Associated Press Haberleri

Associated Press haber, Associated Press son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Associated Press - 05.03.2021
ABD'nin New York şehrinde Kovid-19 bağlantılı ölümlerin gizlendiği iddia edildi
Associated Press'in (AP) ulaştığı kayıtlara dayanarak yaptığı bir haberde de ayrıca eyalet yetkililerinin salgınının başladığı ilk aylarda virüse yakalanan 9 binden fazla hastayı hastanelerden bakımevlerine geri gönderdiği iddia edilmişti.
Associated Press - 04.03.2021
ABD'de Kongre Polisi, Ulusal Muhafızların görev süresinin 2 ay uzatılmasını talep ediyor
Associated Press'in (AP) güvenilir kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Kongre Polis Departmanı, Ulusal Muhafızlar Komutanlığından, Kongreyi korumak için görev sürelerini 60 gün daha uzatmalarını talep etti.
Associated Press - 03.03.2021
Associated Press: Myanmar'da güvenlik güçlerinin darbe karşıtı göstericilere müdahalesinde ölenlerin sayısı 33'e çıktı
Associated Press (AP), Myanmar'da güvenlik güçlerinin bugün darbe karşıtı göstericilere müdahalesinde ölenlerin sayısının 33'e yükseldiğini duyurdu.
Associated Press - 03.03.2021
Associated Press ajansı, Myanmar'da güvenlik güçlerinin bugün darbe karşıtı göstericilere müdahalesinde ölenlerin sayısının 33'e yükseldiği duyurdu.
Associated Press ajansı, Myanmar'da güvenlik güçlerinin bugün darbe karşıtı göstericilere müdahalesinde ölenlerin sayısının 33'e yükseldiği duyurdu.
Associated Press - 03.03.2021
Son dakika haber | Myanmar'da gözaltında tutulan Eski Devlet Başkanı Myint'e yeni suçlamalar yöneltildi
Askeri yönetimin gözaltı ve tutuklamalarını takip eden insan hakları gruplarından yapılan açıklamada, aralarında Associated Press haber ajansı çalışanı Thein Zaw'ın da bulunduğu gazetecilerin, ülkede yaşanan gelişmelere dair yanlış bilgilendirme yaparak halkı yanlış yönlendirdikleri gerekçesiyle suçlandıkları bildirildi.
Associated Press - 25.02.2021
Suudi Arabistan'ı hedef alan İHA saldırısının Irak'tan yapıldığı iddia edildi
ABD merkezli haber ajansı Associated Press'te (AP) yer alan ve Bağdat'taki İran destekli kıdemli bir milis yetkilisi ile bir ABD'li yetkiliye dayandırılan habere göre, 23 Ocak'ta Suudi Kraliyet Sarayını hedef aldığı belirtilen İHA saldırısı Irak içinden gerçekleştirildi.
Associated Press - 24.02.2021
ABD'de BLM hareketine 2020'de 90 milyon dolar bağış yapıldı
Siyahi Hayatlar Değerlidir Küresel Ağ Vakfının Associated Press ile paylaştığı finansal rapora göre, geçen yıl organizasyona 90 milyon dolar bağış yapıldı.
Associated Press - 19.02.2021
ABD'deki sert kış şartları hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor: 58 ölü
Associated Press, aşırı soğuklar ve buna bağlı kazalar nedeniyle şu ana kadar en az 58 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
Associated Press - 18.02.2021
Son dakika haber! Çin hükümeti: Kovid-19 konusunda ülkede yasaklı olan Facebook ve Twitter'ı kullanmak Çin'in de hakkı
Çin hükümetinin, virüsü ABD ordusunun geliştirdiği yönündeki iddiası Associated Press'in Atlantic Council's Digital Forensic Research Lab ile birlikte 15 Şubat'ta ortaya çıkardığı raporda, "Çin hükümetinin, virüsü ABD ordusunun geliştirdiği ve Kovid-19'un ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentine getirdiği yönündeki" iddiasına yer verilmişti.
Associated Press - 18.02.2021
Myanmar'da protestoculara karşı şehirlerdeki asker sayısının artırıldığı iddiası
Associated Press (AP) haber ajansına konuşan Birleşmiş Milletler (BM) bağımsız müfettişi Tom Andrews, polisin metropol kentlerde büyük kalabalıklarla gerçekleşen gösterileri önlemekte büyük zorluklar çektiğini ve Myanmar ordusundan takviye istediklerini belirtti.
