Haberler

Kto'nun, Gelecek Kayseri'de Ödül Töreni Bakan Özhaseki'nin Katılımı ile Gerçekleştirildi

Kayseri Ticaret Odası tarafından düzenlenen ‘Gelecek Kayseri’de’ Ödül töreni katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Kayseri Ticaret Odası tarafından düzenlenen 'Gelecek Kayseri'de' Ödül töreni katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımı ile gerçekleştirildi.

Töreni; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin yanı sıra, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer ve Hülya Nergis, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KTO Meclis Başkanı Ömer Gülsoy, KTO yönetim kurulu, meclis başkanlık divanı üyeleri ve oda üyesi iş adamları katıldı.

Törende konuşan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 1896 yılında hizmete başlayan ve 121. yaşına basan Kayseri Ticaret Odası'nın son 3,5 yıllık bölümünde görev yapan yönetim olarak, Kayseri'nin ticaret hayatına yenilikler getirmek için gayret gösterdiklerini belirterek, " 2013 Mayıs ayında başlayan ve bugüne kadar gelen süre içerisinde üyelerimizin, odamızdan daha çok istifade etmelerine yönelik çalışmalar yapmakta ve yaptığımız her faaliyetin odağına üyelerimizi koymaktayız. Bu manada yönetim kurulu üyelerime gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı sizlerin huzurunda teşekkür ediyor ve bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum" dedi.

Kayseri Ticaret odasının üyelerine faydalı hizmetler yapabilmesinin temel taşının meslek komitesi çalışmaları olduğunu bildiklerini ifade eden Hiçyılmaz, "Bir odanın üyelerine iyi ve kaliteli hizmet yapabilmesinin ön şartının meslek komitelerini çok iyi çalıştırmak olduğunu, bundan önceki konuşmalarımda sık sık dile getirmiştim. Bunun sonucu olarak, meslek komitesi çalışmalarımıza çok önem veriyor sadece komitelere seçilmiş olan üyelerimizle değil ama aynı zamanda tüm üyelerimizi gruplar halinde bu toplantılara davet ediyor, onların görüş ve önerilerini alıyoruz. Böylelikle katılımcı demokrasiyi odamızda uyguluyor ve her bir üyemizi yönetim sistemimize dahil etmeye çalışıyoruz. Yönetim kurulu gündemimizi bu toplantılarda elde edilen görüş ve öneriler doğrultusunda oluşturuyoruz. Bu çalışmalarımızı daha iyi anlatabilmek adına sizlerle bazı rakamlar paylaşmak istiyorum; Göreve geldiğimiz 2013 Mayısından bugüne kadar yaklaşık 1800 meslek komitesi toplantısı yapıldı. Bu toplantılara 30.000 den fazla üyemiz davet edildi. 3700 e yakın gündem maddesi görüşüldü ve 1500 ü aşkın talep yönetim kurulu gündemine taşındı. Bu taleplerden 900'e yakını çözüme kavuşturuldu. Odamıza yeni kayıt yaptıran üyelerimize yönelik de şimdiye kadar 14 toplantı düzenlendi. 4500 e yakın üyemizin katıldığı bu toplantılarda iş hayatıyla ve odamızın faaliyetleriyle ilgili gereken bilgiler üyelerimize aktarıldı. Ayrıca; ihdas ettiğimiz Üye Temsilciliği Sistemi ile üyelerimize ulaşmakta ve yaptığımız faaliyetlerle ilgili onların fikirlerini almakta, bizden bir talepleri olup olmadığı konusunda görüşmeler yapmaktayız. Böylece odamızı sadece yönetim kurulu üyelerinin görüşleri doğrultusunda değil, üyelerimizin de görüşlerini alarak yönetme gayreti içerisinde oluyoruz ve bunu yaparak her bir üyemizin yönetime katkısını sağlamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Kayseri Ticaret Odası'nın, TOBB Akreditasyon sistemi ile Avrupa'daki odalara denk kaliteli hizmet sunduğunu belirten Hiçyılmaz, " Bundan birkaç ay önce, 2016 yılı sonunda yapılan TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi denetimlerini başarı ile geçtik. TOBB başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da sık sık bahsettiği gibi 5 yıldızlı hizmet veren oda konumumuzu yapılan denetimler sonucunda taçlandırdık ve A Sınıfı hizmet veren oda statüsüne yükselttik. Göreve başladığımız 2013 Mayıs ayında C Sınıfı olan puanımızı, önce B Sınıfına, daha sonra A Sınıfına yükseltmiş olduk. Hedefimiz bundan sonraki süreçte Ticaret Odaları içerisinde en yüksek puan alan oda konumuna gelmektir. Yine bu bağlamda üye memnuniyet anketleri yaptırarak çalışmalarımızın, üyelerimiz nezdindeki karşılığını ölçmekteyiz. Göreve geldiğimizden beri sürekli yükselen bir çizgi gösteren memnuniyet oranını yüzde 70'lerin üzerine çıkardık. Tüm bu başarıların elde edilmesinde çok önemli gayretler gösteren çalışanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum" ifadelerinin kullandı.

