Haberler

Bakanlık suç duyurusunda bulundu! İYİ Partili vekilin çocuk yurtlarıyla ilgili iddiaları korkunç

Güncelleme:

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, devlete ait çocuk yurtlarında yaşandığı iddia edilen skandal olayları, yurttan kaçan iki çocuk üzerinden sosyal medyadan duyurdu. Çocuklar, yurtta hakaret, tehdit, tecavüz ve uyuşturucu olaylarının olduğunu öne sürdü. Çömez'in yayınladığı video sonrası Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İYİ Partili vekil hakkında suç duyurusunda bulundu.

İyi Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Ankara'daki yurttan kaçtığı iddia edilen çocuklarla bir video çekti. Videoda iki çocuğun tecavüz, bıçaklanma ve uyuşturucu gibi itirafları infiale yol açtı. Konuya ilişkin ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından açıklama geldi.

İYİ Partili Çömez, sosyal medya hesabından uzun bir video paylaştı. Videoda kameraya arkası dönük iki çocuğun itirafları kan dondurdu.

İYİ Partili Çömez'den, devlete ait çocuk yurtlarına ilişkin skandal iddia! Bakanlık harekete geçti

"UYUŞTURUCU KULLANAN ÇOCUKLAR VAR"

Ankara Sincan'daki yurttan kaçtıklarını ve Balıkesir'in Bandırma ilçesine geldiklerini iddia eden iki çocuk, yurtta yaşadıkları kötü olayları anlattı. Yurt personeli tarafından tehdit ve hakarete maruz kaldıklarını iddia eden çocuklar, "Yaşları 16 ve 17 yaşında olan iki çocuk uyuşturucu kullanıyordu. Sigara içenler de var." ifadelerini kullandı.

"YURTTA BIÇAKLANDIM VE TECAVÜZE UĞRADIM"

Çocuklardan biri, yurtta bıçaklandığını öne sürerek, "Ben korkudan artık geceleri altıma kaçırıyorum. Korkmanın nedenlerinden biri yurtta bıçaklanmam. Yurdun en büyük çocuğu beni bıçakladı." dedi. Sözlerine devam eden çocuğun tecavüz sözleri ise tüyler ürpertti. Çocuk, "Yurttaki bir çocuk tarafından tecavüze uğradım. Çocuğa dava açıldı. Çocuk yurttan atıldı. Olaydan sonra herhangi bir psikolojik destek almadım. Yaşananlar sonrası yanımdaki arkadaşımla yurttan kaçtık." ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Çömez'den, devlete ait çocuk yurtlarına ilişkin skandal iddia! Bakanlık harekete geçti

"UMARIM TÜM BU REZİLLİKLERİN ÜZERİNE GİDEBİLİRİZ"

Çocukların itiraflarını paylaşan Çömez ise, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ı, gönderiye etiketleyerek iddialara tepki gösterdi. Çömez, "Defalarca uyardık, soru önergesi verdik, lütfedip muhatap olmadın. Bak, Sincan'daki yuvadan kaçan çocuklar neler anlatıyor; Hakaret, darp, bıçaklama, uyuşturucu, tecavüz… Konuyu İYİ Parti TBMM gündemine taşıyacağız. Umarım AK Parti ve MHP'li arkadaşlar onay verir ve tüm bu rezilliklerin üzerine gidebiliriz." dedi.

BAKANLIKTAN ÇÖMEZ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ise, haklarında koruma kararı olan ve kuruluştan izinsiz ayrılan iki çocukla sosyal medya hesabından yayın yapan İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez hakkında suç duyurusunda bulundu. Bakanlık, Çömez'in sosyal medya hesabından yaptığı yayına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Çömez'in, haklarında koruma kararı olan ve kuruluştan izinsiz ayrılan iki çocukla kurgulanmış ve yasa dışı bir yayın gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, yayındaki iddialarla ilgili halihazırda adli ve hukuki süreçlerin devam ettiği bildirildi.

İYİ Partili Çömez'den, devlete ait çocuk yurtlarına ilişkin skandal iddia! Bakanlık harekete geçti

Açıklamada, "Ancak Turhan Çömez, çocuklarımızla bu yayını gerçekleştirerek hem devam etmekte olan adli ve hukuki süreçlerin güvenliğini tehlikeye sokmuştur hem de çocuklarımızın daha fazla zarar görmesine sebep olmuştur. Gizlilikle ve titizlikle yürütülen soruşturmalara dair bilgileri bu şekilde yayınlayan bu kişinin çocukların can güvenliğini tehlikeye attığı unutulmamalıdır." ifadeleri kullanıldı.

