Haber : Terör örgütü yandaşları üçlü muhtıra sonrası İsveç'te sokaklara döküldü - Haberler

Haberi Paylaş

Terör örgütü yandaşları üçlü muhtıra sonrası İsveç'te sokaklara döküldü

 - Güncelleme:

İspanya'nın başkenti Madrid'de gerçekleştirilen dörtlü zirve sonrası Türkiye, İsveç ve Finlandiya arasında üçlü muhtıra imzaladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Diplomatik zafer" olarak nitelendirdiği muhtırayla birlikte iki ülke, terör örgütlerine destek sağlamayacaklarını taahhüt etti. Kararın ardından paniğe kapılan terör örgütü yandaşları, muhtıranın iptali talebiyle İsveç'in Göteborg kentinde PKK/YPG lehine gösteri düzenledi.

28 Haziran'da Madrid'deki NATO Liderler Zirvesi öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in katıldığı dörtlü görüşmenin ardından Türkiye, Finlandiya ve İsveç arasında "üçlü muhtıra" imzalandı.

Muhtırayla birlikte; Finlandiya ve İsveç, PYD/YPG/ Pkk ve FETÖ'ye destek sağlamayacaklarını taahhüt etti ve tüm terör örgütlerinin Türkiye'ye karşı gerçekleştirdikleri saldırıları açık ve net biçimde kınadığını belirtti. Ayrıca iki ülke, PKK ve diğer tüm terörist örgütlerin, bunların uzantılarının faaliyetleri ile iltisaklı kuruluşlar ve paravan örgütler içerisinde yer alan veya bu terör örgütleriyle bağlantısı bulunan şahısların faaliyetlerini engelleyeceklerini de kabul etti.

Terör örgütü yandaşları üçlü muhtıra sonrası İsveç'te sokaklara döküldü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da üçlü muhtırayla ilgili "Her ne kadar muhalefet gölgelemeye çalışsa da NATO Zirvesi, Türkiye için büyük bir diplomatik zafer olmuştur. Bu gerçeği sadece muhataplarımız değil akıl, vicdan ve asgari düzeyde diplomasi bilgisi olan herkes tasdik ediyor." demişti.

İmzalanan muhtıranın yankıları sürerken İsveç'te toplanan bir grup terör örgütü PKK/ Ypg yandaşı, muhtıranın iptal edilmesi talebiyle gösteri yaptı. Göteborg kentinde Järntorget Meydanı'nda toplanan grup, terör örgütü PKK/YPG'yi simgeleyen bez parçaları taşıdı.

Terör örgütü yandaşları üçlü muhtıra sonrası İsveç'te sokaklara döküldü

Üçlü muhtıranın iptal edilmesini isteyen eylemciler, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerini açtı. Eylemciler, Sosyal Demokrat hükümet aleyhinde sloganlar atıp pankartlar taşıdı. Öte yandan, terör yandaşları, Malmö kentindeki Möllevangstorget Meydanı'nda aynı gerekçeyle toplandı.

Haberler.com - Dünya

İsveç YPG PKK Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Doğuş:

İyide bu ülkeler ypg yı terör örgütü saymıyorki

Adanalı Haşmet :

Bas ampüle yeniden

Demir Acer :

orasi isvec meydan bos ve demokrasi var

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title