Üyelerimize yönelik yapmış oldukları faaliyetlerden bazılarına değinen Hiçyılmaz, "Tüccarımızı ve genel manada iş dünyasını yakından ilgilendiren, çek yasasındaki sıkıntıları gidermek üzere yapmış olduğumuz girişimler neticesinde, yasada yapılan değişiklikler bunun bir örneğidir. Yine üyelerimizin finansmana erişimi noktasındaki sıkıntılarını gidermek için yapmış olduğumuz girişimler neticesinde, TOBB nezdinde faaliyete geçirilen düşük faizli nefes kredisi, Yine mobilya sektörünün KDV'deki indirim talebi için yapmış olduğumuz girişimler neticesinde, KDV oranında indirim yapılması, İç talebin canlandırılmasına yönelik dayanıklı tüketim mallarındaki ÖTV'nin, geçici bir süre ile de olsa kaldırılmış olması, Son olarak vergisini zamanında ödeyenlere getirilen yüzde 5'lik indirim uygulaması, hep bizim ve bizim gibi diğer odaların, TOBB ve ilgili merciler nezdinde yaptığı çalışmaların karşılığında hükümetimiz tarafından yapılan uygulamalardır. İşte bütün bu ve buna benzer çalışmaların neticesinde hükümetimizin iş dünyasına yönelik yapmış olduğu destek, teşvik ve kolaylıklar için başta başbakanımız Sayın Binali Yıldırım olmak üzere sizin şahsınızda tüm bakanlar kurulumuza teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

Marka şehir olma yolunda hızla ilerleyen ve gelişimini her geçen gün artıran Kayseri, hükümet düzeyinde de Bakan Özhaseki tarafından temsil edildiğini hatırlatan Hiçyılmaz, "Çevre ve Şehircilik Bakanımızın 20 yılı aşan belediyecilik tecrübesini çalışmalara yansıttığını ve kısa sürede önemli işlere imza attığını hep birlikte görmekteyiz. Kayseri'ye hizmet yolundaki çalışmalarına bakan sıfatıyla da aralıksız devam eden Sayın Mehmet Özhaseki'ye Kayseri Ticaret Odası camiası olarak şükranlarımızı sunuyorum" dedi.

Başkan Hiçyılmaz'ın konuşmasının içinde yeni hizmet binası tanıtım filmi izlendi. Başkan Hiçyılmaz filmin ardından yeni binaya ilişkin bilgiler paylaştı. Hiçyılmaz, " Yönetim olarak gerçekleştirdiğimiz en önemli faaliyetlerimizden biri de yeni hizmet binamızın yapılması olmuştur. 13 Şubat 2017 tarihi itibarı ile hizmet vermeye başladığımız yeni binamızı 1,5 yıl gibi kısa bir sürede hizmete açtık ve Kayseri'ye, Kayseri tüccarına yakışır böyle güzel bir mekanda hizmet vermenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Ufak tefek eksiklerinden dolayı resmi açılışını ilerleyen bir zamanda yapacağımız bu güzel binamızın açılışında yine inşallah hep beraber oluruz ve resmi açılışımızı da hep beraber gerçekleştiririz. Yap işlet devret modeli ile kiralamak istediğimiz 450 kişilik restoranımız var. Bu vesileyle bir yatırımcı aradığımızı buradan duyurmak istiyorum" diye konuştu.

Hiçyılmaz yeni binaya ilişkin görüşlerini şöyle sıraladı:

