Kral Selman Haberleri

Kral Selman haber, Kral Selman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kral Selman - 19.10.2020
Suudi Arabistan Kralı Selman'dan yeni atama kararları
Suudi Arabistan haber ajansının (SPA) haberine göre, Kral Selman, Şeyh Abdullah Al eş-Şeyh başkanlığında 150 üyeyle Danışma Meclisi'ni 4 yıl süreli göreve getirdi.
Kral Selman - 2.10.2020
Son dakika haberleri! Muhammed Bin Selman İsrail'le normalleşmenin alt yapısını mı hazırlıyor?
"Normalleşme" önündeki engeller Yalnız Amerikan medyasında Kral Selman ile oğlu Veliaht Prens Muhammed bin Selman arasında görüş ayrılıklarına dikkat çeken iddialar dolaşırken Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Arap Birliği'nin "Arap Barış Girişimi" adıyla benimsediği Kral Abdullah'ın 2002'deki Beyrut inisiyatifinde yer aldığı üzere, başkenti Kudüs olan Filistin devleti kurulana kadar İsrail'le normalleşmeye karşı çıktıklarını açıkladı.
Kral Selman - 23.9.2020
Suudi Kralı'ndan ABD'nin İsrail ile ilgili girişimlerine destek
"ABD'nin Filistin ve İsrail'i müzakere masasına getirerek adil ve kapsamlı bir anlaşma ile Orta Doğu'da barışı sağlamaya yönelik çabalarını destekliyoruz." değerlendirmesinde bulunan Kral Selman, Libya'daki krize dış müdahaleleri ise kınadıklarını belirtti.
Kral Selman - 18.9.2020
WSJ: Suudi Kral ve Veliaht Prens Selman, İsrail'le normalleşme konusunda ayrışıyor
Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'den sonra ülkesinin de İsrail ile "normalleşme" anlaşması imzalamasını istediği ancak babası Kral Selman bin Abdulaziz'in buna karşı çıktığı iddia edildi.
Kral Selman - 17.9.2020
Trump, Filistin ve Suudi Arabistan'ın da İsrail ile anlaşacağını düşünüyor
Orta Doğu'da "barış" için birçok ülke ile müzakere halinde olduklarını vurgulayan Trump, şunları söyledi: "En nihayetinde, Filistin de İsrail ile barışmak için gelecek. Biliyorsunuz Filistinlilere sağladığımız fonları daha önce durdurdum. Biz onlara yılda 750 milyon dolar para veriyorduk, onlar ise bizim ülkemiz hakkında çok kötü şeyler söylüyordu, bu yüzden onları fonlamayı durdurdum. Sonra çok zengin ülkeler Filistin'e fon vermeye başladı, şimdi o ülkeler de İsrail ile anlaşıyor." Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile son dönemde telefonda görüştüğüne işaret ederek, "Bence, günün sonunda Suudi Arabistan da İsrail ile anlaşacak. Bunu bir bilgiye dayanarak söylemiyorum, ama Kral Selman ile yaptığım görüşmelerde edindiğim hissiyat bu yönde.
Kral Selman - 16.9.2020
Son dakika... Suudi Arabistan Filistin meselesinin adil çözümünden yana
Suudi Arabistan haber ajansı SPA'da yer alan açıklamaya göre, Kral Selman bin Abdulaziz başkanlığındaki Bakanlar Kurulunda bölgede ve dünyadaki son gelişmeler ele alındı.
Kral Selman - 10.9.2020
Trump'ın Başdanışmanı Kushner: "Suudi Arabistan hava sahasını İsrail uçuşlarına açacak"
Söz konusu izin ile Suudi Arabistan'ın bölgedeki birleşmeye büyük bir katkı sağlayacağını belirten Kusher, "Hem Kral Selman bin Abdülaziz hem de Veliaht Prens Muhammed bin Selman, Filistinlilerin adil bir anlaşma üzerinde çalışıp, hayat şartlarını iyileştirdiklerini görmek istiyor.
Kral Selman - 8.9.2020
Son dakika haberleri: Kral Selman, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile telefonda görüştü
Son dakika haberleri: Suudi Arabistan Kralı Selman, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile bir telefon görüşmesi yaptı.
Kral Selman - 7.9.2020
Son dakika haber! Putin ve Kral Selman petrol piyasalarını görüştü
Gelen son dakika haberine göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile yaptığı telefon görüşmesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve küresel petrol piyasalarındaki gelişmeleri ele aldığı bildirildi.
Kral Selman - 7.9.2020
Kral Selman ve Trump, Covid-19, G20 ve Orta Doğu'yu görüştü
ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile yaptığı telefon görüşmesinde Covid-19, G20 ve Orta Doğu'yu ele aldı.
