Haberler

Türkiye'ye dönen Alper Gezeravcı'dan "Turistik geziye çıktı" eleştirilerine yanıt

Güncelleme:

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın bugün Amerika Birleşik Devletleri'nden yurda döndü. Bir basın toplantısı düzenleyerek uzay yolculuğuyla ilgili bilgiler veren Gezeravcı, "Turistik geziye çıktı" eleştirilerine de yanıt verdi. Gezeravcı açıklamasında "Yaptığımızın bir uzay seyahati olmadığını çok rahatlıkla ifade edebilirim. Gönlümüz rahat." dedi.

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uçağı Ankara Esenboğa Havalimanı'na iniş yaptı. Yurda ayak basar basmaz basın toplantısında açıklamalarda bulunan Gezeravcı, uzay yolculuğuyla ilgili kendisine yöneltilen "Turistik gezi" eleştirisi yapanlara da büyük bir olgunlukla yanıt verdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile basın toplantısı düzenleyen Alper Gezeravcı, Türkiye'ye adımını attığı ilk andan itibaren insanların gülümseyen yüzleri ve memleketin sıcak kucaklamasıyla karşılaştığı için son derece mutlu olduğunu dile getirdi. Bunun, en çok özlediği şeylerden bir tanesi olduğunu aktaran Gezeravcı, "Maneviyatı yüksek olan bir ülkenin içten, samimi insanlarıyla, Türk vatandaşlarımızla tekrar bir araya gelmek, kavuşmak bu yolculuğun en güzel sonlanan kısmıydı." diye konuştu.

Türkiye'ye dönen Alper Gezeravcı'dan 'Turistik geziye çıktı' eleştirilerine yanıt

"BU, TÜRKİYE'DEKİ HER HANEDEN BİRER ÇOCUĞUN BAŞARISI"

Gezeravcı, gökyüzünde gözle görülebilen sınırları bertaraf eden hedeflere erişebilmiş olmanın mutluluğuyla ülkeye döndüğünü belirterek, "Ülkemin bana sağlamış olduğu eğitimle, bana kazandırmış olduğu kabiliyetlerle bu görevi gerçekleştirdim. Ortaya koymuş olduğu güçlü iradeyle Sayın Cumhurbaşkanımız, devletimizin bütün kurumları, bir çarkın mükemmel işleyen dişlileri gibi hiçbir aksaklığa mahal vermediler. Hazırlık sürecini çok kolay hale getiren, bütün hazırlık sürecini yöneten Sanayi Teknoloji Bakanlığımız, Türkiye Uzay Ajansımız ve TÜBİTAK'ın değerli çalışanlarına minnettar olduğumu ifade etmek isterim." dedi. Her aileden birer ferdin kendisiyle birlikte uzay görevini icra ettiğini hissettiğini dile getiren Gezeravcı, başarının bireysel değil, Türkiye'deki her haneden birer çocuğun başarısı olduğunu söyledi.

Türkiye'ye dönen Alper Gezeravcı'dan 'Turistik geziye çıktı' eleştirilerine yanıt

"YAPTIĞIMIZ UZAY SEYAHATİ DEĞİLDİ"

"Turistik geziye çıktı" eleştirilerine de yanıt veren Gezeravcı, "İyi ya da kötü herkesin görüşüne saygı duyuyorum. Bu değerlendirmeyi yaparken objektif kriterlerle tecrübe birikimine sahip olmak önemli. Bizim katılımcı diğer 3 ülkenin de farklı süreçlerin içinde dar takvim içinde hazırlık süreçlerine başladık. Regülasyonlar gereğince standartların karşılanması, eğitimler için rutinde uygulanan zaman diliminin çok altındaydı. Yaptığımızın uzay seyahati olmadığını çok rahatlıkla ifade edebilirim" dedi.

