YAŞAR ARSLAN HABERLERİ

Yaşar Arslan haber, Yaşar Arslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yaşar Arslan

Yaşar Arslan

Doğum Yeri Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Yaşar Arslan Kimdir ?

AK Parti Bartın İl Başkanı olarak görev yaptı. 1 yıl il sekreterliği yaptı. AK Parti Bartın 27.dönem milletvekili adayı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yaşar Arslan - 8.10.2020
Doğal Gaz Çalıştayı ve Paneli
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan, Konya'daki Ar-Ge merkezinde yenilenebilir enerji kaynaklarından yüzde 5 -10 seviyesinde hidrojen yakıtı ürettiklerini belirterek, "Yakın zamanda yüzde 20'ye kadar denemelerini yapacağız.
Yaşar Arslan - 25.9.2020
Enerjide kaynak ve teknoloji bağımsızlığına giden yolda Hidrojen
Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından düzenlenen "Türkiye Hidrojen Ekonomisi" konulu webinar, MIT Energy Initiative Araştırmacısı Dr. Emre Gençer, ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nden Prof. Dr. İskender Gökalp ve GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan'ın katılımıyla yapıldı.
Yaşar Arslan - 16.9.2020
Doğal gaz müşteri hizmetlerinde HES kodu uygulaması başlıyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, doğal gaz dağıtım hizmetinin vatandaşla temasın yüksek olduğu iş süreçlerini içerdiğini belirterek, şunları kaydetti: "Doğal gaz dağıtım şirketlerimiz her yıl yaklaşık 1 milyon yeni aboneyi sisteme dahil ediyor.
Yaşar Arslan - 11.9.2020
Doğal gaz tüketimi 6 ayda yüzde 4 azaldı, konutlarda tüketim arttı
Abone alımları artış eğiliminde GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, özellikle mart-haziran döneminde alınan tedbirlerin konut tüketiminin beklentilerin üzerinde gerçekleşmesine neden olduğunu ifade etti.
Yaşar Arslan - 24.6.2020
Son dakika haberi: Aksa Doğalgaz, 2019'da 6 milyar lira ciroya ulaştı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, 2018'de yaşanan küresel finansal sıkıntılar ve kur dalgalanmalarına rağmen 2019'da yatırımlara hız kesmeden devam ettiklerini ifade etti.
Yaşar Arslan - 31.3.2020
Enerji sektöründen "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek
Yapılan yazılı açıklamada GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan'ın, "Türkiye olağanüstü şartlarda kendi imkanlarıyla çözüm üretecek kurumlara ve sivil toplum kuruluşlarına sahip büyük bir ülkedir.
Yaşar Arslan - 16.3.2020
GAZBİR Başkanı Arslan'dan doğal gaz işlemlerinin online yapılması çağrısı Açıklaması
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan, doğal gaz ve elektrik faturalarının bankaların internet siteleri üzerinden ödenebildiğini belirterek, Kovid-19 nedeniyle halk sağlığı açısından vatandaşların işlemlerini mümkün olduğunca uzaktan erişimle yapmaları...
Yaşar Arslan - 22.2.2020
Doğal gaz şebekeleri, depremde arzı sürdürecek kalitede
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan, doğal gaz şebekelerinin, depremde gaz arzını kesintisiz sürdürecek kalitede inşa edildiğini bildirdi.
Yaşar Arslan - 15.1.2020
Aksa Doğalgaz, dağıtım şebeke uzunluğunu 42 bin km'ye ulaştıracak
Açıklamada görüşlerine yer verilen Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, Türkiye'nin en çok yatırım yapan özel doğal gaz dağıtım şirketi olduklarını belirterek, 2019'da yapılan 540 milyon lira yatırımla toplam yatırım miktarını 5 milyar liraya taşıdıklarını kaydetti.
