DAVİD CAMERON HABERLERİ

David Cameron haber, David Cameron son dakika haberleri ve gelişmeleri.

David Cameron

David Cameron

Doğum Yeri İngiltere
Doğum Tarihi 9.10.1966 -

David Cameron Kimdir ?

David William Donald Cameron (d. 9 Ekim 1966) 55. Birleşik Krallık Başbakanı Soyu Kraliçe Victoria'nın amcası IV. William'ın gayrimeşru kızı Erroll Kontesi Elizabeth Hay'a dayanan David Cameron,1966 yılında Londra'nın Berkshire bölgesinde doğdu. Eton Koleji'nde orta öğrenimini gördükten sonra Oxford Üniversitesi'nde Felsefe, Politika ve Ekonomi eğitimi aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
David Cameron 3.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2010- İngiltere'de yapılan genel seçimde hiçbir parti tek başına iktidar olma çoğunluğunu sağlayamadı. Hükümeti kurma görevi 11 Mayıs'ta Muhafazakar Parti'nin lideri David Cameron'a verildi.
David Cameron 7.4.2020
İngiliz ve yabancı liderler Johnson'a şifa diledi
Eski Muhafazakar Parti lideri ve eski Başbakan David Cameron, sosyal medya hesabındaki mesajında "Emin ellerdesiniz ve hepimiz iyi olmanızı ve Downing Sokağı 10 Numara'ya (Başbakanlık ofisi) geri dönmenizi istiyoruz.
David Cameron 5.2.2020
Eski İngiliz Başbakan'ın koruması silahını uçak tuvaletinde unuttu
Eski İngiltere Başbakanı David Cameron'ın yakın korumasının silahını uçak tuvaletinde unuttuğu ortaya çıktı.
David Cameron 20.12.2019
İngiliz mahkemesinden MI5'e "suç işleme" izni
2012 yılında dönemin Başbakanı David Cameron, tamamlanan soruşturmayla ilgili parlamentoyu bilgilendirdiği konuşmasında, hükümetin de cinayete karıştığını itiraf etmişti.
David Cameron 13.12.2019
İngiliz halkının başbakan tercihi Boris Johnson
Liderlik girişimi akim kaldı AB referandumundan yüzde 48'e karşı yüzde 52 oyla Brexit kararının çıkmasını takiben, ülkenin AB'ye üyeliğinin devamı için kampanya yürüten dönemin Başbakanı David Cameron istifa etti.
David Cameron 12.12.2019
İngiltere erken seçim için sandık başında
2015'te yapılan ve Brexit referandumu vaadinde bulunan David Cameron liderliğindeki Muhafazakarların kazandığı seçim, AB'den ayrılış sürecini başlattı.
David Cameron 10.12.2019
İngiltere'de anketlere göre iktidar partisi önde
Kriz seçim getirdi İngiltere 2016'da yapılan AB referandumunda Brexit kararı almış, AB üyeliğinden yana dönemin başbakanı David Cameron istifa etmişti.
David Cameron 31.10.2019
ANALİZ – Brexit kaosunda ikinci erken seçim
Brexit'e dair 2016 yılından bugüne kadar yaşanan siyasi kaosun arka planına bakıldığında bazı nedenler ön plana çıkıyor. Öncelikle eski Başbakan David Cameron'un 2015 genel seçimleri öncesinde, o dönemin popülist atmosferinden etkilenerek halka AB referandumu sözü vermesi ve seçimlerden galip çıktıktan sonra da bu sözünü hızlı ve plansız bir şekilde uygulamaya koyması bu kaosun birinci ve en görünen sebebini oluşturuyor.
David Cameron 24.10.2019
Juncker'den Johnson'a "yalancılık" suçlaması
Dönemin İngiltere Başbakanı David Cameron'un kendisinden referandum kampanyasına karışmamasını istediğini hatırlatan Juncker, "Bu büyük bir hataydı çünkü hiç kimse Boris Johnson ve diğerlerinin çevreye yaydığı yalanlara itiraz etmiyordu.
David Cameron 8.10.2019
Birleşik Krallık demokrasisi Brexit yükünü taşıyamıyor
David Cameron'ın o dönemde muhafazakar seçmenin ve milletvekillerinin desteğini almak amacıyla, bir bakıma siyasi ikbal kaygısıyla aldığı referandum kararının, Birleşik Krallık'ı savaş sonrası dönemin, bazı gözlemcilere göre ise tarihinin en derin siyasi krizine sürükleyecek bir süreci tetikleyeceği öngörülememişti.
