ÇİN HALK CUMHURİYETİ HABERLERİ

Çin Halk Cumhuriyeti Haberleri

Çin Halk Cumhuriyeti haber, Çin Halk Cumhuriyeti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 41 milyon 836 bine, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 1 milyon 140 bine çıktı, iyileşenlerin sayısı 31 milyon 64 bini aştı.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
AB'den 3 ülkeye daha seyahat kısıtlaması
Avrupa Birliği (AB) ülkelerine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sınırlarını Kanada, Gürcistan ve Tunus'a kapatmaları tavsiye edildi.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Hunter Biden'ın eski ortağından e-postaların "doğru" olduğu iddiası
NEW ABD başkanlığı için yarışan Demokrat aday Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın eski ortağı olduğunu iddia eden Tony Bobulinski, Hunter Biden'ın Ukrayna ve Çin ile iş anlaşmalarından bahseden tartışmalı e-postaların doğru olduğunu ve Çin'den milyonlarca dolar aldığını iddia etti.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien: "Çin de ABD seçimlerine müdahale etmeye çalıştı"
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O'Brien, İran ve Rusya'nın yanı sıra Çin ve başka birkaç ülkenin de ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimlerine müdahale etmeye çalıştığını tespit ettiklerini açıkladı.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Dünya Bankası: Kovid-19'un emtia piyasasındaki etkisi en ağır enerji fiyatlarında hissediliyor
Dünya Bankası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının en çok enerji fiyatları üzerinde etkili olduğunu belirterek, petrol, doğal gaz ve kömürün oluşturduğu enerji emtialarının fiyat endeksinde bu yıl yüzde 32,7'lik azalış olmasının beklendiğini bildirdi.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Uluslararası Andrey Stenin Fotoğraf Yarışması ödülleri sahiplerini buldu
Anadolu Ajansı (AA) foto muhabiri Şebnem Coşkun, Uluslararası Andrey Stenin Basın Fotoğrafçılığı Yarışması'nda tekil spor kategorisinde birinci oldu.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Dünya genelinde Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 31 milyonu geçti
Dünya genelinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandıktan sonra sağlığına kavuşanların sayısı 31 milyonu aştı.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
İngiltere'ye 5 yıl içinde yaklaşık 1 milyon Hong Konglu göç edebilir
İngiltere'ye gelecek 5 yılda yaklaşık 1 milyon Hong Konglunun göç edebileceği bildirildi.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Çin'de 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı
Çin'de 5 yaşındaki Xiao Tao adlı çocuğun boğazından, midesinde bir yıldır yaşayan canlı solucan çıkarıldı.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
İYİ Parti'li Erozan: "Uygur Türkleri sıkıntı içerisinde"
İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan, Çin'in Uygur Türklerine yönelik baskılarına dikkati çekerek "Uygur Türkü kardeşlerimiz hem ibadetleri hem de milli kimlikleri açısından sıkıntı içerisindeler.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Son dakika haberleri... NATO Savunma Bakanları video konferans yoluyla bir araya geldi
Son dakika gelişmesine göre NATO üyesi ülkelerin savunma bakanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri nedeniyle video konferans yoluyla toplandı.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
AP'nin "Sakharov Ödülü", Belarus muhalefetinin oldu
Avrupa Parlamentosu'nun (AP) her yıl insan hakları ve düşünce özgürlüğü alanında verdiği "Sakharov Ödülü"ne bu yıl "Beraluslu muhalifler" layık görüldü.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
SETA'nın Afrika raporundan Açıklaması
Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından Pekin ve Ankara yönetimlerinin Afrika kıtasındaki ekonomik ve siyasi rekabetinin karşılaştırmalı bir şekilde ele alındığı "Afrika'da İş Birliği ve Rekabet Türkiye ve Çin" başlıklı rapor yayımlandı.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Çin'den ABD'ye, Tayvan'a silah satmaması çağrısı
Çin-Tayvan anlaşmazlığı Çin'de İkinci Dünya Savaşı'nın ardından çıkan iç savaşta Mao Zıdong liderliğindeki Çin Komünist Partisinin (ÇKP) 1949'da iktidarı ele geçirmesi ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ilan etmesi üzerine Çan Kayşek liderliğindeki Çin Milliyetçi Partisi (Kuomintag) üyeleri, Tayvan'a yerleşip 1912'de kurulan "Çin Cumhuriyeti" iktidarının Ada'da devam ettiğini ileri sürerek bağımsızlık ilan etmişti.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 9
