Mena Haberleri

Mena haber, Mena son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mena - 16.04.2021
Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Cibutili mevkidaşıyla Hedasi Barajı konusunu görüştü
Mısır resmi haber ajansı MENA'nın haberine göre, Cumhurbaşkanı Sisi ve Cibutili mevkidaşı Ciyle arasında telefon görüşmesi gerçekleştirildi.
Mena - 11.04.2021
Türk ve Katarlı iş insanları Doha'da buluştu
Kaan, MENA bölgesi ülkeleriyle ticaretin güçlenerek süreceğini ifade ederek, körfez bölgesinden Türkiye'ye yönelik yatırım rüzgarının devam edeceğini bildirdi.
Mena - 11.04.2021
Mısır, Etiyopya'nın Hedasi Barajı'nın dolumunun ikinci aşamasıyla ilgili bilgi paylaşımı teklifini reddetti
Mısır resmi haber ajansı MENA'nın haberine göre, Mısır Su Kaynakları ve Sulama Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, söz konusu dolumla ilgili bilgi paylaşımı teklifinin, Temmuz ayındaki doldurma kararını yürürlüğe sokmak için bir kılıf olduğu belirtildi.
Mena - 10.04.2021
Tunus Cumhurbaşkanı Said, Mısır ile birçok alanda iş birliği olanaklarına sahip olduklarını söyledi
Öte yandan, Tunus Dışişleri Bakanı Osman el-Cerendi, Mısır haber ajansı MENA'ya yaptığı açıklamada, Libya'daki barış sürecine ivme kazandırmak için iki ülke arasında üst düzeyde koordinasyon olduğunu kaydetti.
Mena - 10.04.2021
Mısır'da keşfedilen 3 bin yıllık antik kent dünyaya tanıtıldı
Mısır resmi haber ajansı MENA'nın haberine göre, Antik kenti keşfeden ekibin sorumlusu Mısırlı arkeolog Zahi Havas, Luksor kentinin batı yakasında basın toplantısı düzenledi.
Mena - 10.04.2021
Tunus Cumhurbaşkanı Said'in Mısır ziyaretinde gündem maddeleri "bölgesel ve ikili ilişkiler" olacak
Tunus Ekonomi, Maliye ve Yatırım Destek Bakanı Ali Al-Kali bu bağlamda Mısır resmi ajansı MENA'ya yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım hacminin, istenilenden düşük olsa da umut verici olduğunu ifade etti.
Mena - 05.04.2021
Türkiye'nin yatırım fırsatları uluslararası yatırımcılara anlatıldı
Türkiye'nin, güvenilir sanayi kültürüyle küresel şirketler için daha önemli hale geldiğini aktaran Dönmez, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye, tedarik zinciri ağlarını çeşitlendirmek ve güvence altına almak için çekici bir lokasyon olarak öne çıkıyor. Nitelikli, çalışkan ve şirkete bağlı iş gücüyle giderek daha deneyimli sanayi şirketleri ve coğrafi olarak Avrupa Birliği (AB) ve MENA'ya yakın olmanın avantajıyla Türkiye, tüm uluslararası ticaret ağlarının merkezinde ve doğrudan yabancı yatırımların bir numaralı adayıdır.
Mena - 31.03.2021
Petrol Ofisi'nin online staj programına ödül
Petrol Ofisi, online staj programı "Petrol Ofisi ile Geleceğe Bir Adım" ile şirketlerin yıl içindeki inovasyonları ve başarılarını ödüllendiren "MENA Stevie Awards"ta ödül aldı.
Mena - 26.03.2021
Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması'na "Altın Stevie" ödülü
Vakıftan yapılan açıklamaya göre, Sabancı Vakfı, dünyanın en saygın iş ödülleri arasında yer alan ve 2002 yılından bu yana düzenlenen Stevie Ödülleri'nin Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi (MENA) kapsamında 4.
Mena - 24.03.2021
Ofis masası satışları salgının etkisiyle ikiye katlandı
GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, uzaktan çalışma ve eğitimin devam etmesinin E-ticaret tarafındaki etkisini sürdürdüğünü belirterek, "Robot süpürge satışı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 6 kat arttı.