"Üye ilişkileri birimi" kurmak gibi, "Üye temsilciliği sistemi" gibi, "Meslek komitesi toplantılarında geliştirdiğimiz yeni sistemler" gibi, "10002 müşteri memnuniyeti yönetim sisteminin yanı sıra; 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemini ticaret odaları arasında ilk kez alan oda olmak" gibi ve daha saymakla bitmez birçok ilkleri yaparak örnek olan odamız; bugün, belki de, Türkiye'deki odalar içerisinde en güzel ve modern bir hizmet binasına kavuşan oda olmuştur. Bu güzel binanın inşaatını yaparken; Ulusal düzeyde 150'den fazla proje yarışmış ve yine Türkiye genelinden katılımlarla inşaat ihalesi rekabetçi bir ortamda gerçekleştirilmiş, hem kalite, hem fiyat bakımından en uygun ortamın elde edilmesine gayret gösterilmiştir. TOBB'daki bazı faaliyetlerin ulusal ve uluslararası manada yeni binamızda yapılabilecek olması, odamızın ve ilimizin marka değerinin artmasına da katkı sağlayacaktır. Resmi açılışımızı yaparken daha detaylı bilgileri sizlerle paylaşırız. Ancak şimdilik, bana göre, hizmet binamızın fiziki güzelliğinden çok inşaatının yapılış prosedürleri bakımından örnek bir uygulama olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu örnek çalışmanın sergilenmesinde katkıları bulunan; yönetim kurulu üyelerimize, meclis üyelerimize ve organlarımızda görevli tüm üyelerimize, bizlere yardımcı olan başta belediyelerimiz olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlara ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşaatımızı zamanında ve sıkıntısız bir şekilde tamamlayan Aydın inşaata da bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum. Özetlemeye çalıştığım tüm hizmetlerimizin ve çabalarımızın arkasında duran, bizlere büyük katkılar sağlayan kıymetli hemşerimiz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğluna da teşekkürlerimi sunuyorum.

"15 Temmuz 2016'da FETÖ'cü hainler tarafından yapılan darbe girişiminin, kendisini hainlerin topuna, tankına ve mermilerine karşı siper eden milletimiz tarafından engellenmiştir" diyen Hiçyılmaz, "Türk Milleti ne kadar asil bir millet olduğunu o gece bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir. Asil milletimizin feraseti, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın dirayetiyle ülkemiz büyük bir badireden kurtulmuştur. Biz de o gece, tüm üyelerimize bayraklarını alıp meydana gitmeleri konusunda mesaj gönderdik ve hainlerin bu kalkışmasına karşı tepkimizi ortaya koyduk. O gece ve daha sonraki gecelerde meydanda kurduğumuz çadırda demokrasi nöbetleri tuttuk. Oda yönetimine geldikten sonra kötü niyetlerini anladığımız ve oda içerisinde paralel bir yönetim tarzı oluşturmaya kalkışan bu zihniyetle çok mücadele ettik. Hatta bu mücadeleyi vermeye başladığımız sıralarda henüz 17-25 Aralık süreci yaşanmamıştı. Birçok engellemelere rağmen hizmet üretmeye gayret gösterdik. Neticesinde başarılı olduk ama önümüzdeki Kasım ayında yapılacak olan seçimlerde odayı ele geçirmek isteyen müfterilerin iftiralarına maruz kaldık ve maalesef kimsenin beklemediği, istenmeyen, şanssız bir süreçle karşı karşıya kaldık. Yaptığımız icraatlara eleştiri dahi getiremeyenler maalesef, çirkin yollara tevessül edip, itibar cellatlığı yapmışlardır. Kamuoyunda aleyhimize kampanyalar düzenlemişler ve aslı arası olmayan haberlerle itibarımızı zedelemeye çalışmışlardır. Ancak böyle yaparak oda yönetimine gelmeye çalışan demokrasiden nasibini almamış bu defolu zihniyet, üyelerimizin sağduyulu yaklaşımıyla emellerine ulaşamayacaklardır.

"Meyve veren ağaç taşlanır" sözünün tam da karşılık bulduğu bir ortamla karşı karşıya kaldık ve bizi üzen şanssız bir süreci yaşamış olduk. Ama, netice itibarıyla; ülkemizin bekası ve milletimizin refahı her şeyin üstündedir" ifadelerini kullandı.

Hiçyılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ülkemizi bu hainler eliyle bölmek ve işgal etmek isteyen dış güçler 15 Temmuzda yapamadıklarını bu sefer de ekonomik güçlerini kullanarak ülkemizi zor duruma sokmak için girişimde bulunmuşlardır. Derecelendirme kuruluşlarının not düşürmesi, ülkemizin turizm gelirlerini baltalamak ve doğrudan yatırım miktarını azaltmak için kanlı terör eylemleri yapılması ve döviz kurlarının istikrarsız bir hal alması için yapılan manipülasyonlar ülkemizin ekonomik açıdan da sıkıntıya girmesi için verilen uğraşlardan bazılarıdır. Bütün bunların ötesinde bulunduğumuz coğrafyadaki sıkıntılar, içimizde yaşanan problemler, referandum sürecinin bir taraftan yaşanması ve bazı belirsizlikler iş dünyasını önünü göremez hale getirmiştir. Bu sıkıntılı süreçten çıkabilmemiz için hükümetimizin aldığı çok ciddi ekonomik tedbirler var. Teşvikler ve destekler var. Ancak çok ihtiyacımız olan güven ortamının yeniden tesis edilmesine yönelik uygulamalar ve moral motivasyonumuzu yükseltmeye yönelik tedbirler hükümetimiz tarafından alınmalıdır. İş dünyasının tedirginliğini ortadan kaldıracak tedbirler süratle alınmalıdır. Bu süreçte, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların bozulması için hepimizin üzerine düşen görevler bulunmaktadır. Ülkemizin hedeflerine ulaşabilmesi için iş dünyası olarak her zaman elimizi taşın altına koyduk. Risk aldık. ve ülkemizin kalkınması için her türlü gayreti gösterdik. Nasıl ki 15 Temmuz'da ülkemizi hainlerin saldırısından canımız pahasına kurtardıysak, ekonomik sıkıntılardan kurtulmak adına da eşdeğer bir gayreti burada hep beraber göstermeliyiz. İhracatımızı artırmak, inovasyona dayalı üretim kapasitemizi geliştirmek, daha fazla istihdam sağlamak için iş dünyası olarak üzerimize düşen önemli görevlerin farkındayız. Ülkemizin geleceğine yönelik hedeflerine ulaşabilmesi bakımından 16 Nisan'da yapılacak referandumun çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu sürecin ülkemiz için en güzel bir şekilde neticelenmesini ümit ve temenni ediyoruz."

Kayseri Ticaret Odası'nın düzenlediği Gelecek Kayseri'de ödül töreninde ödül alanların isimleri şu şekilde:

FAHRETTİN AKSOY, İRFAN BAŞYAZICIOĞLU, YALÇIN BESCELİAHMET SAMANCI (TEMASER), AHMET SAMANCI, FEVZİ MERCAN, AHMET SÖNMEZ (KAYMET), ŞABAN BAYRAK, ÖMER ÖZÇAKI , AHMET TURAN KADIOĞLU, SENİYE KAZANCI, ERTUĞRUL GÖKALP, ZEKAİ KARSLIO.

2016 YILINDA KAYSERİ'YE EN FAZLA YATIRIM YAPAN FİRMALAR

RAVABER YAPI ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ HARUN HASYÜNCÜ, HOLİDAY INN OTEL KAYSERİ GENENEL MÜDÜRÜ ULUÇ AKLAR, RAMADA RESORT OTEL ERCİYES ADEM SARI, HİS YALITIM İZOLASYON İNŞAAT MADENCİLK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ MUSTAFA BOSTANCI, ŞİRİKÇİOĞLU İPLİK VE DENİM İŞLETMELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ MEHMET KILINÇ, DENER MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ MUSTAFA DENER, STROTON YAPI KİMYASALLARI VE YALITIM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ İSMAİL ÖZEN-ÖMER KARADELİ, SİMFER İÇ VE DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, KAYSERİ SERBEST BÖLGE ŞUBESİ İBRAHİM USTAOĞLU, MAGNA HOTEL KAYSERİ MEHMET YAYLA,

TÜRKİYE'NİN EN HIZLI BÜYÜYEN 100 ŞİRKETİ ARASINDAN KAYSERİ'DEN YER ALAN FİRMALAR

ORHAN APAYDIN - APAYDIN YAPI DEKORASYON ORHAN APAYDIN, DMA İÇ VE DIŞ TİCARET YAPI ENDÜSTRİ MOBİLYA İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ HALİL ÇETİN, ERAT TELEKOMİNİKASYON İNŞAAT PETROL ÜRÜNLERİ TURİZM VE GIDA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ FATİH ERKAN-ASIM ERKAN

ÜRÜNDE YARATTIĞI FARKLILIK NEDENİYLE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN FİRMALAR

AĞASOY MATBAACILIK OFSET AMBALAJ KAĞIT İNŞAAT TAŞIMACILIK OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ- A-FLEX ETİKET NUH MEHMET AĞASOY,

YILLARIN ESKİTEMEDİĞİ TATLAR VE MARKALAR

DİVAN PASTANESİ HACI ALİ SÖZDUYAR, BİLLUR KURUKAHVE, ELMACIOĞLU İSKENDER HÜSEYİN ELMACIOĞLU - KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mahmut Hiçyılmaz Mehmet Özhaseki Türkiye Kayseri Yerel Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Süleyman Soylu'dan Cumhur İttifakı'na destek mesajı: Erdoğan ve Bahçeli tarih inşa ediyor

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title