Halife Hafter Haberleri

Halife Hafter haber, Halife Hafter son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Halife Hafter - 28.10.2020
Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları, Macron'un İslam karşıtı açıklamalarını protesto etti
Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, İslam peygamberi Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunmasına ve İslam karşıtı açıklamalarına tepti gösterdi.
Halife Hafter - 27.10.2020
Libya'nın Terhune kentinde toplu mezarlarda 12 cesede daha ulaşıldı
Libya hükümeti, başkent Trablus'un güneyindeki Terhune kentinde toplu mezarlarda 12 cesedin daha bulunduğunu duyurdu.
Halife Hafter - 27.10.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK toplantısı sonrası önemli açıklamalar
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Hatay İskenderun'da önlenen terör saldırısıyla ilgili, "Belli ki bunların yaptığı hazırlık büyük bir katliama imza atmak üzereydi.
Halife Hafter - 27.10.2020
Libya'da 4 toplu mezar daha bulundu
Libya'da darbeci Hafter'e bağlı güçlerden kurtarılan Terhune kentinde 4 toplu mezar daha bulundu.
Halife Hafter - 27.10.2020
Son dakika haberleri: Öfke Volkanı Operasyonu yetkililerinden Cenevre anlaşmasına eleştiri
Bir son dakika haberine göre Libya ordusunun yürüttüğü Öfke Volkanı Operasyonu yetkilileri, Cenevre'de yapılan anlaşmayı eleştirdi.
Halife Hafter - 26.10.2020
Libya Ulusal Petrol Kurumu, ülkedeki tüm petrol sahaları ve limanların aktif hale geldiğini duyurdu
Libya Ulusal Petrol Kurumu (NOC), El-Fil ile birlikte ülkedeki tüm petrol sahaları ve limanların aktif hale geldiğini duyurdu.
Halife Hafter - 26.10.2020
Son dakika haberi! Libyalı yetkililer, Cenevre'de varılan ateşkesin, Türkiye ile imzalanan askeri anlaşmaları etkilemeyeceğini duyurdu
Libya Savunma Bakanı Selahaddin Nemruş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Cenevre'de Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) öncülüğünde Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter heyetleri arasında imzalanan ateşkes anlaşmasına değindi.
Halife Hafter - 25.10.2020
Libya Ordu Sözcüsü: "Cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecine güvenmiyoruz"
Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde Cenevre'de Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter heyetleri arasında ateşkes anlaşması imzalandığını hatırlatan Kununu, "Başkente saldırıda bulunanlardan ve savaş suçlusu Hafter başta olmak üzere onlara bu emri verenlerden hesap sorulmasını garanti etmeyen; cellat ve kurbanın eşit tutulduğu hiçbir barış sürecinin başarısına güvenmiyoruz.
Halife Hafter - 24.10.2020
Libya'nın Terhune kentindeki aileler, kaçırılan çocuklarının akıbetini öğrenmek istiyor
Libyalılar Terhune'deki toplu mezarların sorumlusu olarak Kani milislerini görüyor. Eylül 2019'da darbeci milis lideri Halife Hafter'e bağlı Abdulvehhab el-Makri'nin yanı sıra Muhsin el-Kani ve kardeşi Abdulazim'in öldürülmesinin ardından, Kani milislerinin intikam almak için Terhune'de katliam yaptığı tahmin ediliyor.
Halife Hafter - 23.10.2020
Libya'daki 2 büyük petrol limanında mücbir sebepler kaldırıldı
Libya'daki National Oil Corporation (NOC) tarafından yapılan açıklamada, ülkenin en büyük petrol limanlarından ikisinde mücbir sebep durumunun kaldırıldığı duyuruldu.
Halife Hafter - 23.10.2020
Libya Petrol Kurumu, iki petrol limanındaki mücbir sebep halini kaldırdı
Libya Ulusal Petrol Kurumu (NOC), Ras Lanuf ve Sidra petrol limanlarındaki mücbir sebep halinin kaldırıldığını duyurdu. Libya'da petrolün çıkartılması, işlenmesi, dağıtımı ve ihracatından sorumlu NOC'dan yapılan yazılı açıklamada, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı yabancı savaşçıların liman bölgesinden ayrıldıklarının teyit edilmesi üzerine mücbir sebebin kaldırıldığı kaydedildi.
