Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen biyografisi!

Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen biyografisi!

Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen biyografisi!
Haberler.com - Haberler | Gündem

İlk oyunculuk deneyimini Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile yaşayan 24 yaşındaki oyuncu Melis Sezen Sadakatsiz dizisi ile büyük çıkış yakalamıştı. Sevilen oyuncunun hayatı merak konusu oldu. Peki, Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen mesleği nedir? Melis Sezen hayatı ve biyografisi nedir?

İlk oyunculuk deneyimini Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ile yaşayan 24 yaşındaki oyuncu Melis Sezen Sadakatsiz dizisi ile büyük çıkış yakalamıştı. Sevilen oyuncunun hayatı merak konusu oldu. Peki, Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen mesleği nedir? Melis Sezen hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde…

MELİS SEZEN KİMDİR?

Melis Sezen (d. 2 Ocak 1997, İstanbul), Türk oyuncudur.

İlk olarak Hayat Bazen Tatlıdır dizisinde oynayan Sezen, ardından Siyah İnci dizisinde oynadı. İlk başrol oyunculuğunu Leke dizisinde üstlendi. Ardından Sevgili Geçmiş dizisinde de başrolü üstlendi. Sezen, dizi projeleriyle birlikte sinema filmlerinde de yer aldı. 2018 yılında gösterime giren Bizim İçin Şampiyon ilk ciddi sinema oyunculuğu oldu. Aynı yıl içerisinde Tilki Yuvası ve Dünya Hali gibi filmlerde oynadı. 2019 yılında Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmeliğini yaptığı Mucize 2: Aşk filminde rol aldı. 2020 yılında TRT 1'de yayımlanan Ya İstiklal Ya Ölüm dizisinde başrol karakter olan "Nazan" karakterini canlandırdı. Sadakatsiz dizisinde başrol karakterlerinden biri olan "Derin" adlı karakteri canlandırmaktadır.

Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen biyografisi!

HAYATI VE KARİYERİ

2 Ocak 1997 tarihinde İstanbul, Silivri'de doğan Sezen, lise eğitimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı. Babası Arnavut, Makedonya göçmeni; anne tarafı ise Selanik, Yunanistan göçmenidir; bir erkek kardeşi bulunan Sezen'in ailesi ticaretle uğraşmaktadır. Verdiği bir röportajda tiyatroya başlamasında destek olduklarını, bir başka röportajında ise annesinin oyunculuğa ilgisini fark edip kendisini Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne yazdırdığını söylemiştir. 12 yaşından itibaren drama eğitimi alan Sezen, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de bir yıl boyunca tiyatro eğitimi aldı. Ardından Silivri'de Ali Solmaz Tiyatrosu'nda Cümbüş-ü Hospital adlı oyunda oynadı. Eğitimine de devam eden Sezen, Koç Üniversitesi'nde Medya ve Görsel Sanatlar bölümünden mezun oldu. 2016-17 yılları arasında Hayat Bazen Tatlıdır dizisiyle birlikte televizyon dünyasına adım attı.

2017-18 yılları arasında Siyah İnci dizisinde "Ebru" karakterini canlandırdı. 2018 yılında sinemaya bağımsız filmlerle giriş yaptı. Rol aldığı ilk film Dünya Hali ve ikinci film Tilki Yuvası oldu. Bağımsız filmlerden sonra ilk ciddi rolünü Yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş'ın gerçek hikâyesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filmiyle yaptı. 2019 yılında Leke dizisinde "Yasemin" karakteri ilk başrolü oldu. Ardından Sevgili Geçmiş dizisinde yine başrol olan "Deren" karakterini canlandırdı. 2019 yılının sonunda Mucize 2: Aşk filminde "Beren" karakterini canlandırdı.

Sezen, 2019'da IMDB Starmetre listesinde ilk 100'e girmiştir. 2020 yılında İstanbul'un işgali, Meclis-i Mebûsan'ın dağıtılması, Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki Kuvâ-yi Milliye hareketi ve Ankara'da yeni bir meclisin kuruluş süreçlerini anlatan Ya İstiklal Ya Ölüm tarihi mini dizisinde başrol karakteri "Nazan" karakterini canlandırdı.

Ayrıca son olarak Kovala adlı sinema filminde rol aldı. Filmin vizyon tarihi 17 Nisan 2020 olarak açıklandı; ancak dünya genelinde yaşanan koronavirüs pandemisi sebebiyle Türkiye'de alınan önlemler dolayısıyla film vizyona girmedi ve ertelendi. Yeni vizyon tarihinin filmin resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacağı açıklanmıştır. 2020 Ekim ayından itibaren Cansu Dere ve Caner Cindoruk ile birlikte Kanal D ekranlarında yayınlanan Sadakatsiz dizisinde başrol karakterlerden biridir.

FİLMOGRAFİSİ

Sinema;

Kovala

Mucize 2: Aşk

Dünya Hali

Bizim İçin Şampiyon

Tilki Yuvası

Televizyon;

Fatma

Sadakatsiz

Ya İstiklal Ya Ölüm

Sevgili Geçmiş

Leke

Siyah İnci

Hayat Bazen Tatlıdır

Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen biyografisi!
Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen biyografisi!
Melis Sezen kimdir? Melis Sezen kaç yaşında, nereli? Melis Sezen biyografisi!
Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title