Associated Press - 18.02.2021
Son dakika haberi | BAE, Yemen için kullandığı Eritre'deki askeri üssünü boşaltıyor
The Associated Press'in (AP) elde ettiği uydu görüntülerinde, askeri üste yeni inşa edilen yapıların dahi söküldüğü, ekipmanların gemilerle sevk edildiği görüldü.
Associated Press - 18.02.2021
Son dakika: New York Eyalet Meclis Üyesi, Vali Cuomo tarafından tehdit edildiğini öne sürdü
Associated Press'in (AP) ulaştığı kayıtlara dayanarak yaptığı bir haberde de eyalet yetkililerinin salgınının başladığı ilk aylarda virüse yakalanan 9 binden fazla hastayı hastanelerden bakımevlerine geri gönderdiği iddia edilmişti.
Associated Press - 17.02.2021
Kutup soğuklarıyla mücadele eden ABD'de kazalarda ve yangınlarda 20 kişi yaşamını yitirdi
Associated Press ajansına konuşan Ulusal Meteoroloji Servisinden Bob Oravec, "Birçok bölgede, insanların yaşadığı sefaleti ortadan kaldırabilecek gerçekten hiçbir şey yok.
Associated Press - 16.02.2021
New York Valisi'nden bakımevlerindeki Kovid-19 verileri konusunda yeterince şeffaf olunmadığı itirafı
Associated Press'in (AP) ulaştığı kayıtlara dayanarak yaptığı bir haberde de eyalet yetkililerinin salgınının başladığı ilk aylarda virüse yakalanan 9 binden fazla hastayı hastanelerden bakımevlerine geri gönderdiği iddia edilmişti.
Associated Press - 13.02.2021
Kıbrıs Rum kesiminde yolsuzluklar ve Kovid-19 kısıtlamaları protesto edildi
Associated Press ajansının haberine göre, Rum polisi 10 göstericiyi gözaltına aldı, 6 eylemciyi salgın nedeniyle kitlesel eylemlere katılma yasağını ihlal ettiği gerekçesiyle 300'er avroluk para cezasına çarptırdı.
Associated Press - 12.02.2021
New York'ta 9 binden fazla Kovid-19 hastasının hastanelerden bakımevlerine geri gönderildiği iddiası
Associated Press'in (AP) ulaştığı kayıtlara dayanarak yaptığı haberde, 9 bin 56 Kovid-19 hastasının tedavi gördükleri hastanelerden taburcu edilerek yüzlerce bakımevine geri gönderildiği belirtildi.
Associated Press - 12.02.2021
Nepal'de kadın hakları protestosu
Associated Press'e konuşan göstericiler, ilgili kanun tasarısının 40 yaş altındaki bir kadının Orta Doğu veya Afrika'ya gitmesi durumunda ailesi ve yerel hükümetten izin almasını şart koştuğunu belirterek bu durumun "kadın haklarının ihlali olduğunu" kaydetti.
Associated Press - 10.02.2021
Türkiye'nin "Milli Uzay Programı" ABD basınında ilgi gördü
NEW Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu "Milli Uzay Programı", başta Associated Press (AP) ve Reuters haber ajansları olmak üzere ABD basınında geniş yer buldu.
Associated Press - 03.02.2021
Başpiskopos II. Hrisostomos'un tarihi binaları yıktırması, Rum kesiminde tepkiyle karşılandı
Başpiskopos'tan yıkılan evleri inşa etme sözü Associated Press ajansının haberine göre de Rum Ortodoks Kilisesi, yapım aşamasında olan bir katedralin yanında bulunan ve kısmen yıkılan tarihi evleri yeniden inşa etme sözü verdi.
Associated Press - 02.02.2021
Arakanlılar, Myanmar'daki darbeyle geri dönüşün daha korku verici hale geldiğini düşünüyor
Associated Press'e konuşan Arakan Gençlik Derneği başkanı Khin Maung, "Ordu bizi öldürdü, kız kardeşlerimize ve annelerimize tecavüz etti, köyleri yaktı.
Associated Press - 29.01.2021
Uluslararası Af Örgütünden ABD Başkanı Biden'a "Guantanamo'yu kapat" çağrısı
Guantanamo'daki 3 mahkumun mahkemeye sevki iddiası Associated Press'in (AP) ABD'li yetkililere dayandırdığı 21 Ocak'taki haberinde, Pentagon'un, 17 yıldır Guantanamo'da tutuklu bulunan Endonezya asıllı Encep Nurjaman ve Malezya asıllı Muhammed Nazır Bin Lep ile Muhammed Farik Bin Amin'in askeri mahkemedeki yargılanma sürecini başlatacağı öne sürülmüştü.