Kral Selman - 7.9.2020
Trump'tan Suudi Arabistan'a "Körfez ülkeleri ile müzakere" çağrısı
Açıklamada, Trump'ın ABD ve Suudi Arabistan arasındaki "güçlü ortaklığa" vurgu yaptığı ve Kral Selman'a liderliği için teşekkür ettiği kaydedildi.
Kral Selman - 1.9.2020
Suudi Arabistan Yemen'deki koalisyona yeni komutan atadı
Suudi Arabistan resmi ajansı SAP'ın haberine göre, Kral Selman tarafından Yemen'deki koalisyon güçlerinin başına Ortak Kuvvetler Komutanı olarak atanan Eziyma, Suudi Arabistan Genelkurmay Başkan Yardımcılığı görevini de sürdürecek.
Kral Selman - 1.9.2020
Son dakika haberi | Irak Başbakanı Kazımi'nin ABD ile ilişkileri İran'da tedirginliğe neden oldu
İbrahimi, Kazımi'nin Kral Selman bin Abdulaziz'in rahatsızlığından dolayı daha önce ertelediği Suudi Arabistan ziyaretinin de bu planın bir parçası olduğunu ileri sürdü.
Kral Selman - 1.9.2020
Son dakika haber: Suudi Arabistan'da üst düzey askeri komutan ve bir yetkili "yolsuzluktan" görevden alındı
Suudi Arabistan resmi haber ajansı SAP'ın haberine göre, Kral Selman bin Abdulaziz'in yayınladığı kraliyet kararnamesi gereği, Ortak Kuvvetler Komutanı General Fehd bin Turki bin Abdulaziz Al Suud ile Cevf bölgesi Emir Vekili Prens Abdulaziz bin Fehd bin Turki bin Abdulaziz Al Suud görevlerinden alındı.
Kral Selman - 31.8.2020
Muhammed bin Selman, Trump'ı Riyad ziyaretine ikna ederek güce yükselişini kolaylaştırmış
Kral Selman'ın tahta geçmesinin ardından, Prens Muhammed bin Nayif Veliaht Prens makamına getirilmiş, Muhammed bin Selman da "İkinci Veliaht" olarak atanmıştı.
Kral Selman - 30.8.2020
İsrail gazetesi: "Kushner, Bin Selman'a BAE-İsrail anlaşması imza törenine katılması için baskı...
Riyad'da İsrail ile ilişkiler konusunda farklılıklar olduğu iddia edilen haberde, Kral Selman'ın, böyle bir adıma karşı çıktığı, oğlu Selman'ın ise buna daha açık ama henüz kabul etmediği ileri sürülerek, "Görünüşe göre Kushner ile Bin Selman arasındaki ilişki, Riyad'ı İsrail heyetini Abu Dabi'ye taşıyacak uçağın Suudi hava sahası üzerinden uçmaya kabul etmeye sevk etti.
Kral Selman - 27.8.2020
Son dakika haberleri | Irak Başbakanı, Fransa Savunma Bakanı ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı ile görüştü
Kazımi'nin, 20 Temmuz'da Suudi Arabistan'a yapacağı ziyaret, Kral Selman bin Abdulaziz'in rahatsızlığından dolayı ertelenmişti.
Kral Selman - 20.8.2020
Son dakika... Wall Street Journal'dan Muhammed bin Selman'ın "küresel güç arayışı" kitabı
84 yaşındaki Kral Selman sonrasında Veliaht Prens'in tahta geçmesi halinde onun güce yükselişi, ülkenin izleyeceği yolu değerlendirmede büyük önem arz edecek.
Kral Selman - 20.8.2020
Son Dakika: Veliaht Prens'in 'suikast planı' ABD yargısında
El-Cabiri'nin Suudi iç ve dış siyasetindeki önemi İçişleri bakanlığı bünyesinde faaliyet yürüten istihbarat biriminde görevli olan el-Cabiri, eski İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif'in yakın çalışma ekibinde yer alıyordu. 2012-2017 döneminde içişleri bakanlığı görevinde bulunan Nayif, 2015'te Kral Selman tarafından Suudi tahtına oturacak veliaht olarak atanmıştı.
Kral Selman - 7.8.2020
Suudi Prens Bin Salman'ın Kanada'ya suikast timi yolladığı iddia edildi
Eski Veliaht Prens Bin Nayif'in en yakınındaki isimlerden olan Cebri, Kral Selman Bin Abdülaziz'in 2015'te kendi oğlunu Veliaht Prens atamasından ardından İçişleri Bakanlığındaki görevinden alınmıştı.
Kral Selman - 7.8.2020
Arap ülkelerinden Lübnan'a tıbbi ve insani yardım
Yardımların, Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi aracılığıyla gönderileceği belirtildi.
