Esenli Haberleri

Esenli haber, Esenli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Esenli 25.7.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne ziyaretler devam ediyor
Isparta'dan ailesiyle gelen Yaşar Esenli ise camiye Isparta'dan getirilen gül suyu sıkıldığını, girişte kokusunu aldıklarını söyledi.
Esenli 19.7.2020
Osmaniye'de çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı
Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Esenli köyü Bağdaş Yaylası mevkisinde iki grup arasında henüz belirlenemeyen nedenle tartışma çıktı.
Esenli 15.7.2020
İtalya ve Belçika'da 15 Temmuz törenleri
Türkiye'nin Roma Büyükelçiliğinde Büyükelçi Murat Salim Esenli'nin ev sahipliğinde düzenlenen törene, Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş'ın yanı sıra büyükelçiliğe bağlı müşavirlikler ve ilgililer katıldı.
Esenli 15.7.2020
- FETÖ'nün hain darbe girişimi dünyaya "15 Temmuz 15 Panel" programıyla anlatılıyor
- FETÖ'nün hain darbe girişimi dünyaya "15 Temmuz 15 Panel" programıyla anlatılıyor BRÜKSEL - Fetullahçı Terör Örgütü'nün hain darbe girişimi uluslararası kamuoyuna Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen "15 Temmuz 15 Panel" başlıklı program ile anlatılıyor. Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından "15 Temmuz 15 Panel" başlıklı program düzenleniyor. FETÖ yapılanması ile 15 Temmuz darbe girişiminin uluslararası kamuoyuna anlatıldığı panel serisi, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle video konferans yoluyla gerçekleştiriliyor. Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen panele Türkiye'nin Brüksel Büyükelçisi Hasan Ulusoy, Profesör Dr. Dries Lesage ve Doçent Dr. Enes Bayraklı katıldı. Panelde darbe girişimi kapsamında demokratik anayasal düzene karşı işlenen suçlarda uluslararası iş birliğinin önemi ele alındı. İtalya'nın başkenti Roma'da, Roma Basın Müşaviri Murat Pazarbaşı'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele ise Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, İtalya'nın Ankara Eski Büyükelçisi Carlo Marsili, Doç.
Esenli 15.7.2020
İletişim Başkanlığı'nın "15 Temmuz'da 15 Panel" programının İtalya bölümü yayınlandı
İnternet üstünden video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen panele, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, İtalya'nın Eski Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili, Doç.
Esenli 14.7.2020
FETÖ'nün hain darbe girişimi dünyaya "15 Temmuz 15 Panel" programıyla anlatılıyor
İtalya'nın başkenti Roma'da, Roma Basın Müşaviri Murat Pazarbaşı'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele ise Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, İtalya'nın Ankara Eski Büyükelçisi Carlo Marsili, Doç.
Esenli 14.7.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş, 15 Temmuz tarihinin Türkiye tarihinde milletin kendi iradesine ve istikbaline sahip çıkışını simgelediğini belirtti. Vatikan Büyükelçiliği rezidansından düzenlenen merasime, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, basın mensupları ve diğer ilgililer katıldı.
Esenli 14.7.2020
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Esenli: "İtalya, darbe sonrası Batı'dan ilk ziyareti yapan...
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, darbe girişimi sonrasında Türkiye'yi ilk ziyaret eden ülkeler arasında İtalya'nın olduğunu belirtti.
Esenli 10.7.2020
Diyarbakır'da 9 milyon 187 bin kök Hint keneviri ve 1 ton 183 kilogram esrar ele geçirildi
Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığınca, terör örgütü PKK ile uyuşturucu üretimi ve satışı yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, saklanan uyuşturucu ve bunları gizleyenleri adalete teslim etmek amacıyla Lice ilçesinin Yalaza, Ortaç ve Esenli köyleri kırsalında başlatılan "Şehit Jandarma Er Zeynettin Özalp Narkoterör Operasyonu" başarıyla tamamlandı.
Esenli 7.7.2020
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Esenli, İtalyan Senatosu'nda "Orta Doğu" özel oturumuna katıldı...
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Türkiye'nin Libya'nın meşru hükümetine, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2259 sayılı kararı çerçevesinde destek verdiğini belirtti.
Esenli 26.6.2020
Türkiye'den San Marino'ya "maske" yardımı
Türkiye, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen San Marino Cumhuriyeti'ne maske yardımında bulundu. Türkiye'nin Roma Büyükelçiliğinde yapılan törenle, Türkiye'nin San Marino'ya da akredite Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, San Marino Cumhuriyeti'nin Türkiye nezdindeki büyükelçisi Giorgio Girelli'ye, Türkiye'nin maske yardımlarını iletti.
Esenli 25.6.2020
Mersin'de 26 kök Hint keneviri ele geçirildi
İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, Esenli Mahallesi'nde bir şüphelinin tarla içerisindeki barakada uyuşturucu yetiştirdiği bilgisi üzerine ekipler harekete geçti.
