Vandalizm Haberleri

Vandalizm haber, Vandalizm son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Vandalizm - 25.02.2021
Kiliseye çevrilen iki cami, Kırım Tatarları'nın mücadelesiyle özüne döndürüldü
"Vatanlarına dönen Kırım Tatarları kiliseyi tekrar camiye dönüştürdü" Gözleve'de 18. yüzyılda inşa edilen Cemaleddin Efendi Camisi'nin Sovyet rejimi tarafından 1928'de ibadete kapatıldığını ifade eden Yılmaz, şehirdeki vandalizm sırasında minaresi yıkılan caminin 1947'de kiraya verildiğini kaydetti.
Vandalizm - 24.02.2021
İspanya'da tutuklanan rapçi Hasel'e destek için sürdürülen gösterilere polis müdahale etti
Barselona'nın farklı noktalarında toplanan küçük grupların yaptığı eylemler sırasında daha önce olduğu gibi şiddet ve vandalizm görüldü.
Vandalizm - 16.02.2021
Danimarka'da yaşlı çift, market otoparkında Müslüman kadına saldırdı
Batı Kopenhag polisi, şimdilik şiddet göstermekle suçlanan çiftin "tehdit" ve "Vandalizm" ile de suçlanıp suçlanmayacağının, incelemelerin derinleşmesinin ardından belli olacağını ifade etti.
Vandalizm - 29.01.2021
Batı Trakya'da "29 Ocak Direnişi" anıldı
"29 Ocakların Batı Trakya ve Dünyadaki Yansımaları" adı altında gerçekleştirilen telekonferansta, 29 Ocak 1988 direnişine götüren süreç ve iki yıl sonra Gümülcine'de Türklere karşı düzenlenen toplu saldırı ve vandalizm faaliyetleri konuşuldu.
Vandalizm - 10.01.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında soruları yanıtladı (3)
ABD'de yaşanan olaylarla ilgili sorulan soruya yanıt veren Kalın, 6 Ocak'ı ABD için bir siyasi kırılma tarihi olarak tanımladı. "Biz bu seçimi tanımıyoruz" diyerek parlamentonun basılmasını endişe verici olarak değerlendiren Kalın, onbinlerce kişinin örgütlenerek vandalizm yaptığını ifade etti.
Vandalizm - 10.01.2021
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Kalın, şöyle devam etti: "Amerikan Kongresini basan o güruh siyasiler tarafından nasıl tarif edildi? 'Bu bir darbe girişimidir.' dediler. Amerikan Kongresini ele geçirmeye çalışmak bir kalkışmadır. Orada tanklar, uçaklar harekete geçip Amerikan Senatosunu bombalamadı, yüzlerce insan ölmedi, meclis bombalanmadı veyahut başkanın canına kast eden bir hareket olmadığı halde bir grup insan -ki korkunç bir şey herhangi bir demokrasi için çok kötü görüntülerdi- Amerikan Kongresine girince 'Bu bir darbe girişimidir.' diye ifade ediliyorsa, bizim yaşadıklarımızı bir kıyaslayın. Amerika'daki birçok kişi Türkiye'de yaşanan 15 Temmuz darbesine darbe bile diyemedi. Amerikan Kongresine bir grup insan girip oraya buraya saldırıp vandalizm yaptığında kendilerince 'Bu seçim sonuçlarını kabul etmiyoruz, seçimi çaldınız.
Vandalizm - 21.12.2020
Son Dakika | Hong Kong'da Yüksek Mahkeme, gösterilerde maske takma yasağını onayladı
Gerekçeli kararda, geçen yıl şehirde yaşanan yaygın gösterilerde "hukuksuzluk" ve "vandalizm" yapıldığına dikkat çekilerek, maske yasağının sürdürülmesi gerektiği kaydedildi.
Vandalizm - 23.11.2020
Son dakika haber... Guatemala'da bütçeyi protesto eden göstericiler Kongre'de yangın çıkardı
Öte yandan Amerikan İnsan Hakları Komisyonu, yaptığı açıklamada, "polisin göstericilere karşı aşırı güç kullanımını" kınarken, Kongre'deki vandalizm eylemleri hakkında soruşturma açılması çağrısında bulundu.
Vandalizm - 10.11.2020
Ne Seçimdi Ama!