Yaşar Arslan - 15.1.2020
GAZBİR kaçak doğal gaz kullananları uyardı
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan, doğal gaz arzının yeni sağlandığı bazı bölgelerde kaçak kullanımda ciddi artış tespit ettiklerini belirterek, iç tesisatta proje dışı tadilat, sayaca müdahale gibi durumların can ve mal güvenliği için tehlike yarattığını,...
Yaşar Arslan - 10.1.2020
Afyonkarahisar'da silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı (2)
ÖLÜ SAYISI 2'YE YÜKSELDİ Afyonkarahisar'ın Beyyazı beldesinde, kız kaçırma nedeniyle husumetli olan 2 aile arasında çıkan silahlı kavgada ölü sayısı ikiye yükseldi. Abdullah Arslan'ın tabancayla ateş etmesi sonucu yaşamını yitiren Yaşar Arslan'ın ardından Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastanesi'nde tedaviye alınan ağabeyi Ömer Arslan da müdahaleye rağmen kurtarılamadı.
Yaşar Arslan - 10.1.2020
Afyonkarahisar'da silahlı kavga: 1 ölü, 3 yaralı
Siahlı kavga, saat 11.00 sıralarında merkeze bağlı Beyyazı Beldesi'nde yaşandı. İddiaya göre akraba olan ve aralarında kız kaçırma nedeniyle husumet bulunan iki aile, Örnek Mahallesi'ndeki Abdullah Arslan'ın evinin önünde karşılaştı. Taraflar arasında başlayan tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Abdullah Arslan ruhsatsız tabancasıyla Ömer Arslan, Yaşar Arslan, Hülya Arslan ile Hüseyin Altunkaya'yı vurarak yaraladı.
Yaşar Arslan - 10.1.2020
Afyonkarahisar'da iki aile arasındaki silahlı kavgada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı
Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesinden sonra Abdullah Arslan, ruhsatsız tabancasıyla ateş ettiği Ömer Arslan, Yaşar Arslan, Hülya Arslan ile Hüseyin Altunkaya'yı farklı yerlerinden yaraladı.
Yaşar Arslan - 18.12.2019
4. Enerji'de Ar-Ge Çalıştayı
Ar-Ge merkezleriyle ilgili düzenlemeler yapacaklarını bildiren EPDK Başkanı Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: "Desteklerimiz artacak. Önümüzdeki dönemde dağıtım şirketleri tarafından kurulacak Ar-Ge merkezleriyle ilgili de düzenlememiz olacak. Ülkemizin gelişmesiyle birlikte doğalgaz ve elektrik şebekesinin daha iyi bir şebekeye ulaşmasını sağlayabileceğimize de inanıyoruz. Kayıp kaçak sorununun ortadan kalkması yolunda Ar-Ge çalışmalarından önemli faydalar aldık. Bugün Ar-Ge sayesinde kaçak akaryakıt problemi ortadan kalkmıştır. Aynı şekilde de kayıp-kaçak konusunda da önemli başarılar elde edeceğimize inanıyorum." Saldanlı: "Ar-Ge Faaliyetlerimiz Başarılı Olacak" ELDER Yönetim Kurulu Üyesi Ceyhan Saldanlı, Ar-Ge çalışmalarıyla ortaya çıkan ürünlerin kullanıldığını belirterek, "Ar-Ge ile yarın bugünden belirleniyor. Ar-Ge'si olmayanların geleceği yoktur. Bu noktadan hareket ederek Ar-Ge yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz." dedi. Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın teşviki EPDK'nın desteğiyle Ar-Ge yatırım yaptıklarını ifade eden Saldanlı şöyle konuştu: "Müşteri memnuniyetini artırmak için Ar-Ge yatırımlarımızda önemli mesafe kat ettik. İçinde bulunduğumuz tarife dönemi içerisinde 20 milyar TL'lik yatırım tutarımızın 200 milyon TL'yi aşan tutarını Ar-Ge'ye ayırdık. Çeşitli hibe programlarından yararlanarak yürüttüğümüz Ar-Ge faaliyetlerimizde başarılı olacağımızdan hiçbir şüphem yok." Arslan: "Ekonomik büyüme için Ar-Ge'ye ihtiyaç var" GAZBİR Başkanı Yaşar Arslan, Ar-Ge yatırımı ile ekonomik büyüme ile ilgili birçok çalışma yapıldığına dikkati çekerek, ekonomik büyüme yolunda Ar-Ge'nin önemli olduğunun altını çizdi.
