Hicret Haberleri

Hicret haber, Hicret son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hicret - 19.09.2021
Vali Erin, Kısas'ta Gençlere Seslendi
Muharrem ayının, Müslümanlar açısından büyük anlamlar taşıyan dönüm noktalarının yaşandığı, hicretin gerçekleştiği ay olduğunu hatırlatan Vali Erin, 10 Muharrem günü meydana gelen, tüm Müslümanları büyük acıya gark eden Kerbela hadisesini anımsatarak, hicret, aşure ve Kerbela kavramlarının insanlık tarihi açısından önemine dikkat çekti.
Hicret - 18.09.2021
Vali Bilmez, Ulupamirlilerin Kültür Şenliklerinde Katıldı
Örf ve adetlerini yıllardır yaşatan Kırgızlıları tebrik eden Vali Bilmez, birlik ve beraberlik içinde bir hayat sürmek için herkesin elinden geleni yaptığını kaydederek şöyle konuştu: " Ulupamirliler geleneğini, örfünü, müziğini, sanatını, sporunu buradan bütün dünyaya, hatta kendi memleketine bile tanıtmaya çalışacaklar. Geçen sene Kırgızistan'dan gelen yetkililerin söylediği bu köyde öyle güzel örf ve adetler yaşatılıyor ki, neredeyse unutulan bazı örf ve adetleri ülkemizde tekrar yaşatmak için biz de bu köyümüzden yararlanmaya çalışıyoruz demişti. Onun için Allah birliğinizi, beraberliğinizi, kardeşliğinizi daim eylesin. Ulupamiri hiç unutmadık, inşallah bundan sonra da hiç unutmayacağız. Geçmişte yaşadığımız acıları canlı tutmayacağız. Ama onlardan ibret alıp yeni bir gelecek inşa etmek için onu da hiçbir zaman unutmamamız gerekiyor. Onun için kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyeti kurduğunda Yurtta Barış, Dünyada Barış düsturuyla hareket etti. Dünyanın herhangi bir yerinde barış olmadığı zaman orada dramın, acının, sıkıntının olacağı ve o acıların bütün dünyayı saracağı işte Ulupamir'de yaşayan hemşerilerimiz de böyle bir acı sonucunda memleketinden hicret etmek zorunda kaldılar.
Hicret - 26.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 950. yıl dönümü kutlama programında konuştu: (2)
Buradan bir kez daha tekrarlamak istiyorum, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılı da bizimdir, İstanbul'un Fethinin 600'üncü yılı da bizimdir, Malazgirt Zaferi'nin 1000'inci yılı da bizimdir, Hicret'in 1500'üncü yılı da bizimdir.
Hicret - 13.08.2021
"Muharrem Ayı, İnsanlık için Tarihi Bir Dönüm Noktasıdır"
Muharrem ayının 10'uncu günü vesilesiyle birçok tarihi olayın hatırlandığını belirten Prof. Dr. Erbaş, "Kerbela olayı Muharrem ayını bir mateme ve hüzün mevsimine dönüştürdü. Kerbela'dan almamız gereken nice mesajlar ve dersler vardır. Bunların en büyüğü, birlik, beraberlik ve kardeşliği muhafaza etmek, fitneye, ihanete, tefrikaya karşı uyanık olmanın hayati bir gereklilik olduğu gerçeğidir. Zulüm ve haksızlığın hayatı kuşattığı bir cahiliye döneminde Resul-i Ekrem Efendimiz ve ona tabi olanlar İslam'ın evrensel değerlerini yaşama ve yaşatma adına bir varoluş mücadelesi vermişlerdir. Hicret ile cahiliye karanlığından uzaklaşarak aydınlık bir çağın temellerini atmışlardır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Hicret Haberleri | Hicret Haber - Haberler - Hicret haberleri, son dakika hicret haber ve gelişmeleri burada. TDV 7. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu'na başvurular başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.9.2021 14:33:09. #1.16#

title