Dha Yurt Bülteni-5 - Haberler
Haberi Paylaş

Dha Yurt Bülteni-5

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Dha Yurt Bülteni-5

1)ŞEHİT YÜZBAŞI'NIN CENAZESİ GAZİANTEP'TEDİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan'ın cenazesi, memleketi Gaziantep'e getirildi.

1)ŞEHİT YÜZBAŞI'NIN CENAZESİ GAZİANTEP'TE

DİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde, Pkk'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Yüzbaşı Fuat Oğuzcan'ın cenazesi, memleketi Gaziantep'e getirildi.

Şehit Yüzbaşı Oğuzcan'ın cenazesi, Diyarbakır'daki törenin ardından askeri uçakla memleketi Gaziantep'e getirildi. Şehidin cenazesini havalimanında Vali Yardımcısı Turgay Erkin, askerler, şehidin babası Nuri, annesi Kanime, eşi Ayşe Fatma ve yakınları karşıladı. askerler tarafından uçaktan alınan şehit Yüzbaşı'nın Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze aracına konuldu. Yakınlarının gözyaşı döktüğü şehidin annesi Kanime Oğuzcan, "Fuat oğlum ben ölseydim ben" diyerek ağıt yaktı.

Şehidin cenazesi, morga konuldu.

Görüntü Dökümü

---------------------------

Gaziantep Havalimanı

Tabutun uçaktan alınması

Tabutun cenaze aracına konulması

Cenaze aracına gidenler

Şehidi karşılamaya gelenler

Şehidin annesinin ağlaması e feryadı

Genel ve detay görüntüler

Haber : Mücahit YOLCU- Kamera: Ahmet ÖZER-GAZİANTEP-DHA)

GÖRÜNTÜ BOYUTU: 84 MB

==================================================

(GENİŞ HABER )

2)OTOBÜS ŞOFÖRÜ, YOLCUSU KADIN DOKTORU DAĞ BAŞINDA BIRAKTI

MARMARİS Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli doktor 51 yaşındaki Sevim Sütçüoğlu, şehirlerarası otobüsle yolculuk yaptığı sırada dağlık alanda trafik kazasına tanık olunca, araçtan inerek yaralılara müdahale etti. Otobüsün şoförü, telefonla ulaşamadığı doktoru dağ başında bırakarak yoluna devam etti. Yapılanın insanlık dışı olduğunu söyleyen Dr. Sütçüoğlu, "Ben doktorum, gidip gerekli müdahaleyi yaptım. Döndüğümde otobüs durduğu yerde yoktu. Dağ başında yalnız kaldım. Şikayetçi oldum" dedi.

Dr. Sevim Sütçüoğlu, Konya'nın Seydişehir İlçesi'nden Marmaris'e gitmek için bir yolcu otobüsüne bindi. Antalya'nın Gündoğmuş İlçesi yakınlarına gelindiğinde, şiddetli yağmurda bir otomobilin şarampole yuvarlandığını gören otobüs şoförü Mehmet İskender, az ileride aracı park etti. Yolculara aracı terk etmemelerini söyleyen şoför İskender, kaza yapanlara yardıma gitti. Dr. Sevim Sütçüoğlu otobüstekilere, "Ben doktorum, yardım edeyim" diyerek kaza yapan aracın yanına gitti. Dr. Sütçüoğlu, yaralılara müdahale ederken, şoför Mehmet İskender otobüse dönerek yola devam etti. Yaklaşık 10 dakika sonra gelen 112 Acil Servis ekibine 3 yaralıyı teslim eden Dr. Sütçüoğlu, yapayalnız kaldığı dağ başında otostop yapmak zorunda kaldı.

OTOBÜSÜ BIRAKTIĞI YERDE BULAMADI

Yapılanın insanlık dışı olduğunu söyleyen Dr. Sütçüoğlu, "Ambulans gelene kadar yapılan yardımlar yanlış olabiliyor. 'Kimse inmesin' uyarısı yapıldı ama şoförümüz dahil inenler oldu. Şoför oradayken ben de gittim ve beni gördü. 'Ben doktorum yardım etmek isterim' deyince herkes elimden tutup beni kazanın olduğu şarampole indirdi. Yaralılara gerekli müdahaleyi yaptım. 112 ekipleri gelince de onlara teslim ettim. En fazla 10 dakika geçti ama zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Hızlı yürüdüm ve tekrar otobüse binmek istedim ama otobüsü durduğu yerde yoktu" dedi.

'DAĞ BAŞINDA YALNIZ KALDIM'

Otobüsün ayrıldığına inanamadığını belirten Dr. Sütçüoğlu, "Neyse ki çantamı almıştım ama valizim otobüsteydi. Şirketin merkezine ulaşmak için telefonuma baktığımda arandığımı gördüm. Telefonun sesini müdahale esnasında duydum ama yakınlarımdır diye bakmadım. Şoförü aradığımda ise beni üç kere aradıktan sonra kaza yerinden ayrıldığını söyledi. Burası dağ başıydı, yanımda oturan kişi de benim doktor olduğumu şoföre söylemiş. Buna rağmen beni bıraktı, dağ başında yalnız kaldım. Otostop çekerek otobüse ulaşmaya çalıştım. Şoför beni bir noktada bekleyeceğini söyledi ama o noktada yoktu. Yine aradım ve Manavgat'ta jandarma merkezi yanında olduğunu söyledi. Jandarma durdurduğu için orada yakaladım. Aksi takdirde durmayabilirdi" diye konuştu.