Mena - 24.03.2021
Son dakika! GÜNDEM / 24 Mart 2021
(Ankara/14.00/17.00/Adana/Kayseri/Samsun/İstanbul/14.00) (Fotoğraflı) 9- Hentbol Erkekler Türkiye Kupası'nın çeyrek final rövanşında Nilüfer Belediyespor-Spor Toto, Beşiktaş Aygaz-Antalyaspor ve Göztepe-Hatay Büyükşehir Belediyespor maçları yapılacak (Bursa/İstanbul/İzmir/17.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme sürecini AA'ya değerlendirdi: "Kadın haklarının korunması, kadına yönelik şiddetle mücadele noktasında kesinlikle bir geri gidiş söz konusu olmayacak. Buradan bir ödün verilmeyecek, sapma olmayacak. Bu konuda duruşumuz çok net" "Burada olan toplumsal ayrışmaya, toplumsal kopuşa sebep olan bir metne dair gösterilen irade. Bunu ilkelerimiz ve hedeflerimiz noktasında 'geri gidiş' olarak yorumlamak çok yanlış. Kadın hakları konusundaki 18 yıllık mücadelemizi bir metne indirgemek de çok büyük bir haksızlık" "Türkiye'de geldiğimiz noktada hem birincil hem de ikincil mevzuatımızda kadınlarımızı korumak, kadına yönelik şiddetle mücadele etmek için gerekli bütün araçlarımız mevcut" "Şiddete karşı bütün sivil toplum kuruluşlarımızla beraber mücadele edeceğimize inanıyoruz. Ortak paydamız araçlar değil, amaçlarımız, hedeflerimiz olmalı" (Burcu Çalık/Ankara) (Fotoğraflı/Görüntülü) 2- GRAFİKLİ - Vatan ve millet sevdalısı Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 12. yılında anılıyor Kahramanmaraş'ta 25 Mart 2009'da helikopterin düşmesi sonucu beraberindeki 5 kişiyle yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vatan ve millet sevgisiyle, ilkeli duruşuyla Türk siyasi hayatında iz bırakan liderlerden biri oldu Yazıcıoğlu'nun ismi, memleketi Sivas başta olmak üzere birçok şehirdeki okul, park ve caddelerde yaşatılıyor (Tunahan Akgün / Kahramanmaraş) 3- Ofis masası satışları salgının etkisiyle ikiye katlandı GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı: "Robot süpürge satışı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık 6 kat arttı.
Mena - 17.03.2021
Mısırlı aktivist Ala Abdulfettah'ın kardeşi Sena Seyf, yalan haber yayma suçlamasıyla 18 ay hapse çarptırıldı
Mısır resmi haber ajansı MENA'nın haberine göre, Sena Seyf, "yalan haber yayma" suçlamasıyla yargılandığı davada suçlu bulundu.
Mena - 13.03.2021
Mısır'dan, "Türkiye ile ilişkilerin iyileştirilmesi için egemenlik ilkesine saygı duyulmalı" açıklaması
Mısır haber ajansı MENA'nın, ismini açıklamadığı resmi bir kaynağa dayandırdığı haberde, Mısır'ın, kendisiyle normal ilişkiler kurmak isteyen herhangi bir ülkeden, uluslararası hukuk kurallarına, iyi komşuluk ve egemenlik ilkelerine uymasını ve bölgedeki Arap ülkelerinin içişlerine müdahale girişimlerini durdurmasını beklediği vurgulandı.
Mena - 10.03.2021
GittiGidiyor, I-REC Yenilenebilir Enerji Sertifikası aldı
"Sürdürülebilirlik odaklı çalışmalarımızı hızlandırdık" GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, doğal kaynakların korunması için toplumun tüm aktörlerinin harekete geçmesi gerektiğini belirterek, sürdürülebilirlik odaklı çalışmalara hız verdiklerini kaydetti.
Mena - 05.03.2021
Son dakika haber | Mısır'da eski Enformasyon Bakanı hakkındaki hapis cezası kesinleşti
Mısır haber ajansı MENA'ya göre, başsavcılık tarafından, görevi kötüye kullanma suçlamasıyla hakkında dava açılan eski bakanın Yargıtay'daki duruşmasında nihai karar çıktı.
Mena - 28.02.2021
YATIRIMCILARA ALTIN FIRSATLAR - İngiliz firmalar için Türkiye'nin sunduğu imkanlar büyük potansiyel oluşturuyor
Birleşik Krallık'ın Türkiye'nin hem ekonomik hem de jeostratejik olarak yüzyıllardır güçlü bir müttefiki olduğunu ifade eden Öz, "Türkiye'nin coğrafi konumu, özellikle Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) ile Orta Asya bölgesine ticari ilişkilerini geliştirmeyi hedefleyen İngiliz firmaları için bu bölgelere giriş kapısı olma özelliği taşıyor.
