Haberler

Artvin'de Okul Güvenliği Toplantısı Düzenlendi

Artvin Valisi Ömer Doğanay başkanlığında okul güvenliği toplantısı düzenlendi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay başkanlığında okul güvenliği toplantısı düzenlendi.

Valilik Çoruh Toplantı Salonunda düzenlenen okul güvenliği toplantısına Vali Doğanay'ın yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Gürler, Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyaaddin Özer, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Abdurrahman Anlaş, bazı daire amirleri, mahalle ve merkez ilçe köy muhtarları, okul müdürleri, şoförler ve otomobilciler odası yetkilileri, okul aile birliği başkanları ve servis sürücüleri katıldı.

Toplantıda, okul ve çevresinin güvenliği, servis araçları ve taşımacılığı gibi birçok konu görüşüldü.Vali Doğanay, il genelindeki bütün okulların güvenlik kamera sistemi ile donatıldığını söyledi.

Öğrenci servis şoförlerinin trafik kurallarına uyması konusunda uyarılarda bulunan Doğanay, şoförlerin sıkça denetleneceğini ve kurallara uymayanlara gerekli işlemlerin yapılacağını dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ise, il genelindeki okullara 1472 adet kamera sistemi ile donatıldığını, mevcut kameraların bakım, onarım ve kontrollerinin yapıldığını, kamera kayıtları günlük takip edildiğini ve tutanaklarla kayıt altına alındığını belirtti.

Artvin'de iki okulun Kent Güvenlik Yönetim Sistemi'ne (KGYS) entegre edilmesi için çalışma başlatıldığını kaydeden Kahveci," Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi ile Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesini KGYS sitemine entegre edilmesi için bu iki okulumuzun isimlerini İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğüne bildirdik."

İl genelinde 5 bin 468 öğrencinin okullara ulaşımın taşıma sistemi ile yapıldığını belirten Kahveci," 2017-2018 eğitim-öğretim yılında il genelinde 111 taşıma merkezi, 532 yerleşim biriminden toplam 484 araç ile 5 bin 468 öğrenci, taşıma kapsamında okullarımıza taşınmaktadır. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce ilimiz merkez ilçe de faaliyet gösteren özel servis ve taşıma kapsamında bulunan araç sürücülerine "Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimleri" devam etmektedir." dedi.

"54 eğitim kurumunda güvenlik görevlisi çalıştırılıyor"

Kahveci, "Okullarımızın daha güvenli mekanlar olmasına katkı sunmak amacıyla İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yapılan ortak çalışma neticesinde ülke genelinde uygulanan TYP kapsamında güvenlik görevlisi çalıştırılması projesi ilimizde de uygulanmaktadır. Bu doğrultuda ilimiz genelinde öncelikli risk dereceleri göz önünde bulundurularak 54 eğitim kurumumuzda güvenlik görevlisi çalıştırılmaktadır. Okullarımıza görevlendirilen 54 Özel Güvenlik Personeline Artvin Emniyet Müdürlüğü tarafından "Etkili İletişim, Güvenlik Tedbirleri, Genel Kollukla İlişkiler, Aidiyet Duygusunun Geliştirilmesi, Özel Güvenlik Hukuku, Mevzuatla Gelen Yetki-Sorumluluk, İdari Yaptırımlar, Uyuşturucu ve Okul-Çevre Güvenliği" konularında eğitimler verilmiştir." diye konuştu.

"Okul kantinlerin hijyen denetimleri yapılıyor"

Okul kantinleri ile kurumların yemekhanelerinde hijyen denetimlerinin düzenli bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Kahveci," Müdürlüğümüz bünyesindeki okullarda, kurumlarımızda bulunan kantin ve yemekhaneler il ve ilçelerimizde Milli Eğitim Müdürlükleri, Sağlık Müdürlüğü ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personelinden oluşturulan denetim komisyonlarınca denetimleri yapılmaktadır" dedi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantının sonunda, okul servis araçları ve taşıma araçlarıyla ilgili olarak; denetimlerin ilgili mevzuat doğrultusunda emniyet müdürlüğü, jandarma ve milli eğitim müdürlüğü yetkilerince sıklıkla yapılması, özellikle kapasitenin üzerinde öğrenci taşınıp taşınmadığı, araçların hız ve diğer trafik kurallarına uyup uymadıkları ve emniyet kemeri kullanımı konularında gerekli kontrollerin sağlanarak, görülen eksikliklere anında müdahale edilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, kış mevsiminde kar ve buzlama nedeniyle öğrencilerin okula erişimleriyle ilgili herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için okul yol güzergahlarına Karayolları, İl Özel İdare ve Belediye koordinasyonunda anında müdahale edilmesi ve gereken tedbirlerin alınması yönünde karar verildi. - ARTVİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

İçişleri Bakanlığı Mehmet Kocatepe Ömer Doğanay Artvin Politika Güncel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Osmaniye'de iki grup arasında çıkan kavgada belediye başkanı da yaralandı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Bakmadan Geçme

Galatasaray- Lecce maçından kareler ALES NE ZAMAN? || ALES/2 saat kaçta? ALES sınav giriş belgesi sorgulama ekranı! SON DAKİKA DEPREMLER || Tokat'ta deprem mi oldu? Deprem nerede oldu? LGS 2. Tercihler ne zaman? e-Okul lise nakil başvurusu nasıl ve nereden yapılır? MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 11. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 25 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri
TBMM'de olduğunu unutmuşa benziyor! DEM Partili Sakık, ne kadar küfür varsa hepsini saydı

TBMM'de olduğunu unutmuşa benziyor! DEM Partili Sakık, ne kadar küfür varsa hepsini saydı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title