Yaşar Arslan - 18.12.2019
4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı
"Türkiye, Ar-Ge ihraç eden bir ülke olabilir" Yılmaz, Türkiye'nin aynı zamanda Ar-Ge ihraç eden bir ülke olabileceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Gürcistan Enerji Kurumu bizimle temasa geçti. Güneş enerjisi üzerine çalışmak, altyapı ve yatırım olanaklarını geliştirmek istiyorlar. Kendilerini, bir elektrik dağıtım şirketimiz tarafından yürütülen Ar-Ge projesinin koordinatörü ve paydaşlarıyla irtibatlandırdık. Bu projelerimizin yurt dışına açılmasıyla kısa zamanda Ar-Ge ihraç eden bir ülke olacağımıza inanıyorum. Yeter ki gençlere güvenelim, üniversitelerle iş birliğimizi en üst düzeyde tutalım." GAZBİR Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, Ar-Ge harcamalarının bir ülkenin veya bir firmanın teknoloji yeteneğini gösterdiğini belirterek, şöyle konuştu: "Ar-Ge harcamasında yeni ürün veya üretim yöntemi geliştirme, teknolojinin etkin kullanılması gibi faaliyetlerin her aşaması çok önemlidir.
Yaşar Arslan - 4.12.2019
Enerji girişimcileri Ar-Ge çalıştayında buluşuyor
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) koordinatörlüğünde Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) tarafından düzenlenen "4. Enerjide Ar-Ge Çalıştayı", 18-19 Aralık tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek. Çalıştaya kaydolmak için başvurular www.elderargecalistayi.info adresinden yapılabilecek ve katılım ücretsiz olacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz'ın ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen'in ve Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan'ın açılış konuşmalarını gerçekleştireceği çalıştay, Türkiye'deki üniversiteleri, teknokentleri ve Ar-Ge şirketlerini elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketleriyle buluşturacak.
Yaşar Arslan - 27.11.2019
Doğal Gaz Dağıtım Sektörü Toplantısı
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan, ülkenin doğal gaz iletim şebekesinde atıl bir kapasite oluştuğunu belirterek, söz konusu kapasitenin kullanılabilmesi için doğal gaz kullanımının artırılması ve dağıtım şirketlerinin iç tesisat yapımına aracılık...
Yaşar Arslan - 6.11.2019
12. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan, Türkiye'de önceki yıllarda yaşanan doğal gaz kesintilerinin artık söz konusu olmadığını belirterek, "Ülkemizdeki gaz depolama imkanları, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) yatırımları ve bu sayede ulaşılan günlük 306 milyon...
Yaşar Arslan - 22.10.2019
ELDER girişimcileri ödüllendirecek
ELDER'den yapılan açıklamaya göre, söz konusu çalıştayın açılış konuşmalarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, ELDER Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Çeçen ve Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan yapacak.
Yaşar Arslan - 17.10.2019
"Türkiye, Avrupa'nın en büyük ikinci LNG piyasası haline geldi"
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan, Türkiye doğal gaz sektörünün çok önemli bir gelişim ve başarı örneği gösterdiğini belirterek, "Gaz talebinde sıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) artan payı sonucu 2018 itibarıyla ülkemiz, dünyanın en büyük 7'inci, Avrupa'nın...
Yaşar Arslan - 29.8.2019
Mavi Koridor Doğal Gazlı Araçlar Rallisi
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan, Türkiye'de doğal gazın yaygınlaşmasının son yıllarda hızlandığını ve 81 ilde doğal gaza erişim sağlandığını belirterek, "Doğal gaz her ilde ulaşılabilir bir kaynak olacağı için bundan sonra doğal gazlı araç kullanımının...