Mena - 25.02.2021
Beşiktaş ve GittiGidiyor'dan gelir ortaklığı projesi
Açıklamada görüşlerine yer verilen GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, Türkiye'nin en köklü ve en değerli spor kulüplerinden Beşiktaş JK ile bir araya gelmekten büyük gurur duyduklarını belirterek, "Beşiktaş ile gelir ortaklığı projemizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Mena - 18.02.2021
Kovid-19 salgınında e-ticaret ekonomi için can simidi oldu
GittiGidiyor'un 2020 gerçekleşmeleri ve gelecek planları GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı'nın katıldığı çevrimiçi basın toplantısı ile paylaşıldı.
Mena - 17.02.2021
Son dakika haber... Mısır'da olumsuz hava şartları nedeniyle tekne devrildi: 5 ölü
Mısır resmi ajansı MENA'nın haberine göre, Port Said kenti açıklarında Akdeniz'de demirli bulunan bir gemiye koli nakliyatı yapan tekne, olumsuz hava şartları nedeniyle oluşan dev dalgaların altında kalarak devrildi.
Mena - 16.02.2021
Son dakika haberi: Bakan Varank'tan Birleşik Krallık'a ekonomi, bilim ve teknoloji alanlarında iş birliği çağrısı Açıklaması
"Pandemi sürecinde küresel tedarik zincirinde yaşanan aksaklıklar, Türkiye'nin Avrupa ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) pazarlarına yakınlığı bakımından coğrafi konumunun önemini oldukça artırdı.
Mena - 08.02.2021
Son dakika gündem: Arap Birliği dışişleri bakanları toplantısı Mısır'da başladı
Mısır resmi ajansı MENA'ya göre dışişleri bakanları, başta Filistin meselesi olmak üzere Arap dünyasındaki gelişmeleri ele almak üzere Arap Birliğinin Kahire'deki merkez binasında toplandı.
Mena - 05.02.2021
Suriyeli göçünün firma performansı ve piyasa yapısı üzerine etkisi analiz edildi
Çalışmada ayrıca ihracatçı firmalar özelinde, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkelerine ihracat ve ürün çeşitliliğinde, AB ülkelerine kıyasla daha fazla artış bulunmuş ancak ihraç edilen ürün fiyatlarının her iki bölge için de benzer değiştiği görülmüştür.
Mena - 03.02.2021
Tenis: Club Megasaray Open
Hollandalı tenis oyuncusu Tallon Griekspoor ana tabloya alternatif listeden giren ABD'li Ernesto Escobedo'yu 6-3, 6-2'lik setlerle mağlup ederek ikinci turda Jozef Kovalik ile eşleşti. Kazak sporcu Dmitry Popko elemelerden gelen Arjantinli Facundo Mena'yı 7-6, 6-3 yenerek ikinci turda Bagnis'in rakibi oldu.
Mena - 01.02.2021
Tenis: Club Megasaray Open
Arjantinli tenisçilerden 6 numaralı seribaşı Facundo Mena, Bulgar Dimitar Kuzmanov'u 2-6, 6-4 ve 6-0'lık setlerle 2-1, 8 numaralı seribaşı Tomas Martin Etcheverry ise İtalyan Andrea Pellegrino'yu 6-0 ve 7-5'lik setlerle 2-0 yenerek ana tablodaki yerlerini aldı.
Mena - 01.02.2021
Arap Birliği ve Afrika Birliği, Sudan ile Etiyopya arasındaki sınır krizini görüştü
Mısır resmi haber ajansı MENA'nın Arap Birliği'nden yapılan yazılı açıklamayı kaynak göstererek yayınladığı habere göre, iki kuruluş, başkent Kahire'deki Arap Birliği merkezinde ortak bir toplantı düzenledi.
Mena - 24.01.2021
SALGINDA YILDIZI PARLAYAN SEKTÖRLER - "e-ticaret ekonominin lokomotifi olacak" öngörüsü
GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, "Sağladığı istihdam, dijitalleşmeye katkısı, teknolojik altyapı yatırımları ve e-ihracatın yarattığı fırsatla dünyaya açılan bir kapı olarak konumlanan e-ticaretin, 2021 yılında da ülke ekonomisinin lokomotifi olmaya...
