Giacomo Puccini Haberleri

Giacomo Puccini haber, Giacomo Puccini son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Giacomo Puccini - 09.11.2020
Mersin Devlet Opera ve Balesi Atatürk'ü anma konseri verecek
Atatürk'ün en sevdiği Giacomo Puccini'nin "E Lucevan le stelle" aryasının da yer alacağı konserde, sosyal mesafe kuralına göre oturma düzeni yapılacak, hijyen ve maske koşullarına dikkat edilecek.
Giacomo Puccini - 06.10.2020
İDOB, "Il Tabarro (Pelerin) Operası" eserlerini sanatseverlerle buluşturdu
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), 2020-2021 sezonu açılışında, Giacomo Puccini'nin "Il Tabarro (Pelerin) Operası"nın eserlerini sanatseverlerle buluşturdu.
Giacomo Puccini - 04.10.2020
"Il Tabarro (Pelerin) Operası" 6 Ekim'de Kadıköy'de seslendirilecek
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Giacomo Puccini'nin "Il Tabarro (Pelerin) Operası"nın eserlerini sanatseverlerle buluşturacak.
Giacomo Puccini - 22.09.2020
İstanbul Müzik Festivali Orkestrası, Cem Mansur yönetiminde sahne aldı
Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi'nde çekimleri yapılan konserde, Jean Sibelius'un "Andante festivo" ve "Romans Do Majör, op. 42", Arvo Part'ın "Fratres", Astor Piazzolla'nın "Melodi La minör", Joaquin Turina'nın "La oracion del torero" ve Giacomo Puccini'nin "Krizantem" eserleri yorumlandı.
Giacomo Puccini - 21.09.2020
İstanbul Müzik Festivali Orkestrası, Cem Mansur yönetiminde konser verecek
Cem Mansur yönetimindeki orkestra, Jean Sibelius'un "Andante festivo" ve "Romans Do Majör, op. 42", Arvo Part'ın "Fratres", Astor Piazzolla'nın "Melodi La minör", Joaquin Turina'nın "La oracion del torero" ve Giacomo Puccini'nin "Krizantem" eserlerini yorumlayacak.
Giacomo Puccini - 17.09.2020
Viyana Filarmoni Orkestrası canlı yayınla TRT 2'de
Konserde solist Jonas Kaufmann, Jules Massenet, Emmerich Kalman ve Giacomo Puccini'den aryalar seslendirecek.
Giacomo Puccini - 11.09.2020
İDOB "Gala Konser" ile Beyoğlu Talimhane Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak
Seçkin bestecilerin opera ve operetlerinden aryaların seslendirileceği "Gala Konser" programında; Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Don Giovanni" ile "Così fan tutte", Georges Bizet'in "Carmen", Giacomo Puccini'nin "Tosca" ile "La Boheme", Franz Lehar'ın "Giuditta" ile "Die lustige Witwe", Johann Strauss II'un "Die Fledermaus", Gioacchino Rossini'nin "Il Barbiere di Siviglia" ve Giuseppe Verdi'nin "Rigoletto" ile "La Traviata" eserlerinden aryalar yer alacak.
Giacomo Puccini - 17.01.2020
"Madama Butterfly" Antalya DOB'da sahnelenecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), Giacomo Puccini'nin Uzak Doğu ezgileriyle süslediği "Madama Butterfly" operasını sahneleyecek.
Giacomo Puccini - 04.01.2020
CSO, İstanbullu müzikseverlere "Köçekçe"yi yorumladı
"Köçekçe, kendi ruhuna yabancılaşmayan bir bestecimizin eseri" Zorlu PSM'nin ev sahipliğinin gelecek dönemlerde de devam etmesi temennisinde bulunan Gökmen, ilk bölümde yorumlanan "Köçekçe" bestesine ilişkin de şunları söyledi: "Çok yakından bildiğiniz ama hiçbir zaman dinlemekten bıkmadığınız bir eseri seçtik. Çünkü Atatürk müzik devriminin simgesi olmuş ve gerçekten Atatürk'ün gösterdiği yolda, kendi ruhuna yabancılaşmadan, bu topraklardan beslenerek, dallarını evrenselliğe uzatan ve en gelişmiş müzik tekniklerini kullanan bestecilerimizden birinin eseri." Konserin ilk bölümde Gioachino Rossini'nin "Hırsız Saksağan Uvertürü", Giacomo Puccini'nin "Manon Lescaut Intermezzo" ve Ulvi Cemal Erkin'in "Köçekçe" eserlerini yorumlayan orkestraya, Francesco Cilea'nın L'Ariesiana Operası'ndan "II Lamento di Federico", Gaetano Donizetti'nin Aşk İksiri operasından "Una Furtiva Lagrima", Vencenzo Di Chiara'nın "La Spagnola", Lucio Dalla'nın "Caruso" adlı eserlerinde İtalyan tenorlar eşlik etti.
