Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı Balkan ülkelerinde en beğenilen lider oldu

Güncelleme:

Batı Balkan ülkeleri Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Kosova'da yapılan bir ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bölge halklarınca en beğenilen lider oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi liderleri geride bıraktı.

Batı Balkan ülkeleri Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Kosova'da yapılan bir anket, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bölge halklarınca en beğenilen lider olduğunu ortaya koydu.

BATI BALKAN ÜLKELERİNDE DİKKAT ÇEKEN ANKET

Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstitüsünce Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Kosova'da "Batı Balkanlar Bölge Anketi" düzenlendi. Ankette, söz konusu ülke vatandaşlarına, "Bugün ülkenizin karşı karşıya olduğu en önemli sorun nedir?", "Hükümetin ele alması gereken en önemli öncelik hangi sorun olmalıdır?" ve "Aşağıdaki dünya ve bölge liderlerinden hangisi hakkında olumlu görüşleriniz var?" gibi sorular yöneltildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı Balkan ülkelerinde en beğenilen lider oldu

Ankete katılan vatandaşların çoğu, ülkelerinin karşı karşıya olduğu en önemli sorunun ve hükümetin ele alınması gereken en önemli önceliğin, "ekonomik şartlar ve hayat pahalılığı" olduğunu dile getirdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN EN BEĞENİLEN LİDER

Arnavutluk'ta ankete katılan vatandaşların yüzde 71'i, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında olumlu görüşlere sahip olduklarını kaydederken, ABD Başkanı Joe Biden yüzde 64 ile ikinci, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ise yüzde 14 ile üçüncü sırada yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı Balkan ülkelerinde en beğenilen lider olduABD Başkanı Joe Biden

PUTİN VE BIDEN'I GERİDE BIRAKTI

Bosna Hersek'te aynı soruya cevap verenlerin yüzde 61'i Erdoğan hakkında olumlu düşünürken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Biden ve Çin Devlet Başkanı Şi, yüzde 37'lerde kaldı. Karadağ'da da Erdoğan yüzde 56'lık oranla ilk sırada yer alırken, Putin yüzde 50 ile ikinci, Şi ise yüzde 46 ile üçüncü sırada yer aldı. Kuzey Makedonya'da ise Erdoğan, en beğenilen lider olarak yüzde 66 ile yine ilk sırada yer alırken onu yüzde 49 ile Putin, yüzde 37 ile Biden ve yüzde 35'le Şi izledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı Balkan ülkelerinde en beğenilen lider olduRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Sırbistan'da en beğenilen liderin yüzde 80 ile Putin olduğu görülürken, Şi'nin yüzde 73 ile ikinci sırada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise yüzde 41 ile üçüncü sırada bulunduğu görüldü. Kosova'da ise Biden yüzde 85 ile, en beğenilen liderler sıralamasında ilk sırada yer alırken Erdoğan yüzde 82 ile ikinci oldu. Ankete, Arnavutluk'tan 1216, Bosna Hersek'ten 1225, Kuzey Makedonya'da 1220, Karadağ'dan 1036, Sırbistan'dan 1238 ve Kosova'dan 1203 kişinin katıldığı bildirildi.

Kaynak: AA / Dünya

Recep Tayyip Erdoğan Vladimir Putin Makedonya Sırbistan Joe Biden Karadağ Kosova Diplomasi Politika Dünya Haberler

İstanbul'da pastanede silahlı çatışma: 3 ölü, 5 yaralı

İstanbul'da pastanede silahlı çatışma: 3 ölü, 5 yaralı

O anlar kamerada! Okuldaki mezuniyet kutlamasında helyum gazlı balon patladı

O anlar kamerada! Okuldaki mezuniyet kutlamasında helyum gazlı balon patladı

Bakan Şimşek: Vergi kaçakçılarını ihbar edenlere ikramiye

Bakan Şimşek: Vergi kaçakçılarını ihbar edenlere ikramiye

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

Sınırda makam aracıyla insan kaçakçılığı! Tuğgeneral emekliliğe sevk edildi

500

Yorumlar (8)

Doğrucu:

Alsınlar onların lideri olsun, biz 25 yilda 25 kuruşa muhtaç kaldık

35
45
yanıtYanıtla
Malatyam44:

inşallah hiç para yüzü görmezsiniz biz depremi en ağır şekilde yaşayanlardan iz reis yanımızda hala aylık 4500 TL para yatırıyor hamd olsun her şeyimiz var memleketimizi kaldırmak için elimden geleni yapıyor Allah onu başımızdan eksik etmesin inşallah

27
47
yanıtYanıtla
Spartacüs MartinLuther:

Batının sözünü dinlediği için seviyorlar bu kadar mülteciyi kendisi kabul etti diye minettarlardır.

18
25
yanıtYanıtla
gökhan yıldırım:

uzaktan davulun sesi hoş gelirmiş...

24
12
yanıtYanıtla
Murat Kasapoğlu:

Bumu

13
13
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

keşke bu ülkeleride nasla yönetse o zaman onlarında bizim gibi ekonomileri kişniyerek şaha kalkardı onlar o zaman beğenirlermiydiler görürdük

13
11
yanıtYanıtla
erdal aydoğan:

Allah reisimizi başımızdan eksik etmesin, sağlıklı uzun ömürler versin.

8
7
yanıtYanıtla
Casus:

Davulun sesi uzaktan hoş gelirmiş!

6
5
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title