Halife Hafter - 23.10.2020
Son dakika haberi | Libya Başbakanı Serrac'dan "ateşkes anlaşması" değerlendirmesi
Serrac, yaptığı yazılı açıklamada, Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri darbeci Halife Hafter heyetleri (LNA) arasında imzalanan ateşkes anlaşmasını değerlendirdi.
Halife Hafter - 23.10.2020
Son dakika! BM Libya'da kalıcı ateşkes için 5+5 Ortak Askeri Komite'yi yeniden toplayacak
İsviçre'nin Cenevre kentindeki Komite toplantılarının dördüncü turunda, Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri darbeci Halife Hafter heyetleri (LNA) arasında ateşkes anlaşması imzalandı.
Halife Hafter - 23.10.2020
BM: Libya'daki tüm paralı askerler ve yabancı savaşçılar 2 ay içinde ülkeyi terkedecek
Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarının dördüncü turunda, Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri darbeci Halife Hafter heyetleri (LNA) arasında ateşkes anlaşması imzalandı.
Halife Hafter - 23.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin soruları cevapladı: (1)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM'nin Libya'da kalıcı ateşkes anlaşmasıyla ilgili, "Güvenilirliği bana göre çok da olabilecek gibi değil. Temenni ederim ki bu ateşkes kararına uyulur.
Halife Hafter - 23.10.2020
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan; (S400) Bu testler doğrudur, yapıldı, yapılıyor
Son dakika haberleri... CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan cuma namazı çıkışı S400'lerin Sinop'ta test edildiği iddiaları konusunda, "Testler doğrudur, yapıldı, yapılıyor.
Halife Hafter - 23.10.2020
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN; (S-400) BU TESTLER DOĞRUDUR, YAPILDI, YAPILIYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: (S400) "Testler doğrudur, yapıldı, yapılıyor.
Halife Hafter - 22.10.2020
Tunus Cumhurbaşkanı Said: "Tunus, Libya'daki krizden en çok etkilenen ülkelerden"
Uzun süredir istikrarsızlıkla boğuşan Libya, darbeci Halife Hafter'in Nisan 2019'da milislerine başkent Trablus ve yönetimi ele geçirmek için saldırı emri vermesiyle şiddet sarmalına sürüklenmişti.
Halife Hafter - 22.10.2020
Libyalı taraflar arasında Tunus'ta yürütülecek müzakereler 9 Kasım'da başlayacak
Libya Devlet Yüksek Konseyi ile ülkedeki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk'taki Temsilciler Meclisi heyetleri arasında Fas'ın Buznika kentinde "Libya Diyalog Toplantıları" başlıklı iki ayrı turda görüşmeler yapıldı.
Halife Hafter - 22.10.2020
Son dakika haber! Rus Wagner paralı askerlerinin infazından kurtulan Libyalı: "Üzerimize kurşun yağdırdılar"
Middle East Eye internet sitesinin Daniel Hilton imzalı haberine göre, 28 yaşındaki Muhammed, Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in başkent Trablus'a yönelik saldırılarının yoğunlaştığı 23 Eylül 2019'da evini terk etmek zorunda kaldığını belirtiyor.
Halife Hafter - 21.10.2020
BM: Libyalı taraflar, kara ve hava güzergahlarının açılması konusunda anlaştı
Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri darbeci Halife Hafter heyetlerine (LNA) övgüde bulunan Williams, tarafların vardığı anlaşmalara ilişkin şunları kaydetti: "5+5, Libya'nın tüm bölgelerini ve şehirlerini birbirine bağlayan kara yollarının açılması konusunda anlaştı.
Halife Hafter - 21.10.2020
BM: Libyalı taraflar kara ve hava güzergahlarının açılması konusunda anlaştı
Libya hükümeti ve ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri darbeci Halife Hafter heyetlerine (LNA) övgüde bulunan Williams, tarafların vardığı anlaşmalara ilişkin şunları kaydetti: "5+5, Libya'nın tüm bölgelerini ve şehirlerini birbirine bağlayan kara yollarının açılması konusunda anlaştı.
Halife Hafter - 20.10.2020
FLAŞ... FLAŞ...
Birleşmiş Milletler nezdindeki meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın, Başkanlık Konseyi'ni, darbeci Halife Hafter'in suçlarını rafa kaldırmakla suçlayan Adalet Bakanı Abdullah El İdris'i cezalandırdığı duyuruldu.