Giacomo Puccini - 25.12.2019
Eskişehirli sanatseverler 2020'ye Opera ve Balesi günleri ile merhaba diyor
10. Eskişehir Opera ve Bale Günleri'nin açılışı, 4 Ocak Cumartesi akşamı, Antalya Devlet Opera ve Balesi'nin sahneleyeceği Madama Butterfly opera gösterimi ile başlayacak. Ünlü besteci Giacomo Puccini'nin Uzak Doğu ezgileriyle süslediği Madama Butterfly operasının biletleri 27 Aralık'ta internet üzerinden ve bilet gişelerinden satışa çıkacak.
Giacomo Puccini - 16.12.2019
Antalya DOB "Madama Butterfly"ı sahneleyecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) ünlü besteci Giacomo Puccini'nin Uzak Doğu ezgileriyle süslediği "Madama Butterfly" operasını sanatseverlerle buluşturacak.
Giacomo Puccini - 13.11.2019
"Madama Butterfly" Antalya DOB'da sahnelenecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) Giacomo Puccini'nin Uzak Doğu ezgileriyle süslediği "Madama Butterfly" operasını sahneleyecek.
Giacomo Puccini - 09.11.2019
"Turandot" operası yeniden sahnede
İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin ölümsüz eseri "Turandot" operası, yoğun istek üzerine 23 Kasım'da son kez Ankaralı seyirciyle buluşacak.
Giacomo Puccini - 04.11.2019
Akmerkez'de kasımın ilk perdesi "Madama Butterfly" ile açılıyor
Amerikalı yazar Luther Long'un aynı adlı kısa öyküsünden operaya uyarlanan, Giacomo Puccini'nin "Madama Butterfly" operası, 9 Kasım Cumartesi günü dünyayla eş zamanlı olarak saat 20.
Giacomo Puccini - 01.11.2019
BBDSO'dan "Atatürk'ü Anma Konseri"
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) tarafından verilecek Atatürk'ü Anma Konseri'nde, Atatürk'ün en sevdiği opera olan Giacomo Puccini'nin "Tosca" operasının konser versiyonu kentte ilk kez seslendirilecek.
Giacomo Puccini - 11.10.2019
Antalya DOB "Madama Butterfly"ı sahneleyecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB) Giacomo Puccini'nin Uzak Doğu ezgileriyle süslediği "Madama Butterfly" operasını bu sezon ilk kez sahneleyecek.
Giacomo Puccini - 07.10.2019
Met Opera perdesi "Turandot" ile açılıyor
İtalyan sanatçı Giacomo Puccini'nin eseri "Turandot", 12 Ekim'de tüm dünyayla eş zamanlı olarak Akmerkez CinemaPink'te sahnelenecek.
Giacomo Puccini - 02.07.2019
10. İstanbul Opera Festivali başladı
Giacomo Puccini'nin en acımasız kadın karakteri, Pekin'de yaşayan Çin prensesi Turandot'un Moğol Prensi Calaf ile tanışması ve masalsı aşklarının anlatıldığı eserin konusu şöyle: "Turandot, evlilik için gelen prens taliplerine, o ana dek bilenin hiç çıkmadığı üç soru sormakta, soruyu bilemeyen talipliler ise teker teker idam edilmektedir.
Giacomo Puccini - 03.05.2019
Leyla Gencer Vefatının 11. Yılında Anılacak
Bulgar orkestra şefi Zdravko Lazarov'un yönetimindeki orkestra, Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Figaro'nun Düğünü" ve "Sihirli Flüt", Giuseppe Verdi'nin "Macbeth", "La Forza del Destino", "Aida" ve "Otello", Jules Massenet'nin "Thais" ve "Werther", Georges Bizet'nin "Carmen", Giacomo Puccini'nin ise "Tosca" eserlerinden aryaları yorumlayacak.