Mena - 20.01.2021
Yılın ilk yurt dışı tahvil ihracı rekor yatırımcı talebiyle tamamlandı
Hazine'nin geçen yıllarda yaklaşık 8,75 milyar dolarlık borçlanması olduğunu ifade eden Tözge, şunları kaydetti: "Bu yıl ilk ayda bu rakamda bir tahvil ihracı gerçekleştirmesi olumludur. Oluşan faiz çok düşük değil. Sonuçta, risk primi göstergesi CDS'ler aşağı geldi. Şunu unutmayalım; ocak ayı içerisinde ABD tahvil faizlerinde yukarı yönlü bir hareket oldu. Bundan dolayı oluşan faizi bir önceki ihraç ile kıyasladığımızda hemen hemen aynı seviyede gerçekleşti. Bunun sebebi dediğim gibi Türkiye'ye ve MENA'ya bakış açısındaki negatiflikten kaynaklı değil.
Mena - 18.01.2021
Mısır ile Katar arasında 3,5 yıl sonra uçuşlar yeniden başladı
Mısır resmi ajansı MENA'nın haberine göre, uzun bir aradan sonra başkent Kahire'den Katar'ın başkenti Doha'daki Hamad Uluslararası Havalimanı'na ilk yolcu uçağı yola çıktı.
Mena - 15.01.2021
Son dakika haberleri: Salgında arı ürünlerine olan talep katlandı
Samancı, yeni ürün serisi olarak cilt bakımı serisi de geliştirdiklerini aktararak, şunları kaydetti: "Geçen yıl güneş koruyucu ürün serimizin lansmanını yapmıştık. Yüzde 100 doğal formüller geliştiriyoruz. Anadolu propolisi etken madde açısından çok zengin, bundan dolayı antioksidan ve antibakteriyel etkileri de var. Dolayısıyla cilt bakım veya gıda ürünlerinin formüllerine girdiğinde ürünü de koruyucu, raf ömrü sağladığı için ürünlerimizi katkısız, koruyucusuz saf ve doğal şekilde geliştirebiliyoruz. El ve yüz kremleri, anti aging (yaşlanmayı geciktirici) kremler, serumlar, diş ve saç serisi alanlarındaki formülasyonlarımızla bu yıl yeni ürünlerimizi piyasaya sunacağız. Mevcut formülasyonlarımızda da daha kolay tüketilebilen hazır içecekler serisi gelişiyor olacak." "5 binin üzerinde sözleşmeli arıcımız ve 500 binin üzerinde sözleşmeli arı kovanımız var" Aslı Elif Tanuğur Samancı, şu anda Avrupa, Amerika, MENA bölgesi ve Uzak Doğu'da olmak üzere 14 ülkeye ihracat yaptıklarını, bu yıl pazarlarına 10 yeni ülke ilave etmeyi hedeflediklerini belirterek, geçen yıl 20 milyon lira ihracat gerçekleştirdiklerini, bu yıl bunu en az 2 katına çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.
Mena - 30.12.2020
Batı Sahra'da "normalleşme" gerilimi
Bu anlaşma, Fas'ta olduğu gibi Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki (MENA) birçok kişiyi şaşırtmış olsa da aslında Fas'ın geçmişteki pozisyonu dikkate alındığında bu adımın monarşi rejimi için stratejik olduğu değerlendirilebilir.
Mena - 26.12.2020
Son dakika haber | Mısır'da Kovid-19 hastalarının tedavi edildiği hastanede çıkan yangında 7 kişi öldü
Mısır'ın resmi ajansı MENA'nın haberinde, ülkenin kuzeyinde Kovid-19 hastalarının tedavisi için tahsis edilen El-Emel Hastanesi'nin yoğun bakım bölümünde yangın çıktığı belirtildi.
Mena - 25.12.2020
Bir itibarın yerle bir olma hikâyesi
Neticede Macron'un Mısır hükümdarına en prestijli onursal ayrıcalığı bahşetme kararı son derece basiretsiz ve siyasi açıdan sorumsuz bir adım. Dünya Arap Baharı'nın 10. yıldönümünü idrak ederken, MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesi sarsılmaya devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mena Haberleri | Mena Haber - Haberler - Mena haberleri, son dakika mena haber ve gelişmeleri burada. Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Cibutili mevkidaşıyla Hedasi Barajı konusunu görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 02:59:19. #1.14#

title