Halife Hafter - 19.10.2020
Son dakika... DHA YURT BÜLTENİ - 1
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Minsk üçlüsü, Ermenilere silah desteği veriyor CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şırnak'ta düzenlenen 7'nci Olağan İl Kongresi'nde, Azerbaycan-Ermenistan arasındaki Karabağ sorununa çözüm için kurulan Minsk grubundaki ülkelerden Amerika, Fransa ve Rusya'ya...
Halife Hafter - 19.10.2020
18 Ekim 2020 Haberleri
18 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Halife Hafter - 19.10.2020
MHP'li Durmaz: "CHP'nin içine HDP'nin kaçtığı ayan beyan ortadadır"
MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadri Durmaz, Türkiye'nin içeride ve dışarıda birçok sorunla baş etmeye çalıştığını kaydederek, "Böyle bir durumda siyasi çıkar hesabı yapanların ahlakını sorgulamak gerekir. Bu konuda özellikle CHP ve yancıları sınıfta kalmıştır.
Halife Hafter - 19.10.2020
Libya'da 5 toplu mezar daha bulundu
Libya'nın Terhune kentinde 5 toplu mezar daha bulundu.
Halife Hafter - 18.10.2020
Libya'nın Terhune kentinde beş yeni toplu mezar bulundu
Libya'da gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden kurtarılan Terhune şehrindeki Rabta toplu mezar kazı alanında bulunan beş yeni mezardan cesetler çıkartıldı.
Halife Hafter - 18.10.2020
Son Dakika | Erdoğan, AK Parti Şırnak 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (2)
Son dakika gündem haberi... Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ölenin de öldürenin de bu toprakların insanları olduğu yerde, kazananlar başka coğrafyadan çıkıyorsa hep birlikte durup düşünmemiz lazım." dedi.
Halife Hafter - 16.10.2020
Libya'da Trablus ile Bingazi arasındaki ticari uçuşlar 23 Ekim'de başlıyor
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin saldırıları nedeniyle bir yılı aşkın süredir yapılamayan Trablus ile Bingazi arasındaki ticari uçuşlar yeniden başlıyor.
Halife Hafter - 15.10.2020
BM: Libyalı siyasi taraflar geçiş dönemini sona erdirme konusunda Kahire'de anlaştı
Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL), Mısır'ın başkenti Kahire'de bir araya gelen Libyalı siyasi tarafların, geçiş dönemini sonlandırma ve kalıcı aşamayı başlatmanın gerekliliği konusunda anlaştığını açıkladı. UNSMIL, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Libya hükümetine bağlı Devlet Yüksek Konseyi ile ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'i destekleyen Temsilciler Meclisinden heyetlerin, 11-13 Ekim'de Kahire'de yürüttükleri anayasa görüşmelerine ilişkin açıklamada bulundu.
Halife Hafter - 15.10.2020
Libya ordusu: Hafter milisleri, okulları kışla olarak kullanıyor
Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin, Cufra yakınlarındaki Hun kentinde bulunan bazı okulları askeri kışlaya dönüştürdüğü belirtildi.
Halife Hafter - 15.10.2020
Libya ordusu: Hafter milisleri, ateşkesi yeniden ihlal etti
Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milislerinin, ülkedeki ateşkesi yeniden ihlal ederek ordu birliklerine 4 grad (BM-21) füzesi ile saldırdığını duyurdu.
Halife Hafter - 14.10.2020
ANALİZ – Otonomi arayışları ve Batı'da Türkiye'nin negatif temsili
Libya'daki iç savaş Libya'da General Halife Hafter'in meşru Ulusal Mutabakat Hükümeti'ni (UMH) darbeyle ortadan kaldırma girişimleriyle başlayan ve Mısır, Rusya ve Türkiye gibi aktörlerin dahil olmalarıyla bambaşka bir noktaya evrilen süreç, Batı basınında süregelen negatif Türkiye imgesini besleyecek örnekler teşkil etmektedir.
Halife Hafter - 14.10.2020
Libyalı taraflar, Mısır'daki anayasal istişare toplantılarına devam edecek
Libya Devlet Yüksek Konseyi ile Halife Hafter'in siyasi müttefiki Tobruk'taki Temsilciler Meclisi'ni temsil eden heyetler, Mısır'ın başkenti Kahire'de gerçekleştirdikleri anayasal istişare toplantılarını sürdürme kararı aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Halife Hafter Haberleri | Halife Hafter Kimdir - Haberler - Halife Hafter haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Halife Hafter kimdir, hayatı ve biyografisi. Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşları, Macron'un İslam karşıtı açıklamalarını protesto et
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 15:33:52. #1.14#
title