David Cameron 4.10.2019
Prens Harry'den 3 gazeteye dava
Dava sürecinde, gazete yöneticilerinin İngiliz siyasetçilerle kurdukları yakın ilişkiler de gün yüzüne çıkmıştı. Skandal sonucu, Murdoch'ın sahibi olduğu 168 yıllık "News of the World" tabloid gazetesi 2011'de kapatılmış, Davada Murdoch'ın İngiltere'deki eski şirketinin eski yöneticisi Rebekah Brooks ve dönemin Başbakanı David Cameron'ın iletişim danışmanı Andy Coulson yargılanmıştı.
David Cameron 24.7.2019
İngiltere'de Maliye Bakanlığına bir Müslüman getirildi
Pakistanlı Müslüman göçmen bir aileden gelen 50 yaşındaki Javid, daha önce eski Başbakan David Cameron'ın hükümetinde sırasıyla Hazine Bakanlığına bağlı Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı, Finanstan Sorumlu Devlet Bakanlığı, Kültür, Medya Bakanlığı ile İş, İnovasyon ve Yetenek Bakanlığı görevlerini yürütmüştü.
David Cameron 24.7.2019
Brexit kurbanı Theresa May'in "karnesi"
İngiltere tarihindeki "ikinci kadın başbakan" May, göreve 23 Haziran 2016'da yapılan Avrupa Birliği (AB) referandumunda, üyeliğin devamı için kampanya yapan dönemin Başbakanı David Cameron'ın istifasını takiben 13 Temmuz 2016'da geldi.
David Cameron 19.7.2019
Brexit ve İngiliz siyasetinin krizler çağı
Brexit sürecinin üçüncü başbakanı Sırf seçim propagandası sürecindeki vaadini yerine getirmek adına ülkeyi referandum macerasına sokan dönemin başbakanı David Cameron, referandumda hiç de beklemediği bir sonuç alarak tarihe 'ülkenin 43 yıllık AB üyeliğini sonlandıran başbakan' olarak geçmiş, bu sürpriz sonucun ardından 13 Temmuz 2016'da istifasını Kraliçe II.
David Cameron 7.7.2019
Haftanın tarihine bakış
2016- İngiltere'de Brexit kararının ardından David Cameron'un istifasıyla boşalan başbakanlık görevi için Muhafazakar Partiden iki kadın aday oldu.
David Cameron 20.6.2019
İngiltere'de Muhafazakar Parti liderliği için iki dışişleri bakanı yarışacak
İlk turda eski Avam Kamarası Lideri Adrea Leadsom, eski Çalışma Bakanı Esther McVey ve David Cameron döneminde partinin Grup Başkan Vekilliği görevini yürüten Mark Harper, ikinci turda eski Brexit Bakanı Dominic Raab ve üçüncü turda Uluslararası Kalkınma Bakanı Rory Stewart, dördüncü turda da İçişleri Bakanı Sajid Javid yarışa veda etmişti.
David Cameron 20.6.2019
İngiltere'de Muhafazakar Parti liderliği yarışı
İlk turda eski Avam Kamarası Lideri Adrea Leadsom, eski Çalışma Bakanı Esther McVey ve David Cameron döneminde partinin Grup Başkan Vekilliği görevini yürüten Mark Harper, ikinci turda eski Brexit Bakanı Dominic Raab ve üçüncü turda da Uluslararası Kalkınma Bakanı Rory Stewart yarışa veda etmişti.
David Cameron 18.6.2019
İngiltere'de Muhafazakar Parti liderliği için ikinci turun galibi de Johnson oldu
Geçen hafta yapılan ilk tur oylamada eski Avam Kamarası Lideri Adrea Leadsom, eski Çalışma Bakanı Esther McVey ve David Cameron döneminde partinin grup başkan vekilliği görevini yürüten Mark Harper elenmiş, Sağlık Bakanı Matt Hancock da yarıştan çekilmişti.
Şu an buradasınız: David Cameron Haberleri | David Cameron Kimdir - Haberler - David Cameron haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. David Cameron kimdir, hayatı ve biyografisi. İngiltere'de koronavirüsle mücadeleyi gölgeleyen tartışma: Başbakan'ın danışmanı Cummi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 07:57:39. #1.14#
title