Yaşar Arslan - 19.7.2019
Aksa Doğalgaz "engel" tanımadı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, şirketin yatırımlarla büyüdüğünü, bununla birlikte topluma karşı sorumluluklarının da bilincinde olarak hareket edildiğini vurguladı.
Yaşar Arslan - 9.7.2019
Aksa Doğalgaz'ın abone sayısı 3 milyon oldu
Açıklamada görüşlerine yer verilen Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, şirket olarak doğal gaz dağıtım alanında yatırımlarına devam edeceklerini ifade ederek, "Yalnızca 2018'de 681 milyon lira yatırım gerçekleştirdik ve 3 bin 409 kilometrelik yeni dağıtım şebekesi oluşturduk.
Yaşar Arslan - 28.6.2019
Aksa Doğal Gaz'dan, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı'na destek
Aksa Doğal Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, çağrı merkezlerinde engelli abonelere yönelik hayata geçirdikleri "Can Yoldaşı" projesini bir adım ileri götürerek, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı'na sponsor olduklarını belirtti.
Yaşar Arslan - 20.5.2019
Anadolu'da Yenilenebilir Enerji Potansiyeli Yüksek
Türkiye'de binalar ve sanayinin enerji verimliliği potansiyelinin yüksek olduğuna işaret eden Saygın, şunları kaydetti: "En fazla enerji tüketen binalar hizmet binaları fakat tüketimler bölgelere göre değişiklik gösteriyor. Bu yüzden, enerji verimliliği sağlamak için bina ve bölgelere göre farklı strateji ve teknoloji gerekiyor. Öte yandan, enerji verimliliğindeki iyileşmelerin Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı hedefleriyle hızlandırılması çok önemli. Bu kapsamda kısa dönemde yatırımları hızlandırmak için uzun vadeli planlama gerekiyor. Yenilikçi piyasa, iş, finans modelleri, teknoloji ve yaklaşımlarla yenilenebilir enerji entegrasyonunun ve tüm sistemin verimliliğinin artırılması da önemli." Enerji verimliliği ölçülecek Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan da enerji verimliliğinde farkındalık oluşturma çalışmalarında gelinen noktanın önemli olduğunu söyledi.
Yaşar Arslan - 25.4.2019
Akıllı Şebekelerle 6 Milyar Lira Tasarruf Mümkün
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Başkanı Yaşar Arslan, Türkiye'deki 59 milyon elektrik ve gaz sayacının akıllı sistemlere dönüşmesi için 7-8 milyar avroluk bir bütçeye ihtiyaç olduğunu belirterek, "Akıllı şebekelerle yüzde 5 civarında bir tasarrufla elektrikte 5 milyar, gazda ise...
Yaşar Arslan - 4.4.2019
Kamyonet Dereye Uçtu: 1 Ölü, 2 Yaralı
HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde, kontrolden çıkıp, dereye uçan kamyonetin sürücüsü Yaşar Arslan yaşamını yitirirken, araçtaki 2 kişi de yaralandı.
Yaşar Arslan - 17.1.2019
Rusya'nın Gazdaki Payı Yüzde 50'nin Altına İndi"
Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, Türkiye'nin boru hattıyla gaz ithalatının geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 13 azaldığını, sıvılaştırılmış gaz (LNG) ithalatının ise yüzde 7 arttığını belirterek, "LNG'deki rekabete bağlı olarak...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yaşar Arslan Haberleri | Yaşar Arslan Kimdir - Haberler - Yaşar Arslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yaşar Arslan kimdir, hayatı ve biyografisi. Erdoğan'ın doğal gaz müjdesi sonrası uzmanlardan dikkat çeken yorum: Türkiye'nin yılda 5
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 23:05:20. #1.14#
title