Kral Selman - 6.8.2020
Sisi Türkiye karşıtlığında "birinciliğe" oynuyor
Bunun dışında, son dönemde yoğun bir diplomasi trafiği başlatan Kahire ve Riyad ikilisi, Türkiye ile birlikte hareket eden ya da etme eğiliminde bulunan ülkelere yönelik bir baskı, hatta mevcut yönetimleri değiştirmeye yönelik bir istikrarsızlaştırma sürecini de başlatmış durumda (burada BAE ve özellikle de Fransa'nın rolünü göz ardı etmemek gerekiyor). Hedef, hiç kuşkusuz Ankara'yı siyaseten yalnızlaştırmak, başta Libya'da olmak üzere bölgede oluşan güç dengesini bozmak ve Türkiye-Katar eksenini zayıflatmak. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan'ın Sisi ve Kral Selman görüşmesinden sonra 27-29 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirdiği Cezayir, Tunus ve Fas ziyaretlerinin zamanlaması bu tespiti fazlasıyla teyit ediyor.
Kral Selman - 31.7.2020
Kral Selman bin Abdulaziz safra kesesi ameliyatının ardından taburcu edildi
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in geçirdiği ameliyat sonrasında hastaneden taburcu edildiği bildirildi.
Kral Selman - 27.7.2020
Son dakika haber... Suudi Arabistan Veliaht Prensi: "Kral Selman'ın, Hadi'nin şikayetlerinden daha önemli işleri var"
Son dakika haberleri: Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ülkesindeki müdahalelerinden şikayetçi olan Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'ye öfke dolu mesajla tepki gösterdiği iddia edildi.
Kral Selman - 24.7.2020
Irak, Suudi Arabistan ile vizenin kaldırılmasını istiyor
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin, geçen pazartesi ilk yurt dışı ziyaretini Suudi Arabistan'a yapması bekleniyordu, ancak bu seyahat, Kral Selman bin Abdulaziz'in hastaneye kaldırılması nedeniyle ertelenmişti.
Kral Selman - 22.7.2020
Irak Başbakanı'ndan Tahran'da "Birbirimizin iç işlerine müdahale etmemeliyiz" açıklaması
Kazımi'nin ilk yurt dışı ziyaretini pazartesi günü Suudi Arabistan'a yapması bekleniyordu ancak bu seyahat, Kral Selman bin Abdulaziz'in hastaneye kaldırılması nedeniyle ertelenmişti.
Kral Selman - 21.7.2020
İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cihangiri: "Bölge ülkeleri yabancıların müdahalesinden ötürü bazı...
Kazımi'nin ilk yurt dışı ziyaretini dün Suudi Arabistan'a yapması bekleniyordu ancak bu seyahat, Kral Selman Bin Abdulaziz'nin hastaneye kaldırılması nedeniyle ertelenmişti.
Kral Selman - 21.7.2020
Irak Başbakanı Kazımi, Tahran ziyaretini başlattı
Irak Başbakanlığı Basın Ofisi'nden yapılan açıklamada, el-Kazimi başkanlığındaki Irak heyetinin bugün Tahran'a ulaştığı belirtildi. El-Kazimi'nin başta İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani başta olmak üzere İranlı yetkililerle bir araya gelmesi bekleniyor. Başbakan el-Kazimi'nin ikili ilişkilerin yanı sıra, enerji konularını ele alacağını kaydeden açıklama, Irak heyetinin İran yetkililerle, ulusal ve bölgesel siyasi gelişmeleri ele alacağını duyurdu. Geçen Mayıs ayında Irak Meclisi tarafından güvenoyu alarak başbakanlığa atana el-Kazimi ilk yurt dışı ziyaretini dün Suudi Arabistan'a gerçekleştirecekti. Ancak Kral Selman Bin Abdülaziz'nin hastaneye kaldırılması nedeniyle ziyaret ertelendi.
Kral Selman - 21.7.2020
Irak Başbakanı Kazımi ilk yurt dışı ziyareti için İran'da
Kazımi'nin ilk yurt dışı ziyaretini dün Suudi Arabistan'a yapması bekleniyordu ancak bu seyahat, Kral Selman Bin Abdulaziz'nin hastaneye kaldırılması nedeniyle ertelenmişti.
Kral Selman - 20.7.2020
Son dakika haberleri: Suudi Arabistan'da yolsuzlukları eleştiren gazeteci, hapisten çıktıktan sonra Kovid-19'dan öldü
Suudi Arabistan'da yolsuzluklara karşı dik duruşu ve vatandaşların haklarını savunmasıyla öne çıkan gazeteci Şayhi, 2018'de katıldığı bir televizyon programında, Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı temsil eden Karilyet Divanı'ndaki yolsuzluklara dikkati çekmişti.
