Ahmed Çelebi Haberleri

Ahmed Çelebi haber, Ahmed Çelebi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmed Çelebi - 30.06.2021
Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası, yarın Gürcistan'da başlayacak.
Yıldızlar Avrupa Boks Şampiyonası, yarın Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te başlayacak.
Ahmed Çelebi - 11.01.2020
"Uçmak: Hezarfen Ahmed Çelebi" oyununun galası yapıldı
İstanbul Devlet Tiyatrosunca sahneye konulan 17. yüzyılda yaşamış bilim insanı Hezarfen'in tutkularını ve yalnızlığını işleyen "Uçmak: Hezarfen Ahmed Çelebi" adlı oyunun gala gösterimi yapıldı.
Ahmed Çelebi - 05.01.2020
İstanbul bu hafta birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak
Devlet Tiyatroları İstanbul Devlet Tiyatrosunda ise bu hafta Normandiya Çıkarması yapılırken hemen yakınında bulunan Arromanches'daki bir at kasabının kızlarını evlendirmeye ve dünyanın çeşitli yerlerindeki çocuklarını toplayıp düğün yapmaya çalışmasını konu edinen "Kasaplığın El Kitabı" Cevahir Sahneleri Salon 1'de, Ömer F. Oyal'ın yazdığı "Uçmak - Hezrfen Ahmed Çelebi" Mecidiyeköy Büyük Sahne'de, Bülent Usta'nın yazıp Ali Atilla Şendil'in yönettiği "Bay Z"yi Mecidiyeköy Stüdyo Sahne'de, Aliye Berger'in yaşamına bir tanıklık, yaratıcı ve efsanevi kişiliğine saygı duruşu niteliğindeki "Alyoşa" ise Üsküdar Stüdyo Sahnesi'nde 7- 12 Ocak'ta sanatseverlerle buluşacak.
Ahmed Çelebi - 19.12.2019
Yerli yazarlar 20 bin tiyatrosevere ulaştı
Türk tiyatrosuna yön vermek ve gelişmesini sağlamak için perdelerin bir hafta boyunca yerli yazarlara açıldığı etkinlikte, İstanbul DT'den "Uçmak Hezarfen Ahmed Çelebi" ve "Bir Nefes Dede Korkut", İzmir DT'den "Kantocu", Antalya DT'den "Buzlar Çözülmeden", Erzurum DT'den "Şapka", Diyarbakır DT'den "Amak-ı Hayal", Bursa DT'den "Keşanlı Ali Destanı", Sivas DT'den "1919: Şafak" ve Ankara DT'den "Vatan Yahut Namık Kemal", "Reis Bey", "Eyvah Nadir" ve çocuk oyunu "Yedi Kapılı Kent" sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Ahmed Çelebi - 09.12.2019
DT'nin yerli oyunlarında biletlerin yüzde 95'i satıldı
Ömer F. Oyal'ın yazdığı "Uçmak Hezarfen Ahmed Çelebi", Haldun Dormen'in yazdığı "Kantocu", Haldun Taner'in yazdığı "Keşanlı Ali Destanı", Asiye Demet Köse'nin yazdığı "1919: Şafak", Gökçe Kurt Elitez'in derlediği "Bir Nefes Dede Korkut", Tuncer Cücenoğlu'nun yazdığı "Şapka" ve Ergun Sav'ın yazdığı "Vatan Yahut Namık Kemal" kapalı gişe perde açacak.
Ahmed Çelebi - 01.12.2019
İstanbul'da bu haftanın sanat etkinlikleri
Alain Badiou'nun yazdığı "Filozof Ahmed" Üsküdar Stüdyo Sahne'de ve Hezarfen Ahmed Çelebi'yi anlatan "Uçmak- Hezarfen Ahmed Çelebi" de Mecidiyeköy Büyük Sahne'de 3-7 Aralık'ta oynanacak.
Ahmed Çelebi - 24.11.2019
İstanbul'da bu hafta bir dizi etkinlik sanatseverlerle buluşacak
İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 9 oyun sahneye koyacak İstanbul Devlet Tiyatrosunda (İDT) bu hafta 26 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında Boris Vian'ın yazdığı "Kasaplığın El Kitabı" Cevahir Sahneleri Salon 1'de, Okday Korunan'ın yazıp, yönettiği "İyi Şanslar" Mecidiyeköy Stüdyo Sahne'de ve Olexandr Viter'in "İstasyon" adlı eseri, Üsküdar Stüdyo Sahne'de, Hezarfen Ahmed Çelebi'yi anlatan "Uçmak- Hezarfen Ahmed Çelebi" oyununu Mecidiyeköy Büyük Sahne'de ve Sevim Burak'ın yazdığı "Sahinin Sesi" Üsküdar Tekel Sahnesi'nde seyredilebilecek.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ahmed Çelebi Haberleri | Ahmed Çelebi Kimdir - Haberler - Ahmed Çelebi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmed Çelebi kimdir, hayatı ve biyografisi. Büyükşehir'den Çınarlı Camiine özel sundurma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.7.2021 17:59:50. #1.15#

title