MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI HABERLERİ

Maden Mühendisleri Odası Haberleri

Maden Mühendisleri Odası haber, Maden Mühendisleri Odası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Maden Mühendisleri Odası - Bugün
LPG'li araç sahiplerine "tankları 10 yılda değiştirme" uyarısı
Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şube Başkanı Melih Yalçın, LPG'li araçların tanklarının 10 yıllık kullanım ömrü bulunduğunu, bu süreyi tamamlayan tankların değiştirilmesi gerektiğini belirtti.
Maden Mühendisleri Odası - 03.12.2020
3 Aralık Dünya Engeliler Günü
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Türkiye İş Kurumundan (İŞKUR) engelli hibe desteğiyle kendi işini kuran Süreyya Yüncü'yü ziyaret etti.
Maden Mühendisleri Odası - 27.11.2020
Son dakika ekonomi: Huawei'den "AppGallery Game Fest" kampanyası
Son dakika habere göre Huawei, küresel yıl sonu oyun festivali kampanyası "Game Fest"i AppGallery'de başlatarak, kullanıcıların platformda oynamanın yeni yollarını keşfetmelerini sağlıyor.
Maden Mühendisleri Odası - 25.11.2020
Karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı uyarı
Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şubesince, kış mevsiminde yaşanan "karbonmonoksit zehirlenmeleri" konusunda vatandaşlara uyarı ve tavsiyelerde bulunuldu.
Maden Mühendisleri Odası - 08.11.2020
Uzmanından "soba, baca ve kömür kullanımına dikkat" uyarısı
Maden Mühendisleri Odası (MMO) Zonguldak Şube Başkanı Çağlar Öztürk, AA muhabirine, doğalgazın kullanıma sunulamadığı ve merkezi sistemler, kalorifer sistemleriyle ısınmanın sağlanamadığı yerleşim yerlerindeki konutlarda katı yakıt olan odun, kömür kullanıldığını ve ısınma aracı olarak da soba çeşitlerinin tercih edildiğini belirtti.
Maden Mühendisleri Odası - 24.10.2020
MMO'dan LPG sektör çalışanlarına eğitim
Makina Mühendisleri Odası (MMO) Samsun Şube Başkanlığınca sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) sektörü çalışanlarına eğitim verildi.
Maden Mühendisleri Odası - 28.09.2020
Sınıfların hava kalitesine ilişkin uyarı
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odasının öncülüğünde çeşitli meslek kuruluşlarının katılımıyla oluşturulan İklimlendirme Teknik Kurulu'nun, "Okullar ve Kreşlerde Pandemi Tedbirleri Rev1" ile "Gıda Tesisleri Et Kombinaları ve Soğuk Odalarda Pandemi...
Maden Mühendisleri Odası - 26.08.2020
Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 89. yıl dönümü
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 89. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Valilik binası önünde düzenlenen törende, Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Ayhan Kafalı'nın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Alan, törende yaptığı konuşmada, cumhuriyetin ilanından sonra Zonguldak ve çevresindeki zengin maden ve kömür yatakları nedeniyle kentin "Türkiye'nin maden endüstri başkenti" kabul edildiğini söyledi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 26 Ağustos 1931'de Ertuğrul yatıyla kente geldiğini ifade eden Alan, şöyle konuştu: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, maden ocaklarının işleyişini ve çalışmalarını yerinde incelemek üzere Üzülmez bölgesini ziyaret etmiştir. Bu ziyaretin ardından havzanın mevcut yapısında büyük değişikliklere yol açan gelişmeler olmuş, ilk işçi haklarını koruyan teklifin kanunlaşarak yürürlüğe girmesi gibi yapılan bir dizi yeniliğin ardından yabancıların havzadan çekilmek zorunda kalmasıyla maden ocaklarımız tamamen millileştirilmiştir. Atatürk, şehrimize verdiği değeri, 'Zonguldak'ın derin toprakları altındaki maden serveti ne kadar kıymetli ise bizim nazarımızda Zonguldak da o kadar çok kıymetli bir vilayetimizdir.' sözleriyle ifade etmiştir. Gazi'nin bu sözleri tarih sayfalarına bir onur belgesi olarak geçmiştir." Bir öğrencinin şiir okuduğu törenin ardından Vali Tutulmaz ile beraberindeki protokol üyeleri, Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi lokali yanındaki Atatürk'ün kente ilk ayak bastığı yer olan iskeleden denize karanfil bıraktı.
Maden Mühendisleri Odası - 14.07.2020
Kamerun'da Anglofon ayrılıkçılar 63 köylüyü kaçırdı
Kamerun'un Anglofon (İngilizce konuşulan) Güney Batı bölgesinde, ayrılıkçıların aralarında çocukların da bulunduğu 63 köylüyü kaçırdığı bildirildi.
Maden Mühendisleri Odası - 06.07.2020
TMMOB'dan ofisler için Kovid-19 ile mücadele önerileri Açıklaması
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası (MMO) İklimlendirme Teknik Kurulu, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede ofislerde alınması gereken tedbirlere ilişkin çalışma hazırladı.
Maden Mühendisleri Odası - 22.06.2020
MMO'dan oteller ve toplu taşıma araçları için Kovid-19 ile mücadele önerileri Açıklaması
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası (MMO) İklimlendirme Teknik Kurulu, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede oteller ve toplu taşıma araçlarında alınması gereken tedbirlere ilişkin çalışma hazırladı.
Maden Mühendisleri Odası - 27.05.2020
"The Elder Scrolls Online: Greymoor" Playstore'da
Türk Telekom'un dijital oyun platformu Playstore'da oyunseverlerin merakla beklediği The Elder Scrolls Online: Greymoor isimli ek paket 26 Mayıs'ta satışa çıktı.
Maden Mühendisleri Odası - 07.05.2020
AVM tesisatlarında alınması gereken önlemler
TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) Başkanı Yunus Yener, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında geçici olarak kapatılan AVM'lerin 11 Mayıs'ta açılacağını belirterek, "Bakım ve kontrollerin teknik standartlara uygun olarak yapılmaması virüsün yayılmasına neden olacaktır.
Maden Mühendisleri Odası - 27.04.2020
MMO: İşçi sağlığı politikaları yeniden gözden geçirilmeli
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makina Mühendisleri Odası (MMO), "Covid-19 pandemi süreci de göstermiştir ki, işçi sağlığı ve iş güvenliği politikaları ve çalışma yaşamı sosyal devlet ilkeleri gereğince yeniden düzenlenmelidir" çağrısı yaptı.
Maden Mühendisleri Odası - 22.04.2020
23 Nisan mesajları
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle üniversitelerin rektörleri, oda başkanları ve siyasi partilerin il başkanları tarafından kutlama mesajları yayımladı.
Maden Mühendisleri Odası - 19.03.2020
Kırılgan Ekonomiye Korona Virüs Yükü
TMMOB Makina Mühendisleri Odası, her ay iktisatçı-yazar Mustafa Sönmez'in katkısıyla hazırladığı sanayinin sorunları bülteninin 57'ncisini kırılgan ekonomiye korona virüs yükü konusuna ayırdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Maden Mühendisleri Odası Haberleri | Maden Mühendisleri Odası Haber - Haberler - Maden Mühendisleri Odası haberleri, son dakika maden mühendisleri odası haber ve gelişmeleri burada. LPG'li araç sahiplerine tankları 10 yılda değiştirme uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.1.2021 12:05:00. #1.15#
title