Türkiye'ye dönen Alper Gezeravcı'dan 'Turistik geziye çıktı' eleştirilerine yanıtAlper Gezeravcı'nın uzayda gerçekleştirdiği 13 deney

ERDOĞAN'LA GÖRÜŞECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir görüşme yapıp yapmayacağı sorusuna da yanıt veren Gezeravcı, "Gündemi çok yoğun ancak bu yoğunluğa rağmen teveccüh gösterdiler. Bugün takvimleri uygun olduğu takdirde bir görüşme gerçekleştirme imkanımız olacak" ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye dönen Alper Gezeravcı'dan 'Turistik geziye çıktı' eleştirilerine yanıt

Türkiye'ye dönen Alper Gezeravcı'dan 'Turistik geziye çıktı' eleştirilerine yanıt

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Yaşam

Alper Gezeravcı Türkiye Uzay Gündem Yaşam Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Galatasaray UEFA Konferans ligi muhtemel rakipleri kim? 2024 Müftüler Kararnamesi yayınlandı! İşte yeni Bayburt, Batman, Sinop, Kocaeli, Çorum, Balıkesir, Kırıkkale, Bingöl, Tunceli, Hakkari müftüleri! Galatasaray elendi mi, Galatasaray Avrupa'dan elendi mi (Sparta Prag)? 23 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 23 Şubat Cuma Hutbesi yayınlandı! 23 Şubat Cuma Hutbesi tam metni! Diyanet 23 Şubat Cuma Hutbesi! 23 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! 23 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23 Şubat 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? 23 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 23 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 23 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 23 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 23 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 23 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi muhtemel rakipleri kim? İYİ Parti Bilecik adayı kim? 2024 İYİ Parti Bilecik Belediye Başkan adayı Göksel Aydın kaç yaşında, nereli, mesleği ne?
500

Yorumlar (88)

muhammet demirkapı:

Saçma sapan eleştiriler. Gidin seçimlerde kullanılan parti bayraklarını, reklam bütçelerini, İBB'nin reklam bütçesini eleştirin. Devletimizin itibarı bu kadar ucuz mu?

286
350
yanıtYanıtla
Muharrem Şahin:

Devleti bilmem paramızın itibarı bitti

yanıt252
yanıt70
Turan Şahin:

devleti yönetenler seçim için para harcamıyorlarmı,devleti savunuyorsan her partiye bütçeden verilen para kaldırılsın,peki neden kaldırılmıyor,asıl bütçeyi harcayan iktidardır,iktidar seçim için tüm kaynakları isdediği gibi kullanmaktadır,

yanıt97
yanıt47
Tutankamon Hoca:

Seçim promosyonu togg dediler italyan cıktı petrol bulduk dediler hergün zam gaz bnulduk dediler taşımalı gaz cıktı elde bi tek uzay kaldı onuda kullanıyorlar işte ama hic gerek yok bu millet gene oy verirdi ahahahah

yanıt158
yanıt108
ahmet izmir:

Gezi olaylarının Türkiye'ye dolaylı olarak 100 milyar doların üzerinde zararı oldu. Gezi olaylarının ekonomiye verdiği zararı sorgulamayıp, 55 milyon doların hesabını yapmaları tuhaf. Ayrıca orada yapılan bazı deneylerin, uydu üretmemize de katkısı olacak.

yanıt47
yanıt82
Tutankamon Hoca:

ahmet 128 zi hatırlatır neerde derim apışıp kalırsın o yüzden seni zor durumda bırakmamak icin demiyorum ahahaha

yanıt29
yanıt13
Kara_kalem:

ŞU HARCANAN PARAYA Kİ O KADAR OLDUĞU DA ŞAİBELİ ÜLKEDE İSTİHDAM YARATILSAYIDI BU GÜN KONUŞULAN BU DEĞİL GELECEK İÇİN OLURDU. ONCA PARAYA YAPILDI DENİLEN DENEYLERİ ZATEN DÜNYADA YÜZLERCE DEFA YAPILDI.

227
153
yanıtYanıtla
Nilay Durmaz:

Sen daha ucuza mâl et bu deneyleri insanlık ta faydalansın gelecek nesillerin önü açılsın.

yanıt103
yanıt140
kamal çakı:

dünya ile uzay koşulları aynı mı?

yanıt58
yanıt36
ahmet izmir:

55 milyonun hesabını yaptığınız kadar Gezi olaylarının ülkeye verdiği zararı hesap etmediniz. Gezi olayları nedeniyle dolaylı yoldan Türkiye 100 milyar doların üzerinde zarar etti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı görünümlü İmamoğlu'nun reklama harcadığı parayı da yaz bari şuraya.

yanıt5
yanıt2
Tüm 88 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title