Haberler

Marmara'da 5.1 büyüklüğünde deprem! İstanbul dahil birçok ilde hissedildi

Güncelleme:

Marmara Denizi Gemlik Körfezi'nde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı İstanbul başta olmak üzere çevre illerde hissedildi. 3 dakika sonra aynı noktada 4.5 büyüklüğünde bir deprem daha olurken, kentlerde olumsuz bir durum yaşanmadı.

AFAD, merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Sarsıntı İstanbul, Bursa, Kocaeli ve çevre illerde de hissedildi.

5.1 İLE SALLANDIK

AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı, yaklaşık 9 kilometre derinlikte kaydedildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin 4.9 büyüklüğünde olduğunu duyurdu. Öte yandan aynı yerde saat 10.45'te de 4,5 büyüklüğünde bir deprem daha kaydedildi.

Marmara'da 5.1 büyüklüğünde deprem! İstanbul dahil birçok ilde hissedildi

VALİ GÜL: İSTANBUL'DA OLUMSUZ Bİ DURUM YOK

Korkutan depremin ardından bir açıklama yapan İstanbul Valisi Davut Gül, sarsıntının kent genelinde olumsuz bir duruma neden olmadığını açıkladı.

BAKAN YERLİKAYA: EKİPLER SAHA TARAMALARI İÇİN SEVK EDİLDİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamasında ise şu ifadeler yer aldı: "Marmara Denizi Gemlik Açıklarında 5,1 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmaları için bölgeye sevk edilmiştir. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun."

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da, "İstanbul'da da hissedilen Gemlik merkezli 5.1 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm illerimize geçmiş olsun. İstanbul'da şu ana kadar bize ulaşan olumsuz bir durum söz konusu değil, takip ediyoruz" ifadelerini kullandı. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş ise depremin ardından ilk açıklamasında "Can kaybı ve bir hasar yok" dedi.

Marmara'da 5.1 büyüklüğünde deprem! İstanbul dahil birçok ilde hissedildi

AFAD BAŞKANI: ARTÇI SARSINTILAR OLABİLİR

AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Prof. Dr. Orhan Tatar, TRT Haber canlı yayınında açıklama yaptı. Tatar, "İstanbul başta olmak üzere civar illerden de hissedildi. 5,1 olarak ölçüldü ve Mudanya açıklarında olmuş. Marmara'da çok sayıda aktif fay var birisi de Gemlik fayı, muhtemelen bu fayda oluştu. Kırılmayı bekleyen Marmara'da çok fay var. Bu fayın karakterini de öğrendiğimizde her şey daha net olarak ortaya çıkacak. Deprem orta büyüklükteydi, artçı sarsıntılar da olabilir. Kırılmayı bekleyen birçok aktif fay var. Ne zaman ne büyüklükte bir deprem olacağını sormanın bir mantığı yok artık." ifadelerini kullandı.

Marmara'da 5.1 büyüklüğünde deprem! İstanbul dahil birçok ilde hissedildi

BAKAN KOCA: AMBULANS EKİPLERİ GÖREVLENDİRİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "10.42'de Bursa Gemlik Körfezinde 5.1 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Bursa, Yalova, İstanbul ve Kocaeli'deki Sağlık Afet ve Koordinasyon Merkezleri ile (SAKOM) görüşülmüş, depremin hissedildiği yerlerde merkezlere olumsuz bir çağrı gelmediği bilgisi alınmıştır. Bölgeye ambulans ekipleri görevlendirilmiştir. Tarama çalışmaları devam etmektedir."

Marmara'da 5.1 büyüklüğünde deprem! İstanbul dahil birçok ilde hissedildi

Gözde Nur Bayar
Haberler.com - Güncel

İstanbul Marmara Deprem Güncel Haberler

500

Yorumlar (21)

Ahmet AKGÜL:

FİLİSTİNDE 24 saat enkaz altında kalıyorlar. bizdende düşmanı destekleyenler var. destekleyenler enkaz altında kalınca mı anlayacaklar hakikati?? geçmiş olsun. özümüze dinimize sahip çıkalım. her şey bizler için.

87
65
yanıtYanıtla
sokrates:

allah bir daha deprem göstermesin

93
8
yanıtYanıtla
recep kaya:

AMİN

yanıt43
yanıt1
sokrates:

sıkıntı yok sağdan sola yatırdım

8
74
yanıtYanıtla
Anonim:

Kendini Komik Mi Sanıyorsun ?

yanıt50
yanıt0
Osman Tokgonul:

Hiç merak etmeyin , yarın bunu da sayın İmamoğlu'nun üzerine yıkarlar . Vallahi . Bakın buraya yazıyorum (!)

30
48
yanıtYanıtla
mardinli yiğit:

aynen bu % 51.25 lik kitle var ya kitle.. hayatları palavra.

yanıt14
yanıt32
mardinli yiğit:

benim anlamadığım 20 senelik dairesine 6 - 7 milyon lira isteyen ev sahipleri neden dışarı kaçtılar? madem ki eviniz trilyonluk sizi korusaydı ya!

50
10
yanıtYanıtla
İsmail TAŞ:

Kiracılarına fahiş zam yapan ev sahipleri neden çıkıyorlar ki evden hani mülk ev sahibinindi???? Demek ki mülk Allah'ın, yani neymiş hak yemeyeceksin....

46
9
yanıtYanıtla
aristoteles:

5.1 OLamaz 4 bile cok

11
39
yanıtYanıtla
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title