Giacomo Puccini - 29.03.2019
Antalya Dob'tan 20'nci Yıl Etkinliği
Gecenin ikinci bölümünde ise Antalya Devlet Opera ve Balesi solistleri, korosu ve orkestrası Antalyalı sanatseverlerle buluşacak. Giuseppe Verdi, Vincenzo Bellini, Antonin Dvorak, Richard Wagner, Gaetano Donizetti, Aleksandr Borodin, Giacomo Puccini, Ruggero Leoncavallo ve Francesco Cilea'ya ait 20 parçanın seslendirileceği konserde Antalya DOB orkestrasını şef Alexandru Samuil, Antalya DOB korosunu ise şef Mahir Seyrek yönetecek.
Giacomo Puccini - 17.03.2019
Turandot Operasının Ankara Prömiyeri Yapıldı
İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin son bölümünü tamamlayamadan yaşama veda ettiği eserin Ankara prömiyeri, Opera Sahnesi'nde yapıldı.
Giacomo Puccini - 16.03.2019
Turandot Operasının Ankara Prömiyeri Yapıldı
İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin son bölümünü tamamlayamadan yaşama veda ettiği eserin Ankara prömiyeri, Opera Sahnesi'nde yapıldı.
Giacomo Puccini - 14.12.2018
Türk Opera Sanatçısı Kosman Kırgızistan'da İtalyan Eseri "Toska"Yı Seslendirdi
İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin eseri olan Toska operası, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçiliği'nin katkısıyla Prima Vakfı organizasyonunda, Ulusal Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu'nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Giacomo Puccini - 29.10.2018
Ankara Devlet Opera ve Balesi'nden "Cumhuriyet" Konseri
Ankara Opera Sahnesi'nde, Ankaralı sanatseverler için ücretsiz düzenlenen konserde, İsmet Baran, Fazıl Say, Ahmet Adnan Saygun, Georges Bizet, Giacomo Puccini, Turgay Erdener gibi ünlü bestecilerin seçkin aryalarını, Selva Erdener, Feryal Türkoğlu, Ezgi Karakaya, Ferda Yetişer, Cem Beran Sertkaya, Tuncer Tercan ve Şenol Talınlı, piyanist Melahat İsmailova eşliğinde seslendirdi.
Giacomo Puccini - 05.09.2018
25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali
İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin vefat ederek son bölümünü tamamlayamadığı ünlü eserde, Pekin'de yaşayan Çin prensesi Turandot'un evliliği komedi ve dramın birleştiği bir müzikal yapı eşliğinde anlatılıyor.
Giacomo Puccini - 04.09.2018
Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Başladı
ANTALYA'da, bu yıl 25'incisi düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, Giacomo Puccini'nin 'Turandot' adlı eserinin sahnelenmesiyle başladı.
Giacomo Puccini - 04.09.2018
Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Başladı
ANTALYA'da, bu yıl 25'incisi düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, Giacomo Puccini'nin 'Turandot' adlı eserinin sahnelenmesiyle başladı.
Giacomo Puccini - 04.09.2018
Dha Yurt Bülteni 14
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Otelden görüntü Tahliye edilen turistlerden görüntü Genel ve detay görüntü Haber-Kamera: Latif SANSÜR /KUŞADASI(Aydın), ============================================ Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali başladı ANTALYA'da bu yıl 25'incisi düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, Giacomo Puccini'nin 'Turandot' adlı eserinin sahnelenmesiyle başladı.
Giacomo Puccini - 03.09.2018
25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali
Antalya'da bu yıl 25'incisi düzenlenecek "Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali" Giacomo Puccini'nin "Turandot" eseriyle yarın başlıyor.
Giacomo Puccini - 01.09.2018
Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'ne Doğru
Festivalin açılışını 4 Eylül'de Giacomo Puccini'nin "Turandot" operasıyla yapacaklarını vurgulayan Karahan, 10 Eylül'de de Ankara Devlet Opera ve Balesi ve Orkestrasınca 35'ten fazla ülkede sergilenen "Zorba" balesiyle devam edeceklerini söyledi.
Giacomo Puccini - 15.08.2018
Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'ne Doğru
Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya'daki iki bin yıllık antik tiyatroda düzenlenecek festivalin açılış eseri 4 Eylül akşamı sergilenecek Giacomo Puccini'nin "Turandot" operası olacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Giacomo Puccini Haberleri | Giacomo Puccini Kimdir - Haberler - Giacomo Puccini haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Giacomo Puccini kimdir, hayatı ve biyografisi. Mersin Devlet Opera ve Balesi verdiği konserle Atatürk'ü andı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 20:38:43. #1.15#
title