"BUGÜNE KADAR ÇOCUKLARIMIZIN HAYATLARINI KİMSENİN SİYASİ EMELLERİNE FEDA ETMEDİK, ETMEYECEĞİZ"

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu gereği Bakanlığın tüm çocukların üstün yararını gözettiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Türkiye Cumhuriyeti milletvekili sıfatını taşıyan bir kişinin Anayasamıza ve ilgili kanunlara uyması beklenmekte, aynı hassasiyeti gözeterek çocuklarımızı siyasi bir malzeme olarak kullanmak yerine onları güçlendirmek ve korumak için yapılabilecekleri yapıcı bir dille dile getirmesi gerekmektedir. Unutulmaması gereken şey; çocukların siyaset üstü olduğudur. Bugüne kadar çocuklarımızın hayatlarını ve güvenliklerini kimsenin siyasi emellerine feda etmedik, etmeyeceğiz. Ayrıca devlet kurumlarından herhangi izin almadan devlet korumasında olan çocuklarla zorla gerçekleştirilen, kurgu dolu yayına dair çocukların bu yayının yapıldığı yere götürülmesinde başta Turhan Çömez ve dahli bulunan tüm ilgililer hakkında kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, çocuğun kaçırılması ve alıkonulması, bakım ve gözetim altındaki kişinin rıza dışı kaçırılması ve özel hayatın gizliliğini ihlal suçlarından suç duyurusunda bulunuyoruz."

Kaynak: AA / Güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Medya Milletvekili Balıkesir İYİ Parti Çocuk Politika Güncel Haberler

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Marmara Denizi'nde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Peş peşe tetiğe bastı! Sokak köpeğinin saldırdığı vatandaşı polis memuru güçlükle kurtardı

Timur Cihantimur, ABD'deki cezaevinde saldırıya uğradı

Timur Cihantimur, ABD'deki cezaevinde saldırıya uğradı

Bakmadan Geçme

Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Sevgiliye uzun günaydın mesajı 2024! Erkek sevgiliye ve kız sevgiliye gönderilebilecek en güzel romantik günaydın mesajları! Türkiye İspanya U19 maçı CANLI izle! (HD) 19 Temmuz Türkiye İspanya maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Kerem Aktürkoğlu gidiyor mu? Galatasaray'dan ayrılacak mı, nereye gidecek? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 19 Temmuz bugünkü günün maçları 19-20 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 19-20 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Kağıthane, Avcılar, Esenler 19-20 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bergama, Çiğli 19-20 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Nizip, Nurdağı 19-20 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? İmamoğlu, Karataş, Karaisalı 19-20 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ilgın, Kulu, Karapınar 19-20 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 19-20 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kaş, Korkutelli, Gazipaşa 19-20 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi!
THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

THY: Küresel çapta yaşanan teknik aksaklık büyük ölçüde giderildi

500

Yorumlar (13)

aaa:

Sayın bakan, asıl davayı yurt idaresine açmanız gerekmiyor mu?

146
6
yanıtYanıtla
şahabettin Ayyıldız:

Buna benzer bir yurt olayını yine Turhan Çömez kaç yıl once gündeme getirmişti. Bu memleket kimsenin umurunda değil

89
2
yanıtYanıtla
sinan çayırcı:

Turhan’ın gerçeklerle işi olmaz sms dikkat edin . Kurguyu çok sever kendileri .

13
71
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

bir kereden bir şey olmaz diyenlerle aynı tarafta duruyorsun bundan gurur duyuyor olmalısın

yanıt47
yanıt2
YİĞİT TÜRKALP:

ŞEYTAN SENİ GÖRSE TÖVBE EDER SİNO......

yanıt7
yanıt0
sade vatandaş:

çok uzun yıllar önce bir gazetede yurttan kaçan kızlar habere konu olmuştu haberlere konu olanlar konuşsa gerçekler meydana çıkar ama aradan uzun zaman geçti ispatlaması zor inkar müessesesi her zamanki gibi mükemmel işliyor

61
2
yanıtYanıtla
Atilla Tanin:

Rezillik gerçekten rezillik Artık rezillik ayyuka çıkmıştır

47
4
yanıtYanıtla
Oğuzhan Y:

Sevgili bakanlık,suç duyurusunu her zaman olduğu gibi yanlış adama yapmışsınız.yurt müdürüne,kendinize yapıp sayın milletvekiline de teşekkür etmeniz gerekiyor. Güneş balçıkla sıvanmaz

39
3
yanıtYanıtla
Sebahattin Yakar:

iyiki dememisler bir kereden birşey olmaz diye

33
4
yanıtYanıtla
Damla Sengul:

tüm yurtlar denetlenmeli hem de her gün

27
1
yanıtYanıtla
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title