Kral Selman - 20.7.2020
Suudi Arabistan'da sistem tartışmaları ve anayasal krallık
Esasında Kral Selman'ın 21 Haziran 2017'de anayasanın 50'inci maddesinde değişikliğe giderek oğlu Bin Selman'ı veliaht tayin etmesi, aile içinde tepkilere ve rahatsızlıklara neden olmuştu.
Kral Selman - 20.7.2020
Irak Başbakanı Kazımi'nin Suudi Arabistan ziyareti ertelendi
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin bugün Suudi Arabistan'a yapacağı ziyaretin, Kral Selman Bin Abdulaziz'nin hastaneye kaldırılması nedeniyle ertelendiği duyuruldu.
Kral Selman - 2.6.2020
Yemen Başbakanı Kovid-19'la mücadelede uluslararası toplumdan destek istedi
Suudi Arabistan Kraliyet Divani Müsteşarı ve "Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi" yöneticisi Abdullah bin Abdülaziz er-Rabia, Yemen'e destek için bugün yapılan yardım taahhütlerinin geçen yıla oranla düşük olduğunu belirtmişti.
Kral Selman - 2.6.2020
"Yemen'e Destek Konferansı"ndaki bağış taahhütleri istenilen düzeyde olmadı
Suudi Arabistan Kraliyet Divani Müsteşarı ve "Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi" yöneticisi Abdullah bin Abdülaziz er-Rabia, Yemen'e destek için bugün yapılan yardım taahhütlerinin geçen yıla oranla düşük olduğunu belirtti.
Kral Selman - 28.5.2020
Suudi Arabistan'a eski istihbarat yetkilisinin çocuklarını serbest bırakma çağrısı
Ömer ve Sare'nin 2017 yılında ülkeden çıkış yapmak istediği ancak havalimanından çıkışlarına izin verilmediği ve o zamandan beri banka hesaplarının dondurulmuş durumda olduğuna işaret edilen açıklamada, Ömer ve Sare'nin, Kral Selman'ın kardeşi Prens Ahmed bin Abdülaziz ve Haziran 2017'de görevden alınan eski Veliaht Prens Muhammed bin Nayif'ten 10 gün sonra evlerine düzenlenen baskınla gözaltına alındıkları kaydedildi.
Kral Selman - 21.5.2020
Umman Sultanı, Körfez liderlerinin Ramazan Bayramı'nı tebrik etti
Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın haberine göre de Kral Selman, Sultan Heysem ile görüşmesinde iki ülke arasındaki ilişkilerinden övgüyle söz etti ve ilişkilerin daha da geliştirilmesini arzuladığını ifade etti.
Kral Selman - 15.5.2020
Uluslararası Af Örgütü, Suudi Arabistan'dan kadın aktivistleri salıvermesini istedi
Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International), Suudi Arabistan'a, 2 yıldır tutuklu kadın insan hakları aktivistlerini bir an önce şartsız olarak serbest bırakma çağrısında bulundu. Suudi Arabistan'ın kadın aktivistleri tutuklamasının ikinci yılında Uluslararası Af Örgütü'nün Twitter sayfasından yapılan açıklamada, aktivistlerin serbest bırakılması talep edildi. Açıklamada, Kral Selman bin Abdulaziz'e seslenilerek, "Kral Selman, insan hakları savunucuları ve aktivistler parmaklıklar ardındayken ilerici reformlardan bahsetmek mümkün değildir.
Kral Selman - 14.5.2020
Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye'den "İsrail'le esir takası" açıklaması Açıklaması
Suudi Arabistan'daki Filistinli tutuklularla ilgili de konuşan Heniyye, söz konusu kişilerin Mescid-i Aksa'daki murabıtlar (gönüllü Müslüman bekçilerin), diasporadaki Filistinliler ile Gazze'deki yoksul kişilere yönelik yardım faaliyetleri nedeniyle tutuklandığını belirtti ve Kral Selman bin Abdulaziz'den bu tutukluları serbest bırakmasını istedi.
Kral Selman - 13.5.2020
Riyad-Washington ilişkisini silah anlaşmaları mı sürdürüyor?
Suudi Arabistan'daki döviz rezervlerinin azalması ve değişen değerler Suudi Arabistan Para Fonunun açıklamasına göre, Kral Selman bin Abdulaziz'in 2015'te göreve gelmesinden önce yaklaşık 732 milyar dolar olan döviz rezervi, geçen senenin son aylarında 499 milyar dolara kadar geriledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kral Selman Haberleri | Kral Selman Kimdir - Haberler - Kral Selman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kral Selman kimdir, hayatı ve biyografisi. Suudi Arabistan Kralı Selman'dan yeni atama kararları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 02:14:17. #1.14#
title