Almanya'dan gelen koronavirüs aşısı gönüllülere yapıldı KOCAELİ Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, Almanya'dan gelen koronavirüs aşısının denemelerine başlandı.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış sürüyor.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Veriler ve IMF raporuyla endeksler düşük
Dünyanın önde gelen hisse senedi borsalarında endeksler, ekonomik veriler, artan Covid-19 vakaları ve Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Asya-Pasifik bölgesi ekonomisine ilişkin raporu sonrasında, dünkü kapanışlara göre düşük hareket ediyor.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Son dakika haberleri... Küresel organik kriz ve ABD-Çin rekabetinin trajedisi
Bir son dakika haberine göre Uluslararası düzen, içine girdiği "organik kriz" ile cebelleşirken ortaya çıkan "ara dönem" sistemik istikrarsızlığı yoğun bir şekilde beslemeye devam ediyor.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Çin'den 6 Çinli medya kuruluşunu daha "yabancı misyon" olarak tanımlayan ABD'ye tepki
ABD Dışişleri Bakanlığı, 18 Şubat'ta Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı Xinhua, People Daily, China Daily, Çin Global Televizyon Ağı ve Çin Uluslararası Radyosu'nu; 22 Haziran'da da Çin Merkezi Televizyonu (CCTV), haber ajansı China News Service (CNS), People's Daily ve Global Times'ı "yabancı misyon" olarak tanımış ve bu kuruluşlara ülkedeki yabancı diplomatik misyonlara uygulanan koşulların uygulanmasına karar vermişti.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Son dakika... Asya borsaları geriledi
Son dakika haber: Asya borsalarında, teşvik paketi belirsizliği ve artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarına ilişkin endişelerle satış ağırlıklı bir seyir izlendi.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Son dakika haberi! ABD, Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nı imzalayan ülkelerden desteklerini geri çekmelerini istedi
Son dakika haberleri: BİRLEŞMİŞ ABD, Nükleer Silahların Yasaklanması Antlaşması'nı imzalayan ülkelere anlaşmaya desteklerini çekmeleri çağrısı yaptı.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Afrika Birliği, Nijerya'daki göstericilere yönelik şiddeti kınadı
Afrika Birliği Komisyonu Başkanı Musa Faki Muhammed, Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı gösteri yapan protestoculara yönelik şiddeti kınadı.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Son dakika haber!
Son dakika haber: Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında tespit edilen toplam vaka sayısı 41 milyon 494 bini geçti.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Çin'den Huawei ve ZTE'ye İsveç'te getirilen "5G yasağına" sert tepki
Çin'in Stockholm Büyükelçisi Gui Congyou, İsveç'i 5G altyapısında Huawei ve ZTE ürünleri kullanılmasını yasaklama kararından vazgeçmeye çağırdı.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Kovid-19 salgınında Hindistan, Çin ve Güney Kore'ye dair gelişmeler
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en fazla etkilenen ülkelerden Hindistan'da vaka ve ölüm sayıları artmaya devam ederken, virüsün ortaya çıktığı Çin'de salgının kontrollü seyir izlediği, Güney Kore'de ise yaklaşık 1 ayın ardından ilk kez son 24 saatte yurt içi kaynaklı virüs...
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Yurt içi piyasalar Merkez Bankası faiz kararını bekliyor
Küresel piyasalarda, teşvik paketi belirsizlikleri ve düşen petrol fiyatlarıyla negatif bir seyir izlenirken, yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK) faiz kararı bekleniyor.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Japonya Savunma Bakanı Kişi'den Okinawa'ya ilk ziyaretinde "Çin ve Kuzey Kore" vurgusu
Japonya Savunma Bakanı Kişi Nobuo, Çin ve Kuzey Kore'nin "bölge güvenliğini tehdit eden" faaliyetlerine karşı tetikte olunması gerektiğini söyledi.
Çin Halk Cumhuriyeti - 22.10.2020
Son dakika haberleri | Bakanlık: Çin 690 bin adet 5G baz istasyonu kurdu
Son dakika haber: Çin Sanayi ve Enformasyon Teknolojileri Bakanlığı, Perşembe günü yptığı açıklamada, ülkede Eylül sonuna kadar toplam 690 bin adet 5G baz istasyonu kurulduğunu duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Çin Halk Cumhuriyeti Haberleri | Çin Halk Cumhuriyeti Haber - Haberler - Çin Halk Cumhuriyeti haberleri, son dakika çin halk cumhuriyeti haber ve gelişmeleri burada. - Bolsonaro, Covid-19 hastası Sağlık Bakanı Pazuello'yu maskesiz ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 00:11:48. #1.15#
title