Esenli 9.6.2020
Şehit Büyükelçi Taha Carım anıldı
Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi olarak görev yaptığı 1977'de Ermeni terör örgütü JCAG tarafından şehit edilen Büyükelçi Taha Carım, düzenlenen törenle anıldı. Türkiye'nin Vatikan Büyükelçisi Lütfullah Göktaş'ın ev sahipliğinde büyükelçilikte yapılan anma törenine, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, büyükelçilik görevlileri ve gazeteciler katıldı.
Esenli 24.4.2020
İtalya'daki Türkler yurda gelmek üzere yola çıktı
Başkent Roma ve çevre şehirlerden gelen 76 Türk vatandaşının daha uçağa binmesiyle THY uçağı yerel saatle 22.08'de (TSİ 23.08) yeniden havalandı. Türk vatandaşlarını Fiumicino Havaalanı'ndan uğurlayan ve kendileriyle bir süre sohbet eden Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, uçağın kalkışından önce AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Esenli 9.4.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
İletişim Başkanlığından video konferans İletişim Başkanlığı, Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Esenli ve Türkiye'nin Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin'in katılımıyla "Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı gerçekleştirdi.
Esenli 8.4.2020
İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN KORONAVİRÜSLE MÜCADELE VİDEOKONFERANSINDA KONUŞTU
İletişim Başkanlığı tarafından "Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliğiö başlıklı bir videokonferans düzenlendi. Başkanlığın Türkçe ve İngilizce youtube kanallarından canlı olarak yayınlanan videokonferansın açılış konuşmasını İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun yaptı. Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir  Emin Önen, Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin'in konuşmacı olarak yer aldığı videokonferansın moderatörlüğünü ise SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş gerçekleştirdi.
Esenli 8.4.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında İtalya ve diğer ülkelere desteğinin, Avrupa'daki Türkiye'ye karşı önyargıların kırılmasına yardımcı olduğunu söyledi.
Esenli 8.4.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
İletişim Başkanlığı, Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Emin Önen, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Türkiye'nin Seul Büyükelçisi Erçin'in katılımıyla "KOVİD-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı gerçekleştirdi.
Esenli 8.4.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
İletişim Başkanlığı, Önen, Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Türkiye'nin Seul Büyükelçisi Ersin Erçin'in katılımıyla "Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı gerçekleştirdi.
Esenli 8.4.2020
"Kovid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" video konferansı
Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin'in konuşmacı olarak yer aldığı video konferansın moderatörlüğünü ise SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş gerçekleştirdi.
Esenli 8.4.2020
İletişim Başkanlığı tarafından Korona virüs konferansı düzenlendi
İletişim Başkanlığı tarafından "Covid-19 Tecrübeleri ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği" başlıklı bir video konferans düzenlendi. Başkanlığın, Türkçe ve İngilizce Youtube kanallarından canlı olarak yayınlanan video konferansın açılış konuşmasını İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun yaptı. Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen, Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli ve Seul Büyükelçisi Durmuş Ersin Erçin'in konuşmacı olarak yer aldığı video konferansın moderatörlüğünü ise SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş gerçekleştirdi.
Esenli 7.4.2020
Samsun'da karantina altındaki öğrencilerden görevlilere "teşekkür" videosu
Ateşdağlı, sağlıkla ve güvenle evlerine dönebilmelerinde çok kişinin emeğinin geçtiğini dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı: "Bize yurtlarını hazırlayan ve desteğini, ilgisini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'na, Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, Milano Başkonsolosu Özgür Uludüz ve tüm Dışişleri Bakanlığı çalışanlarına, Samsun Valisi Osman Kaymak'a, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu'na, ülkemizin köklü futbol kulübü Samsunspor'a, gece gündüz, yağmur soğuk demeden güvenliğimiz için uğraşan emniyet güçlerine, bizi getiren uçak pilotu ve kabin ekibine, salgın sürecinde en çok emeği geçen doktorlarımız, hemşirelerimize, kendi ailelerini bırakıp bizim için buraya gelen, her ihtiyacımıza koşan, sürecin gizli kahramanları kat görevlisi tüm emekçilere, AFAD ve Kızılay gönüllülerine teşekkürü bir borç biliriz.
Esenli 6.4.2020
Anadolu Ajansı 100 yaşında
Türkiye'nin Roma Büyükelçisi Murat Salim Esenli, kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutlayan Anadolu Ajansını tebrik etti.
Şu an buradasınız: Esenli Haberleri | Esenli Haber - Haberler - Esenli haberleri, son dakika esenli haber ve gelişmeleri burada. Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne ziyaretler devam ediyor - Vatandaş röportajları.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 6.8.2020 05:15:59. #1.15#
title