Associated Press - 26.01.2021
ABD'de Beyaz Saray ve Trump Tower'a saldırı planlamaktan tutuklanan 2 kişi suçlamaları kabul etti
Associated Press'in (AP) ulaştığı mahkeme kayıtlarına göre, Teksas eyaletinden Jaylyn Christopher Molina'nın Mayıs 2019'dan itibaren Güney Carolina'da yaşayan 34 yaşındaki Kristopher Sean Matthews ile birlikte Suriye'deki DEAŞ örgütüne katılarak Beyaz Saray, New York'taki Trump Tower ve borsa binası gibi yerlere saldırı düzenlemeyi planladığı belirlendi.
Associated Press - 22.01.2021
Pentagon'un Endonezya'da 2002 ve 2003'teki saldırıların şüphelilerini askeri mahkemeye sevk ettiği iddiası
Associated Press (AP) haber ajansının ABD'li yetkililere dayandırdığı haberde, Pentagon Hukuk Müşavirliğinin, 17 yıldır Guantanamo'da tutuklu Endonezya asıllı Encep Nurjaman ve Malezya asıllı Muhammed Nazir Bin Lep ile Muhammed Farik Bin Amin'in askeri mahkemedeki yargılanma sürecini başlatacağı iddia edildi.
Associated Press - 19.01.2021
Son dakika haberi... Pentagon Biden'ın yemin töreninde görev yapacak 25 bin askeri taramadan geçiriyor
Amerikan Associated Press haber ajansına konuşan ABD Kara Kuvvetleri Genel Sekreteri Ryan McCarthy de orduya bağlı tüm birliklerin düzenli olarak güvenlik taramasından geçirildiğini ancak 20 Ocak için ilave güvenlik taramaları da yaptıklarını ifade etmişti.
Associated Press - 18.01.2021
FBI, "içeriden saldırı" ihtimaline karşı Washington'daki tüm Ulusal Muhafızları güvenlik taramasından geçiriyor
Amerikan Associated Press (AP) haber ajansında konuşan ABD Ordu Sekreteri Ryan McCarthy, 20 Ocak'taki yemin töreni için alınan tedbirleri değerlendirdi.
Associated Press - 14.01.2021
Avustralya, ABD'den gelen yarış güvercinini hastalık riski nedeniyle öldürmeyi planlıyor
Amerikan Associated Press'in (AP) haberine göre, ABD'nin Oregon eyaletinde düzenlenen bir yarışın ardından kaybolan güvercin, 57 gün sonra Avustralya'da Kevin Celli-Bird adlı kişi tarafından, 26 Aralık'ta, Melbourne'deki evinin arka bahçesinde bitkin halde bulundu.
Associated Press - 07.01.2021
ABD'de Georgia eyaletindeki 2. tur seçimleri kazanan Demokratlar, Senatoda dengeyi sağladı
Amerikan Associated Press (AP) haber ajansının verdiği resmi olmayan sonuçlara göre, Senato sandalyelerinden ilki için yapılan seçimde Demokrat aday Raphael Warnock oyların yüzde 50,7'sini alarak Cumhuriyetçi Senatör Kelly Loeffler'ı geride bırakmasının ardından, ikinci seçimde Demokrat Jon Ossoff oyların yüzde 50,3'ünü kazanarak Cumhuriyetçi David Perdue'a karşı ipi göğüsleyen taraf oldu.
Associated Press - 06.01.2021
ABD'nin Georgia eyaletindeki 2. tur Senato seçimlerinin ilk kazananı Demokrat Warnock oldu
Amerikan Associated Press (AP) haber ajansının verdiği resmi olmayan sonuçlara göre, ikinci tura kalan Georgia eyaleti seçimlerinde Senato'da eyalet için ayrılan iki koltuğun sahibini belirlemek üzere dün yenilenen seçimlerde, Warnock ipi göğüsledi.
Associated Press - 06.01.2021
ABD'nin Georgia eyaletinde 2. tur Senato seçimlerinde oy sayım işlemi devam ediyor
Amerikan Associated Press (AP) haber ajansının verdiği resmi olmayan sonuçlara göre, oyların yüzde 97'sinin sayıldığı yarışta Cumhuriyetçi David Perdue ile Demokrat rakibi Jon Ossoff yüzde 50 oy oranına ulaşırken, Perdue sadece 1200 civarında oyla önde gözüküyor.
Associated Press - 02.01.2021
Trump'ın Irak'ta sivilleri katleden 4 eski Blackwater paralı askerini affetmesine tepkiler sürüyor
Trump'ın affettiği isimlerden Liberty, kendini savundu Öte yandan Trump'ın affettiği isimlerden biri olan Evan Liberty, Amerikan Associated Press (AP) haber ajansına konuşarak 2007'de yaptıklarını savundu.
