Gaziantep'teki bir depo alevlere teslim oldu! Çevredeki evler boşaltıldı, ekipler yangına müdahale ediyor - Haberler
Haberi Paylaş

Gaziantep'teki bir depo alevlere teslim oldu! Çevredeki evler boşaltıldı, ekipler yangına müdahale ediyor

AA / Mehmet Akif Parlak - Haberler | Güncel

Gaziantep'te, tekne yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu depoda çıkan yangın çıktı. Zaman zaman patlama seslerinin de duyulduğu yangına müdahale edildi. Bölgedeki evler tedbir amaçlı boşaltıldı.

Gaziantep'te, tekne yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu depoda çıkan yangına müdahale ediliyor.
Merkez Şahinbey ilçesi Sarısalkım Mahallesi'ndeki tekne yapımında kullanılan malzemelerin bulunduğu depoda henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler güvenlik çevresi oluşturan ekiplerin müdahalesi devam ediyor. Olası bir yaralanmaya karşı sağlık çalışanları da hazır da bekliyor.

Gaziantep'teki bir depoda yangın çıktı! Çevredeki evler boşaltıldı, yangına müdahale ediliyor

Yangına ekiplerin müdahalesi sürerken, depoda zaman zaman patlama sesi de duyuldu. Bu arada bölgede bulunan bazı evler de tedbir amaçlı boşaltıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, yangına ilk anından itibaren ekiplerin müdahale ettiğini söyledi. Söz konusu tesisin tekne yapım malzemelerinin bulunduğu depo, tamir ve üretim yapılan tesisten oluşan yaklaşık 10 dönümlük bir alandan oluştuğunu anlatan Yılmaz, "Yangının çevredeki evlere sıçramaması için çalışmalar yapıldı. Yangın sadece tesiste devam ediyor. Çevre için herhangi bir sorun kalmadı. Ekiplerimizin kısa zamanda yangını kontrol altına almasını bekliyoruz." diye konuştu.

Gaziantep'teki bir depoda yangın çıktı! Çevredeki evler boşaltıldı, yangına müdahale ediliyor

İşte bölgeden görüntüler:

Yorumlar (1)
Mustafa Levent:şehri asbest gazı sardı bu gazın ne denli zehirli olduğunu umarım idareciler biliyordur bugün almanyada bir fabrikada yangın oldu haber sekmesinde görebilirsiniz hemen vatandaşlar pencerlerini açmama konusunda uyarılmış
500