Haberler

Everdream Valley inceleme

Güncelleme:

Mooneaters tarafından geliştirilip Untold Tales ve VARSAV Game Studios'ın yayıncılığını yaptığı çiftçilik simülasyonu Everdream Valley, rekabetçi oyunlardan bıkmış oyuncuların oynarken rahatlayabileceği bir oyundur.

Dede ve anneannenizin çiftliğinde yeri geldiğinde ayak işleri yeri geldiğinde ise çiftliğe göz kulak olduğunuz Everdream Valley'de çiftçilik yaşamını hoş ve tatlı grafiklerle benimseyeceksiniz.

EVERDREAM VALLEY İNCELEME

Okulların kapanıp yaz ayını dedenizin ve anneannenizin çiftliğinde geçirdiğiniz Everdream Valley'de karakterinizi istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Oyunun başlangıcında birçok seçeneğin bulunduğu karakter özelleştirme kısmında kendi karakterinizi oluşturabilirsiniz. Daha sonrasında ise karakterinize farklı farklı kıyafetler satın alabilirsiniz.

Everdream Valley inceleme

İlk başta uzun süredir uğranılmamış çiftlikte kurumuş dalları toplayarak, kırık çitleri tamir ederek, yerdeki çöpleri toplayarak geçirdiğiniz ilk dakikalarda çiftliğin uzun bir tadilata ihtiyaç duyduğunu hissedeceksiniz.

Dede ve anneannenizden aldığınız görevler ile bu tadilat aşamasını yavaş yavaş yapıyorsunuz. Çiftlikten kaçan koyun sürüsünü geri getirerek, kaybolan ineğinizi evcil hayvanız sayesinde bularak çiftlikte hayvancılığa da adım atmış oluyoruz. Daha sonrasında ise tarlanıza meyve ve sebzeler ekip, ağaçtan elmalarınızı topladığınızda çiftliğinizde tarıma da adım atıyorsunuz.

Everdream Valley inceleme

Everdream Valley, çiftçilik simülasyonunda bir hayli detaylı yapılmıştır. İnek sağma animasyonundan koyunları kırpmaya kadar birçok farklı detaylar bulunmaktadır. Diğer oyunlara nazaran bu işlemler daha detaylı yapılmıştır. Bu da çiftçilik dünyasına daha yakın hissetmenizi sağlamaktadır.

Everdream Valley inceleme

Oyunda bir tüccar bulunmaktadır. Çiftlikteki hasatlarınızı bu tüccara satabilirsiniz. Tüccarda ise çeşitli hayvanlar, çeşitli ürünler, kıyafetler ve envanter büyütmek için çanta gibi birçok farklı eşya satın alabilirsiniz.

Oyunun başında bir evcil köpek evlatlık ediniriz ama bu köpekle hemen içli dışlı olamayız. Everdream Valley, bu konuda diğer oyunlardan daha farklı olmak istemişki köpekle aranızı iyi tutabilmek için bir süre onunla oyun oynamanız gerekmektedir.

Everdream Valley inceleme

Everdream Valley'de oyuncular ağaç kesebilir, kestiği ağaçları testere ile oduna dönüştürebilir, daha sonra ise gerekli malzemeleri birleştirerek birçok farklı eşya craftlayabilirsiniz. Oyunun haritasından bahsetcek olursak haritası oldukça büyük ve bulunduğunuz bölgenin dışarısına çıkabilmek için ise kırık köprüleri tamir etmeniz gerekiyor. Bölgenizin etrafında farklı farklı meyve ağaçları bulunuyor. Bunları kürek sayesinde kökünden sökerek kendi çiftliğinize taşıyabilir ve bu sayede de çiftliğinizi büyütebilirsiniz.

Everdream Valley inceleme

Gece gündüz döngüsü ile gündüzleri görevlerinizi yerine getirerek geceleri çiftlik evinde uyuyabilirsiniz. Hergün dedenizin yanına uğrayarak sizin için topladığı meyve ve sebzeleri envanterinize ekleyebilirsiniz. Daha sonra ise bunları tüccara para karşılığında satabilirsiniz.

Everdream Valley inceleme

Tüm detaylarıyla Everdream Valley, beni kendine çeken bir çiftlik simülasyon oyunu oldu. Huzurdolu açık dünya ile arkanıza yaslanıp rahatlamak için birebir oyundur. Ayrıca oyun çiftlikle ilgilenmekten ibaret değil. Geceleri kamp kurabilir, ağaç ev yapabilir, balık tutabilir, yemek yapabilir, mobilya inşa edebilir ve hazine avına çıkabilirsiniz. Bu nedenle açık dünyasında eğlenmek için bolca aktivite bulunmaktadır.

Everdream Valley inceleme

Oyunda benim eksik bulduğum birkaç nokta bulunmaktadır. İlk olarak gözüme batan nokta ise görevlerin az detaya sahip olması. Oyuna yeni başlayanlar için bazı görevler anlamsız olabiliyor. Dedenizden görevi alıyorsunuz ve ne yapmanız gerektiğine dair birkaç dakika açıklama bulamıyorsunuz. Bu konuda görevlerin daha fazla detaylı olması oyuna daha iyi bir deneyim katabilir.

Bir diğer eksik bulduğum nokta ise dayanıklılık konusu. Karakterimizin bir dayanıklılık (Stamina) barı bulunmaktadır. Bu bar yemek yediğiniz takdirde yükseliyor, ancak benim eksik bulduğum nokta ise dayanıklılık bari sona ulaştığında tekrardan koşmak veya ağaç kesmek için dayanıklılık barını sonuna kadar dolmasını beklemeniz gerekmektedir. Yarısı dolsa bile yürümekten başka herhangi bir işlem yapamıyorsunuz.

Everdream Valley inceleme

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

İnceleme Gamegar Güncel Haberler

Çok sayıda kente ceviz büyüklüğünde dolu yağdı! Camlar kırıldı, vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı

Çok sayıda kente ceviz büyüklüğünde dolu yağdı! Camlar kırıldı, vatandaşlar ne yapacağını şaşırdı

Çorum'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Çorum'da 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi

İstanbul'da 1 Mayıs'ta çıkan olaylarla ilgili gözaltına alınan 27 kişi daha tutuklandı

İstanbul'da 1 Mayıs'ta çıkan olaylarla ilgili gözaltına alınan 27 kişi daha tutuklandı

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title