Haham Haberleri

Haham haber, Haham son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haham - 04.11.2021
Lübnan'ın Paris Büyükelçiliği, Lübnan asıllı Yahudileri ilk kez ağırladı
Haberde, aile buluşması olarak tanımlanan etkinliğe Fransa Hahamı Haim Korsia ile 50 Lübnanlı Yahudi'nin katıldığı kaydedildi.
Haham - 10.09.2021
Ukrayna'daki kabir ziyaretinden İsrail'e sahte Kovid-19 testiyle dönen 156 dindar Yahudi'de virüs tespit edildi
Yerel basında çıkan haberlere göre, çok sayıda dindar Yahudi (Hasidik) İbrani takvimine göre yılbaşını simgeleyen Roş Aşana (6-8 Eylül) münasebetiyle Breslov Hasidic Hareketi'nin kurucusu Haham Nahman'ın Ukrayna'nın Uman kentindeki mezarını ziyaret etti.
Haham - 07.09.2021
Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya baskınları sürüyor
Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, aralarında aşırı sağcı eski milletvekili Haham Yehuda Glick'in de bulunduğu 166 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'nın güneybatısındaki El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği belirtildi.
Haham - 31.07.2021
İsrail ordusuna yardım toplayan Kanada Siyonist Kültür Derneğinin "hayır kurumu" statüsüne karşı imza kampanyası
Aynı dernekle ilgili olarak Filistin asıllı Kanada vatandaşı Khaled Mouammar ve Bağımsız Yahudilerin Sesi (IJV) üyesi Haham David Mivasair de Kanada Gelir Kurumuna (CRA) başvuruda bulunarak, CZCA hakkında aynı nedenle soruşturma başlatılmasını istedi.
Haham - 14.07.2021
Filistin Dışişleri Bakanlığı: Ürdün ile Mescid-i Aksa'nın korunması için çalışıyoruz
Açıklamada, aşırılık yanlısı milletvekilleri, hahamlar ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'nın zamansal bölünmesini derinleştirmenin yanı sıra mevcut tarihi ve yasal gerçekliği İsrail'e hizmet edecek şekilde değiştirmek için günlük saldırıları da dahil İsrail'in devam eden saldırıları kınandı.
Haham - 07.07.2021
İsrail polisi korumasındaki onlarca fanatik Yahudi, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi
Baskına katılanlar arasında aşırı sağcı eski milletvekili Haham Yehuda Glick'in de bulunduğu ifade edildi.
Haham - 22.06.2021
İsrail polisi korumasındaki onlarca fanatik Yahudi, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi
Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, aralarında aşırı sağcı eski milletvekili Haham Yehuda Glick'in de bulunduğu 46 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'nın güneybatısındaki El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği belirtildi.
Haham - 15.06.2021
Fanatik Yahudi grup Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi
Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, aralarında aşırı sağcı eski milletvekili Haham Yehuda Glick'in de bulunduğu 54 fanatik Yahudi'nin Mescid-i Aksa'nın güneybatısındaki El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği belirtildi.
Haham - 28.05.2021
New York'taki Ortodoks Yahudileri İsrail'i protesto etti
Ortodoks Yahudisi toplumu liderlerinden Haham Hershel Klar da yaptığı açıklamada, son dönemde İsrail ve Filistin arasında yaşanan gerginliğin kendi toplumlarına da yansıdığını belirterek, "Tüm Yahudilerin İsrail devletini desteklediği düşünülüyor ama aslında durum bu değil.
Haham - 22.05.2021
Filistin'e destek veren 3 ünlü ismi hedef gösteren New York Times'taki ilan tepki gördü
Amerikalı haham Shmuley Boteach'in başında olduğu "Dünya Değerler Ağı" adlı örgüt tarafından verilen ilan, Filistin'e destek veren 3 ünlü ismi doğrudan hedef gösterdiği gerekçesiyle sosyal medyada yoğun tepkilerle karşılaştı.
Haham - 06.05.2021
Azınlık cemaatleri temsilcilerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür
Davete Fener Rum Patriği Bartholomeos, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Konstantin Yuvanidis, Süryani Metropoliti Yusuf Çetin, Süryani Kadim Vakfı Başkanı Sait Susin, Türkiye Musevileri Hahambaşı İsak Haleva, Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh, Türkiye Hahambaşılığı Vakfı Başkanı ve Türk Yahudi Toplumu Eşbaşkanı Erol Kohen, Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan, Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Başkanı Bedros Şirinoğlu, Türkiye Süryani Katolik Cemaati Ruhani Lideri Orhan Çanlı ve Süryani Katolik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Basatemir katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haham Haberleri | Haham Haber - Haberler - Haham haberleri, son dakika haham haber ve gelişmeleri burada. Taliban'dan kaçan Afgan kadın futbolcular İngiltere'de: 'Ev ev arandılar, travma yaşadılar'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 12:08:16. #1.14#

title