Associated Press - 31.12.2020
ABD "USS Nimitz" uçak gemisini Orta Doğu'dan çekiyor
Açıklamada görev süresinin dolmasına 10 ay kalan geminin çekilmesinin nedenine ilişkin detay verilmezken Associated Press (AP) haber ajansına konuşan savunma yetkilileri, geminin muhtemel bir İran saldırısından etkilenmemesi için çekildiğini ileri sürdü.
Associated Press - 24.12.2020
Neden kimse Fransa'yı ve Macron'u anlamıyor!
Macron Fransa'daki terör saldırılarını meşrulaştırmakla itham ettiği ABD basınından da müşteki oldu. New York Times'ta, Macron'un 2 Ekim'deki "Ayrılıkçı İslamcılık" konuşması ve ardından Samuelle Paty cinayetinden sonra, 26 Ekim'de "Entegrasyonun İflası", 31 Ekim'de "Fransa önlemeye çalışırken İslamcı terörizmi besliyor mu?", 27 Ekim'deWashington Post'ta "Fransa sistematik ırkçılıkla savaşmak yerine İslam'ı reforme etmek mi istiyor" başlıklı yazılar yayımlandı. Sosyal medyada ise Associated Press (AP) Twitter hesabında konuya ilişkin haberini "Fransa neden İslam dünyasında öfkeyi körüklüyor?" sorusuyla duyurdu.
Associated Press - 23.12.2020
Trump Twitter'dan 4 yılda 25 binden fazla paylaşım yaptı
Associated Press (AP) ajansının derlediği rakamlara göre, Trump'ın başkanlığı döneminde 322 binden fazla kişi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşamını yitirdi.
Associated Press - 23.12.2020
ABD BionTech/Pfizer ile Kovid-19 aşısının onlarca milyon ilave dozu için anlaşmaya yakın
BionTech/Pfizer ile yürütülen görüşmeleri takip eden bir yetkili, Associated Press ajansına yaptığı açıklamada, ilaç şirketiyle anlaşmanın müzakere edildiğini ve yakın zamanda sonuçlandırılacağını söyledi.
Associated Press - 21.12.2020
AA foto muhabiri Kayidi "Halkların Gücü-Tunus 2020" fotoğraf yarışmasında birinci oldu
Tunus'taki Ulusal Kurucu Meclis seçimlerini ve Arap Baharı devrimleri sırasında Libya ve Mısır'daki olayları fotoğraflayan Kayidi, AA'dan önce Associated Press için serbest foto muhabiri olarak çalışıyordu.
Associated Press - 21.12.2020
Çin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde kısıtlamaları gevşetmeyeceği sinyalini verdi
Komünist Parti Sincan Halkla İlişkiler Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Şü Guişiang, Pekin'de Associated Press ajansıyla yaptığı söyleşide, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki güvenlik önlemlerinin gevşetilip gevşetilmeyeceğine ilişkin soruya "Şu anda kayıtsız kalamayız çünkü tehditler hala mevcut.
Associated Press - 21.12.2020
Son dakika haberleri... ABD'deki cezaevlerinde 1700 mahkum Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Associated Press ve Marshall Projesi ortaklığında yapılan incelemede, ülkedeki eyalet ve federal cezaevlerinde bulunan mahkumlardan 275 bininin Kovid-19 testinin pozitif çıktığı kaydedildi.
Associated Press - 20.12.2020
ABD'de onaylanan ikinci aşı Moderna'nın Kovid-19 aşısının dağıtımına başlandı
Associated Press'te yer alan haberde, üretimin yapıldığı Mississippi eyaletine bağlı Memphis'teki merkezden eyaletlere dağıtılması planlanan 5,9 milyon aşı dozu kutularının kargoya yüklendiği kaydedildi.
Associated Press - 19.12.2020
ABD, Rusya'daki 2 konsolosluğunu kapatmak için Kongre'yi bilgilendirdi
Associated Press ajansının elde ettiği bilgilere göre, ABD hükümeti, 10 Aralık'ta Rusya'nın Vladivostok kentindeki konsolosluğu tamamen kapatmak ve Yekaterinburg kentindeki konsolosluğunun faaliyetlerini geçici durdurma isteği konusunda Kongre'yi bilgilendirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Associated Press Haberleri | Associated Press Haber - Haberler - Associated Press haberleri, son dakika associated press haber ve gelişmeleri burada. ABD'nin New York şehrinde Kovid-19 bağlantılı ölümlerin gizlendiği iddia edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 09:28:50. #1.14#
title