Eğer Trump kazansaydı, tüm büyük kentlerin merkezlerinde toplanmış hazır bekleyen gruplar kesinlikle Vandalizm'e gideceklerdi.
Vandalizm - 06.11.2020
Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı'ndan, Karabağ'da kültürel mirası tahrip eden Ermenistan'a tepki
Tarihi İpek Yolu'nun geçtiği bölgelerdeki kervansaraylar, camiler, medreseler ve köprülerin tahrip edildiğini vurgulayan Efendiyeva, "İşgal altındaki topraklarda asırlık sanat eserlerine karşı yapılan zalimce muamele uluslararası hukuka ve uluslararası sözleşmelere tamamen aykırıdır. Bu belgelere göre, saldırgan ülke zaptedilmiş Azerbaycan topraklarındaki vandalizm eylemlerinden dolayı doğrudan yasal olarak sorumludur.
Vandalizm - 11.10.2020
Son dakika haberleri... Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hacıyev: "Sivillere yıkıcı füzelerle saldırmak savaş suçudur"
"Ermenistan'ın durdurulması gerek." diyen Hacıyev, Ermenistan'ın sivil nüfusa yönelik saldırısını "vandalizm ve barbarlık" şeklinde nitelendirerek saldırının Azerbaycan halkına karşı yeni bir soykırım eylemi olduğunu kaydetti.
Vandalizm - 21.08.2020
Son dakika haberleri: ABD'nin Portland kentindeki protestolarda şimdiye dek 500'den fazla kişi gözaltına alındı
Göstericilerin protestoların 41'inde bina ve araçları ateşe verdiği, 49'unda yağma ve vandalizm vakaları görüldüğü, 58'inde yancı ve patlayıcı cisimler fırlatıldığı aktarıldı.
Vandalizm - 29.07.2020
TARİHİ SURLARIN ÜSTÜNDE DEFİNE KAZISI
Bakımsız kalması nedeniyle yok olmaya yüz tutan dünya kültür mirası listesindeki tarihi surlar, başka tehlikelerle de karşı karşıya. Zamana meydan okuyarak ayakta kalan surlar, define avcılarının da hedefi oldu. Yedikule kapısı üstündeki alanda define arama amaçlı kazı yapıldığı tespit edildi.  Yaklaşık 5 metre açılan çukur,  yorgun sur duvarının çökmesine neden olabilir. Öte yandan 7.1 kilometrelik büyük bir alana sahip olan surların çevresinde çok sayıda kişi tarımsal faaliyetlerde bulunuyor. Kazının yapıldığı kapının hemen altındaki bölgede bulunan bostan da tarım faaliyeti yapılan yerlerden biri. Buradaki sur duvarının uğradığı tahribat dolayısıyla çökme riskinin artması, büyük bir felakete neden olabilir.  "PANDEMİ DÖNEMİNDE ETRAFIN BOŞ OLMASINDAN FAYDALANDILAR" İBB Kültür Varlıkları Projeler Müdürü Oktay Özel, "Yedikule Kapı ile Belgrad kapı arasındaki alandayız. Çevre esnafından bize bir ihbar geldi, Yedikule Kapının hemen üstünde, geçtiğimiz hafta kazı yapıldığı bilgisini aldık ve ekiplerimizle geldik, yerinde incelemeler yaptık. Pandemide etrafın boş olmasından da faydalanarak,  Kapının hemen üst kotunda bir kazı çalışması yapıldığı tespiti üzerine teknik ekiplerimiz yerinde incelemelerde bulundu. Özellikle kapı üstündeki taşıyıcı sur duvarlarının ciddi bir tahribata uğradığı tespitinde bulunuldu" diye konuştu.  "SIK SIK BU TARZ VANDALİZMLERLE KARŞI KARŞIYA KALIYOR" Kara surları ile ilgili projelendirme çalışmalarının son aşamasında olduklarını anlatan Özel, "Uygulamaya geçmek istediğimiz bu dönemde aslında böyle bir tespitin yapılması da pozitif katkı sağlayacak bir durum.  Dolayısıyla hızlıca, oluşan tahribata karşı ekiplerimiz ile müdahale edeceğiz. Bugün tespit için buradayız. Kara surları yaşayan bir alan, 7.1 kilometre boyunca insanların kullanımında olan bir alan ve sık sık bu tarz vandalizmlerle karşı karşıya kalıyor.