ŞİKAYETTE BULUNDU

İlk defa böyle bir şeyle karşılaştığını kaydeden Dr. Sütçüoğlu, "Biz doktorlar Hipokrat yemini ettik, gördüğümüz anda müdahale etmek durumundayız. İnsanlar hekim bir şey yapmadığında kızıyor ama böyle bir şey yaptığında da maruz kaldığım durum bu. Yolcular bana hak verdi. Bir yaptırım olmalı. Firma bunu değerlendirmeli" dedi.

Antalya otobüs terminalinde polise şikayette bulunan Dr. Sütçüoğlu, BİMER ve CİMER'e de şikayetçi oldu.

'DOKTOR OLDUĞUNU BİLSEYDİM BEKLERDİM'

Otobüsün şoförü Mehmet İskender ise önünde meydana gelen trafik kazasında yol güvenliğini aldıktan sonra olay yerine gittiğini söyledi. Yolcuların inmemesini istediğini anlatan İskender, şöyle konuştu:

"Çok kaygan bir zemin vardı ve inen her yolcu risk demekti. Doktor olduğunu bilmiyordum. Ben otobüsteki yolcuların güvenliğinden sorumluyum. Muavini kaza yerine göndermem bir risk, yolcular dağılabilirdi. Yolcumuz olan doktoru kaza yerinde görmedim. İnsanlık vazifemi yaptım, kaza yerine gidip baktım. Doktor olduğunu söyleyip inmek istediğini söyleseydi niye durmayalım? Ben durduktan sonra başka bir kazaya neden olsaydık nasıl hesap verirdim? Doktor olduğunu bilseydim beklerdim. Jandarmaya 112'ye zaten haber verdik. Kendisine telefonla ulaşmaya çalıştım."

Görüntü Dökümü

-------------------

Doktorun otobüsten inişi

RÖP 1: Sevim Sütçüoğlu (Doktor)

RÖP 2: Mehmet İskender (Şoför)

HABER: Hasan DEMİRBAŞ-KAMERA: Mehmet KILIÇASLAN/ANTALYA,

=====================================================

3)DARICA'DA PKK/KCK OPERASYONUNDA 9 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

KOCAELİ'nin Darıca İlçesi'nde, PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan, korsan gösteriler düzenleyen, Ak Parti mahalle temsilciliğine molotof atan 9 kişi adliyeye sevk edildi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri geçen Perşembe günü Darıca'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyon düzenledi. Darıca'da korsan gösteri yaparak otobüs durakları ve çöp konteynerlerine zarar veren, Ak Parti Nene Hatun Mahallesi Temsilciliği'ne molotof attıkları iddia edilen 9 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerin ardından 9 kişi sabah saatlerinde Gebze Adliyesi'ne sevk edildi.

Görüntü Dökümü

----------------------

Adliyeye sevk edilmeleri

HABER-KAMERA: Haluk TURGUT-GEBZE(Kocaeli), -

======================================================

4)ANTALYA'DA ESNAF İRANLI TURİST BEKLİYOR

ANTALYA Kundu'daki otellerin çevresindeki esnaf, nevruz nedeniyle bölgeye geleceği düşünülen İranlı turistler için açık hava pazarı hazırladı. Standlarda bir önceki sezonun seri sonu ürünleri düşük fiyatlarda satışa çıkarıldı.

Antalya'nın turistik bölgesi Kundu'da faaliyet gösteren tekstil mağazaları, 2016 yılı ürünlerini kaldırım üzerinde açtıkları tezgahlarda etiketin yarı fiyatına satıyor. Nevruz nedeniyle Antalya'ya geleceği düşünülen İranlı turistler için sokaklara standlar açıldı. Ayakkabıdan gömleğe, montlardan oyuncaklara, kemerden iç çamaşırlarına kadar yüzlerce farklı ürünün satıldığı standlar, turistler kadar yerli halkın da ilgisini çekti. Fiyatları 10 TL ile 300 TL arasında değişen ürünler 10 gün boyunca satılacak.

Kundu esnafından Fatma Yılmaz, yılda bir kez 20 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında 10 gün açık pazar kurulduğunu belirtti. Fatma Yılmaz, "İranlı turistlerin gelmesini dört gözle bekliyoruz. Yarından itibaren yoğunluk olmasını umuyoruz. İranlı turistlerin bölgeye gelmesiyle koleksiyonu bozuk, bir önceki sezona ait ürünleri vitrin ve depolardan çıkartarak kaldırım üzerine kurulan açık pazarda satılığa çıkarıyoruz. İranlılar ucuz ne bulursa alıyor. Buradaki ürünler de koleksiyon sonu olduğu için normal değerinin yarı fiyatına satılıyor" dedi.

Uzun zamandır Kundu'da ayakkabı ve tekstil mağazası işleten Mehmet Erden, "Nevruzda İranlıların bölgeye akın etmesini umuyoruz. Alışveriş yapmayı, hediye almayı çok seviyorlar. Bizler elimizde kalan eski sezon ürünleri bitiriyoruz onlar da hediyeliklerini almış oluyor. Birkaç gün içinde birçok esnaf elindeki eski ürünleri sıfırladı" dedi.

Görüntü Dökümü

--------------

Esnaf mallarını düzenlerken

Esnaf bayanla röp

Pazardaki ürünlerden görüntü

Esnaf erkekle röp

Bir çocuk satış yaparken

Vatandaş ürünlere bakarken

Stantlardaki ürünlerden görüntü

Pazar içinden detaylar

Müşteri ürün fiyatı sorarken

Panodan akan Arapça yazıdan görüntü

Stantlardan görüntü

Tezgahtaki Arapça yazıdan görüntü

183 MB/// 01.38ö

HABER: İbrahim LALELİ-KAMERA: Süleyman EKİN/ANTALYA,

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title