalar yöneltti
Eski Libya lideri Muammer Kaddafi, 2003 yılında Libya'nın Lockerbie faciasıyla ilgili sorumluluğunu kabul etmiş, kurbanların ailelerine tazminat ödemişti.
Muammer Kaddafi - 17.12.2020
Arap Baharı 10 yılı geride bırakırken etkileri hala devam ediyor
Libya'da 42 yıl boyunca iktidarını koruyan Muammer Kaddafi'ye karşı başlatılan gösterilere, yönetimin cevabı sert oldu.
Muammer Kaddafi - 17.12.2020
Son dakika haber: ABD, Pan Amerikan uçağının bombayla düşürüldüğü Lockerbie faciasıyla ilgili yeni suçlamalara hazırlanıyor
Eski Libya lideri Muammer Kaddafi, 2003 yılında Libya'nın Lockerbie faciasıyla ilgili sorumluluğunu kabul etmiş, kurbanların ailelerine tazminat ödemişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Muammer Kaddafi Haberleri | Muammer Kaddafi Kimdir - Haberler - Muammer Kaddafi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muammer Kaddafi kimdir, hayatı ve biyografisi. Libya Cumhurbaşkanlığı uçağı, 7 yıl Fransa'da tutulduktan sonra Trablus'a ulaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 18:44:05. #1.16#

title