Vandalizm - 20.07.2020
Son Dakika | ABD'nin Portland kentinde protestocular mahkeme binasını ateşe verdi
Demokrat Partili Wheeler, federal güvenlik güçlerinin Portland'daki varlığının daha fazla şiddete ve vandalizme yol açtığını belirterek, bu güçlerin şiddeti tırmandırdığını ve kentte istenmediklerini dile getirmişti.
Vandalizm - 10.07.2020
ABD başkanlık seçimine kaos ortamında hazırlanıyor
Henüz sona erme emaresi göstermeyen gösterilerin yoğunluğu dalgalı bir seyir izliyor. "Siyahların Hayatı Değerlidir" (Black Lives Matter) protestocularının uzun gösterilerin ardından artık etkinliğini yitirdiğini öne süren Trump, göstericilere ilişkin şu ifadeleri kullanıyor: "Protestocular, anarşistler, teröristler ve yağmacılar ve son birkaç hafta içinde çeşitli yerlerde yürüyen tüm insanlar… Artık hızları söndü. Biraz enerji kaybettiler. Bu iyi bir şey. Çünkü açıkçası çoğu neyi protesto ettiklerini bile bilmiyor." Gösterilerin etkisinin bir şekilde seçimlere kadar devam edeceği anlaşılıyor. Demokrat Parti taraftarları protestoların büyük oranda barışçıl olduğunu öne sürüyor. Irkçılık ve adaletsizlik gibi ABD toplumunun temel problemlerini çözme gayesi taşıdığını söylüyor. Cumhuriyetçi Parti ve özellikle Başkan Trump ise protestolardaki şiddet kullanımına vurgu yapıyor. Gösterileri sivil hak arama eylemleri olarak görmek yerine, ayaklanma, kalkışma, anarşizm, vandalizm ve hatta terörizm gibi kavramlarla tarif ediyor.
Vandalizm - 23.06.2020
ABD'de Müslümanlara yönelik ırkçı saldırılar durmuyor
Müslüman kadının daha önce de 4 kez aynı şekilde vandalizme maruz kaldığı kaydedildi.
Vandalizm - 21.06.2020
Trump: "Sessiz çoğunluğun her zamankinden daha güçlü"
ABD Başkanı Donald Trump, Oklahoma eyaletinin Tulsa kentinde düzenlenen seçim mitinginde Amerikan medyasının korona virüs konusunu kendi yararlarına manipüle ettiğini, virüsün bazı yönlerini ve yayılmasını küçümsediklerini söyledi. Trump, "ABD medyası asla Covid-19 salgını hakkında konuşmuyor. 5. Caddede yürürken veya Demokrat Parti tarafından yönetilen bir şehrin caddesinde yürürken 25 bin insan maskelerini takmıyor dediğini duymadınız. "Black Lives Matter" protestocularının çoğunun vandalizme giriştiğini ve özel mülkiyetleri yok ettiklerini söyledi.
Vandalizm - 20.06.2020
Avrupa Parlamentosu'nda Floyd'un ölümünü kınama kararı kabul edildi
Avrupa Parlamentosu'nda (AP) 104 ret, 67 çekimser ve 493 lehte oyla ABD'de George Floyd cinayeti ve dünyanın başka yerlerindeki benzer olayları kınama kararı alındı. Avrupa Parlamentosu üyeleri, ABD'li yetkilileri yapısal ırkçılık ve eşitsizliklere karşı tedbir almaya çağırdı. Parlamentoda yapılan genel kurul oturumunda barışçıl protestoculara yönelik polis baskıları, ordunun tutumu ve ABD Başkanı Donald Trump'ın ifadelerinin doğru bulunmadığı ifade edildi. Parlamento ayrıca, gösteriler sırasında ortaya çıkan şiddet eylemlerinin yanı sıra yağma, kundakçılık, vandalizm ile kamu ve özel mülklere zarar verilmesini de kınayarak, kolluk kuvvetlerinin güç kullanımının yasal, orantılı, gerekli ve son çare olması gerektiğini vurguladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Vandalizm Haberleri | Vandalizm Haber - Haberler - Vandalizm haberleri, son dakika vandalizm haber ve gelişmeleri burada. Kiliseye çevrilen iki cami, Kırım Tatarları'nın mücadelesiyle özüne döndürüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 11:04:51. #1.15#

title